Burçlar ve Aşk

İKİZLER BURCUNUN AŞK HAYATI

İkizler burcu ilişkilerini nasıl yaşar?

İkizler, burçlar alemi içinde flörte ve flörtün getirdiği heyecanlara açık, biraz uçarı, ama edata şeytan tüyü taşıyan, birlikte zaman geçirilmesi cazip biridir. Öncelikle çok yönlü kişiliği, renkli yapısı, entelektüel zihni ve en önemlisi de eğlenceli ve esprili hali onu kadın veya erkek oldukça çekici biri haline getirebilir. Hiçbir şeye fazla adapte olamaması genellikle daldan dala gitmesine neden olabilirken, bir ilişkinin derinliğinde kaybolacak veya ilişkinin ardından fazla yas tutacak birisi de değildir. Çabuk aşık olur ama çabuk sıkılır. Özellikle ikizler erkekleri bu yönleri ve çapkınlıkları ile meşhurdur. Onu çekici kılan en önemli unsur, kuşkusuz eğlenceli ve ilginç yapısıdır. Ama onu zor biri haline getiren yegane yönü çabuk sıkılması, uzun süre sabit kalmasının güç olması ve kök salmaması olarak ifade edilebilir. Yorucu biridir ikizler insanı. Kendi içinde de sürekli hareket halinde olan zihni, aktivite halindeyken kendini dinlemediğini zamanla fark etmesi açısından, onu devamlı hareket içinde olma isteğinde tutabilir.  Hava grubu burçlarla daha rahat edebilirken (Kova ve Terazi), genel olarak onu olduğu gibi kabul edebilecek ve bu ilişkinin yüzeysel enerjilerine ve derinlikten uzak haline kolay uyum sağlayabileceği biriyle daha rahat eder.


 

İkizler burcu ve  Koç ilişkisi:

Her ikisi de hareketli, durağanlıktan uzak, zeki ve girişken kişilerdir. Koç’un cesur ve girişken enerjisi ve doğal çekiciliği, avcı ruhu İkizleri cezbeder. Aranızda fiziksel çekim güçlüdür. İkinizde sıkıntıya gelemediğiniz için çok yönlü bir ilişki yaşanabilir. Başına buyruk hareket etmeyi seven, kimseye fazla bağımlılık ve sorumluluk geliştirmekten hoşlanmayan İkizler için, Koç Burcu’nun sahiplenici ve kıskanç tarafları bir süre sonra sıkıcı gelebilir. Bu beraberlikte ilişkinin kimyası yüksek, cinsel yönü güçlü ve monotonluktan uzak olacağı için heyecanı sürekli olmakla birlikte, nerde ne yapacağı veya ne zaman yapacağı pek belli olmayan İkizler zamanla Koç’u zıvanadan çıkarabilir. Bu beraberlik renkli olmakla birlikte zaman içinde yönü değişmeye fazlaca yatkındır. İki tarafında dikkatli olmaları ve birbirlerinden kolay vazgeçmemeleri durumunda devam edebilir.

İkizler burcu ve Boğa ilişkisi:

Sakin ve durağan Boğanın, huzursuz İkizler’ le olan beraberliği dışardan bakanlar için ilginç ama içerde olanlar için belirsiz etkiler içerir. Biri sabit ve sakin, diğeri sürekli hareket halinde ve uçarı iki insanın bir arada olması ne kadar kolaysa bu beraberlikte o kadar kolaydır. Dolayısı ile zıt yönlerin ağır bastığı bu ilişki de ani bir aşk ile başlanmış olabilir ama devamı için gerekli olan sabır en azından İkizler’de pek yoktur. Ancak zıtlıkların birbirini çekmesiyle ayakta kalabilecek olan beraberlik içinden istisnalar çıkarsa da genel olarak inatçı Boğa’nın bir süre sonra İkizleri sıkması ve kıskançlık krizleri nedeniyle yarıda kesilebilir. Şayet evlilik ile sonuçlandıysa, İkizlerin zeki yönü, pratik zekası tıkanıklıklar için çözüm üretmesi ve karşı tarafı iyi çözmesi koşuluyla yol alabilir.

İkizler burcu ve  İkizler ilişkisi:

Hemen her konuda çok iyi anlaşırsınız. İlişki bir yana, bir kere çok iyi arkadaş olabilirsiniz. İlişkinin devam etmemesi durumunda bile arkadaş yönünüz hep canlı kalır veya en çok özlediğiniz bölüm bu olacaktır. İkizler burçlarının birlikteliğinde sıklıkla sanki ruh ikizim veya benim diğer yarım cümlesini çok duydum. Her iki tarafın da özgürlüklerine, başkalarının kendi işlerine karışmamasına olan düşkünlükleri ilişkide bireylerin kendi alanları olmasına, kendilerine de vakit ayırmalarına neden olacaktır ki bu durum; İkizler Burcu içi oldukça önemlidir. Dolayısı ile hayata bakışınız ve tepkilerini oldukça benzer olacağı için bir yandan kendinizi çok rahat hissedeceğiniz ama bir taraftan da çabuk çatışabileceğiniz bir beraberlik yaşanabilir. Yine de bu beraberlik genelde uzun ve mutlu şekilde devam eder.

İkizler burcu ve Yengeç ilişkisi:

Duygusal Yengeç, hareketli İkizleri cazip bulabilir ama ilişki özelikle Yengeç açısından sıkıntılı olabilir. İkizler, elde tutulması zor insanlardır. İstisnalar hariç flörte açık, bir daldan öbürüne çabuk giden sıkıntılı İkizler, güven veren biri olmaktan uzak olabilir. Bu durum sadece araya başkaları girecek anlamında değildir. Çabuk fikir değiştiren, sabah aldığı kararı akşam bozabilen yapısı, Yengeç’in kendini güvensiz bir ortamda hissetmesine neden olabilir. Alıngan bir yapısı olan bu insanla kuracağınız beraberlikte yanlış anlaşılmalar ve ilişkiden emin olamama hali Yengeç’i bir süre sonra hırçınlaştırabilir. Tutulamayan sözler, yarım kalmış bir hevesle başlanan planlar bir süre sonra büyük patlamalara ve Yengeç’in zıvanadan çıkmasına nedenolabilir. Bu ilişki de İkizlerin çok yönlü kişiliği, laf yapan ağzı, dikkat çekici mizacı, espri yeteneği önceleri ayağını yerden kesen Yengeç’in sonradan son gaz yere düşmesine sebep olabilir. Özellikle Yengeç açısından kritik bir ilişkidir.

İkizler burcu ve Aslan ilişkisi:

İkizler özellikle etkilendiği kişileri çözmekte ustadır. Bu nedenle zeki yönü onun Aslan’ın pohpohlanmayı seven, gururlu yapısını çabuk çözecektir. Bu ilişki normalde tarafların birbirine karşı güçlü çekim duymasına neden olur. Dikkat çekici Aslan, eğlenceli ve sosyal ikizlerin merakını çabuk cezbeder. Ama devam eden süreçte, ikizlerin çok yönlü yapısı, ilgi alanlarının fazla olması, odak merkezi olmayı seven Aslan’ın pek hoşuna gitmeyebilir. Anlaşmazlıklar sırasında İkizlerin Aslan’ın gururuna fazla dokunmaması akıllıca olur. Aksi halde ilişki gerginlikle bitebilir. Her ikisi de sosyal ve dışa dönük oldukları ve özgürlüklerine düşkünlükleri nedeniyle ilişkilerinde kendilerine alan bırakabilirlerse uzun süreli ve eğlenceli, mizah duygusu gelişmiş ve sıkıcılıktan uzak, tutkulu bir beraberlik yaşayacaklardır. 

İkizler burcu ve Başak ilişkisi:

Bu iki burç aynı temel üzerinde olmalarına rağmen, yani ikisinin de Merkür’le yönetilmesine rağmen çok uyumlu bir ilişkileri olduğunu söylemek zordur.  Düzenli tertipli ve hayata planlı bakan organize Başak, İkizler’in çabuk fikir değiştiren, sabit olmaktan çok uzak ve her an değişen hayat görüşü ile ciddi çelişebilir. İkizler’in başına buyruk davranma eğilimi Başak’ı çok rahatsız edebilir. Diğer yandan İkizler düzen ve tertip meraklısı her şeyin zamanında ve önceden planlandığı şeklinde gitmesini seven Başak’ı takıntılı ve sıkıcı bulabilir. Sonuçta başlarda çiftler etkilenmiş ve ilişkiye başlamış bile olsalar, beraberlik çok huzursuz ve duygusal düzeyde sorunlu olabilir.

İkizler burcu ve Terazi ilişkisi:

Hava enerjisi taşıyan bu iki burç oldukça iyi anlaşabilir. Fiziksel çekimi yüksek, benzer şeylerden hoşlanan ve hayata yakın bakan bu iki çift birbirine çabuk ısınır. İkizlerin huzursuz tarafı Terazi gibi dengeyi ve huzursuzluğu sevmeyen biri için alışması zor bir durum olması yanında, konuşkan, dışa dönük ve çekici İkizler, romantik, zarif, aynı zamanda tutkulu Terazi’ye çabuk tutulabilir. Bakımlı, fiziksel görünüme önem veren Terazi, eğer fiziksel olarak İkizler’i beğenirse ilişki onun açısından oldukça randımanlıdır. Diğer yandan İkizler ve Terazi arkadaş olarak da birbirlerini iyi tamamlarlar. İletişimleri oldukça güçlüdür. Biri öğrenmeyi araştırmayı, tanımayı diğeri hayatı yaşamayı, duygularla hareket etmeyi sever. Her ikisi de entelektüel olarak gelişmiş insanlardır. Eğlenmek İkizler için önemlidir. Hayatı eğlenceli görmeyi sever ve Terazi ile günü gün etme, gezme, yaşamı paylaşma anlamında tatmin olur.  Kısacası renkli, tutkulu ve monotonluktan uzak bir ilişki olacaktır. Elbette bazı pürüzler olsa da genel uyum yüksek olacağı için bunları alt etmek karşılıklı dikkatle çözülebilir.

İkizler burcu ve Akrep ilişkisi:

Her iki tarafın da doğal bir cazibesi vardır. Ancak İkizler ne kadar yüzeysel ise Akrep o kadar derinlikleri olan biridir. Onu çözmek kolay değildir. Unutmaz, harekete geçmek için zamanı bekler, oldukça tutkulu ve kontrol etmeyi seven biridir. İkizler ise hayatı geldiği gibi alabilen, zihni karışık ve süreklilikleri sevmeyen ve meraklı ama hevesi çabuk geçen yapıdadır. Akrep bu nedenle İkizler’in iniş çıkışlarını meydan okuma gibi algılayabilir ve ilişkiyi zorlamaktan çekinmez. Diğer yandan uç noktalarda olabilen bu iki kişi güçlü bir tutku yaşayabilecekleri gibi, bu ilişki iki tarafa da hayata farklı bakabilme deneyimi verebilir. Ama kolay bir beraberlik olmayacaktır.

İkizler burcu ve Yay ilişkisi:

Her iki taraf da dışa dönük, gezmeye, öğrenmeye açık ve meraklı insanlardır. Bu etki ilişkiyi canlı tutacaktır. İkizler insanı bilgiyi ve öğrenmeyi severken, Yay insanı gelişmeye açıktır ve eğitime önem verir. Dolayısı ile zihinsel olarak tamamlayıcı etkileri güçlü bir ilişki olacaktır. Diğer yandan Ateş etkisi güçlü Yay, çabuk parlar ve İkizler buna adapte olmakta zorlanabilir. Her ikisi de bağımsız yönleri yüksek ve kendi alanlarına dönük, bağlanmaktan, bağlı kalmaktan çok hoşlanmayan enerjiler taşırlar. Bu da zamanla kopmalara, ilgilerinin azalmasına neden olabilir. Ortak alanlar oluşturulmalı, ilişki kendi haline fazla bırakılmamalı ve ortak payda da yapılabilecek aktivitelere de önem verilmelidir. Çabuk gerginleşen Yay, kendisi gibi değişken etkileri yüksek ikizler ile arkadaş olarak iyi etkiler taşısa da sorumluluklarından ikisinin de kaçma eğilimi vardır. İlişki yüzeysel bir hale çabuk dönüşebilir. Bu nedenle ikisi arasında çekim güçlü olsa da, ilgileri uzun süre ilişkide kalmayabilir.

İkizler burcu ve Oğlak ilişkisi:

Sorumluluk sahibi, ele aldığı her ne olursa düzgün yapmaya çalışan, ciddi ve biraz da çekingen olan Oğlak, hayatı kendine has ele alan, çabuk fikir değiştiren İkizler’e zor adapte olacaktır. Oğlak’ın kısıtlayan, sınırlar koyan ve ilişkinin sorumluluk yönlerine de önem veren hali, İkizler’i sıkabilir. İkizler için Oğlak, hayatı fazla ciddiye alan biridir. Diğer yandan Oğlak kıskanç bir mizaca sahiptir ve bu etki bir süre sonra İkizler’i boğabilir. İkizler huzursuz ve yerinde duramayan biri olarak daha sabit ve ciddi Oğlak için güven vermez biri olarak algılanabilir. Maddi hayata bakış açınız da oldukça farklıdır. Tutumlu ve parasal güveni seven Oğlak, parayı güzel yaşamak ve harcamak gerektiğine inanan İkizler ile dünyevi konularda da pek uyuşmaz ve özellikle evlilikte kendini sürekli kaygan bir zeminde gibi hisseder.Her ikinizin de romantik ve üç noktalarda duygusal beklentileri yoktur ancak Oğlak duygusal hayatında da ayakları yere basan biridir ve İkizler ise aklına estiği gibi davranmayı sever. Bu ilişki ancak iki tarafın da birbirini iyi tanıması ve Oğlak’ın İkizler tarafına güvenmesiyle yerine oturur. İlerlemesi zor bir ilişkidir.

İkizler burcu ve Kova ilişkisi:

Her iki taraf da hava grubundadır. Değişken ve uçarıdırlar. Hayatın getirdiği yeniliklere, başlangıçlara çok çabuk adapte olurlar. İkisi de özgürlerine ve kendi alanlarına çok düşkündürler. Kolay iletişim kurabileceğiniz, birbirinizi daha rahat anlayabileceğiniz, arkadaş yönü de güçlü bir ilişki olacaktır. Kopsanız bile iletişiminiz hemen bitmeyebilir. Genel olarak birbirini anlayan, kolay çözen ve ortak noktalarda çabuk buluşan bir çift olabilirsiniz. İlişkiniz sıkıcılıktan uzak olacak, birbirinize birçok şey kattığınızı düşünebileceksiniz. Ancak ilişkinin duygusal ve romantik yanı çabuk kaybolabileceği için arkadaş yönünüzü fazla abartmamak gerekir. Özel günlere önem vermeli ve ilişkinin sevgi yönünü de beslemelisiniz. Taraflarından birinin aldığı sert bir etki yoksa normalde oldukça uyumlu bir ilişki olabilir.

İkizler burcu ve Balık ilişkisi:

Duygusal, hassas ve romantik Balık bu ilişkiyi görmek istediği gibi alabilir ve İkizler’in zor yanlarını kapatma eğilimi içinde olabilir. Zamanla İkizler’ in çabuk kavrayan, çok hızlı düşünen ve duygusallıktan uzak haline adapte olmakta zorlanabilir. Karakterleriniz birbirine nerdeyse taban tabana zıttır ve bu zıtlıklar ilk başta sizi çekim alanınızda bırakmış olsa da zamanla ilişkinin zorlukları özellikle Balık tarafını yaralayabilir. Sürdürmesi çok zor bir ilişki olarak ifade edilebilir. 

 

Sevgilerimle.

Astrolog Şebnem Ekşib 

www.sebnemeksib.com.tr                                                

 

©Şebnem EKŞİB  Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden tamamı veya bir bölümü yayınlanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *