GÜNCEL YAZILARIMYAZILARIM

Hint Astrolojisinde Ay Burcunuza Göre 2017

Ay, Hint Vedik Astrolojisinde özel bir yere sahip yıldız haritasının ana arterlerinden biridir. Astroloji açısından AY dişil enerjiyi, duygusal tepkilerimizi ve duygusal bakış açımızı gösterirken, Hint Vedik Astroloji bunlara ek olarak Ay ile zihin barışımızı, yani düşünme biçimimizi de belirler. Esasen Ay aklımızı, aklımızı nasıl kullandığımızı gösteren en önemli gezegenlerde birisidir. Sadece duygularımızı da değil, akıl ile yaptığımız her şeyi ona borçluyuzdur. Bu nedenle de Hint Astrolojisinde sistemin kalbine oturmuştur. Zira aklınız yoksa zekanız sizi kurtaramaz. Zeka yani IQ dediğimiz ölçümlenebilir zeka göstergemiz Merkür’dür. Merkür akıl değildir. Aklınızı AY temsil eder. Merkür, sizi zeki, hızlı ve iyi organize olabilen biri yapabilir ama aklınız onunla aynı frekansta çalışmıyorsa tek başına zeka ile başarılı olamazsınız. Bu nedenle de sadece zeki olmanız sizi hayatta başarılı kılamazken, ancak akıllı olanlar yol alırlar.

Hint Astrolojisinde Ay’ın rahat ettiği bir burçta yerleşmesi ve hangi eve düştüğü, hangi yogalarla (gezegenlerin yerleşim kuralları) buluştuğu önemlidir. Tüm bunlar bir yana siz doğduğunuzda Ay’ın içinden geçtiği faz yine son derece önemsenir. Yani yıldız haritanızda yerleşen Ay dolunaya mı gidiyordu, yeni ay fazında mı, karanlık fazda mı, aydınlık (parlak) fazda mı belirlenerek, doğum anınızdaki Ay’ın yerleşimi mercek altına alınmalıdır. Ayrıca Hint Vedik Astroloji de batı astrolojisinde bulunmayan bir yöntemi yine ay üzerinden kullanırız ki buna AY haritaları (Chandra Lagna) diyoruz. Bu harita sizin ana haritanıza ek olarak çıkarılarak ayrıca analiz edilir ve en önemlisi de transit (geçiş yapan gezegenler) bu haritaya göre hesaplanırlar.

Ay Hint Astrolojisinde bir çok alanda önemli sorumluluklar yüklenmiş, haritanın ana enerji kaynaklarından biri olması yanı sıra, transit gezegenlerin geçişlerine de yön veren bir etkiye sahiptir. Bilhassa Satürn ile yaptığı özel bir etkileşim, Sade Sati, Kandaka Sati, Aştami Sati gibi hayatımız içinde çok özel vurgusu olan zamanları da belirler. Bunlar içinde özellikle “Sade Sati” Hint Astrolojisi içinde adeta bir fenomen gibidir. Bu dönemlerin tamamını ise kişinin Ay burcunu baz alarak hesaplar ve yorumlarız.

2017 Yılında Ay burcunuza göre Hangi Etkilerden Geçebilirsiniz?

2017 yılında Hint Astrolojisine göre Ay burçları;  Akrep, Yay, Oğlak, Boğa, İkizler, Başak ve Balık olanlar “Sati” dediğimiz dönemlere girmiş veya bu süreçlerde ilerliyor olacaklar.

Ay burçları Terazi olanlar 7,5 yıl süren zorlu bir süreci 2017 Şubat’la birlikte tamlamış olacaksınız. Ay burcu Terazi’lerin eğer haritalarında ekstra sorunlu bir durum yoksa, uzun zamandır, bilhassa son 3 yıldır onları çok zorlayan bir çok hayat alanı hızlanmaya ve duran konular ilerlemeye başlayacak.

Ay burçları Aslan ve Kova olanlar ise benzer biçimde özel bir “Sati” döngüsünü tamamlamak üzeresiniz. Diğer Ay burçları ise normal bir Satürn döngüsü yaşayacaklar…

HİNT ASTROLOJİSİNDE AY BURCUNUZA GÖRE 2017 ETKİLERİNİZ

Öncelikle Ay burçları AKREP olanlar, 2015 başından bu yana özellikle 2016 yılında çok sıkıntılı ve zorluklarla uğraşmaları gereken bir süreç geçirdiler. Ay burçları Akrep olanların uzun bir süredir devam eden Sade Sati döngüleri 2019 yılına kadar devam ederken. 2016 yılı maddi ve ailevi konularda hayli karışık geçmiş olabilir. 2017 yılı Ay Akrepler daha çok maddi konulara ve aile içi gerginliklere dikkat etsinler. Krediler ve kredilerle ilgili konularda dikkatli ve temkinli olmak gerekmekte.

 • Hint Astrolojisine göre AY burçları YAY olanlar bu yıl Şubat ayından itibaren Sade Sati döneminin önemli bir aralığını deneyimlemeye başlayacaklar. Bu döngü dünyevi her alanda zorlayıcı olabilirken, ruhsal olarak önemli gelişimler verecek. Şubat ile Haziran arasına ve Kasımdan sonrasına dikkat etmek gerekecek.
 • Ay burcu OĞLAK olanlar 2017 Şubat ile Haziran arası Sade Sati döngüsünün ilk giriş süreci ile tanışacaklar. Sade Sati’nin asıl başlangıcı Ay burçları Oğlak olanlar için asıl 2017 Kasım’la birlikte öne çıkıyor. Sade Sati döngüsünün ilk süreci kendi içinize çekilme, arkadaşlar veya sosyal çevreden uzaklaşmak olarak kendini gösterebilir. Gelir gider dengelerine dikkat etmek gerekebilecek.
 • Ay burcu İkizler olanlar ise Ay-Satürn karşıtlığını yaşayacaklar ki evlilik, partnerinizle ilişkileriniz, evliliğe bakış açınız açısından değişimlere açık bir döngüye giriyorsunuz. 2017 Şubatla birlikte 2019 yılı sonuna kadar her türlü ikili ilişkiniz, ortaklı işleriniz açısından değişimlere açık, zorlayan ama önemli deneyimler yaşayacağınız bir süreciniz başlayacak.
 • Ay burcu Boğa olanlar, 2017 Şubatla birlikte hayatınızda dönüşüm etkileri çalışmaya başlıyor. Parasal konular, bankalarla ilişkiler, kredilere dikkat etmeniz yerinde olur. Genel olarak ise Şubat 2017 ile Aralık 2019 arasında yaşamınız sizin dışınızdaki bir çok unsur veya kişiler nedeniyle farklı kararlar almanıza, değişmenize ve dönüşmenize neden olabilir.
 • Ay burcu Başak olanlar, Kandaka Sati dediğimiz özel bir sürece 2017 yılıyla birlikte girmiş olacaksınız. Şubat 2017 ile birlikte aile, ebeveynler, iç dengeleriniz, ev, yuva alanlarınız ve kariyer konularında iki buçuk yıllık özel bir süreç başlıyor.
 • Ay burcu Balık olanlar Şubat 2017 ile birlikte kariyer ve iş konuları, statünüz, karmanız ve hatta medeni halinizle ilgili hayatınızda önemli bir döngü içine geçmiş olacaksınız. Bu süreç iki buçuk yıl sürecek.
 • Hint Astrolojisine göre Ay burcunuz Kova ise 2015 başından beri devam eden Kadaka Sati dediğimiz döngünüz bitiyor. Şubat 2017 den itibaren Kariyer ve iş alanlarında yaşadığını zorluklar, duraksamalar açılma ve iş ve kariyer hatta evlilik gibi toplumsal statünüzle ilgili konularda yaşadığınız bir zorlu bir çok deneyimi cebinize alarak yepyeni bir döngüye geçiyorsunuz.
 • Yine Hint Astrolojisine göre Ay burcunuz Aslan ise, 2015 başından itibaren yaşadığınız özel bir döngüyü tamamlıyor ve aile, ev, yuva ve iş alanlarınızda sizi yoran, sıkan bir çok konuyu düzenleme ve ilerleme olanağı bulacağınız bir döngüyü Şubat 2017 den itibaren deneyimlemeye başlıyorsunuz.

Diğer Ay burçlarına göz atacak olursak:

 • Ay burcu Koç olanlar: Dönüşümlerden geçtiğiniz, sağlık, parasal konular, sizin dışınızda oluşan gelişmelerle Satürn sizi zorladı ve Hint Astrolojisinde buna Aştami Satü diyoruz. Şubatla birlikte tüm deneyimleri artık tecrübeleriniz haline getirme ve yeni bir süreci daha çok hayat yönünüzü belirleme odaklı yaşayacaksınız.
 • Ay burcu Yengeç olanlar: 2017 Şubatla birlikte sorumluluklarını, çalışma temponuz, hem günlük işlerinizde, hem de mesleki alanlarda daha fazla efor sarf etmeniz gereken bir döngü başlıyor. İş ve mesleki konularda kalıcı başarılar gelecek ama ancak uğraşarak almanız söz konusu.

2017 yılını bolluk, bereket ve huzur, barış içinde yaşamanız dileklerimle. Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

7 comments

 1. elcin 30 Aralık, 2016 at 21:36 Cevapla

  Merhabalar sevgili Sebnem,
  Bilginiz ve enerjinizi cok sevdim. Size bir haritami cikartip bir seans yapmak isterim.
  Sevgiler,
  Elcin

 2. tülay altan 1 Ocak, 2017 at 19:44 Cevapla

  şebnem hanım 30.09.1962 saat sabah 9.05 te kırklarelinde doğdum terazi burcuyum ay burcuma internetten baktığımda ay burcumda terazi çıkıyor yükselenim terazi ise gerçekten 8 yıldır çok zorlu bir dönem geçirim doğum haritasında başka bir engel yok ise bu durum şubat 2017 de bitiyor diyorsunuz sizden ricam doğum yer tarih ve saatı vedirm bakabilir ve beni bilgilendirebilirmisiniz teşekkür edrim

 3. OyA 3 Mart, 2017 at 22:26 Cevapla

  Merhaba şebnem hnm.29.10.1966 izmir saat. Gece 12 sonrası önemli mahkemem var nasıl hangi yönde sonuçlanacak zararlı mı karlimi cikicam cevaplarsanız mutlu olurum.iyi calismalar

 4. Fenerli 17 Kasım, 2017 at 13:39 Cevapla

  Şebnem hanım iyi çalışmalar. Ben Doğum haritamı öğrenmek istiyordum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben 31.10.1979 günü öğlen saat 14:30 ile 15:00 arası izmir şehrinde doğdum. Yorumunuzu bekliyorum.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *