Aylık Astoloji Yorumlarım

HAZİRAN 2016 ASTROLOJİ VE BURÇLAR

Haziran 2016 Astroloji Etkileri

Haziran ayının neresinden başlayayım diye önümdeki ekrana bakakaldım. Haziran astrolojik olarak yılın bu bölümüne kadar ki en sert etkilerini yanına alıp, top tüfek geliyor. Sıcak bir yaz olacak ve yazın başlangıcı hareketli, gergin ve sürekli gelişen koşullar ile bizi zorlayan ama deneyim sahibi de kılan ilginç enerjiler barındırmakta.

Hadi başlayalım…

Ayın ilk haftası haftalık yazımda belirttiğim gibi hayli gergin, bu etki çok kısa aralıklarla dağılsa da neredeyse ay sonuna kadar devam edecek görünmekte. Bu kadar sert etkilerin bir araya geldiği zamanlar bir rutin olarak gerçekleşen Yeni AY ve Dolunay dönemleri de tetikleyen ve nokta koyan etkilere sahiptirler. Ay, astroloji de hızlı hareket eden ama gezegenlerin kendi döngüleri içinde tetikleyen, başlatan veya harekete geçiren bir seyre sahiptir. Durum böyle olunca, ay içinde özellikle Yeni Ay süreci olan 5 Hazirana ve Dolunay süreci olan 20 Haziran’a dikkat etmekte fayda var. Zira bu döngüler gökyüzünde büyük kare dediğimiz, gezegenlerin kısıtlayan ama önemli dersler de veren gelişmelere doğru bizi ittiği hatlar üzerinden gerçekleşecek. Özellikle dolunay süreci olan 20 Haziran civarında ülke koşulları ve bireysel hayatlarımızda gündemin çok keskin olabileceğini söylemek mümkün.

Haziran 2016 astroloji açısından kritik dönemler:

5 Haziran 2016 Pazar günü Türkiye saati ile sabah 6 civarında Yeni Ay gerçekleşecek. Hint Astrolojisine göre Boğa burcunda oluşacak Yeni Ay, finans, piyasalar, terör olayları, gizli düşmanlıklar, bir konuda hazırlıksız yakalanmak, zor deneyimler, sonuçları uzun süreye yayılacak olay veya durumlar adına etkin olabilecek. Etkisi Cuma gününden yani, 3 Hazirandan itibaren başlayan Yeni Ay döneminde, yani 3 Haziran ile 6 Haziran arasında başlayan, aniden gelişen durum veya olayların tamamlanması, olgunlaşması, sonuçlanması 20 Haziran Dolunay dönemi ile gerçekleşir. Bu nedenle Haziran ilk haftası bilhassa 3 haziran ile 6 Haziran arasında gelişen durumlar bilin ki 20 Haziran da tamamlanacaktır.

Yeni Ay, Boğa, İkizler, Akrep ve Yay burçları adına biraz daha yoğun şekilde etkili olacak.

7 Haziran 2016

7 Haziran’da Merkür, çok zor bir derecede ilerleyecek. Merkür ülke haritamızda vatanı, ülke topraklarını, iç alanlarımızı, ülke sınırlarını temsil etmektedir. 7 Haziran civarında topraklarımız, iç güvenliğimiz adına hassas bir gün olabileceği gibi, deprem ve benzeri doğal bir afet açısından da risk söz konusu. Merkür, aynı zamanda ülkeler astrolojisinde (dünya astrolojisi) gençleri de temsil eder ki 7 ve 8 Haziran ve civarında gençlerle ilgili önemli bir durum olması da yine söz konusu. Ayrıca Merkür, taşımacılık ile bağlantılıdır ve bu süreçte taşıma sektörü, havaalanları, havayolları ve kara taşımacılığıyla ilgili konularda dikkatli olmakta fayda var. 7 Haziran’ın bir diğer etkisi de Ay ve Uranüs arasında gerçekleşecek sert bir etkinin ülkemiz haritasında yükselen üzerinde olması ki bu nokta Türkiye haritasında natal Ay ile transit ay kavuşurken, devreye Uranüs’ün de girmesiyle, halkla ilgili ani ve beklenmedik bir durumun tetiklenmesine neden olabilir. 7 Haziran civarında gençler ve kadınlar ülke gündeminde yer alabilir. Ünlü ve bilinen bir kadınla ilgili ani bir gelişme söz konusu olabileceği gibi, sanat camiasıyla ilgili sıkıntılar, gizli bir durumun ortaya çıkması veya bir kayıp söz konusu. 

Boğa, İkizler, Koç, Aslan, Başak, Balık, Akrep, Kova burçları veya yükselen burçları bu noktada olanlar bu tarihlerde temkinli olsunlar.

10 Haziran 2016

Gökyüzünde belirgin olan kare yani zorlayan ve kaosa neden olabilen enerjinin Ay ile tetiklenmesi söz konusu ki bu tetiklenme Hint astrolojisine göre sabit burçlarla oluşuyor. 10 ve 11 Haziran tarihlerinde Aslan, Kova, Boğa ve Akrep burçları adına gerginlik artabilir. Komşu ülkeler, basın ve medya alanları, gazeteciler, sınırlarımızla ilgili ani bir gelişme, olay söz konusu olabilir. Yine 10 Haziran civarında özellikle 10 ile 15 Haziran arasında genel enerjiler belirsizlikler verecek ki belirsizliği sevmeyen finans piyasaları açısından dengesiz bir süreç yaşanabilir.

13 Haziranda Venüs İkizlerde…

Hint Astrolojisi’ne göre İkizler burcuna geçecek olan Venüs, ilişkiler, aşk ve bereket açısından İkizler burcunu, fiziksel olarak dikkat çekme ve ilgi toplama açısından da özellikle yükselen İkizleri yoğun şekilde etkileyecek. Sık soruluyor, özellikle estetikle ilgili ne zaman adım atayım diye. Elbette kişisel haritalar bu konu da her konuda olduğu gibi en doğru yanıtı veriyorlar ama 13 Haziran’dan itibaren yükselen İkizler başta olmak üzere, ikizler burçları dikkat çekme, popüler olma, aşk ve ilişkilerde hareketli zamanlar yaşama adına şanslı olmaları bir yana, estetikle ilgili adımları atabilirler. Bu yerleşim ikili ilişkiler ve ortaklı alanlar adına Yay burçları ve Yay yükselenleri de etkileme potansiyelinde.

Venüs İkizler burcuna geçmesiyle 13 Hazirandan itibaren ay sonuna kadar, aşk ve ilişkiler alanında flörtte dönük olmayı tetiklerken, beraberliklerde yüzeysellik, derinlemesine bir ilişkiden kaçmak, aşkta daha havai ve hareketli olmak öne çıkacaktır. Bu süreçte birliktelikler açısından size verilen sözlere ve vaatlere temkinli yaklaşmakta fayda var. Ayrıca aniden hoşlandığını hissettiğiniz birinden, aniden soğuduğunuzu da hissedebilirsiniz. Yani beraberlikler adına değişken duygular öne çıkacaktır.

Güneş İkizler Burcunda…

Güneş, 15 Haziran’da İkizler burcuna geçiyor ve Venüs ile birlikte İkizler burcuna öne çıkma, kendini gösterme fırsatı sunuyor. İlişkiler, liderlik etme, iş, kariyer ve ilişkiler açısından popülerlik kazanma şansı İkizler ve Başak burçları adına daha verimli etkiler verecek bilhassa ayın ikinci yarısından itibaren.

17 Haziran da Gökyüzü Tekrar Sert Etkilere Dönüyor!

13 ile 17 si arasında az da olsa yumuşayan etkiler, 17 Haziran da tetiklenen kare ile yeniden gerilimli etkilere yerini bırakıyor. Bu süreçte 17 Haziran da yükselmeye başlayan gerilim etkisi 20 Haziran Dolunay’ı ile doruk noktasına ulaşabilir.

17 Haziran da geri hareket ile Terazi burcuna dönecek olan Mars, ilişkiler adına Terazi burçlarına eski konuları, aşkları getirebileceği gibi, 17 Hazirandan itibaren 1 Temmuza kadar Terazi ve Akrep burçları ilişkilerde gerginliklere ve önceden gelen sıkıntıların tekrar revize olmasına dikkat edin. Ani gelişen ilişkiler adına da bu tarihten itibaren Terazi ve Koç burçları adına ilginç gelişmeler yaşanabilir.

20 Haziran da Dönüşümler Getiren Bir Dolunay Var…

Hint Astrolojisine göre Yay ve İkizler aksında gerçekleşecek olan Dolunay, Moola takımyıldızının da devrede olmasıyla köklü değişimleri, önemli gelişmeleri tamamlatabilir. Değişim etkilerinin gücünü hissedeceğimiz dolunay sürecinde Yay, İkizler, Oğlak ve Yengeç burçları daha fazla etkilenecekler.

Haziran Biterken…

Haziran ayı biterken, Mars retrosunun zor aralığı da kendini iyice belirgin kılmaya başlayacak. Özellikle haziranın son haftası ev, yuva alanlarınızla, ilişkiler ve beraberlikler adına önemli kararları hayata geçirmeyin. Taşınmak veya ev almak adına mümkünse son hafta bekleyin ve 1 Temmuzdan itibaren harekete geçin. Önemli bir operasyon veya cerrahi müdahale de acil olmadıkça ayın son haftası adım atmamak yerinde olur.

ÜLKELER AÇISINDAN HAZİRAN 2016

Haziran ayının sert etkileri dünya astrolojisi açısından Avrupa üzerinde etkili oluyor. Avrupa ülkelerinden bilhassa Fransa hali hazırda zor bir aralıktan geçerken, Haziran ayı Fransa açısından yeni ay döngüsü ve dolunay döngüsünü zor geçirebileceğine işaret etmekte. Aynı zamanda Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonasına ev sahipliği yapacak ülke açısından hayli riskli etkiler var. 10 Haziran başlayacak Euro 2016 oldukça sert gökyüzü etkileri eşliğinde start verecek. 5 Haziran da gerçekleşecek Yeni Ay, Fransa haritasında ülke natal Mars’ın üzerinde oluşurken, iç olaylar, terör olayları, finansal krizler açısından hayli riskli. Haziran ayında Fransa ve burada yapılacak futbol etkinliği açısından riskli etkiler söz konusu.

BURÇLARA GÖRE HAZİRAN 2016

Koç burcu veya Koç yükselen

Ayın ilk haftası parasal konulara dikkat etmekte, sağlığınıza özen göstermekte fayda var. Ay ortasından itibaren yakın çevrenizle ilişkilerde hareketlenme söz konusu. Haberleşme, iletişim, çevrenizle kontaklar artarken, 17 Hazirandan itibaren evlilik, ilişkiler, aşk hayatınız ve işinizde ortaklı işler ve iş ortaklarınızla ilişkilerde daha sakin ve esnek olmanız önemli olacak. Ani evlilik kararları, şirket açmak veya iş kurma, riskli yatırımlar adına bu ay çok temkinli olmalısınız. Duygusal olarak çabuk değişen ruh haliniz, partnerinizle ilişkilerinizi zorlayabilir. Düşünmeden konuşmayın, sözler vermeyin. Kısa bir tatil programı 18 Hazirandan itibaren ani bir kararınızla aktive olabilir. Aile büyükleri, anneniz veya ebeveynlerinizle ilişkilerinize bu ay dikkat edin.

Boğa Burcu veya Boğa Yükselen

Bu ay gelişmeleri iyi yönetmeli, riskli adımlardan hem özel hayatınız, hem de iş ve güncel yaşamınız adına uzak durmalısınız. Arkadaşlarınız, sosyal çevrenizle alakalı konularda sürpriz gelişmeler, yakın bir arkadaşınızla yaşanabilecek bir sürtüşme, eşiniz veya partnerinizle ilgili uzun süredir sabrettiğiniz bir konuda birden patlama, keskin kararlar almanıza neden olabilir. Unutmayın ki radikal dönemlerde radikal kararlar alamamak gerekir.  Şartların değişime açık olması sizi yorabilir. Kendinizi kasmadan ve olmadığı yerde bırakmayı da bilerek ilerlemelisiniz. Haziran’ın ilk haftasına, özellikle ilk on günlük döngüye dikkat edin. Burcunuzda gerçekleşecek Yeni ay, hayatınızda köklü değişimler yapma isteğinizi arttırırken, dolunay süreci adımlarınızı netleştirmeniz olası. 17 Hazirandan itibaren maddi konularda rahatlama söz konusu. Yüz estetiğiyle ilgili adım atmak istiyorsanız 17 Hazirandan itibaren daha desteklisiniz.

İkizler Burcu Veya Yükselen İkizler

Ay boyunca özellikle de ayın ilk yarısı dikkat etmek gerekiyor. Venüs’ün burcunuza geçeceği 17 Haziran’dan itibaren ilişkilerle ilgili daha rahat bir bakış açısına geçebilirsiniz. Maddi olarak da ayın ikinci yarısı daha aktif. Diğer yandan ayın ilk haftası dikkatli olmanızda, rekabet ettiğiniz kişilerle ilişkilerinize veya düşmanlara karşı tedbirli olmakta fayda var. Ani para çıkışları veya ön göremediğiniz masraflar yaşanabilir. 5 Haziran civarında başlayan konular 20 Haziran civarında olgunluğa ulaşabilir. Her durumda duygusal ve dünyevi olarak karışıklıklar ve belirsizlikler sizi yorabilir. Dolunay dönemi olan 20 Haziran civarında ilişkiler, aşk hayatı, partneriniz veya eşinizle ilgili konular veya iş ortaklıklarınız gündeminizde olacak. 17 Hazirandan itibaren daha çekici, fiziksel olarak parlak olmanız bir yana, dikkat çekmeniz söz konusu.

Yengeç Burcu Veya Yükselen Yengeç

Hedeflediğiniz, bir süredir yapmak istedikleriniz adına sonuç almak isteyecek, belirsizliklerin biran önce toparlanması adına şartları kontrol etmeye çalışabileceksiniz ancak bu ay sağduyudan ayrılmadan ve akılcı hareket etmeniz çok önemli. Ayın ilk haftası ilerlemek adına sizi zorlayabilir. Acele etmeyin. Yeni Ay döngüsü (5 Haziran civarı) sosyal alanlar, arkadaşlar veya aile büyükleriyle ilgili ani gelişmeler verebilir. 20 Haziran dolunayı ise sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini vurgularken, iş veya mesleki alanlarda beklediğiniz bir gelişme varsa sonuç almanızı sağlayabilir. Öte yandan bu ay masraflara özellikle ayın ikinci yarısı dikkat etmeniz doğru olacaktır. Kadınlardan gelebilecek sorunlara, düşmanlıklara karşı uyanık olun. Stratejik davranmanız gerekebilir. İlişkilerde gizli bir beraberlik, sakladığınız veya saklamak istediğiniz bir ilişki, duygu öne çıkabilir. Beklemediğiniz şekilde olmayacak birinden hoşlandığınızı fark etmek gibi duygusal dalgalanmalar yaşanabilir. Unutmayın ki özellikle ayın ikinci yarısı duygusal olarak derinlikler yaşanmayacaktır. Hem kendi duygularınız, hem de karşı tarafın duygusal tepkileri değişkenlik gösterebilir.

Aslan Burcu Veya Yükselen Aslan

Kariyer ve iş alanlarınız açısından hareketli bir ay geçirebilirsiniz. Yeni Ay döngüsü ile iş, kariyer veya toplum önündeki statünüzle ilgili gelişmeler yaşanabilir. Yeni Ay,evlilik, ilişkiler, sürdürmekte tereddüt ettiğiniz bir beraberlikle ilgili sizi yeni durumlarla yüzleştirebilir. Fark ettiğiniz ama görmezden geldikleriniz adına bu ay deneyimlere açık olacaksınız. Ayın ilk on günlük dönemi iş ve başkaları tarafında görünen yönleriniz öne çıkacak. 17 Hazirandan itibaren ise sosyal alanlarınıza geçecek olan Venüs, rahatlamanıza, arkadaşlar, dostlarla görüşmelerin artabileceğine ve çevrenizden destek alacağınıza işaret etmekte. Ayın ilk 20 günlük döngüsü biraz daha sert, maddi manevi dikkat gerektiren bir tempo vaat etse de 20 Haziran dolunay sonrası Venüs’ün de desteği ile rahatlamaya başlayacaksınız. İlişkiler adına hızlı gelişmeler yaşanabilir. Duygusal konularda çabuk sıkılma veya önceden devam eden sorunlara tahammül edememe etkiniz artıyor. Restleşmeler, ne olacaksa olsun bakış açısı yaşayabilirsiniz.

Başak Burcu Veya Yükselen Başak

Yolculuklar, eğitim, hayata bakış açınız, kişisel gelişimle ilgili başlangıçlar, kendinizi yenileme, farklı ortamlarda bulunma arzunuz bu ay içsel alanlarda sizi daha fazla meşgul edebilir. Kararsızlıklarınız artarken, karar verdiğinizde şartlar değişmiş olabilir. Bu ay, hayatı ve kendinizi zorlamak adına enerjiler uygun değil. Daha çok izleyin ve gelişmelere göre hareket etmeye çalışın. Beklemediğiniz tepkiler veya düşmanlıklar görmek söz konusu, bu ay özellikle ayın ilk yarısı ilişkilerinize dikkat ederken, güven duygusuna önem vermeniz yerinde olacaktır. Kiminle ne paylaştığınıza dikkat edin. İç gerginlikler artabilir, eğer çalışıyorsanız dikkatinizi işe vermek, detaylara önem vermek gerekebilir. Çalışmıyorsanız, gündelik işlerinizde biraz daha temkinli olmak yerinde olacaktır. 18 Hazirandan itibaren rahatlama söz konusu. Maddi konularda gelir gider dengelerinizde ayarlarınızı düzgün tutmalısınız.

Terazi Burcu veya Yükselen Terazi

Haziran ayı içinde özellikle 15 Haziran ile 20 Haziran arasında ilişkiler, çevrenizle kurduğunuz iletişim adına dikkatli olun. Kararsızlıklarınız artarken, yanlış anlaşılmalara, farklı algılanmaya açık olacaksınız. Bu ay ortasında daha bariz olmak üzere sinir sisteminize dikkat etmeli, ele aldıklarınızı büyütmeden yürütmelisiniz. Haziran başında aileniz, aile üyeleri, ebeveynlerinizle olan ilişkilerde hassas dengelerden geçebilirsiniz. Unutmayın ki bu ay önemli bir işi veya durumu sonuca bağlamak çok kolay olmaz. Şartları zorlamak yerine, daha çok uyum sağlamaya çalışmak sizin adınıza daha akılcı olacaktır. İlişkilerde 20 Hazirandan itibaren burcunuzda bulunan Mars ile Venüs arasındaki dengeli etkiler, ay başından itibaren karışan duygusal dengelerinizi toparlamanızı sağlayacaktır. Maddi konularda bu ay cesur adımlar atmak için uygun zaman değil. Masraflı bir tadilat veya lüks bir alım için iki kere düşünün. Maddi konularda tedbirli olmak yerinde olur.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen

Haziranın ilk haftası gerçekleşecek Yeni Ay, ilişkiler ve eşiniz, partnerinizle alakalı konular gündeminizi daha fazla meşgul edebilir. Beklediğiniz durumlar, uzun süredir sizi yoran mevzuları çözmek, yepyeni adımlar atmak adına bu ay temkinli olmanız gerekiyor. Diğer yandan bir süredir ilişkileriniz veya eşinizle alakalı devam eden gerginlik veya beklemeler, Merkür’ün karşı burcunuza geçmesiyle düzelme en azından iletişim kurma adına rahatlamanıza yardım edebilir. İkili ilişkileriniz, iş ortaklıklarınız, ticari bağlantılarınız adına hareketli bir süreç yaşanabilir ama tedbirli olmak önemli olacak. İşlerinizde yurtdışı bağlantıları veya güncel hayatınızda bir yolculuk planınız varsa bu konuda hızlanma söz konusu olabilir. Maddi alanlarda daha çok günlük rutini yönetmeye çalışın ve dikkatli olun. 20 Hazirandan itibaren iletişim konularında hareketli zamanlar yaşanabilir. Bir süredir sevdiğiniz birine söylemediklerinizi aniden açıklarken kendinizi bulabilirsiniz.

Yay Burcu Veya Yükselen Yay

Uzun süredir içsel gerginliklerinizi, ruhsal gelgitleri tetikleyen Mars etkisi ayın ilk on günlük döngüsünde bu ruh halinden sıyrılmanıza destek verecek. Mars 17 Haziran civarında sosyal alanlarınıza doğru geçmesiyle, arkadaşlarla görüşmeler ve sosyal etkinlikler açısından hareketlenebilirsiniz. Öte yandan Mars sizi daha agresif çevrenizle iletişimde gergin kılabilir. Sosyal alanlarda ilişkilerinize biraz daha özen göstermek gerekebilir. Bu ay duygusal ilişkiler, aşk hayatınız, partner veya eşinizle olan ilişkiniz adına Venüs size destek verecek. Sosyal alanlarda hareketli ama gergin, kişisel ilişkilerinizde ise hareketli ve yeni gelişmelere açık olacaksınız. Burcunuzda gerçekleşecek Dolunay 20 Haziran civarında duygusal olarak hassas ve gergin olmanıza neden olsa da kişisel alanlarınızda önemli kararlar almak, başlatmanız gereken bir durumla ilgili kendinizi daha güçlü hissetmeniz söz konusu. Kariyer ve iş alanlarında yoğun bir tempoda olabilirsiniz. Hareketli bir ay geçirirken, dikkatli olmak, düşünmeden adım atmamak önemli olacak.

Oğlak Burcu veya Yükselen Oğlak

Burcunuzun yöneticisi Satürn geri hareketine devam ederken, aile ve ev alanlarınız, yuvanızla ilgili kararlarınız, iş ve kariyer konuları üzerinde devam eden ilerleyememe duygusu bu son çeyreğine kadar hala dikkat etmeniz gereken alanlardan. Sabırlı olmalı, beklentilerinizi yüksek tutmamalısınız. Ani gelişmeler, sizin dışınızda yaşanabilecek kontrol edemediğiniz değişimler planlarınızı uygulamanızı zorlaştırırken, tekrar ele almanıza da neden olabilir. Bir süredir devam eden sabrınızın sınandığını hissettiğiniz duygusal iniş çıkışlar, sürekli engelli koşudaymış gibi bir duygu içinde olma etkisi bu ay içinde yine hemen düzelmeyebilir. Özellikle 21 Haziran da etkisi başlayacak Dolunay süreci iç gerginlikleriniz adına sizi zorlayabilir. 21 Haziran civarında riskli parasal yatırımlardan uzak durun, işiniz veya günlük hayatınızda düşman veya rakiplere dikkat edin. Bu ay çalışma alanlarınızda fırsatların gelmesi söz konusu, ancak şartların değişkenlik içermesi önünüze gelen bir konu veya teklifi iyi anlamadan karar vermemek gerekliliğini de vurgulamakta.

Kova Burcu veya Yükselen Kova

Bu ay keskin etkiler içindesiniz. Öncelikle aşk hayatı, çocuklar, ilişkiler adına güzel etkileriniz var. Özellikle Venüs’ün aşk ilişkilerinize etkilerinin vurgulu olacağı, 18 hazirandan itibaren dikkatiniz ilişkilere veya karşı cinse yönelik olabilir. Aynı zamanda Venüs çocuklarla ilgili konularda bir süredir devam eden sıkıntılı durumları da düzeltme eğiliminde olacak. Hobiler, kişisel gelişim gibi konularda kendinizi gösterme veya ilerleme yaşama söz konusu. Bu ayın sert etkileri ve zorlayıcı enerjileri sizi daha çok aile ve kariyer, iş alanlarınızda meşgul edebilir. İşinizle ilgili mücadele ve uğraşılarla sonuç almanız olasıyken, işinizde hem rakiplere, hem de iş ortaklığı içinde olduğunuz kişilere, çalışanlara dikkat etmelisiniz. Yöneticilerinizle bir süredir devam eden sıkıntılar ani ve fevri şekilde patlamalar yaşamanıza neden olabilir. Bu ay, şartları zorlamadan, sakin ve esnek olmaya çalışarak, hiç bir konuda risk almadan ilerlemeye gayret edin.

Balık Burçları veya yükselen Balık

Ayın ilk yarısı yakın çevreniz, arkadaşlar, kısa vadeli planlarınıza ulaşmak adına daha yoğun ve agresif bir tempo içinde olmanız söz konusu. Özellikle ayın ilk on günlük döngüsünde yakın çevrenizle ilişkilerinize dikkat etmekte fayda var. Yanlış anlamaya, meseleleri kişisel algılamaya yatkın olacaksınız. Özellikle ilişkiler adına hem sevdiğinizle ilişkilerinizde hem de yakın çevrenizle diyaloglara ayın ilk yarısı dikkat etmekte fayda var. 20 Haziranda gerçekleşecek Dolunay da aşk hayatınız ve kariyer iş konuları etkilenecek. İşinizle ilgili önemli bir durum sonuçlanabileceği gibi, ilişkiler adına da bir tamamlanma yaşanabilir. Çocuklar, iş ve aşk hayatınız ayın ikinci bölümünden ana temanız olabilir. Maddi konularda halen hassas etkilerini var. Harcamalarınıza dikkat etmekte fayda var. Riskli yatırımlardan uzak durmak doğru olur.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *