Kasım ayının ilk haftasına Mars’ın burç değiştirmesi ve Yeni Ay enerjileri ile gireceğiz. Mars, bir süredir seyahat ettiği Yay burcundan ayrılarak Oğlak alanına geçiyor. Geçiş sürecindeki sıkıntılı 4 günlük döngüsünü (3 Kasıma kadar devam edecek) tamamladıktan sonra ayaklarımızın yere daha sıkı bastığı ve tepkilerimizi daha rahat kontrol edebileceğimiz bir döngüye geçmiş olacağız. Özellikle Oğlak burçları adına Kasım ayı hareketli ve kararlı olacakları, mantıklı ve net bir bakış açısı ile hareket edecekleri bir ay söz konusu olacak. Mars’ın burç değiştirmesiyle ilgili merak ettiklerinizi “Mars Oğlak Burcunda” yazımda okuyabilirsiniz.

7 Kasımda güzeller güzeli Venüs Yay burcuna geçiyor ki özellikle yükselen Yay‘lar adına duygusal konularda gelişmeler yaşanması söz konusu. İkizler yükselen içinse her türlü ikili ilişki, anlaşma ve sözleşmeler adına daha rahat ve akıcı bir süreç söz konusu olacak. Bu ay; Oğlak yükselen, Oğlak burçları, Yay yükselen, Yay burçları, İkizler ve İkizler Yükselen adına hareketli, daha bereketli ve ilişkilerde önemli gelişmeler yaşayabilecekleri bir döngü öne çıkmakta. Venüs kasım ayı boyunca bir süredir üzerimizde çöreklenmiş gibi duran moralsiz ve halsi duyguları dağıtarak, hayatın neşeli ve keyfe dönük taraflarını yaşama isteğimizi arttıracak.

14 Kasım’da Hint Astrolojisine göre Koç – Terazi aksında bir dolunay var. Koç burçları adına özellikle ilişkileri ve duygusal alanlarda ay ortasından itibaren hareketli zamanlar başlayacak. İlişkiler, ortaklı konular, kontaklar ve anlaşmalarla ilgili bir süredir beklediğiniz sonuçlamak istediğiniz alanlarda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle Koç, Terazi, Aslan, Yay burçları dolunay etkilerini daha yoğun yaşayabilirler. Dolunay an haritasında Uranüs’ün yükselenle birlikte olması ay ortasında 13 Kasımdan itibaren 14-15-16 Kasım ani gelişmeler yaşanabileceğine, su kaynaklı doğal afetlere, tuhaf hava olaylarına dikkat etmek gerektiğine işaret etmekte.

18 Kasımdan itibaren Neptün ve Ketu kavuşum etkisine geçmekte. Bu durum ele aldığınız her hangi bir durumu net görmekte çok zorlanacağınıza işaret etmekte. Kadersel olaylar, karşılaşmalar, hayatınızda anlam veremediğiniz tuhaf durumlar adına ilginç bir dönem yaşayabileceksiniz. Bunun yanı sıra spritüel çalışmalar, mistik gelişmeler, dualar, dilekler ve kendi enerjinizi kendi içinize motive ederek ruhsal alanlarınızın ve potansiyellerinizin arttığını fark edeceksiniz. 13 Kasımdan itibaren ay sonuna kadar olan dönemde dünyevi konularda beklentilerinizi yüksek tutmadan, maddi alanlar, iş ve hayat içinde başlatmak istedikleriniz adına dikkatli olun. Her şeyin değişime, farklı bir yola geçmesine olanak verecek olan bu etkiler, dünyevi konularda ele aldıklarınızı net görmekten uzak olmanıza, kadersel değişimleri çok yoğun yaşamanıza neden olabilecek. Sis perdesinin yoğun olacağı bu süreç boyunca zihniniz olmadığı kadar dağınık ama hisleriniz de olmadığı kadar yoğun olabilir. Rüyalar değişik mesajlarla dolu olabilir. Hisleriniz sizi şaşırtacak oranda artabilir. Bu dönemde yani 13 Kasımdan itibaren ay sonuna kadar hayatınızı zorlamadan ve duygusal ve dünyevi konularınızı didiklemeden biraz daha akışta kalarak ayı tamamlamak herkesin hayrına olacaktır. Kova ve Aslan burçları Ketu Neptün kavuşumundan en fazla etkilenecekler arasında. Ekim ayının ikinci yarısı kendini belirgin etmeye başlayan bu süreç, Kasımda en yüksek oktavına ulaşırken, evrensel mesaj “dur ve bekle” olarak gelmekte. Bu durumu sanki sis perdesinde ilerlemek zorunda kalmanız gibi düşünebilirsiniz. Neye çarptığınızı veya dokunduğunuzu fark etmeniz zaman alabilir. Veya önünüzü tam göremediğiniz için plan yaparken hatalara daha yakın olabilirsiniz.

Neptün ve Ketu kavuşumu etkisinde gerçekleşecek Kasım Dolunayı bu nedenle dikkatli değerlendirilmeli. Öncelikle geçmişten gelen konulara, takıntılara fazlasıyla bağlı kalınan bu süreçte, sakin olmak ve takıntılardan uzak durmaya gayret etmek çok önemli. Özellikle ilişkiler de, evlilik veya birlikteliklerinizi biraz daha iyi yönetmek ve akılcı davranmak en doğrusu olacaktır. Ay boyunca tuhaf ve anlam veremediğiniz iç huzursuzlukların sütüne gitmemeye çalışın. Kasım ayı çözmekten ziyade izlemek ve anlamak üzerine daha başarılı olabileceğiniz bir döngüye işaret etmekte.

Türkiye açısından baktığımızda özellikle genel tablo hala belirsizliklerin etkisinin yüksek olacağına işaret etmekte. Ekonomiyle ilgili hassas etkiler öne çıkıyor. Üniversiteler, eğitim alanları, yabancılarla ilgili kontaklar, turizm ve benzeri alanlarda şartlar belirsizlik içermekte. Suyla ilgili tuhaf doğa olayları özellikle ay ortasından itibaren tuhaf etkiler verebilir.

Burçlarla ilgili ayrıntıları Kasım ayı burç yorumlarımda ayrıntılı şekilde bulabilirsiniz. Güzel bir ay geçirmeniz dileklerimle. Sevgiler…

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

 

 

 

1 comment

  1. pinar 5 Kasım, 2016 at 20:06 Cevapla

    Neptun ve ketu kavusumu nasil bir kadersel etki yaratir, somut bir ornekle aciklamaniz mumkun mu, mesela duygularin tesiri ile akilsizca karar vermek gibi mi, ancak akilsizca verilen karar hata gibi gozukse de kadersel olustugu icin yuksek hayrimiz icin midir, butun acisindan degerlendirdigimizde anlamli bir hata midir?

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *