GÜNCEL YAZILARIMYAZILARIM

Kader’in Yeni Yolculuğuna Hazır Mısınız …

Karmanın Muhafızları Rahu ve Ketu Burç Değiştiriyor. Vedik Astroloji de karmayı yöneten iki gezegen yeni yolculuklarında bize neler vaat ediyorlar?

Rahu ve Ketu’yu Batı Astrolojisi Kuzey ve Güney Düğüm olarak tanımlar. Vedik (Hint) Astrolojisi ise onları Rahu ve Ketu; Karmanın Lord’ları olarak isimlendirir.

Vedik Astroloji de Rahu bu hayata geliş nedeninizin en basit halini ve kaderin ana planını verir. Ve size gitmeniz gereken yönü fısıldar… Ketu geçmişten gelen yetenekler, sorunlar, eski ile bağlantılı ve artık aşmanız gerekenleri temsil ederken, bir yandan da kodlarınızda bulunan özelliklerinizi ve yeteneklerinizi de gösterir.

Rahu ve Ketu 1,5 yılda bir burç değiştirirler. Her zaman geri harekette seyir ederler, karmanın baş muhafızları olarak adeta haritanın tüm hakimiyeti onlardadır ve büyük bir enerji ve değişim etkisine sahipken, diğer gezegenler tarafından kontrol edilmesi hayli güç bir enerjiyi sembolize ederler. Esasında tüm harita Rahu ve Ketu’ya hizmet eder. Enerjileri öylesine güçlüdür ki fiziksel olarak gezegen değillerdir, bu nedenle gölgeler olarak da bilinirler. Ancak siz onların gölge olduklarına aldanmayın, gölgelerin gücünün ne denli etkin olduğunun baş yapıtı gibi hayatımızda büyük dönüşümlerin, yeni süreçlerin, gitmemiz ve kopmamız gereken şeylerin temsilcileri halindedirler.

23 ve 24 Mart 2019 da Rahu ve Ketu 18 ay yani bir buçuk yıl kalacakları İkizler, Yay hattına yerleşecekler. Rahu İkizlere oturacak, Ketu ise Yay burcuna…

Doğum yılı; 1945/46, 1955, 1963/64, 1973, 1982, 1983, 1992, 2001, 2010 olanlar Rahu ve Ketu’nun yani düğümlerin yeni yolculuğundan daha fazla etkilenecekler ve hayatlarında önemli tamamlamalar, dönüşümler, yeni başlangıçlar yaşayacaklar.

Rahu ve Ketu 9 yıllık döngüleri yönetirler. Sizin doğum haritanızda gezdikleri yerler hayatınızda kadersel olarak değişim yaşama potansiyelinizin olduğu alanlardır. İkizler yıldız haritanızda nereye denk geliyorsa, yönettiği alanlarınızda artış büyüme, yeniden düzenleme yaşayacaksınız. Yay hangi alana denk geliyorsa o bölümde düşme, zayıflama, bırakma ve ayrılmak zorunda olduklarınızla yüzleşme yaşamanız söz konusu.

Rahu İkizlerde Ketu Yayda Genel Etkileri Ne olacak?

Öncelikle tutulmalar Rahu ve Ketu vasıtasıyla olur. Her tutulma döngüsünde bu iki noktanın parmağı vardır, dolayısı ile 2 Temmuz tutulması ile 2020 tüm tutulmaları İkizler ve Yay alanında gerçekleşecek. Tutulmalar tamamlanma ve döngü değişimi zamanlarını gösterir ki Rahu ve Ketu yolculuğunda İkizler ve Yay burçları başta olmak üzere sadece bu ikisinin transitinden değil, aynı zamanda önümüzdeki yaklaşık 1,5 yıllık döngüde ki tutulmalardan etkileneceğiz.

Bu noktada pastadan büyük payı İkizler ve Yay burçları alırken, diğer burçlar bu alanlarını yöneten konularda değişim geçirecekler. Örneğin Başak burçları kariyer ve iş alanlarında öne çıkarken, ev ve aile hayatlarında zorlanacakları bir süreç geçirebilecekler.

İkizler iletişim gezegenidir. Haberleşme, digital dünya, tanıtım ve pazarlama, taşımacılık sektörü, lojistik, nakliye sektörü, radyo ve televizyon dünyası, yayıncılık, dergi ve kitap dünyası, iç turizm, seyahat organizasyonları, dil okulları veya dil ile ilgili konular, yazarlar, yazma eylemi, öğrenmeye dönük hareket etme, eğitim alanları, haberleşme sektörüyle ilgili tüm alanlar yani telefon, sosyal medya, internet, digital gelişmeler, cep telefonları, bilgisayar sektörü ve programcılık alanları 2019 Marttan itibaren, 2020 Eylül sonuna kadar en aktif sektörler arasında olacak.

Dünyada haberleşme, digital dünya, sosyal medya, televizyon dünyasıyla ilgili önemli değişimler gerçekleşecek. Diğer yandan pazarlama alanları da İkizler bağlantısı ile kontak kurduğu için özellikle e-ticaret açısından bir patlama, büyük bir değişim, yepyeni gelişmeler ve bu sektörün önemli bir büyüme göstermesi söz konusudur.

Taşıma sektöründe yine bu gelişmeden nasiplenecek alanlar arasında ancak özellikle tren yolları, metrolar, havayolları ve benzeri teknolojik taşıma konularında Ekim 2019 İle Eylül 2020 arasında kazalara ve sorunlara dikkat etmekte fayda olacak.

Zorlanacak olan sektörler ise başta Bankacılık ve finans alanları olmak üzere ülkemizde ve dünya da sıkıntılı bir dönem yaşanabilir. Mart 2019 ile 2020 Ekim arasında finansal konular, piyasalar, bankacılık alanlarında iniş çıkışlar ve büyük dalgalanmalar yaşanabilir. Gayrimenkul sektörü açısından hayli hassas bir dönem söz konusu olacak ki ülkemiz haritasında bu alanların göstergeleri ile Rahu ve Ketu yeni döngüde iyi ilişkiler içinde olmayacaklar. İthalat, bankacılık, finansal alanlar ve sektörler, kobiler, gayrimenkul sektörü zorlu bir dönem geçirebilir.

Rahu İkizlerde yukarda bahsettiğim konularda açılım verirken, Ketu Yay’da inançlarla ilgili karışıklıklar yaşatabilir. Dini alet eden terör örgütlerinin yıkıcı eylemleriyle karşı karşıya kalabilir, dünya genelinde din veya inançlarla ilgili karışıklıklar yaşanmasına şahit olabiliriz.

Ketu’yu konuk edecek Yay burcu, Dünya astrolojisinde havayolları şirketleri, turizm sektörü, yayıncılık alanlarından sorumludur. Havayolları şirketlerini zorlu bir süreç beklerken, uçak kazalarıyla ilgili dikkatli olunması gereken bir süreç yaşanacak.

İkizler ve Yay değişken burçlardır. Rahu ve Ketu’nun bu burçlardan geçişi tarihte her zaman değişimlere, alışılmadık yeni yapılanmalara neden olmuş…

Geçmiş dönemde Rahu ve Ketu’nun İkizler/Yay aksından geçtiği en önemli yıllardan biri kuşkusuz 2001 yılı idi. Ülkemizde derin bir ekonomik krizi deneyimlediğimiz o sene, dünyada da meşhur 11 Eylül saldırısı gerçekleşmişti. Ve arkasında gelen sert kararlarla özellikle havayolu taşımacılığı kuralları ve uluslararası hukuk değişmişti. Halen bu değişikliklerin etkileri yaşanmaktadır. Dolayısı ile yeni dönemde Dünyada ve ülkemizde gerek ekonomik göstergeler, gerekse sosyolojik değişimler ve inançlarla bağlantılı karışıklıklar açısından riskli bir zeminde ilerleyeceğiz.

Rahu ve Ketu’nun Dünya Ölçeğinde Etkileyeceği Ülkeler Hangileri Olacak?

Başta Amerika… Zira Rahu yeni transiti ile Amerika’nın 8.evine geçiyor ki ekonomi başta olmak üzere, terör olayları, doğal afetler, iç karışıklıklar açısından Amerika’yı zorlu bir sınav beklemekte. 11 Eylül 2001 olaylarının öncesinde 21 Haziran 2001 yılında güneş tutulması gerçekleşmişti. 19 yıl sonra 21 Haziran 2020 de bu tutulma tamamlanacak ve aynı derece ile yinelenecek… Amerika 2001 Eylül ayındaki saldırıyı bahane ederek o dönemde Afganistan’a girmiş ve ardından da Irak ve sonra da arap baharını organize etmişti. Şimdi döngü tamamlanıyor ve ektiklerini biçme hasat zamanına geçiyor. Rahu ve Ketu Amerika için hayli ilginç olayların yaşanacağına işaret etmekte.

Amerika’dan sonra bu döngüden en yoğun Arabistan etkilenecek. Özellikle 2019 sonunda 26 Aralık 2019 da gerçekleşecek tutulma, Arabistan’ın üzerinde ve o toprakları görünümde tutarak gerçekleşiyor ki 2019 sonu ve 2020 başı Arabistan için hareketli ve zorlu olaylara gebe gibi duruyor…

Rahu ve Ketu yeni döngüsünden etkilenecek diğer ülkeler ise; İngiltere özellikle de başkent Londra, Mısır, Balçika, Japonya, Ermenistan, İspanya, Fransa olarak sıralayabilirim…

Ülkemizde Rahu ve Ketu Yeni Döngüsü Etkileri

Geçmiş tarihlere baktığımda gördüm ki ülke olarak Rahu ve Ketu’nun İkizler ve Yay hattına bağlandığı dönemleri her süreçte kolay geçirmemişiz. Öncelikle kriz süreci olarak iz bırakan 2001 yılı o zamanda ekonominin hayli zorlandığı bir dönemi yaşatmış.

2019-2020 döngüsünde Ne Olacak?

Ekonomik olarak zorlu bir süreç geçireceğiz. Nisan ayı, Temmuz, Ağustos ve Aralık ayları yakın dönemde en hassas olan zamanlar. Döviz’le ilgili büyük dalgalanmalar yaşanabilir. Bankacılık sektörü hayli zorlanacağı bir aralıktan geçebilir.

Ayrıca uluslararası camiada ilişkilerimizde gerginlikler, yeni müttefiklerle yeni başlangıçlar yapma döngüsünden geçiyoruz. Uluslararası ilişkilerimizde çok dikkatli olmamız gereken bir döneme Rahu ve Ketu’nun yeni transiti ile girmiş olduk.

Hukuk sistemimizle ilgili değişimler, eğitim sistemimizle ilgili yeni yapılanmalar gelebilir.

Kadınlar ve kadınlarla ilgili konular epey gündemde olacak. Satürn Ay karşıtlığı haritamızda aktif olurken, kadınlarla ilgili çok fazla haber izleyebiliriz.

Depremlerle ilgili hassas bir dönemden geçeceğiz. Özelikle 2019 yılı boyunca kuvvetli bir deprem olması ihtimali yüksek seyredecek.

Bu noktada olumlu olan şeylerse digital platformlar, bilgisayar ve programcılık, teknolojik konularda önemli gelişmeler yaşayacağız.

Dikkat etmemiz gereken diğer bir durumda sağlık sektörü, halk sağlığı, sağlıkla ilgili kanunlar ve yaptırımlar açısından yeni bir dönem yaşanabilir. Ayrıca salgınlar açısından hayli dikkatli olmak gerekiyor.

Dönüşümler güzeldir, dönüşmeden ve eskiyi hayatımızdan çıkarmadan yeniye yer açamayız. Dönüşümleri ise Vedik Astroloji de küresel, kişisel, toplumsal alanda öncelikle Rahu ve Ketu yönetir. Hepinizin bu döngüyü en güzel şekilde geçirmenizi dilerim. Rahu ve Ketu burçlar açısından etkileşimleri Rahu Ketu İle Dönüşüm ve Burçlar yazımdan okuyabilirsiniz. Ayrıca Youtube kanalımdan Rahu ve Ketu yeni döngüsünü anlattığım videolarıma ulaşabilirsiniz. Youtube kanalıma abone olabilir, önümüzdeki dönem transitler ve Vedik Astroloji’ye göre gezegen geçişlerini Video’larımdan ayrıca takip edebilirsiniz.

Sevgilerimle…

Şebnem Ekşib

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *