Vedik Astrolojiye göre 23 Haziran cuma günü sabah 9.21 de başlayan yeni Ay döngüsü, 24 Haziran Cumartesi günü 05.31 de tamamlanacak. Haziran ayı gergin etkiler içinde geçti ve sert bir YENİ AY döngüsü ile devreyi tamamlıyor.

Şu anda Satürn Gandanta‘dan, Vedik astroloji de Mistik düğüm dediğimiz dereceden Akrep’e yerleşmiş durumda. Ekim sonuna kadar kalacağı Akrep burcunda Ağustos ayına kadar da geri harekette olacak. Bu etkinin tek iyi tarafı Mars ile yaptığı karşıtlık artık son buldu. Güneş Satürn ve Mars Satürn karşıtlığı Haziran ayını özellikle İkizler ve Yay yükselenler için hayli zorlu kılmıştı. Haziran ayını sanıyorum hiç birimiz pek özlemeyeceğiz ama önümüzdeki günlerde görünen o ki gökyüzü sakin ve rahat etkileri de vaat etmiyor.

Amavasya (Yeni AY) İkizler burcunda, Vedik astrolojiye göre Türkiye’nin yükselen burcunun üzerinde Mars ve Merkür’ün iş birliği içinde gerçekleşiyor. Transit Mars, natal Mars’a görünüm içinde ve bu etki hem depremler, hem de iç karışıklıklar, halkın gergin olması, ani gelişmeler açısından olaylara açık etkiler içinde olacağımıza işaret etmekte. Diğer yandan Mars’ın ülke haritamızda Ay’ın üzerinden seyretmesi ve yeni ayı da bu süreçte karşılaması kadınlar, halk, finansal alanlar, para piyasaları açısından ani gelişmelerin geleceğine işaret etmekte. Yeni ay Mars, Güneş, Ay ve Merkür’ün ortaklığında ve ülkemiz haritasında yükselenimizin tam üzerinde oldukça sert bir yıldızda oluşuyor.

Yeni Ay Aridha yıldızının vurgusunda gerçekleşiyor. Bu yıldız Rahu ile yönetilirken, gözyaşını büyük kaosları ve ani gelen dönüşümleri temsil eder. Önemli etkilerinden birisi de yıldızın etkin olduğu zamanlarda belirsizliklerin, kaosların ve ön görülemez olayların vuku bulmasıdır ki geçen sene 4 Temmuz 2016 da Aridha yıldızın etkin olduğu ve yine ülkemiz yükseleninde gerçekleşen bir yeni ay sonrası 14 Temmuz darbe girişimiyle büyük bir kaos ve ardından gelen dönüşümün içine girmiştik. Benzer etkiler 24 Haziran Yeni Ay sürecinde tekrar etkin olurken, önümüzdeki 15 günlük süreçte yani 24 Haziran ile 10 Temmuz arası ülke olarak sıkıntılı bir süreci deneyimleyebiliriz. Bu sefer de devrede olan Mars Aridha yıldızın en sert padalarından birinden geçerken, bayram süreci, bayram sonrası hafta ve genel olarak da 10 temmuza kadar olan döngü kaotik olaylar yaşanabilir. Doğal afetler ve bilhassa depremler açısından da riskli bir aralıktan geçmekteyiz. Askeri konular, iç karışıklıklar, yeni yasa ve kanunlarla halkın özgürlük alanlarının kısıtlanması ve benzer durumlar söz konusu olabilir.

Kısacası, önümüzdeki 15 günlük süreçte yaklaşık dolunaya kadar olan döngüde ülkemiz adına hayli gergin bir aralığa geçtik. İç karışıklıklar, depremler, ekonomik dengesizlikler açısından dikkatli olunması gerekmekte. Kadınlar, çocuklar, evcil hayvanlarla ilgili şok edici haberlerin gündemi meşgul etmesi bir yana ülke güvenliğimiz adına da dikkatli olmamız gereken bir dönemi deneyimleyeceğiz. Terör ve benzeri yasa dışı gizli girişimlere karşı güvenlik güçlerinin önümüzdeki 10 günlük döngüde hayli tedbirli olması gerekiyor.

Önümüzdeki 10 günlük süreçte iç gerginliklerimizi kontrol etmek ve ele aldığımız konulara sonuç odaklı bakabilmek önemli. İkizler Yeni Ay’ları spekülatif konuşmaları, asılsız iletişimleri arttırır. Dolayısıyla size sunulanın ardındakini görmeye çalışmak, çok yönlü bakış açısında kalmak önemli olacak. Aslını bilmediğiniz konulara dedikodulara hemen inanmamak gerekmekte. Çocuklara dikkat etmek ve çocuklarla ilgili konularda tedbirli olmak yine yerinde olacaktır.

Bireysel hayatlarımızda İkizler, Yay, Koç, Akrep, Aslan, Başak burçları ilk elden etkilenecek olanlar. İkizler ve Yay burçları Haziran ayı boyunca hayli sert etkilerden geçerken, sürekli bir koşturma, aksiliklerle uğraşma halindeydiler. Yay burçları özellikle Yükselen Yay’lar, Satürn’ün Akrep’e dönmesiyle Ekime kadar ferahlamakla birlikte, Akrep burçları ve yükselen Akrep’ler yılın nerdeyse Kasım’a kadar olan döngüsünde artan işler, yükler ve sorumluluklarla uğraşabilirler. Özellikle Temmuz sonuna kadar olan dönemi sağlık ve ruhsal açıdan daha temkinli geçirmekte fayda var. Omuzlar, sırt bölgesi, boyun bölgesi ve fıtıklar açısından temkinli olmak yerinde olacaktır. Omuz ve sırt ağrıları artabilir. Ayrıca akciğer rahatsızlıkları, nefes sorunları ve bronşit ve akciğer iltihaplanmaları ve zatürre türü rahatsızlıklar adına bilhassa yaşlı ve çocukların temkinli olmasında yarar var.

Burçlara Göre Yeni Ay Döngüsü

Koç burcu veya Yükselen Koç

Yakın çevreniz, arkadaşlar, kısa yolculuklar, araçlar, kardeşler ve dostlarınızla ilişkide hareketli bir hafta geçireceksiniz. Aile ve ev alanları sizin için önemli olacak. Ebeveynlerinizle ilgili ani haberler söz konusu. Aile konularına dönük bir süreci deneyimlerken, araçlar, arabalarla ilgili teknik sorunlara dikkat edin. Burcunuzda bulunan Venüs, dikkat çekici olmanızı sağlıyor. Flörtler, küçük kaçamaklar öne çıkarken, maddi konularda planlı olmaya gayret edin.

Boğa burçları veya Boğa Yükselen

Tatilde veya gideceğiniz yerlerde paranıza ve maddi güvenliğinize dikkat edin. Dalgınlıklar sıkıntı yaratabilir. Haberleşme trafiğiniz yoğun olacak. Ancak iletişimde yanlış anlaşılmaya dönüksünüz. Küçük meseleleri veya bir süredir biriktirdiğiniz konuları büyütmemeye bakın. Maddi konular özellikle tatil sonrası yoğunlaşacağınız konular arasında. Önünüzdeki 10 günlük süreçte finansal alanlarda ani gelişmeler yaşanabilir, riskli adımlar atmamaya çalışın.

İkizler burcu veya Yükselen İkizler

Çocuklarla ilgili konulara hafta boyunca dikkat edin. Aşk ve ilişkiler adına ani gelişmeler söz konusu. Sizin için yoğun bir hafta olacak. Bir çok konuyu bir arada ele almak durumundasınız ancak tahammül sınırınız hayli düşük. Tatil döngüsünde dinlenmek, kendinize vakit ayırmanız yerinde olacak zira bayram sonrası devam edecek temponuz için enerji toplamaya ihtiyacınız olabilir. Erkekler, otorite sembolü kişiler, babanız veya patronunuz gibi kişilerle iletişim sorunlarına açık bir yeni ay döngüsü yaşayabilirsiniz. İletişimde sakin olmanız sizin için önemli. Bu süreçte sağlığınıza ve dinlenmeye önem vermelisiniz.

Yengeç Burcu veya Yengeç yükselen

Duygusal olarak yoğun ve hassas olabilirsiniz. Maddi konularda dikkatli olmanız gereken bir hafta söz konusu. Uyku sorunları artabilir veya yeni ay döngüsünde huzursuz uykular yaşayabilirsiniz, sezgileriniz artarken, durumlara biraz daha takılma ve alınma eğiliminiz yüksek olacak. Esnek olmaya çalışmalısınız. Duygusal ilişkilerinizde keskin kararlar almamak gerekiyor. Yeni ay döngüsünü fazla yorulmadan ve mümkünse biraz daha kendinizle kalarak geçirmeniz yerinde olacaktır.

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan

Sosyal ilişkiler açısından yoğun bir tempo söz konusu. Çevrenize dönük olurken, kendinizle kalmak için yeni ay süreci pek destekli değil. İç gerginliklerinizin yüksek olması çevrenizle ilişkilerinizde gerginlikleri de tetikliyor ki özellikle aile büyükleri, sosyal alanlar, arkadaşlarınızla diyaloglar açısından esnek olmak gerekmekte. Sağlıkta siyatik, bel sorunları ve kalça problemlerine karşı hassas olabilirsiniz. Yeni ay sürecinde temponuz yüksek ama duygusal tepkiler verme eğiliminizde benzer oranda artıyor. Sakin ve esnek olmaya çalışmak bu döngüde sizin için faydalı olacaktır.

Başak Burcu veya Başak Yükselen

Aile büyükleriniz veya sizin için önemli biriyle iletişime dikkat edin. Yakın çevreniz, bir arkadaşınız veya sürekli görüştüğünüz insanlarla ilişkilerinizde beklemediğiniz ani gerginlikler gelişebilir. Aslını tam bilmediğiniz sizin dışınızdaki bir duruma müdahil olmamaya bakın. Hafta boyunca ve temmuz ortasına kadar kişisel ilişkilerinizi iyi yönetmeniz ve çevrenizle diyaloglarınızda yanlış anlaşılma riskini bilerek hareket etmeniz önemli olacak. Eleştirinin dozunu kaçırmayın ve sizinle ilgili olmaya konulara karışmamaya çalışın.

Terazi Burcu veya Terazi Yükselen

Özellikle duygusal ilişkileriniz, eşinizle ilgili bir alanda veya iş konularında ortağınızla ilgili yeni kararlar almak, ani bir şekilde bir durumun, olayın sizin için öne çıkmasıyla yeni başlangıçlar yapma arzunuzun artması söz konusu. Enerjilerin gergin ve şartların değişime açık olduğunu unutmadan hareket etmek yerinde olacaktır. Yurtdışıyla ilgili işleriniz veya bekledikleriniz varsa gelişmeler, yeni durumlar yaşanabilir.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen

Ani ve şaşırtıcı durumlar yeni ay döngüsü boyunca sürprizlerle yaşamanıza yol açabilir. Burcunuza geri dönen Satürn temmuz ortasına kadar sorumluluklar, ek yükler açısından sizi bunaltabilir. Ele aldıklarınızda aksilikle uğraşabilirsiniz. Çözüm odaklı olmak, şartları zorlamamak, her söylenene prim vermeden kendi sezgileriniz ve bakış açınızla olayları yönetmeye çalışmak işinizi kolaylaştıracaktır. Gerek duygusal hayatınızda, gerekse günlük iş ve konularında 10 temmuza kadar sakin ve akılcı hareket etmek, çözüm bularak ilerlemeye çalışmak gerekmekte.

Yay Burcu veya Yay Yükselen

Ani gelişmelere açık bir yeni ay döngüsü olacağı için planlarınızı yeniden revize etmeniz olası ki adım atarken değişimlere karşı kendinizi güvenceye almak doğru olacaktır. Aşk alanınızda bulunan Venüs, ilişkilere dönük olmanızı, hareketli bir süreç yaşamanızı destekliyor. Ancak bu süreçte kalıcı bir ilişkiye başlamak için 5 temmuzdan itibaren destekli olacağınızı da unutmayın. Bu aralık ilişkilerin flört tarafında kalmanız için daha uygun zamanlara işaret etmekte. Devam eden ilişkilerinizde sorunlar, gerginlikler, ani ve kaotik kavgalar iriçinde kendinizi bulabilirsiniz. İlişkiler açısından riskli bir süreçten geçiyorsunuz. Bu alanda şartları zorlamamak yerinde olacaktır.

Oğlak Burcu veya Oğlak Yükselen

Önünüzdeki tatili sürecinde mümkün olduğu kadar dinlenmek ve sağlığınıza özen göstermek yerinde olacak. Yolculukta veya tatilde bedeninizi yormadan ve kendinize özen göstererek hareket etmelisiniz. Sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir hafta söz konusu. Bilhassa alerjilere, nefes yolları, astım ve benzeri ciğerlerle ilgili alanlarınıza dikkat edin. Yeni Ay döngüsü sizin veya yakın çevrenizden kişilerin sağlık sorunlarıyla uğraşmanıza neden olabilir. Bu döngüde ağır işlerden ve stresten uzak durmak yerinde olacaktır.

Kova Burcu veya Kova yükselen

Yeni ay ilişkiler ve aşk hayatınıza odaklanmanıza neden olacak. Eğer çocuk sahibi iseniz, çocuklar veya onlarla ilgili yeni durumlar sizi fazlasıyla meşgul edebilir. İlişkiler ve çocuklar adına yeni gelişmelere açık, başlangıçlar yapmaya karar verebileceğiniz bir dönem söz konusu. Ancak her iki konuda da akılcı ve sakin ilerlemeli, alacağınız kararları spontane adımlardan ziyade düşünerek atmalısınız. Fevri ve beklenmedik tepkiler verirken kendinizi bulabilirsiniz. Çevrenizle iletişimde dikkatli olmanız gereken bir yeni ay döngüsü yaşamaktasınız. Kariyerle ilgili özellikle tatil sonrası yükleriniz artabilir. Öncesinde bedenen ve ruhen dinlenmeye bakın.

Balık Burcu veya Balık Yükselen

Aile, ev ve yuva alanlarınız, ebeveynlerle ilgili konular, sizin veya eşinizin ailesiyle alakalı alanlar yeni ay etkisi ile odaklandığınız konular arasında olabilir. İç dengeleriniz adına sizi zorlayan bir hafta geçirebilirsiniz. Dışarıdan günlük hayatınıza devam ederken, iç alanlarınızda kendinizi nedensiz huzursuzluklar içinde bulabilirsiniz ki hafta boyunca huzurunuzu zorlayacak durum veya kişilerden uzak durun. Huzursuz ve sorun üreten insanlardan bu döngüde uzak durmakta fayda var. Maddi konularda yeni gelişmeler yaşanabilir. Temmuzun ilk haftası maddi alanlarda hareketli bir süreç geçirebilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *