GÜNCEL YAZILARIMYAZILARIM

İlahi Adalet Devrede Jüpiter Terazi Burcunda

Jüpiter, Vedik Astroloji ye göre 12 Eylül 2017 de TERAZİ burcuna geçti… Ekim 2018 e kadar da bu burçta kalacak. Vedik Astroloji’ye göre hava etkisi yüksek kişiler, yani yükselen veya Ay burçları Terazi, Kova veya İkizler olanlar bu süreçte büyük fayda sağlayacaklar. Jüpiter, bolluğun, bereketin, şansın ve mutluluğun baş mimarıdır. Bir haritada bulunduğu nokta sizin elinizdeki joker kartı gibidir. Şans etkisini vurgulayan bu büyük cüsseli kalender gezegen 2017 Ağustos sonundan bu yana Başak burcunda ilerlemekte idi. Toprak alanlarında ve Başak burcunda rahatsız bir etkide olan Jüpiter, yeni yerinde hava enerjisini yanına alıp, idealleri, amaçları, fırsatları size sunacak. Özellikle Ay, yükselen veya Güneş burcu Terazi de olanlar önemli değişimlerden geçecekler.

Jüpiter, adildir. Etik değerlere, adalete, eşitliğe önem verir. Hayatımıza neşe ve bolluk getirirken bunu adil ve hak ettiğimiz ölçüde yapmaya önem verir. Genişleten, büyüten etkileri vardır. Gökyüzünde en büyük cüsseli gezegen olarak verdiği titreşim genişleme ve büyütme enerjisi içerir. Terazi burcu kadim ve bilge öğretilerde öncelikle adaletin ve eşitliğin simgesidir. Bu nedenledir ki burcun sembolü eşitlik veren bir terazi olarak gösterilmiştir. Yine kadim Vedik kaynaklarında Terazi ve Jüpiter iş birliği “İlahi Adalet” olarak aktarılmış, İlahi Adaletin gelişini müjdelemiştir. Bir yıl sürecek Jüpiter’in yeni yolculuğunda beklediğiniz veya ümit ettiğiniz ilahi adaletle buluşabilirsiniz.

Jüpiter şu anda yeni geçtiği Terazi burcunda rahat bir derecede değil. 17 Eylül’den itibaren ulaşacağı 1 derece ile kendi yolunda pusulasını da doğrultmuş olacak ve etkilerini daha net göstermeye başlayacak. Gezegen tüm seyahati boyunca Vedik Astroloji’ye göre Kova ve İkizler burcuna görünümde bulunacak. Bu alanlarınız haritanızda hangi noktalarla birleşiyorsa veya yükselen veya Ay burcunuz Kova veya İkizler burçları ile (elbette Terazi’de dahil) Jüpiter enerjisini olumlu yaşayacak ve hayatınızda önemli açılımlara şahitlik edeceksiniz. Özellikle Kova burcunda önemli etkileri olanlar için Jüpiter’in yeni transiti oldukça faydalı olacaktır. Ketu bir buçuk senedir Kova burcunda ilerken, bu burçların önlerini görmelerini zorlamakta idi. Şimdi Ketu Kova’dan ayrıldı ve Jüpiter Terazi transiti ile bu burca görünüme başladı ki hayli ilginç, gelişmelere açık, fırsatların önlerine geleceği bir süreç yaşayabilirler.

Jüpiter’in burçlara göre etkilerine geçmeden önce ülkemiz adına Jüpiter’in yeni yolculuğu neler vaat ediyor bir bakalım…

Öncelikle bir senedir Başak burcunda kısıtlayıcı bir alanda ilerleyen gezegen, ülkemiz haritasında 4.evi yani topraklarımızı, gayrimenkul sektörünü gösteren alanı, natal Mars’ın üzerinden geçerek tamamladı. Genel olarak organik tarım, doğal beslenme ve bu alanlara bakış açısının gelişimi adına gelişmeleri açtı. Beslenmenin ve doğal beslenmenin önemini daha yoğun gördük. Gayrimenkul sektörü ve kentsel dönüşüm hızlandı, büyük şehirler bilhassa İstanbul adeta büyük bir şantiye gibiydi. Ancak şimdi gezegen bu alandan çıkıyor, yeni geçtiği yer ülkemiz haritasında 5.ev. Ülkeler astrolojisinde Jüpiter’in konaklamaya başladığı alan; çocuk ve gençleri, eğitim sistemini, eğlence sektörünü, sanatsal konuları, borsa ve spekülatif para kazanç alanlarını, şans oyunları ve bunlarla ilgili sektörleri, saray, bahçe ve parkları, üst düzey yaşam alanlarını, büyük elçi, büyük elçilikler ve diplomatlarla ilgili konuları temsil eder. Jüpiter’in ülkemiz haritasında dokunacağı ve büyüteceği alanlar bunlar ola dursun, yine ülke natal haritasında Terazi’de yoğun bir gezegen oturumu söz konusu. Bir gezegen transit yaparken bulunduğu yerde ne kadar çok gezegen varsa, vereceği ve değiştireceği ya da etkilerini yoğunlaştıracağı alanlarda artar.

Jüpiter’in Ekim 2018 e kadar olan kalacağı Terazi burcundaki yansımaları öncelikle adalet ve hukuk sistemimiz üzerinden olacaktır. Bir süredir devam eden büyük tartışmalar, hukuki anlamda devam eden gergin konularda yeni düzenlemeleri beraberinde getirirken, hukuki konularda farklı gelişmelere şahitlik edebiliriz. Jüpiter Terazi de ilahi adaleti simgeliyor demiştik. Adaletle yaklaşılması gereken konuları artık ele almak, düzenlemek ve revize etmek gerekecek. Aksi halde haksızlık yapılan alanlarda ilahi adalet devreye girebilir.

“Diğer yandan gençleri, genç insanları temsil eden bir alanı da tetikleyecek olan gezegen, gençlerin, genç insanların öne çıkması, bir araya gelmesine olanak sağlayacak. Genç biri önemli bir konuya liderlik edebilir veya genç bir lider ortaya çıkabilir. Bu etki 2019 içinde daha fazla etkin ama ilk adımlar veya fark edilişler adına 2018 Jüpiter’in gençleri desteklemesi bakımından hayli kıymetli. Politikaya yeni ve beklenmedik isimlerde katılabilir.”

Jüpiter aynı zamanda din ve dini konuları ve her türlü inanç sistemini de temsil eder. 5. ev gibi eğitim, çocuklar ve gençlerle ilgili bir alanda ilerlerken eğitim sistemimizde din ağırlıklı bir müfredatı da genişletme etkisi de yok değil.

Hukuk ve eğitim sistemimiz yeniden restore edilebilir, var olan sorunlar büyüyebilir ki Jüpiter’in büyütme etkisi güçlüdür. Özellikle transitin ilk yarısı yani Eylül 2017 ile 2018 Şubat/Mart arası hali hazırda devam eden hukuki sorunlar, adaletsizlikler adına zor bir dönem var, bu konuların gündeme gelmesi arttığı gibi, var olan sorunlar daha çarpıcı bir hale gelebilir. Ancak özellikle 2018 Marttan itibaren hukuk sistemimiz adına yeni bir yapılanmaya adımları gelmeye başlayabilir.

Yine 2018 bahar aylarında Nisan/Mayıs aylarıyla birlikte 2018 Ekime kadar kadınlar, kadınlarla ilgili konular, evlilik ve medeni kanun, sanat ve sanatla ilgili konular gündeme daha fazla gelecektir. Medeni kanunla ilgi de önemli gelişmeler ve adımlar atılabilir. Diğer yandan sanat dünyasından bilinen isimlerle ilgili önemli haberler, televizyon dünyası ve aktör ve aktrislerle ilgili sektörel büyüme, bir yandan sansasyonel haberler gündemi meşgul edebilir.

Diplomatlar ve büyük elçiliklerle ilgili gelişmeler yaşanabilir. Turizm ve eğlence sektörü açısından Jüpiter bu alanda yeni yatırımlar ve büyüme verirken, Satürn’ün turizmle ilgili bir noktayı 2018 boyunca kısıtlayacak olması, turizmden ziyade eğlence sektöründe genişleme ve büyüme yaşanacağına işaret etmekte.

Spekülatif para alanlarını kapsayan Jüpiter transiti, borsa açısından yeni düzenlemeler getirebilir. Borsa veya spekülatif para kazanç alanları, şans oyunlarına ilgi artabilir.

Jüpiter, tüm iyi yönleri yanı sıra büyütme özelliğine de sahip bir gezegendir. Ekim ayı ile birlikte aktive olacak etkiler dini konular ve inançlarla ilgili şok edici, ani gelişmeler ortaya çıkarabilir. Üniversiteler, yabancılarla ilgili konular, dini yerler, dini konular, dinsel alanlar, eğitim alanları açısından Eylül sonu ve daha çok Ekimle tetiklenecek sert etkiler bulunmakta. Kasım ve Aralık Jüpiter’in daha çok büyütme etkisine şahitlik edebiliriz.

Toplumsal etkiler açısından baktığımızda ilahi olanla, düzenlemek zorunda olduklarımız iç içe geçecek. Bu süreçte adaletsiz bulunan konular ele alınmak durumunda kalabilir. Kişisel hayatınızda haksızlığa uğradığınız konularda beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle hava grubu burçları (Terazi, Kova ve İkizler) adına rahatlama ve yüklerinden arınma daha ağırlıklı. Sizin yaptığınız haksızlıkların ise diyetlerinin ödenme zamanları gelmiş olabilir. Gezegenin bir yıllık transiti sırasında eteklerde ki taşlar dökülecek ve gerçekler mercek altına geçecek. Saklananlar ortaya dökülebilir. Bu süreçte adil ve etik olmak her zamankinden daha önemli.

Jüpiter ülkemiz haritasında bulunan ve Vedik Astroloji de hayli önem verdiğimiz “Evrensel Üçgen” oluşumunun ayağına oturuyor. Yani, ilahi olan devrede…İlginç gelişmeler olacak, daha çok 2018 de gezegenin olumlu etkilerini hissetmemiz olası ki 2017 son üç ayı var olanın büyümesi etkisi yüksek ki ele aldıklarınızı abartmadan, mantıkla değerlendirmeye çalışın.

Burçlara geçmeden önce son olarak Jüpiter’in gölgesindeki bir yüzünden daha bahsetmek istiyorum. Jüpiter’in büyütme etkisini aktarırken, bedeni de büyütmeye eğilim verdiğini unutmamak lazım. Yani kilo aldırma eğilimi de vardır. Bu durum toprak enerjisi taşıyan Başak ve Boğa burçları için biraz daha etkin olabilir. Keza Terazi burçları da gezegenin bir yıllık yolculuğu boyunca kilo alımına dikkat etmeliler. Boğa, Başak ve Terazi yükselenler veya Ay burcu bu alanlarda olanlar biraz daha beslenmelerine dikkat etsinler. Hareketli olmaya, spor yapmaya veya yedikleriyle, sarf ettikleri enerji arasında denge kurmaya çalışsınlar.

Burçlara Göre Jüpiter Terazi Burcu Yolculuğu Nasıl Geçecek?

HAVA GRUBU BURÇLARI; Terazi, İkizler ve Kova

Başta da aktardığım gibi Jüpiter’in Terazi transiti hava grubu mensubu olan Terazi, İkizler ve Kova burçları için zorluklarla gelen, önemli derslerin ardından alacakları büyük mükafatları müjdeliyor. Bunun nedeni öncelikle Astroloji açısından bir etkinin tek başına yeterli olmaması kuralından kaynaklanır. Zira şans gezegeni Jüpiter’in transitlerini incelerken, onu kısıtlamaya, zorlamaya meraklı olan Satürn ne durumda gözlemlemek lazımdır. Hava grubuna göz kırpan Jüpiter, Satürn’ün sert ve uğraşmadan vermeyen yüzü ile de görüşmek zorunda. Dolayısı ile Terazi, İkizler ve Kova burçlarına göz kırpan, şans ve fırsatlar getirecek olan neşeli Jüpiter, bu şansları ancak uğraşarak, çok çalışarak ve sabır göstererek sana teslim edebilirim diyen Satürn ile de aynı pota içindeler. Şans ve fırsat gelecek ama bir yandan da evren sabrınızı, hedeflediğiniz şeyleri gerçekten ne kadar istediğinizi de sınayacak. Bu kombinasyon çalışmadan ekmek yok diyor. Fakat sabredip, vazgeçmeden, emek vermekten yüksünmeden gittiğiniz her nokta size iyi bir sonuçla geri gelecek ve uzun vadeli önemli adımları atabileceksiniz. Satürn ne kadar bezdirici olsa da verdiklerini uzun süreli hayatınıza dahil eder.

 • Terazi Burcu / Yükselen Terazi/ Ay Burcu Terazi

Özellikle Ay burcu Terazi olanlar için şanslı bir dönem. O kadar ki bu süreç bir daha 12 yıl sonra gelecek. Kasım Ay’ından itibaren Vedik Astroloji de çok önemli olan Sadesati döngünüz de bitiyor. Jüpiter transitinin güzel taraflarını bu nedenle Kasım’dan itibaren daha yoğun yaşamaya başlayacaksınız. 7,5 yıldır süregelen bir dönem biterken, evren size güzel bir hediye ile Jüpiter’in bolluk ve şans enerjisini vermeye hazırlanıyor. Kasım’a kadar temkinli olmak önemli olsa da 2018 başıyla birlikte uzun süredir devam eden çok kısıtlayıcı bir süreç bitmiş olacak. Bu yıl kendinizi gösterme, ortaya koyma, yeni bir ilişki yaşama veya evliliğe adıma atma gibi önemli deneyimler yaşayabilirsiniz. Yeni bir çevreye girebilirsiniz, iş teklifleri, mesleki konularda fırsatlar yakalayacaksınız.

 • İkizler Burcu/ Yükselen İkizler/ Ay Burcu İkizler

Kariyer, iş ortaklıkları açısından önemli fırsatlar gelebilir. Yeni ortaklıklar kurarken, zorluklarla gelen ancak sağlam temeller atacağınız bir senelik Jüpiter yolculuğunuz başladı. Özellikle yurtdışı konuları, eşiniz veya iş ortaklıklarınızla ilgili mücadele ve uğraşı içeren bir döneme rağmen önemli sonuçlar alacaksınız. Uzun zamandır ektiklerinizi biçerken, köklü değişimler elde edeceksiniz. Kariyer ve iş konularında fırsatlar beklemediğiniz yerlerden kapınızı çalacak. Unutmamanız gereken ise gelen tüm fırsat veya teklifler ya da sizin ortaya koyduklarınız adına çok çalışma ve emekle sonuç almanız gerekiyor.

 • Kova Burcu/ Yükselen Kova/ Ay Burcu Kova

Maddi konular, değer verdikleriniz, maddi hedefleriniz adına fırsatlara, yeni şans kapılarının açıldığına şahit olacaksınız. Sonuçlarını uzun vadede alabileceğiniz hedefleriniz arzularınız adına önemli gelişmelerin yaşanacağı bir yıl olacak önünüzdeki 2018 Ekim’e kadar olan döngü. Ay burcu Kova olanlar için bu süreç oldukça önemli, zira yaklaşık 2,5 yıldır Kandaka Sati dönemi yaşıyordunuz ki iş ve kariyer açısından çok zorlu bir dönem geçirmiş olabilirsiniz. Kasım 2017 den itibaren Ay burcu Kova olanların Kandaka Sati süreçleri bitiyor ve kariyer iş alanlarında Jüpiter’in de desteğini yanınıza alarak parasal konularda sizi rahatlatacak, önemli projeler elde edebilirsiniz. Yükselen Kova burçları ise eğitim, hukuki konular, hayata bakışınız adına önemli gelişmeler yaşarken, kişisel gelişim alanında yapmak istedikleriniz varsa güzel sonuçlar alabilirsiniz. Yükselen Kova burçları maddi olarak rahatlayacağı bir dönem geçirebilir. Özellikle yurtdışı kontakları ve eğitimler açısından çok şanslılar.

ATEŞ GRUBU BURÇLARI; Koç, Aslan ve Yay burçları için durum şöyle;

Jüpiter, sizin Vedik Astroloji de “Kama” dediğimiz alanı hareketlendirecek. Bu alan hedeflerinizi, amaçlarınızı, sosyal çevrenizi, yaşamda ulaşmak istediğiniz noktayı temsil eder. Bu alan arzular, istekler bölümüdür. Jüpiter sizi istekleriniz, bekledikleriniz, amaçlayıp ulaşmaya çalıştıklarınızla buluşturuyor. Özellikle Kasım ayından sonra 2017 Kasım ile 2018 Ekim arasında hedefleriniz adına önemli gelişmeler yaşanabilir.

 • Koç Burçları/ Yükselen Koç/ Ay Burcu Koç

Evlilik kararları çıkabilir. Bekar Koç’lar için evlilik veya evliliğe adımla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Evli iseniz, eşiniz ve beraberliğinizle ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir. Ortaklar, yeni ortak girişimler, yurtdışı konularında fırsatlara açıksınız. Duygusal ilişkileriniz, aşk hayatınız ve evlilikle ilgili konularda hedeflediklerinize bu yıl ulaşma imkanınız söz konusu. Ay burcunuz Koç ise, iki buçuk yıldır devam eden zor ve değişimler içinde geçen bir süreci de Kasım 2017 itibariyle bitirmiş olacaksınız. Jüpiter transiti Ay burcu Koç olanları yeni yıl ile birlikte ruhsal ve dünyevi anlamda güzel hediyelerle ödüllendirebilir.

 • Aslan Burçları/ Yükselen Aslan/ Ay Burcu Aslan

Yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlardan destekler alma, çevrenizdeki insanlar vasıtasıyla sizin için önemli bir hedefi gerçekleştirme şansınız var. Hedeflerinize, gerçekleştirmek istediklerinize ulaşırken destek alacaksınız. Medya, basın alanları ile ulaşıyorsanız önemli başarılar söz konusu. Sürekli hareket halinde olabilir, bir çok yolculuğa çıkabilir, bu konularda beklettiklerinizi aktive edebilirsiniz. Önemli girişimlerinizi hayata geçirmek adına (elbette yıldız haritanızda destekliyorsa) şanslı bir sene geçireceksiniz.

 • Yay Burçları / Yükselen Yay/ Ay Burcu Yay

Hayatınızdaki önemli hedefleri bu yıl iyi belirleyin ve yeni yıl ile birlikte bu hedeflere ulaşma, yeni fırsatlar yakalama şansınız hayli yüksek. Aileniz, ailevi konular, yaşam alanlarınız öne çıkarken, ev değişikliği, şehir değişikliği, yeni bir işe geçme gibi majör değişiklikler söz konusu. 2018 boyunca Satürn Yay burcunda ilerleyeceği için elde edecekleriniz çok çalışarak ve uğraşı ile gelecek ancak kalıcı sonuçlar alacaksınız.  Vedik Astrolojiye göre Ay burcu YAY olanlar için Sadesati dediğimiz özel bir döngü devam etmekte. Eğer Ay burcunuz Yay ise bu dönemde Jüpiter size her ne kadar destek olsa da ana planda kadersel deneyimlere açık bir süreç geçirmektesiniz. Büyük büyüme veya öğrenmek zorunda olduklarımızı fark etme zamanları olarak da aktarabileceğim bu özel dönem yüzleşmek zorunda olduklarınızla sizi bir arada tutmakta. Özellikle 2018 yılıyla birlikte Sadesati döneminin önemli bir aralığına da girmiş olacaksınız. Ay burcu Yay olanlar Jüpiter transiti ile gelen fırsatları daha iyi değerlendirmeniz, risklere girmeden hareket etmeniz önemli olacak.

SU GRUBU BURÇLARI; Balık, Yengeç ve Akrep’ler için Jüpiter Transiti

Su grubu için Vedik Astroloji de Mosha dediğimiz ruhsal alanlar Jüpiter’in dokunuşu ile gelişecek. Spritüel konularda gelişme, yeni hedefler, fırsatlar yakalamak adına Balık, Yengeç ve Akrep burçları şanslı bir dönemde. Kendi iç yolculuğunuz, dengeleri bulmanız adına ilginç deneyimler yaşayabilirsiniz. Tüm bunlar elbette dünyevi konularda başarılar gelmeyecek demek değil, aksine iç dengeleriniz geliştikçe, farkındalıklarınızın artacağı ve kendinizi hayatla daha uyumlu ve bilinçli bir düzeyde bulabilirsiniz.

 • Balık Burcu/ Yükselen Balık/ Ay Burcu Balık’lar

Spritüel olarak önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Kendi gelişiminiz adına ilginç deneyimleriniz olacak. Dünyevi alanlarda ise parasal konularda özellikle de başkalarından gelecek (eşiniz, veya aileden olabilecek) maddi destekler adına güzel bir dönem geçirebilirsiniz. Miras, nafaka veya benzeri konularda beklentileriniz varsa bu yıl bu alanlarda da şanslı bir sene. İş ve kariyer de kendinizi gösterme, ortaya koyma, fark edilme zamanlarından geçeceksiniz. Değiştirmek istedikleriniz adına gerek özel hayatınızda, gerekse ruhsal olarak büyük bir dönüşüm döneminden geçeceksiniz.

 • Yengeç Burcu/ Yükselen Yengeç/ Ay Burcu Yengeç

Aile, ev ve yuva alanlarınızda Jüpiter desteği alacaksınız. Yurtdışı konuları, eğitimler, yolculuklar, uzun seyahatler açısından renkli bir dönem vaat ediyor size Jüpiter. İç dengeleriniz, huzurunuz önemli olacak. Ev değişikliği veya alımı, yeni bir yere taşınma gibi konularda bir süredir üzerinde düşündükleriniz varsa şartlar aniden olgunlaşabilir. Aileden destek alabilirsiniz. İç huzurunuza, köklerinize, ailenizle birlikte yaptıklarınıza önem verecek, bu alanlardan mutluluk alacaksınız. Spritüel alanlarda gelişme, eğitim veya yeni olanaklar için yine bu devre sizin için hayli destekli.

 • Akrep Burcu/ Yükselen Akrep / Ay Burcu Akrep

Kendi içinizde ve kendinizle kalarak daha mutlu olacağınız bir devre yaşayabilirsiniz. Bu süreçte ilgi alanlarınız gelişebilir, spritüel olarak büyük gelişme sağlama, mistik konularda eğitimler alma veya  kendinizi geliştirme adına kıymetli bir dönem olacak. İç gelişiminizi yaparken kalabalıklar veya etrafınızdan destek yerine bunu kendi başınıza yapma isteğiniz de artabilir. İnsanlardan uzaklaşma arzunuz artabilir. Yurtdışı kontakları ve bir süredir tasarladığınız uzak yolculuklar (kadim yerlere veya ibadet yerlerine de olabilir) planlarınız içine dahil olabilir. Maddi olarak harcamalara dikkat edin. Gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız gereken bir dönem yaşanabilir. Borçlar, krediler açısından da planlı olmalısınız. Özellikle Ay burcu AKREP olanlar, bir süredir devam eden Sadesati sürecinin üçüncü evresine girdiniz. Maddi konularda riskli yatırımlar için dikkatli planlama yapılmalı. Büyümeden ziyade sahip olduklarınızı koruma döneminden geçiyorsunuz.

Toprak BURÇLARI: Boğa, Başak ve Oğlak Burçları için Jüpiter Transiti

Sizin için Jüpiter transiti maddi konular ve dünyevi istekleriniz adına (Artha alan) destekli bir sene vaat ediyor. Parasal konular, mesleki alanlar, kariyer planlarınızda Jüpiter size ummadığınız fırsatları getirebilir. Başak burçları ( Ay veya Yükselen Başaklar dahil) adına maddi konularda bereketli bir seneye işaret eden Jüpiter, Boğa ve Oğlak burçları için (Yükselen veya Ay burcu Oğlak olanlar da dahil) kariyer, iş ve mesleki olarak parlama, ortaya çıkma, yeni fırsatlar yakalama, yeteneklerinizi ortaya koyma zamanından geçiyorsunuz.

 • Boğa Burcu/ Boğa Yükselen/ Ay Burcu Boğa

Mesleki konularda fırsatlar, şanslar, teklifler gelebilir. İş başvuruları, yeni projeler açısından şanslı olan bir dönem olacak. Ele aldığınız işlerde başarılı sonuçlar almanız söz konusu. Sağlıkta kilo alımına dikkat edin ve iştahınızı kontrol etmeye önem verin. Size hizmet edenler, iş arkadaşlarınız, meslektaşlarınızdan ummadığınız destekler alabilirsiniz. Sosyal alanlarınız, hedefleriniz, maddi konularda özellikle Kasım ayından sonra daha rahatlayacaksınız.

 • Başak Burcu/ Başak Yükselen/ Ay Burcu Başak

Para evinize geçen Jüpiter, sadece bu alanı aydınlatmak, rahatlatmakla kalmayacak, iç değerlerinizi, hayatınızda önem verdiklerinizi de değiştirmenize destek olacak. Ortaklı işler, eşiniz, partner veya ilişkileriniz adına gelişim alacağınız, yeni gelişmelerin yaşanacağı bir süreç olacak. Ev ve aile konuları, eviniz, yaşam alanlarınızla ilgili yine maddi bağlantılı olumlu gelişmeler yaşanabilir.

 • Oğlak Burcu/ Oğlak Yükselen/ Ay Burcu Oğlak

Kariyer ve iş alanınızı büyütme ve geliştirmeye talip olan Jüpiter ile bir sene boyunca iş ve kariyer konularında bakış açınızı büyütürken, önemli girişimlerde bulunacaksınız. Yurtdışı kaynaklı bir iş veya yurtdışından esinlendiğiniz bir projenizle ilgili adımlar atma söz konusu. Kariyerinizi destekleyecek Jüpiter döngüsü, özellikle yükselen Oğlak burçları için iş hayatında önemli ve köklü değişimler yapma, planlarını gerçekleştirme olanağı sunuyor. Bu aralık aynı zamanda bekar Oğlak burçları için evlilik veya ciddi bir ilişkiyi de hayatlarında aktif kılabilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

3 comments

 1. Figen Düzyatan 15 Eylül, 2017 at 20:54 Cevapla

  Instagramda sorumu cevaplayıp ; vedik astrolojiye göre yükselen terazi, ay burcu yengeç, güneşimin akrepte olduğumu belirtmeniz üzerine bu yazıyı okumak çok daha keyifli ve anlamlı oldu. Emeğinize sağlık, çok teşekkürler şahane bilgiler.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *