ÜNLÜ ANALİZLERİ

JUSTIN BIEBER YILDIZ HARİTASI

Bir sanatçı düşünün, ünü kendi ülkesini bırakın dünyayı sallıyor. Gençler onun adına özel gruplar oluşturuyor, sanal alemde milyonları bulan takipçileri var ve henüz 19 yaşında! 

Justin Bieber, 12 yaşında şöhret basamaklarını tırmanmaya başladığında böyle bir ünü hayal etmiş miydi bilmem ama geldiği noktayı, ne sadece yetenekleri, ne Amerikan pazarlama teknikleri, ne de sadece şans olarak anlatabiliriz. O, galiba hepsini bir arada bulma şansına sahip özel bir karma ile geldi bu hayata.  Genç, özellikle de genç kızları olanlar bilirler. Bir fenomen haline gelmesine, milyonlarca gencin bir tutku halinde onu izlemesine biz yetişkinler bir anlam veremeye duralım. Bu genç adam dünya müzik tarihine, peşinden kitleleri sürükleyen bir küçük dev adam olarak geçme yolunda ilerliyor.

Peki, bu kadar büyük kitleleri etkileyebilen bu özel tılsım nereden kaynaklanmış ki böylesine bir şöhreti Justin Bieber’a sunmuş olsun… Astrolojik olarak Justin Bieber’in yıldız haritasını ilk açtığımda, evet demiştim, şöhret ışıkları ile donanmış bu harita sahibi Mars’ta bile doğsa, yine de ismini dünyaya duyurmayı başarırdı.

Justin Bieber, 1 Mart 1994 de Starford Kanada doğumlu. Annesi 18 yaşındayken bekar olarak dünyaya getirdiği oğlunun kısa bir süre sonra bir dünya fenomeni olacağını şüphesiz bilmiyordu ama Justin Bieber kısa süren zor günlerden sonra 2008 de henüz 12 yaşındayken, şimdiki menajerinin tesadüfen! onu keşfetmesiyle, annesini ve kendisini farklı bir yolculuğa doğru yelken açtırmış. Daha ilk albümde gelen başarı, asıl 2009 yılında 13 yaşındayken dünyaca tanınan birine dönüşmesine neden olmuş. Bieber’in hayatında büyük iniş çıkışlar yok, zaten bu yaşam yolculuğunun henüz başında sayıldığı bu dönemde, şöhretin yan etkileri dışında bir derdi de yok sanıyorum. Elbette her şeyin olduğu gibi böylesi bir ünün bile istediği bir bedel vardır. Ancak özel bir karma ile geldiği bu hayatta, böylesine güçlü bir harita ile yaşamın başarılarla devam edeceği kesindir.

Justin Bieber’in yıldız haritasında hem Batı, hem de Hint astrolojisinde yükseleni AKREP burcundadır. Bu haritanın sırrı yükselenin ve kariyer evinin ekstrem güçlü yerleşiminden geçer. Dolayısı ile bu kadar kuvvetli bir yükselen kişiye şöhretin getireceği yan etkileri de bir şekilde bertaraf etmesine neden olacak görünüyor.

Astroloji de yükselen burç, genel kanının aksine öz burcum olarak bildiğiniz noktadan çok daha önemlidir. Zira yükselen, sizin hayata karşı adeta çıkış kapınızdır. Ve yükselen ne kadar güçlü ise sizin de dış kapınız o kadar kuvvetli olacak demektir. Justin Bieber haritasında yükselen yöneticisi Mars, Hint astrolojisi kuralarına göre çok özel bir oluşum gerçekleştirmiş. Mars yükselen lordu olarak gittiği 4. Köşe evde haritanın diğer köşe ev yöneticileriyle birlikte oturuyor ve buradan kariyer alanını da görüyor. Bu durum oldukça özel ve güçlü bir yerleşimdir. Öte yandan ünlü haritalarında sıklıkla bahsederim, bir kişinin ünlü olma potansiyeli Hint astrolojisinde öncelikle iki alandan çok beslenir.

Birincisi, RAJA Yoga dediğimiz gezegenlerin özellikle köşe evlerde ki özel yerleşimleridir. Raja Yoga, Kral Yoga anlamına gelir.

İkincisi ise GAJAKESARİ dediğimiz ün yogasıdır. Bu haritada kariyer evi bağlantılı 4 tane oldukça güçlü Raja Yoga ve üstüne ün ve şöhret yogası bulunuyor. Tüm bu yogaları Jüpiter’in görünüm altında tutması da haritayı iyice seçkin hale getiriyor.  Genç yaşta gelen böylesine bir şöhret harita tarafından tam gaz destekleniyor. Diğer yandan sahneyi ve show dünyasını gösteren alanın yöneticisi olan Satürn, Shasha yoga yaparak oldukça güçlü bir halde oturmuş, bu durumda Justin Bieber’in çalışma azmi ve performansının sırrı da buradan geliyor. Zaten haritada yogalar yağmuru var. Yoga, kelime anlamı ile bütünlük demektir. Hint astrolojisinde yıldız haritasında ne kadar güçlü yogalar varsa, kişinin hayata duruşu ve özellikle başarıları da o kadar güçlü ve uzun süreli olur.

Hint astrolojisinde önemli yer tutan, “Daşalar” yani içinden geçtiğimiz gezegen dönemlerine baktığımızda; Doğduktan 3 yıl sonra girdiği RAHU Gezegen dönemi, onu hırslı ve başarıya dönük kılarken, büyük yükselişi de getirmiş. Bu süreç 2015 Mart ayına kadar devam edecek. Daha sonra başlayacak olan Jüpiter Daşa, hayatını yaşadığı yerden uzakta devam ettirmesine, uzun yolculukların artmasına ve isminin sürekli gündemde kalmasına neden olsa da, içsel gelişime doğru da itilecek. Dolayısı ile özellikle 2015-2017 arası Jüpiter döneminin ilk giriş süreçlerinde hayatında bazı gelgitler ve iniş çıkışlar yaşayabilir. Ama haritanın genel olarak güçlü etkileri sanatçıyı daha uzun süre sahnelerde başarı ile tutacak görünüyor.

Bu harita birçok alanda saatlerce incelenip, Hint astrolojisinde ders konusu olarak işlenebilir, kaldı ki derslerime katılan öğrencilerle de uzun uzun incelemiştik. Bu noktada böylesine bir şöhret kaderin eli mi, şansın yardımı mı diye tekrar soracak olursa, ikisinin büyük bir kombinasyonu diyebilirim.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *