KOÇ BURCU

Kasım ayı yolculuklar, seyahat planları, organizasyonlar adına özellikle ayın ilk yarısı hareketli geçecek. İş ve kariyer alanınıza ay başında geçecek olan Mars ile projelerle bağlantılı koşturmalar, yoğun bir tempo öne çıkarken, organize ve planlı davranabileceksiniz. Ancak üstleriniz veya yönetim kadrolarıyla olan ilişkilerinize dikkat edin. Sosyal alanlarınız ve çevrenizle ilişkileriniz adına durumlara kendi açınızdan bakmayın. Daha önce fark etmediğiniz bir çok durumu sezgisel olarak anlayabilirsiniz ama hareket etmek ve büyük bir adım atmak için bu ay sabırlı olmanız gerekiyor. İşle ilgili temponuzu bu ay iyi yönetebilecek ve bir çok alanı aynı anda planlayabileceksiniz. Ay ortasında gerçekleşecek Dolunay döngüsü burcunuzla bağlantılı olacak ki ilişkiler ve duygusal alanlarda özellikle 15 Kasımdan itibaren hızlı gelişmeler yaşatabilir. Tamamlamayı umduğunuz bir işiniz, sonuç beklediğiniz bir haber veya durum varsa, bu ay 14 Kasımla, 18 Kasım arası sonuç almanız olası. Maddi konularda vergiler, alacak verecek işleri açısından planlı olmak ve sürpriz durumlarla karşılaşmak olası. Özellikle maddi konularda ayın son on günü giderler açısından dikkatli olmalısınız.

BOĞA BURCU

Bu ay hızlı ve çabuk kararlar vererek, ele aldıklarınızda sonuç odaklı olmaya yöneleceksiniz. Ancak enerjiler dağınık ve sisli bir şekilde bitirmek üzere olduğunuz bir durumu aniden değiştirebilir ki sakin ve sabırlı olmak sizin adınıza önemli diyebilirim. İş alanlarınızda bir süredir sabrettiğiniz, ya da mecburen beklettiğiniz bir proje veya işi başlatma veya harekete geçme arzunuz artabilir. Şartlar bu ay sizin için temkinli davranmayı da gerektireceği için özellikle 14 ile 25 Kasım arası iş konularında dikkatli olun ve duygusal kararlar vermeyin. Yatırım yapmak veya önemli bir iş değişikliği için dikkatli olunması gereken bir ay geçireceksiniz. Aşk ve ilişkiler açısından ilişkinizi mercek altına alabileceğiniz, duygusal beklentilerden ziyade daha çok karşı tarafın sorumluluklarını ne kadar yerine getirdiğine yöneleceğiniz etkiler içinden geçmeniz söz konusu. Bilhassa Kasım ayının Dolunay döngüsünün vurgulu olacağı 14 Kasım civarında ilişkiniz, birlikteliğiniz adına sert kararlar almaya yönelebilirsiniz. Duygusal konularda biraz daha rahat hareket etmek ve tepkisel davranmamak yerinde olacaktır.

İKİZLER BURCU

İkili ilişkilerini, aşk hayatınız ve duygusal alanlarınız adına hayli hareketli bir ay söz konusu. 8 Kasımdan itibaren burcunuza başlayacak Venüs desteği ile evlilik, eşinizle ilişkiler, partnerinizle alakalı konulara odaklanmanız ve duygusal hayatınızda güzel gelişmeler yaşamanız söz konusu. Birlikteliğinizde bir süredir devam eden sorunlar varsa, Kasım ayı yeni bir başlangıç yapmak veya romantik bir tatil planlamak adına oldukça uygun. Ay ortası gerçekleşecek olan Dolunay döngüsü ile sosyal alanlarınızda önemli bir değişiklik veya yeni bir başlangıç yaşanabilir. Bir dostunuzdan gelecek destek, yeni bir arkadaş grubuna dahil olma veya sosyalleşme etkileriniz artacak. Bu ay ilişkiler, sosyal alanlar adına hareketli ve dikkat çeken bir dönem söz konusu. Ay sonunda özellikle Kasım’ın son haftası sağlığınıza dikkat etmekte fayda var. Kendinizi yenilemek, bir süredir toparlayamadığınız iş ve konuları tekrar harekete geçirmek arzunuz artabilir. Ancak unutmayın ki gerek duygusal konularda, gerekse dünyevi alanlarda sakin ve akılcı hareket etmek gerekiyor. Zira Kasım ayının ana teması her şeyin sürekli değişme ve şartların stabil olmaması üzerine.

YENGEÇ BURCU

İlişkiler, evlilik veya eşiniz, partnerinizle olan diyaloglara dikkat etmeniz gereken bir ay söz konusu. Bir süredir üzerinde durmadığınız veya görmek istemediğiniz bir konuyu gündeme getirebilir veya şartların sizi bununla yüzleşmeye ittiğini fark edebilirsiniz. Kasım ayı her türlü ikili ilişkiniz, ortaklı işleriniz, kontrat ve anlaşmalar adına sağlam ve kararlı adımlar atma potansiyelinizi yükseltiyor. Ancak özellikle 20 Kasım civarında sözleşmeler, kamuyla ilgili işler, anlaşmalar adına adım atmadan önce dikkatli olmak ve mümkünse bu tip işlerinizi veya sonuçları uzun vadeye yayılacak konuları 18 ile 22 Kasım arasına denk getirmemek yerinde olacaktır. 14 ve 15 Kasım aralığında iş ve kariyerle ilgili önemli gelişmeler yaşamanız söz konusu. Sağlığınızda mide ve sindirim sisteminize bu ay özellikle dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Sezgilerinizin çok arttığı ilginç duygusal geçişler yaşadığınız, gün içinde bile duygusal olarak anlık değişimler yaşadığınızı fark edeceksiniz. Bu etkileri kendi içinizde halletmek ve eşiniz, partnerinizle gerginleşmeden ve geçecek bir süreç olduğunu bilerek yönetmeye çalışın.

ASLAN BURCU

Bu ay aile alanları, ev ve gayrimenkul konularında alım satımlar, kiralama ve benzeri işler, genel olarak ticari konularda koşturmalar açısından özellikle ayın ilk yarısı yoğun bir temponuz var. Meslekli konularda, iş alanlarınızda veya güncel iş temponuzda hızlı gelişmeler, hareketli zamanlar geçirebilirsiniz. Bir süredir zorlayan, rekabet ettiğiniz biriyle ilgili önemli bir adım atma, düşman veya rakiplere karşı güçlü bir duruş sergileme etkileriniz, sizi mücadeleci ama sonuç alabilen bir durumda tutacak. Kasım ayının hareketli temposu hayatınızın bir çok alanına ilişkiler, iş veya güncel akışınıza yansırken, sağlığınıza dikkat etmeli ve enfeksiyonlara karşı bağışıklık sisteminizi güçlü tutmalısınız. Aşk ilişkilerininiz açısından bu ay 7 Kasımdan itibaren güzel gelişmeler yaşanabilir. Size farklı fırsatlar, şanslar gelebilir. Öte yandan özellikle ortaklı alanlarınız, evlilik veya partnerinizle ilgili konularda 15 kasımdan itibaren geçmişten gelen konulara fazla takılma, eski mevzuların önünüze tekrar çıkması olası ki duygusal hayatınızda sebebini bilmediğiniz huzursuzluk duygusu ile boğuşabilirsiniz. Kendinizi fazla dinlemeden ve eski konulara takılmadan ayın ikinci yarısını yönetmeye çalışın.

BAŞAK BURCU

Kasım ayı ani kararlarla gelebilecek dönüşümlere, yeni başlangıçlara duygusal olarak açık olacaksınız. Ayın genel etkilerinin belirsizlik içerdiğini unutmadan hareket edin. Beklemeye veya sabırlı olmaya bu ay pek de yatkın olamamanız, düşünerek adım atmanız gerektiğini göstermekte. Özellikle ilişkiler ve aşk hayatını adına radikal kararlar alma, hareket etme, karşı tarafa sert tepkiler gösterme eğiliminiz hayli yüksek. Duygusal konularda bu ay daha sakin ve esnek olmaya gayret etmelisiniz. Eviniz, aileniz, ebeveynlerinizle ilgili planladığınız bir konu veya adım varsa Kasım boyunca tüm bu alanlarda çok desteklisiniz. Kendinizi evinizde veya yaşam alanlarınızda sevdiklerinizle daha rahat ve huzurlu hissetmeniz söz konusu. Bu nedenle kendi iç alanlarınızda kalmak sizi daha huzurlu bir duyguda tutabilir. Bu ay iş ve mesleki konularda kendinizi mutsuz ve ne istediğinizi bilmiyor gibi hissetmeniz olası ki iş alanlarınızda ani kararlar vermeyin. Benzer şekilde güncel hayatınızda da karışıklıklar, tuhaf aksiliklerle uğraşabilirsiniz. Sakin olun ve aynı anda bir çok şeyi bir arada yapmaya çalışmadan, acele etmeden ilerlemeye gayret edin. Sağlınıza da dikkat etmek bu ay önemli.

TERAZİ BURCU

İlişkiler, aşk hayatınız, duygusal konular adına bu ay hareketli zamanlarınız var. Özellikle ilişkiler alanında cesur adımlar atma, beklettiğiniz bir konuyu artık aktive etmeye karar verme, devam eden ilişkinizde yeni kararlar alma ve adım atma eğilimleriniz sizi aşk açısından hareketli bir tempoda tutabilir. İş konularında anlaşmalar, sözleşmeler, iş teklifleri, proje çalışmaları adına yine yoğun olacaksınız. Devam edeceğini ummadığınız bir işiniz 15 ile 18 Kasım arasında sürpriz bir biçimde sonuçlanabilir. İş teklifleri, yeni bir projenin başlaması açısından da bu ay hareketli bir temponuz söz konusu. Özellikle ayın ikinci yarısı iş ve duygusal konular arasında koşturmanız gerekebilir. Maddi konularda 16 Kasımdan itibaren daha şanslı olacağınız zamanlar var. Ayın son haftası parasal konularda bir işiniz sonuçlanabilir. Kasım ayı özellikle ilişkiler, çocuklar, kişisel alanlarınızla ilgili beklemediğiniz ani gelişmeleri hatta kadersel şekilde önünüze getirebilir. Fark etmediğiniz, yüzleşmediğiniz bir çok konu ve eski durumlarla karşılaşma potansiyeliniz yüksek. Sonuç odaklı olmaya çalışın. Endişelerden uzaklaşmaya gayret ederek, çözerek ilerlemek bu süreçte sizin için oldukça doğru olacaktır.

AKREP BURCU

Finansal konular, para işleriniz, satış ve benzeri tanıtım konuları adına işleriniz varsa bu ay dikkatiniz daha çok bu alanlara yönelecek. Kasım ilk yarısı maddi konularda bir süredir devam eden tıkanıklıkları çözmeniz, rahatlamanız açısından destekli olacaksınız. İletişime açık, ticari konuların öne çıktığı, sosyal olarak tempolu bir ay sizi bekliyor. Tanıtım ve reklam çalışmaları açısından güzel ve destekli etkileriniz var. Özel hayatınız ve aşk ilişkilerinizde sık konuşmak, bir süredir dile getirmediğiniz sorunlarınızı ortaya dökmeniz ve çözüme odaklı olmanız söz konusu. Karar almak için bu ayın etkileri çok uygun olmamakla birlikte, ilişkinizde tıkanan alanları masaya yatırmak veya kendinizi daha rahat ifade etmek adına destekli olacaksınız. Aile ve ebeveynlerinizle ilgili konularda geçmişten gelen ani durumlar söz konusu olabilir. Ayrıca evinizde su ve tesisatla ilgili sorunlara bu ay dikkat etmekte fayda var.

YAY BURCU

Kasım ayı Venüs’ün ışığı ile dikkat çekeceğiniz, fiziksel olarak etrafınızın sizi daha rahat fark edeceği etkiler içindesiniz. Aşk hayatınızın hızlandığı, flörtlere açık ve ilişkinin eğlenceye dönük yönlerini daha fazla önemsediğiniz bir süreç söz konusu. Hayatınızda monoton giden bir ilişki, iş veya benzer bir durum varsa sizi her zamankinden daha fazla sıkabilir. Bu nedenle sosyalleşmeye, etrafınızla daha fazla ilgilenmeye dönük olmanız yerinde olacaktır. Kısa seyahatler, ani kararlarla gideceğiniz yolculuklar veya planlamadığınız bir tatil kaçamağı yapmak söz konusu. Ağır iş konuları, gergin ve karışık insanlarla olmak bu ay sizi her zamankinden daha fazla yorabilir, mutlu olacağınız ve rahat hissedeceğiniz insanlar ve yerler de olmaya çalışın. Dolunay döngüsü olan 15-18 Kasım aralığında bilhassa aşk ve ilişkiler adına ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu ay kardeşler veya yakın çevreniz arkadaşlarınızla ilgili kontrol edemediğiniz tuhaf gelişmeler yaşanabilir. Yakın çevrenizle ilgili konularda sabırlı ve sakin olmak doğru olacaktır.

OĞLAK BURCU

Burcunuza ayın başında geçecek olan Mars enerjisi ile hareketli, sonuç odaklı ve stratejik kararlar almaya dönük etkiler içinde olacaksınız. Evlilik, ilişkiler, ortaklı konular, yurtdışı kontaklarınız, iş ortağınız veya eşinizle olan ilişki veya diyaloglarınızda daha aktif ve dominant olmanız söz konusu. Ev ve aile alanlarınızla ilgili önemli bazı kararlar verme, ebeveynlerinizle ilgili bir durumu hayata geçirme, eviniz, yaşama alanınızla ilgili bir süredir düşündüğünüz bir taşınma veya yenileme döngüsünü başlatma etkileri, ay ortasında 15 ile 18 Kasım arası genel olarak odaklandığınız konular olabilir. Bu ay sadece kişisel konular değil, çevreniz, ailenizle ilgili alanlara da odaklanmanız gerekecek. İş ve aile arasında dengeleri iyi kurmanız ve planlı olmanız gereken bir süreç geçireceksiniz. Özellikle 8 Kasımdan itibaren gelir gider dengelerinizi iyi planlamakta yerinde olacaktır. Maddi konularda dikkatli olmanız bu ay sizin için önemli. Yatırım yapmak, maddi konularda anlaşma ve sözleşmelerde dikkatli olmak özellikle 14 Kasımdan itibaren ay sonuna kadar çok önemli.

KOVA BURCU

Bu ayın sizin için önemli vurgusu sosyal çevreniz, arkadaşlarınız görüşmeler, çevrenizle olan diyalogların artması, daha sosyal ve aktif bir ay geçirmeniz üzerinde kurulu olacak. Diğer yandan iş ve mesleki konularda 8 Kasımdan başlayarak tempolu bir döngü içine gireceksiniz. Bir süredir devam eden belirsizlikleri daha net adımlarla dağıtmak isteyeceksiniz. Fakat özellikle 18 Kasım ile 25 Kasım arasına iş veya özel ilişkiler adına önemli kararları, adımları denk getirmeyin. Bu aralıkta kendinizi her hangi bir konuda zorlamayın, ısrarla sonuç almaya çalışmayın. Bu aralıkta başlattığınız işleri tekrar ele almak veya düzenlemek zorunda kalabilirsiniz. Spritüel konularla ilgileniyorsanız ayın ikinci yarısı güzel açılımlar yaşamanız söz konusu. Aşk hayatınızda ise sosyal çevrenizden birinin vasıtasıyla veya arkadaş çevrenizden biri ile beklenmedik bir ilişkiye başlamanız olası. Bu ay kendinizi dağınık ve sanki boşlukta ilerliyormuş gibi hissetmeniz sık yaşayacağınız bir durum olabilir. Şartları ve iç dengelerinizi zorlamadan güncel hayatınızı yönetmeye çalışın. Ruhsal alanlarınızda ilginç gelişmeler yaşarken, dünyevi konularda biraz daha beklemek ve sakin olmak, acele kararlar vermemek yerinde olacaktır.

BALIK BURCU

Kasım ortası dolunay süreciyle önceden başlayan bir maddi proje veya alacak durumunuzu çözmeniz söz konusu. Finansal konulara özellikle ayın ilk yarısı daha fazla odaklanırken, krediler, bankalarla olan işleriniz açısından yoğun bir temponuz olacak. Sosyal alanlar, arkadaşlarla ilişkiler açısından da yine hareketli bir döngüde olabilirsiniz. Çevrenizle ilişkileriniz hızlanırken, bir konuda size yakın birine destek vermeniz, yardımcı olmanız veya birlikte bir projeyi planlamaya yönelmeniz söz konusu. Kariyer ve iş teklifleri açısından da güzel bir ay geçirebilirsiniz. Duygusal konularda ise belirgin kararlar vermekten kaçınmalısınız. İçsel huzursuzluklara açık bir ay olacağı için uyku düzeninize önem verin ve güncel hayatınızda planlı hareket etmeye, gerginliklerden kaçınmaya çalışın. İlginç rüyalar, daha önce fark etmediğiniz sezgisel yanlarınızın fazlasıyla öne çıkması, iç gerginliklerinizin dalgalı olması özellikle ay ortasından itibaren fazla hissedeceğiniz durumlar yaratabilir. Geçmişe takılmadan ama gelecekle ilgili planları hayata geçirmek içinde acele etmeden biraz daha temkinli ilerlemek gereken bir ay geçireceksiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

Facebook: Şebnem Ekşib ile Hint Astrolojisi

Instagram: Sebnem Eksib (@sebnemeksib)

 

1 comment

  1. keziban celik 3 Kasım, 2016 at 09:43 Cevapla

    Şebnem hanım merhaba yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum Hint astrolojisi ni daha çok merak ediyorum fakat durumlar elvermiyor şimdi ise eşim cezaevinde ticareti iş yaparken yanlış kişiler yyüzünden biz beş yıldır sıkıntılı bir dönem yaşıyoruz acab bu burçların etkisi mi?eşim balık ama net değil ben yengeç burcuyum ilginiz için şimdiden teşekkürler Allah yar ve yardımcınız olsun

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *