GÜNLÜK ASTROLOJİ YAZILARIM

BU HAFTA MERKÜR GERİLEMESİNE ÖZELLİKLE DİKKAT EDİN!

Merkür gerilemesi bu hafta son virajına döndü. Gerileyen gezegenlerin, özellikle de Merkür’ün retrodan çıkış dönemleri girişinden daha etkindir. 25 Ocağa kadar geri harekette kalacak Merkür, daha sonra yaklaşık 3 günlük durma aralığından sonra tekrar eski neşesine kavuşacak. Yani 29 Ocaktan itibaren işler hızlanacak, bekletilenler ve bekleyenler hız kazanıp, depar atacaklar.

Ama şimdi özellikle de bu hafta teknolojik her türlü alet, sosyal medya, iletişim adına her türlü konu ve alanda ciddi tıkanıklıklar hatta bizi sinir küpü içinde bırakabilecek anlam veremediğimiz duraksamalar söz konusu. Bu süreçte her zaman kullandığınız şifreleriniz birden işlemez olabilir, çalışan aletler hiç bir sebep yokken sıkıntı çıkarabilir. Eğer acil bir durum yoksa servis veya tamir için acele etmeden mümkün olursa beklemeye çalışın. Zira anlam veremediğiniz şekilde bozulan aletler, anlam veremediğiniz şekilde birden düzelebilir de 🙂

Unutmayın bu hafta iletişim alanlarımızı, teknolojik aletlerimizi yöneten Merkür grevde!

Diğer yandan ilişkilerden sorumlu Venüs ile iletişimden sorumlu Merkür, Vedik astrolojiye göre kavuşum etkisinde, aynı alanda ve tabi sevdiklerinizle, partnerinizle, eşinizle ve genel olarak hayatınızdaki önemli kadın figürleri ile iletişime dikkat etmeniz gerekiyor. Sizin kara dediğinizi karşı taraf ak anlayabilir. Yanlış anlaşılmalara çok yakın dururken, hiç yoktan sinir kat sayınız tavan yapabilir. Gereksiz tartışmalara girmemeye çalışın veya konuşmalarınız da meseleyi büyütmeyin.

Evden çıkarken, seyahate giderken, özellikle pasaport gerektiren yurtdışı yolculuklarda kontrolleriniz iyi yapın. Uçaklarda rötarlar artabilir, toplantılarda sonuç almak zor olabilir, tuhaf anlaşmazlıklar çıkabilir veya tam sonuna geldiğiniz bir konuda, randevunuzda iptaller yaşanabilir.

Şartları zorlamamak ve olmayan, yürümeyen bir durumu akışa bırakmak gerekmekte…

Bilhassa Yay ve İkizler burçları Merkür‘ün oyunlarına daha fazla katlanmak zorunda kalabilirler. Boğa burçları ise aksilikler, tuhaf aksaklıklara yatkın olacaklar. Balık, Yengeç ve Oğlak burçları kariyer ve iş alanlarında aksiliklere ve gerginliklere dikkat etsinler. Başak burçları ev içi gerginliklere ve ev alanlarındaki aletlerin bozulmasına şahit olabilir. Kova burçları hedefleri adına önemli konuları bu hafta bekletmeye gayret edin, teknolojik aletlerin hışmına uğrayabilirsiniz, tedbirli olun. Koç burçları yolculuk, eğitim, seyahat alanlarında iptaller, gecikmeler yaşayabilirsiniz. Aslan burçları aşk ve ilişkilerde bu hafta daha özenli olmaya çalışın. Gerginlikleri büyütmeyin. Terazi burçları, ilişkilerde gergin tepkiler verebilirsiniz.  Ani şekilde fevri tepkiler verme eğiliminiz yüksek, yakın çevrenizle olan iletişime özellikle dikkat edin. Teknolojik sorunlar sizi bezdirebilir. Akrep burçları konuşmalarınıza ve kendinizi ifade şeklinize özen gösterin. Diliniz her zamankinden daha sivri olabilir. Maddi konularda ve özellikle internet üzerinden alışveriş ve para transferlerinde  kontrol ederek dikkatli işlem yapın. 

Olumlu yönden baktığımızda önceden kaybettiğiniz bir eşyayı bulmak, ilginç biçimde unuttuğunuz bir şeyi hatırlamak, eski dostlar veya sevgililerle yeniden karşılaşmak adına hareketli bir hafta olabilir. Ancak özellikle ilişkilerinizde bakış açınız Merkür gerilemesi bitimi ile yeniden revize olabilir ve fikriniz değişebilir. Bu nedenle bu hafta boyunca duygularınıza, hislerinize, ilişkinize gereksiz yere anlamlar yüklemeyin.

Barış, huzur içinde ve aksiliklerden uzak bir hafta olsun.

Sevgiler.

Şebnem Ekşib

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *