Julia Roberts, 140 milyon dolar serveti ile Hollywood’un en zengin kadın oyuncusudur.

Sanatçının ilginç bir haritası var ancak burada haritayı daha çok maddi alanlar açısından ele alacağım. Julia Roberts trajik sayılabilecek çocukluk yıllarından sonra ergenliğe geçmiştir. Annesi ve babası maddi sorunlar yüzünden 4 yaşındayken ayrılmış, babası abisi ile başka bir şehre taşınırken, o annesi ve iki kardeşi ile birlikte kalmıştır. 10 yaşındayken babası kanserden ölür.

Haritasında babayı temsil eden 9.evinde Satürn yerleşimi vardır ve Satürn 9.eve 8.evden gelmiştir. Bu durum babayla ilgili sorunlara, ilişkilerinin kesilmesine ve babanın erken kaybına işaret etmekte. Ayrıca Güneş, baba karakası olarak Terazi de, yani düşüş burcunda yerleşmiştir. Tüm bunlar babadan yana fayda alamayacağını gösterir. Aynı zamanda çocukluk dönemini gösteren ikinci evi hem güçlü, hem de zor yerleşimlere sahiptir. Bu alan benefik gezegenler ile kuvvet kazanırken, evin yöneticisinin düşüş burcunda yerleşmesi ve Ketu ile kavuşum yapması çocukluk kaynaklı sorunların bir anlamda tekâmülü olduğunu da göstermekte.

 

Julia Roberts Varlık Etkileri;

 Julia Roberts’in haritasında ikinci ev çok güçlü çalışıyor. Bu evde 3 benefik gezegen bir arada yerleşmiş. Bunlar Jüpiter, Venüs ve Ay. Ay her ne kadar bu haritada soluk olsa da, ışığının düşük olması bile güzellik vermesini engellemiyor. Venüs doğal yapısı ile güzelliğin temsilcisi. Jüpiter ise kişiye mutlu, ışıklı bir yüz ifadesi verir. Julia Roberts’in ışıltılı yüzü, büyük ağzı ve dikkat çekici ifadesi bu etkilere bağlıdır.  

İkinci ev kişinin kendi çabası ile elde edeceği varlığı gösterir. Bu evin 3 benefik gezegene sahip olması, gezegenlerin köşe ve üçgen evlerin yöneticisi olarak 2.eve gelmiş olmaları, sanatçının maddi alanlarını özellikle de kendi çabası ile elde edeceği parasal kaynaklarını çok güçlü hale getirmektedir. 

İkinci evde yerleşen Venüs 4.evin yöneticisi, Jüpiter 9.evin yöneticisi, Ay ise 1.evin yöneticisi olarak köşe ve üçgen evlerin güçlerini para evine taşımışlar.

Bir haritada 2.evin lordunun köşe evde olması (Güneş 4.evde), 9.evin (Jüpiter) lordunun 2.eve yerleşmesi, kazançlar evi ile (11.ev) 2.evin bağlantıda olması (Venüs, 11. evin yöneticisi olarak 2.evde) DHANA Yoga ’ya işaret eder. Bu yoga büyük varlık etkisi verir.  2 evin yöneticilerinin yer değiştirmesi Vedik Astroloji de kıymetli bir durumdur. Julia Roberts haritasında 2. varlık evi ile 4. gayrimenkul evi arasında yer değiştirme vardır ki bu durum parasal etkileri arttırdığı gibi, sanatçının kıymetli gayrimenkullere sahip olmasını da sağlamıştır. 

Ayrıca Maddi kazançların gösteren 2.evinde Gajakesari Yoga bulunuyor. Bu yoga sanatçıyı parasal konularda çok şanslı kılıyor ki filmlerinden astronomik ücret aldığı bilinmektedir.

Julia Roberts Haritasındaki Özel Durum;  

Julia Roberts, karmik veya evrensel üçgen olarak aktarabileceğimiz çok özel bir yerleşime sahiptir. Evrensel Üçgen sık rastlanmayan bir yoga olması yanı sıra, bu yerleşime sahip kişiler başarı ve şans ile desteklenirler. Evrensel üçgen şöyle oluşur;

ü  Öncelikle gezegenler haritada birbirlerine göre üçgen evlerde bulunurlar. Yani haritada gezegen yerleşimleri birbirlerine göre 5 veya 9 ev aralıkla ile yerleşirler. Daha sonra bu yerleşimi oluşturan gezegenlerin takımyıldızları aynı gezegen ile yönetilmelidir.

ü  Julia Roberts Raşi haritasında  2.evinde yerleşen Jüpiter, 6.evinde yerleşen Mars ve 10.evinde yerleşen Rahu ile büyük üçgen oluşturmuştur. Bu gezegenlerin takımyıldızları Ketu tarafından yönetilir, yani Ketu 3 takımyıldızın da yöneticisidir.

ü  Evrensel Üçgen bulunduğu evin konularına güç ve kuvvet kazandırır. Julia Roberts haritasında 2. Para evi, 6.meslek evi ve 10.kariyer evi evrensel üçgen ile çok desteklenmiş diyebilirim.

Tüm bu etkiler Julia Roberts’i dünyanın en fazla kazanan aktristi yapmıştır.

Sevgilerimle…

Şebnem Ekşib

Astrolog ve Eğitimci

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *