GÜNCEL YAZILARIM

Jüpiter Yeni Yolculuğuna Başladı

Jüpiter Vedik Astroloji’de Akrep Burcuna Geçti

Jüpiter bolluk ve bereket göstergesi olarak hareket ettiği alanlarda her sene bir burç değiştirerek ve değiştirdiği alanda bir yıl kalarak ilerleyen bir gezegendir. Vedik Astroloji’de en önemli iyicil olarak karşılanması bir yana, haritalarımızın büyük gelişme ve ilerlemeyi desteklediği dönemlerin baş aktörü olarak yer alır.

Jüpiter, Vedik Astroloji’de kısa bir süre önce Akrep burcunageçti ve bu alanda bir yıl kalacak, 2019 Kasım ayına kadar da öncelikle Akrep burçları için gelişim, bilgeleşme ve büyüme enerjileri verecek.

Jüpiter Akrep burcundaki seyri sırasında 30 Mart’la -24 Nisan arasında çok kısa bir süre Yay burcunda kalması ve sonra retro ile tekrar Akrep’e dönmesi dışında Kasım 2019 başına kadar olan dönemi tamamen Akrep burcunda geçirecek.

Bu süreçte Akrep burçları, Yükselen veya Ay burcu Akrep’ler için gelişim ve ilerleme dönemi olacağı gibi, kendi iç alanlarını, kapasitelerini, bir anlamda güçlerini büyütüp fark edilmeleri olanağı sunacak. Boğa burçları, Ay veya Yükselen burçları Boğa olanlar içinse evlilik, ilişkiler, ciddi beraberlikler, ortaklı iş konuları, yeni projeler, taşınma ve yenilenme etkilerini destekleyen enerjiler verecek.

Jüpiter’in Akrep yolculuğu öncelikle Vedik Astroloji‘ye göre su grubu olanlar için, yani Balık ve Yengeç’ler için de kıymetli bir durum. Balık burçları hayat görüşleri, eğitim ve akademik konular, şans ve bolluk etkileri açısından desteklenecekken, Yengeç burçları ise (Yükselen ve Ay burçları Yengeç olanlar da dahil) aşk ve ilişkiler, çocuklarla ilgili konular, çocuk sahibi olma, şanslarının açılması adına bu bir yıllık döngüde güzel enerjilerden faydalanabilecekler.

Diğer yandan bu süreç içinde Balık, Yengeç, Akrep, Terazi, İkizler burçları kilo alımına ve artan iştahlarına dikkat etmeleri gereken bir dönem de geçirecekler.

Maddi alanlarda ise Terazi ve Oğlak burçları, özellikle Yükselen burçları bu alanlarda olanlar hayli şanslılar.

Vedik Astroloji‘de Jüpiter Akrep burcunda dost alanı içindedir. Yani bu alandaki transit ve gezintilerinde rahat ettiği ve büyük sorun yaşamadığı bir bölümde yolculuk yapar. Ancak yine Vedik Astroloji‘de ülkemiz haritasında 6.evden transitini gerçekleştirecek, ki bu durum bakalım neleri temsil etmekte;

Dünya ya da Ülkeler Astrolojisinde(Mundane) Jüpiter’in bir yıl boyunca konaklayacağı alan;

  • Toplum sağlığı, sağlık sektörü, sağlık hizmetleri
  • Halkın sağlığı, hastalıklar,
  • Genel olarak çalışan kesim, özellikle mavi yakalılar yani işçi kesim, memurlar
  • Kolluk güçleri, yani polis ve jandarma gibi halkın korunması ve güvenliğinden sorumlu devlet alanları, sivil güvenlik şirketleri ve benzeri kurumlar, milli savunma ile bağlantılı kurumlar,
  • Kiracılar, kiralık alanlar,
  • Evcil hayvanlar
  • Açık düşmanlar ve ülke menfaatlerini bozmaya çalışan kesimler

Öncelikle bu okuduğunuz alanlarda dolaşacak Jüpiter, memurlar ve işçilerin çalışma koşulları, taşeron şirketler ve bunlarla ilgili konuları yoğun şekilde gündeme taşıyabilir. Bu alanlarda iyileşme ihtiyacı olan konularda sorunları büyüterek konunun gündeme gelmesini, grev ve benzeri hareketlerin öne çıkmasına neden olabilir.

Sağlık sektörü ile bağlantısı yüksek bir alandan geçecek olan Jüpiter, sağlık sektörü, hastaneler, doktorlar, sağlık çalışanları ve bu kişilerin sorunlarını tekrar gündeme getirebilir. Sağlık sektöründe yeni kanunlar, sosyal sigorta ve benzeri alanlarda yeni yapılanmalar ve değişimler görülebilir. Hastanelerin yapısı ve çalışma biçimi adına gelişmeler ve değişimler verebilir.

Halkın sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir dönem olacak. Genital rahatsızlıklar, hemoroit, tansiyon sorunları açısından hassasiyetler artabilir.

Yaz aylarında nem oranı, yıl içinde ise genel olarak yağış artabilir.

Güvenlik kuvvetleri ve polis ve benzeri kolluk güçleri açısından değişimler, büyüme, yeni kanunlar gelebilir.

Kiracılar ve kiralama sistemleri açısından da yine yeni değişimlere açık bir süreç yaşanacak.

Evcil hayvanlarla ilgili çıkması beklenen kanunlar adına gelişmeler olabilir. Veya evcil hayvan barındırılması, satılması, sokak hayvanları açısından kanunlar ve yeni mevzuatlar yürürlüğe girebilir.

Ülke olarak düşmanlarımıza dikkat etmemiz gereken bir dönem söz konusu. Ekonomik alanlarda araştırma işleri, metaller ve yer altı zenginliklerimiz, madenlerimizle ilgili dikkatli olmalıyız veya bu konular gündeme daha sık gelebilir.

Akrep derin olanı gösterir. Ülke haritalarında derin devleti, mafyayı, gizli işleri de temsil eder. Akrep Jüpiter yolculuğu gizli işler yürüten veya yürütülen alanları da büyüteceği için yer altı dünyası, mafya veya gizli tarikatlar, gizli kapaklı yürütülen her alan adına çok dikkatli olunması gerektiğine yine bu süreç işaret etmekte.

Jüpiter Akrep burcundan geçerken genel olarak neleri daha fazla öne çıkarır?

Akrep tutkuludur, tutkunun ve derin duyguların sembolüdür. Dolayısı ile büyüten ve arttıran etkileri ile bu alanda uzun bir süre geçiş yapacak Jüpiter ile ele aldığımız konularda, aşkta tutkular vurgu kazanmaya başlayacak.

Dönüşümlere açık bir burç olan Akrep ile bir yıl dans edecek olan gezegen, hayatlarımızda duygusal konular başta olmak üzere, maddi alanlar veya hayata bakış açımızda önemli dönüşümler yaşamamıza neden olabilir. Bu etki doğal olarak en yoğun biçimde Akrep burçlarını etkilemekle birlikte, haritalarınızda Akrep alanlarınız nereyi temsil ediyorsa bu alanlarda daha yoğun duygular içinde, mücadeleci ve tutkulu bir bakış açısına geçeceksiniz.

Akrep sezgisel bir burçtur. Şifanın, spritüel konuların, ezoterik alanların sembolü gibidir. Doğal olarak da Jüpiter bu alanlara ilgiyi arttıracak. Şifa başta olmak üzere, bioenerji alanlarıyla ilgilenenler, spritüel konularla uğraşanlar öne çıkabilecek veya bu alanlara ilgi veya talep artabilecek.

Hayatınızda veya toplumda daha önce fark etmediklerinizi fark edeceksiniz. Ele aldıklarınızı hemen kabul etmeyecek, size anlatılandan şüphe duyacak, sezgisel olarak size gösterilenin arkasındakini daha net fark etmeye başlayacaksınız. Derin bir idrak ve fark etme dönemine geçiyoruz. Rüyalar, hissedişler, bilişler, sezgiler büyüyüp kendinizde büyük farkındalıklar yaşamanıza neden olabilecek bir döngü oluşturacak. Hislerinize güvenin, Jüpiter akrep yolculuğunda hisleriniz ve sezgileriniz size şaşırtıcı sürprizler yapabilir. Daha önce hiç ilgi duymadığınız veya fark etmediğiniz soyut konular, ezoterik alanlar, spritüel konularda büyük açılımlar yaşayabilir,yeni deneyimler elde edebilir, derin araştırmalardan anlamlı ve güçlü sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Kısacası Akrep ve Jüpiter iş birliği tutkuyu, ele aldıklarınızı derin ve güçlü şekilde değerlendirmenizi, büyük dönüşümler yaşamanızı, artan farkındalıklarınızı, bu güne kadar yuttuğunuz, anlamadığınız birçok konuda birden gelen dönüşümlerle farkındalıklar yaşayacağınızı göstermekte.

Burçlara Göre Jüpiter Akrep Yolculuğu (Ekim 2018 – Kasım 2019 arası)

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Dönüşeceğiniz bir dönemden geçeceksiniz. Duygusal alanlarda yeni bir bakış açısına geçmeniz olası iken spiritüel gelişim, artan hisler, farkındalıklar açısından gelişmeye dönük bir döneminiz olacak. Kendinizle ilgili  daha önce fark etmediğiniz yönleri bulma, anlama ve ortaya çıkarma döneminden geçiyorsunuz. Maddi alanlarda krediler, başkalarından gelebilecek faydalar, miras, nafaka, sigorta gelirleri, prim ve komisyonlu işleriniz açısından şanslı bir döneminiz var.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

İlişkiler alanınızdan geçecek olan Jüpiter ile evlenme niyeti geliştirebilirsiniz. Evlilik kararları, ciddi bir ilişkiye geçme, devam eden ilişkinizde beraberliği farklı bir şekilde değerlendirme söz konusu olurken, tutkulu bir aşk veya ilişkiye yelken açabilirsiniz. Duygusal konularda hisleriniz büyüyebilir ve daha derinden ve tutkulu davranmanız olası. İş ortaklıkları, yeni projeler, yeni teklifler açısından şanslı bir dönem geçireceksiniz. Yurtdışı ve yurtdışı kontaktları, taşınma, yenilenme potansiyellerinizde hayli yükselecek.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Çalışma alanlarınız genişlerken, iş konularında bakış açınızı değiştirmeniz olası. Meslektaşlarınızdan, size bağlı çalışanlardan destek almanız, ihtiyacınız olan bir yardımcı ile tanışmanız veya hayatınıza dahil etmeniz olası. Aileden anne tarafından gelebilecek destekler söz konusu olabilir. Bir yandan da düşmanlarınızda büyüyebilir ki rekabet ettiğiniz kişilere, manipülatif hareket eden düşmanlarınıza dikkat edin.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Aşk ve ilişkiler adına şanslı bir döneminiz var. Tutkulu bir aşk yaşamanız, ilişkilerinizde aşkı öne çıkarmanız söz konusu veya duygusal beklentileriniz artabilirken, talipleriniz de artabilir. Yaptığınız işte isminizin duyulması, ününüzün artması da yine söz konusu. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu konuya daha fazla yoğunlaşabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir. Özellikle ilk çocuğunuzla ilgili başarılı bir süreç söz konusu olacak. Hobiler, kişisel gelişim konuları ilgi alanlarınız haline gelebilir. Hobi olarak başladığınız bir konuda ciddi bir ilerleme yaşayabilirsiniz. Spiritüel alanlarda, bioenerji ve benzeri konularda, şifada büyük ilerleme kaydedebilirsiniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Aile ve ev alanlarınızda genişleme, taşınma, yeni mülk edinme, değişiklik yaşama söz konusu. Ailenizden destek almanız söz konusu. Kariyer ve iş alanlarında kendinizi geliştirmek istediğiniz konularda fırsatlar önünüze gelebilir. İşinizde sezgileriniz, hissedişleriniz artarken, sizin için daha doğru olan seçimlere içsel olarak yönelebilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Yakın çevreniz, yakın arkadaşlarınızdan gelebilecek destekler sizi güzel yerlere taşıma, önemli kontaktlar elde etme şansına tabi tutacak. Fırsatlara açık bir dönem geçirirken, girişimleriniz artabilir. Kitap ve benzeri bir konuda yazmayı istediğiniz bir projeniz varsa bu süreçte hızlanacaksınız. Bir girişiminizi, projenizi büyütme, geliştirme şansınız söz konusu olacak. Kardeşler ve yakın çevrenizle bağlantılı güzel gelişmeler ve destekler söz konusu olacak.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Maddi konularda gelişme ve büyüme dönemine geçiyorsunuz. Parasal fırsatlar yakalama, maddi alanlarda, değer verdiklerinizde büyüme döngünüz söz konusu. Çevrenizden destek alacağınız, bir süredir yaptığınız bir işinizde tıkanan bir konunun açılacağı ve hızlı ilerleyebileceğiniz bir dönem var önünüzde. Kendinizi ifade etme, ortaya koyma anlamında şanslı bir dönemden geçiyorsunuz. Özellikle parasal konularda rahatlama ve ilerlemeye destek verecek Jüpiter, aynı zamanda fırsatlar da getirecek.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Burcunuzda ilerleyecek Jüpiter hayata bakışınız, ilişkileri ele alışınız, değiştirmek istediklerinize daha cesur ve güçlü biçimde yürümeniz konusunda size destek verecek. Ortada olma, büyüme, ilerleme anlamında size büyük destek verecek. Maddi, manevi gelişim döneminden geçeceksiniz. Kendinizi ve derinliklerinizi fark etme veya bir süredir görmediklerinizi çok daha iyi anlamlandırma şansınız var. Bu süreçte fiziksel olarak da büyüme potansiyeliniz olduğu için bu transit boyunca kiloya ve yeme düzeninize önem verin.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Öncelikleriniz değişebilir. Biraz daha içe dönerek, kendinizle ilgili planlamak, düzenlemek gereken alanları ele almak için güzel bir dönem olacak. Ortaya çıkmak için 2019 sonbaharı Jüpiter burcunuza geçince daha rahat hareket edeceksiniz ama bu süreçte hazırlık yapmak, kendinize yönelerek, eksiklerinizi düzenlemek adına kıymetli bir dönem geçireceksiniz. Yurtdışı konuları, yabancı dil ve benzeri alanlarda yapmak istediklerinizde adım atmak için güzel bir dönem olacak. Seyahatler, uzun yolculuklar fırsatları gelebilir. Ancak gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamalısınız.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Hedefleriniz değişiyor. Hedefleriniz büyüyor ve istekleriniz artıyor. Bu hedeflere giderken daha planlı olmak kaydıyla önemli gelişmeler elde edecek ve büyütmek istediğiniz alanlarda yükseliş yaşayacaksınız. Maddi konular, kazançlarınız adına güzel bir dönem olacak. Maddi ve duygusal alanlarda uzun süredir beklediğiniz fırsatlar, imkanlar birden önünüze gelebilir. Aile büyükleri, sizden yaşça büyük ve deneyimli kişilerden destek alma imkanlarınız olacak.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Kariyer ve iş alanlarınızda fırsatlar yakalama, işinizi büyütme, yeni alanlara girme ve kendinizi geliştirme döneminden geçeceksiniz. Bekarsanız evlilik de gelebilir. Bir süredir beraber olduğunuz bir partneriniz varsa sürpriz bir kararla evliliğe geçmeniz söz konusu. İşinizde maddi alanlarda güzel başarılar elde edeceksiniz ve iş büyütme, geliştirme anlamında destekli bir süreç geçireceksiniz. Daha önce attığınız adımların, uzun süredir sabrettiklerinizin sonucunu almanız adına Jüpiter size büyük destek verecek.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Hayata bakışınızı, hayat felsefenizi değiştirme, yeniden bir yol haritası belirleme döneminden geçiyorsunuz. Eğitim, akademik konular, yurtdışı ve yabancılarla ilgili kontaktlar adına fırsatlar ve olanaklar kapınızı çalabilir. Jüpiter şans alanlarınızı büyütürken, sizi beklemediğiniz fırsatlar ve imkanlarla karşılaştırabilir. İlişkiler, aşk ve maddi alanlarda ummadığınız güzelliklerle karşılaşabilirsiniz. Bugüne kadar devam eden bakış açınız değişirken, değişime uyum sağlamanız, kendinizde başlayan bu farklılaşmayı hayatınıza iyi adapte etmeniz çok güzel sonuçlar almanıza neden olacak.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

3 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *