2016 İKİZLER BURCU veya İKİZLER YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

2016 yılı hemen başıyla birlikte değişim ve yeniden değerlendirmeye dönük olacak olan enerjiler sizi ortak maddi alanlarınız açısından ilginç gelişmeler içinde tutabilir. Öncelikle bu senenin sizin adınıza genel teması, yılın özellikle ilk yarısı boyunca sağlık, çalışma alanlarınız, mesleki konular ve güncel koşturmalarınız ile bağlantılı olacak. Birlikte çalıştığınız veya sizi bağlı çalışan hizmet eden kişilerle ilgili enteresan durumlar yaşayabilir, beklemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yıl rekabet ettiğiniz alanlar, genel deyimi ile düşmanlar veya sizinle ilgili gizlilik içinde hareket eden kişilerle ilgili önemli deneyimler yaşama söz konusu. Öte yandan yıl boyunca iş ve mesleki konularda elde edeceklerinizi uğraşılar ve aktif bir tempo ve mücadele ederek sonuçlandırabileceksiniz.

Bu yıl Ağustosa kadar olan dönemde temponuz yüksek. Hayat içinde koştururken bunu pek de sakin bir ortam içinde sonuçlandırmanız mümkün olmayabilir. Bu yıl sağlığınıza özen göstermeli, bedeninize her zamankinden daha iyi bakmalısınız. Ayrıca bir şekilde güvenmediğiniz veya şüphe içinde olduğunuz size bağı çalışan kişilerden yana beklemediğiniz durumlar söz konusu. Genel olarak koşullar çok rahat ve akış içinde olmayacaktır. Bu nedenle yıl içinde gerek duygusal hayatınızda, gerekse dünyevi konularınızda akıllı ve sakin olmalı, sürekli değişim getiren enerjilere göre ele aldıklarınız karşısında bir B planı bulundurmanızda fayda var. Kişisel gelişimle ilgileniyorsanız, bu alanlara eğiliminiz varsa, bu yıl araştırmak, öğrenmek ve kendinizi geliştirmek adına güzel bir yıl. Sadece kişisel gelişim adına değil, genel olarak eğitim, akademik çalışmalar, yurtdışı ve yabancı ülkelerle olan görüşme ve kararlar adına önemli tamamlamalar yaşayabilir. Geçen senelerde başlayan ama şartları bir türlü oturtamadığınız konularda nihai sonuçlar alabilirsiniz. Şubat ayından itibaren gerek eğitim ve kişisel konularda, gerekse kardeşler, yakın çevre arkadaşlarla ilgili alanlarda gelişmelere açık bir süreç başlıyor. Kardeşleriniz veya yakın çevrenizle ilgili hayatınızda tamamlamanız gereken bir dönem veya süreç varsa, Şubat ile Eylül arası ilginç deneyimler yaşanabilir.

İKİZLER BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI:

Yılın ilk çeyreği yani 2016 ilk üç ayında özellikle Ocak ve Şubat sürecinde ilişkiler ve çocuklarla ilgili konularda dengeyi bulmak için uğraşmanız gerekecek. Bu süreçte ilişkileriniz açısından daha önce görmediklerinizle yüzleşmek zorunda kalmak veya fark etmediklerinizi anlamak zorunda kalabilirsiniz.  

2016 yılında ilişkilerinizde denge ihtiyacınız artarken bir yandan da özellikle yılın ilk yarısı dengede kalmak çok da kolay olmayabilir. Bu noktada en vurgulu olan ise sizin dışınızda yaşanabilecek gelişmelere açık olmanız diyebilirim. Bu nedenle yılın ilk yarısı duygularınız açısından öne çıkan etkiler ilişkileriniz, aşk hayatınız ve en önemlisi ilişkileri yürütme becerilerinizi yeniden gözden geçirmeniz, sizin kontrolünüz dışında olabilecek gelişmeleri olgunlukla karşılamayı öğrenmeniz olacaktır. Yılın ikinci yarısı ise beraberliklerinizde ne istediğinize ve gerçekten duygularınızdan emin olup olmadığınıza daha fazla odaklanmanız söz konusu.

2016 yılının İkizler Burcunu ilişkiler adına dikkat çekici ve fark edilir kılacağı önemli tarihlerden birisi 13 Haziran ile 7 Temmuz arası olacak. Bu aralıkta fiziksel ve kişisel olarak ışığınız yükselirken, sizin de dikkatiniz ilişkiler ve aşk hayatınız üzerine yoğunlaşacaktır. Bu süreçte flörte dönük, partneriniz veya beğendiğiniz kişiyle iletişime dönük etkileriniz vurgulu hale gelecek.

20 Eylül ile 13 Ekim arasında ise ilişkiler ve aşk alanınızı renklendirecek olan Venüs, hamilelik, yeni bir ilişkiye başlamak, devam eden ilişkinizde romantik paylaşımlar adına güzel etkilere sahip bir dönem olacağına işaret etmekte.

Bu yıl beraberlikleriniz adına kontrolün sizde olması veya ilişkiler ve duygusal konularda baskın olma veya kendinizi daha rahat ortaya koyma döneminiz 18 Ekim ile 5 Kasım arasında yaşanacak. Bu süreçte Mars’ın da desteği ile ikili ilişkilerinizde ani kararlar verme hatta agresif tepkilere yatkın olma söz konusu. İlişkilerinizde 18 ekim ile 5 Kasım arası pervasız veya düşünmeden hareket etme eğiliminiz yükselecek ki bu aralıkta esnek olmak ve meseleleri büyütmemek yerinde olur.

Yine Mars’ın geri harekete geçeceği 17 Nisan ile 30 Haziran arasında özellikle de Mayıs ve Haziran aralığında ilişkiler alanınıza gerileyecek gezegen, eski bir beraberliği, eski bir sevgiliyi tekrar gündeme getirerek kafanızın karışmasına neden olabilir. Veya süregelen ilişkinizde önceden başlayan sorunları sizin adınıza fazlasıyla vurgulu kılabilir. Mayıs ve Haziran ayı boyunca birlikteliklerinizde esnek olmak dikkat etmeniz gerekenler arasında.

Bekar İkizler burcu için evlilik, nişan veya benzeri bir adım için 2016 da uygun zamanlara bakacak olursak,  Yılın hemen başında Ocak ayı, yılın sonunda ise Kasım ayı destekli etkiler veriyor.

 İKİZLER BURCU 2016 YILI KARİYER ve PARASAL ETKİLERİNİZ

Bu yıl eğitim, nakliye, lojistik, araştırma, yayıncılık, yazarlık gibi alanlarda çalışmaları olan İkizler burcu için aktif olacağınız bir yıl söz konusu. 2016 yılı girişimci yönünüzü ortaya çıkarma, parlak fikir ve projelerinizi ilerletme, yoluna koyma açısından gündeminiz yoğun olacak. Hırslarınız yükselirken, gerçekleştirmek istediğiniz idealleriniz hayata geçirme arzunuz yükseliyor. Beklettiğiniz, geçen yıllarda bir türlü toparlayamadığınız konuları tekrar ele almak, hayata geçirmek isteyeceksiniz. Ancak bu yıl planlı ve programlı olmak sizin için önemli. Bu yıl ideallerinizi ve yapmak istediklerinizi ancak planlı ve düzenli olabilirseniz organize edebilirsiniz.

Çalışma ve mesleki konularda sorumluluklarınızın arttığı, bir çok konuyu bir arada ele almak zorunda olduğunuz bir sene söz konusu. Sıkı çalışmanız gereken bir yıl sizi bekliyor. Dağınık olmadan ne istediğinizi iyi belirlemelisiniz. Aksi halde projelerinizi sonuca ulaştırmak mümkün olmayabilir. Kariyer ve iş alanlarınızda yıl boyunca sıkı çalışma ana temanız olacak. İster öğrenci olun, ister çalışan sonuca ulaşmak ancak düzenli ve planlı bir çalışma ile gelebilir. Şartlar değişime açık olurken, ele aldıklarınızı çok yönlü değerlendirmeli, hangi işi yapıyor olursanız olun, hiç bir şeye tek taraflı veya tek bir açıdan bakmamalısınız.

Eğitim, akademik çalışmalar, kişisel gelişim gibi alanlarda işleri olan İkizler burçları bu alanlarda araştırma yapmak, bir eser veya tez ortaya koymak adına ele aldıklarını derin bir şekilde inceleme, araştırma şansına sahipler. Fakat sonuca ulaşırken zorlanma ve aksiliklerle uğraşmakta söz konusu ki durumlara stratejik bakmaya çalışın ve karşınıza çıkabilecek aksiliklerle hemen pes etmeyin. Sabırla ilerlemeli ve detaylara dikkat etmeyi öğrenmelisiniz.

İş hayatınızda ortaklı konular, iş ortaklıklarınız, başkalarıyla iş birliği ederek yürüteceğiniz projeler adına temponuz yoğun olacak. Farklı tekliflerle karşılaşmak, ummadığınız kişilerden yardım ve destek almak yılın sizin adınıza güzel gelişmeleri arasında yer alırken, ikili ilişkilerinizde bilhassa yılın ilk yarısı haziran sonuna kadar olan dönemde dikkatli olun. Özellikle 17 Nisan ile 30 Haziran arasında Mars‘ın iş ve ortaklı alanlarınıza vereceği sert etkiler bir süredir devam eden işlerinizin yönünü beklemediğiniz biçimde değiştirebilir. Bu süreçte tahammül sınırlarınız zorlanırken, daha önce üzerinde durmadığınız bir çok konu sizi sinirlendirebilir. 20 Şubat ile 10 Haziran civarına iş alanlarınızda gerçekleşebilecek ani gerginlikler açısından dikkat etmekte fayda var. Genel olarak 25 Mayıs ile 30 Haziran arasında iş konularında ani gelişen kopmalar veya kesintiler yaşanabilir ki, bu süreçte adım atarken gemileri yakmadan, esnek olmaya stratejik davranmaya çok özen göstermelisiniz. Aksi halde küçük bir mesele yüzünden iş alanlarınızda aniden büyüyen sorunlara vakit kaybedebilirsiniz.

Yılın hemen başında burcunuz yöneticisi Merkür geri harekete başlayacak. 5 Ocak ile 25 Ocak arasında gerileyecek olan Merkür, bankacılık işleriniz, finansal konular, parasal alanlarda anlaşma ve sözleşmelerle, pazarlama ve satış konularında ele aldığınız işleri ilerletmekte size sorun verebilir. Bu dönemde yeni bir iş kurmak veya önemli bağlantılar yapmak, iş adına önemli bir projeyi Ocak ayındaki Merkür gerilemesinde başlatmamak sizin için önemli etkiler arasında.

Finansal açıdan diğer önemli bir dönemde 28 Nisan ile 22 Mayıs ayında parasal konularınızla bağlantılı gerileyecek yılın ikinci Merkür Retrosu dönemi olacak. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken giderleriniz ve maddi kayıplarınız açısından hassas bir dönem. Özellikle kandırılmaya, hırsızlıklara karşı tedbirli olun. 28 Nisan ile 22 Mayıs arasındaki Merkür gerilemesi bir süredir satmak, elinizden çıkarmak istediğiniz bir ev veya menkulünüz varsa, bu konularda destek vererek satışı gerçekleştirmenizi sağlayabilir.

Gayrimenkul konuları, bir yer veya ev almak, yeni bir eve yatırım yapmak gibi bir planınız varsa, bu sene en uygun zaman Eylül ayı ile birlikte başlarken, Ev alım ve satımları açısından 30 Ağustos ile 22 Eylül arasında bu konularda girişimde bulunmayın. 22 Eylülden itibaren ise gayrimenkul alanınıza geçecek olan Jüpiter desteği ile bu konularda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bu yıl parasal konularda temkinli olmalı, yatırımlarınızı düşünerek organize etmelisiniz. Özellikle yılın ilk yarısı spekülatif yatırımlar, borsa ve benzeri gelir ve yatırımlar açısından riskleriniz yüksek. Bu sene risk içeren her türlü parasal yatırımda dikkatli olurken, kredi kartı, tüketici kredileri, kredi limitleriniz açısından da yine yılın ilk yarısı sizin adınıza koşular çok dengeli olmayacak. Kredi kullanımlarında dikkatli olmak gerekmekte.

Maddi konularda dengeler daha çok son çeyreğinde sonbaharla birlikte oturacak diyebilirim. Parasal konularda sizin için önemli bir yatırım söz konusu ise 7 Temmuz ile 30 Temmuz arasında başlatmak, yatırımınızın gelişim göstermesi açısından daha destekli olacağınıza işaret etmekte.

Sevgili İkizler Burcu, şans, bereket ve bolluk dolu güzel bir yıl sizinle olsun. Sevgilerimle.

İKİZLER BURCU 2016 SAĞLIK ETKİLERİNİZ

Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir sene söz konusu olurken, iltihaplar, enfeksiyonlar açısından riskler söz konusu. Diğer yandan bu sene iş kazalarına da yine dikkat edin. Özellikle Nisan ile Haziran arasında iş yerinizde ve trafikte kazalar açısından dikkatli olmakta fayda var. Yine bu sene hormonlara dikkat etmekte fayda var. Üreme hormonlarının dengelerinin bozulması açısından risk faktörleri taşıyacaksınız. Kemikler ve kemik sağlığınızda yine özen göstermeniz gereken konular arasında.

Sevgili İkizler burcu gönlünüzce güzel bir sene geçirmenizi dilerim.                                  

Sevgiyle kalın

Şebnem Ekşib 

Astrolog ve Eğitmen 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *