Aylık Astoloji Yorumlarım

Kasım 2018 Vedik Astroloji ve Burçlar

Kasım 2018 etkileri Vedik Astroloji açısından hareketli enerjiler barındırmakta. Öncelikle hemen ayın ilk bölümü olan 4 Kasım’dan itibaren Mars’ın burç değiştirmesi nedeniyle, Mars enerjilerini dikkatli kullanmak gerektiğini vurgulayan etkiler var. Mars burç değiştirirken yine Mars ile yönetilen sert bir yıldızda olacak ki 4 Kasım ile 8 Kasım arası Mars arafta ilerlerken nelere dikkat edeceğiz;

 • 4 ile 8 Kasım arası; Kova, Oğlak, Yengeç, Aslan burçları gayrimenkuller, alım satımlar taşınmazlarla ilgili her türlü iş ve alanda bu aralıkta mümkünse beklesinler.
 • Genel olarak gayrimenkul ve taşınmazlarla ilgili konularda 4-8 Kasım arası acele kararlar, önemli adımlar desteklenmiyor…
 • Kavgalar, tartışmalar, sürtüşmeler, bir konuda mücadele etmek açısından 9 Kasım’a kadar olan döngü atarlı davranışları desteklemiyor. Sonuç almanız zor olabilir.
 • Kazalar, aksilikler ve başlattıklarınızın sonuçlarını alma açısından yine 8 Kasım’a kadar pürüzlerle uğraşabilirsiniz, sakin ve esnek olmak önemli olacak.
 • İş hayatında ortaklı işler, her türlü ortaklık konularında yine 8 Kasım’a kadar beklemek daha doğru olur.

8 Kasım’dan itibaren derecesini düzelterek Kova burcunda ilerleyecek olan Mars, 8 ile 18 Kasım arasında;

Kova, Aslan, Akrep, Boğa burçları, yükselen veya ay burçları bu alanlarda olanlar başta olmak üzere genel olarak hızlı kararlar almaya, mücadele etmeye yönelik hareket etmemize neden olacak.

Kasım başı hareketli olacak demiştik, 7 Kasım da Terazi burcunda gerçekleşecek Yeni Ay, çok hızlı gelişmeler getirebilir. Ummadığınız şekilde bir süredir planladığınız ama ilerleyemediğiniz konularda hızlı biçimde gelişmeler yaşandığına şahit olabilirsiniz.

Bu ay özellikle Hava elementine sahip KOVA, İKİZLER ve TERAZİ burçları Kasım ilk yarısı Yeni Ay ile birlikte hızlı ve agresif gelişmeler yaşayabilirler.

Genel olarak da Kasım’ın ilk haftası başlayacak olaylar, durumlar veya konular 23 Kasım civarı gerçekleşecek Dolunay ile sonuca ulaşacak. Bu ay başı başlayacak tüm gelişmeler çok hızlı ilerleme potansiyelinde olacaklar.

15 Kasım’dan itibaren Mars su enerjisi taşıyan bir yıldıza geçerken, Hava durumuyla ilgili sert değişiklikler, yağmur, gök gürültüsü, sel riski getirebilir. Ay ortasına kadar kuru bir hava hakim iken, 18 Kasım’dan sonra ayın son çeyreğinde nem, yağmur ve fırtına hava etkilerine daha fazla hakim olabilir.

Ve Merkür Kasım’da Retro’da…

17 Kasım’da başlayacak Merkür Retro, Venüs Retro’sunun bittiği gün başlayarak bize ilişkiler rahatlar, ama iletişim durur diyor.

Uzun süredir devam eden Venüs Retro biterken, rahatladık demek bu ay kolay değil, zira hemen akabinde başlayan Merkür Retro ile 7 Aralık’a kadar beklememiz gerekecek.

Merkür Retro etkisini daha ayrıntılı yazacağım ama Merkür Vedik Astroloji de Akrep burçlarını etkileyecek bir Retro düzeninde olacak.Gizlenen birçok durum ortaya çıkarken, derinlerde sırların saklanması zor olabilir. Dilinize hakim olun, sözlerinize ve vaatlerinize dikkat etme zamanlarına geçiyoruz.

23 Kasım’la birlikte Dolunay etkisi gökyüzüne hakim olurken, finans piyasaları, yönetim alanları, yöneticiler, yönetim kademeleriyle bağlantılı güçlü bir Dolunay var. Boğa ve Akrep burçları için 22-23 ve 24 Kasım önemli dönüşümler ve tamamlamalar yaşanabilir.

Kasım ayının hassas tarihi 26 Kasım olarak dikkat çekmekte. 26 Kasım’da iletişim, ticari konular, ülke güvenliği, uluslararası ilişkiler adına hareketli etkiler söz konusu. 24 Kasım ile 28 Kasım arası ayın son günleri iş dünyası, ticari alanlar adına bu dönemi daha sakin geçirmekte fayda var. Ticari konularda acele etmeyin, iletişimde dikkatli olun, teknolojik aletler açısından Merkür Retro döngüsünün 20 Kasım ile 28 Kasım arası hayli hassas olacak. Özellikle 23-24 Kasım ekstra hassasiyet vermekte…

Burçlara Göre Kasım 2018

KOÇ YÜKSELEN / AY BURCU KOÇ    

Sosyal alanlar, hedefler ve yapmak istediklerinize ulaşmanız adına hareketli bir döngü ile başlıyorsunuz Kasım ayına. Öte yandan 4 Kasım ile 8 Kasım arası adımlarınız, başlangıçlarınız adına acele etmeyin. Düşünmeden hareket etmeyin. Bilhassa gayrimenkul alanlarında olan işlerinizi 8 Kasım’a kadar düşünerek ve dikkatli organize etmek yerinde olacaktır. Venüs Gerilemesi 17 Kasım’da biterken ilişkilerle ilgili hızlanma, aşk ve ilişkiler alanında gelişmelere açık olacaksınız. İş konuları, teklifler ve anlaşmalar adına da yine birçok olanak önünüze gelebilir ancak Merkür’ün gerileme içinde olması girişimleriniz adına bu ay hatta Aralık başlangıcı boyunca dikkat gerektiriyor. Maddi konularda ise 20 Kasım’dan itibaren güzel gelişmeler olabilir ve bekleyen parasal işlerin hızlanması söz konusu.

BOĞA YÜKSELEN / AY BURCU BOĞA

Günlük rutinlerinizi, mesleki konuları etkileyen Venüs Gerilemesi ay ortasında biterken, anlaşmalar, sözleşmeler, yurtdışı kontakları, eş veya partnerle iletişiminiz veya iş ortağınızla kontaklarınız Merkür Retro etkisinde olacak. Teklifler, yeni işler, hızlanan konular açısından yoğun bir temponuz var ancak özellikle Merkür Gerilemesi döngüsü olan 17 Kasım’dan itibaren yepyeni bir konuyu ele alırken iyi düşünün. Eski konular, aşklar, ilişkiler, eski bir iş teklifinin yeniden önünüze gelmesi gibi alanlarda ise yoğun bir dönem sizi bekliyor. Eski konuları ele alabilirsiniz ama yepyeni bir konuyu başlatmak için ayın ikinci yarısı destekli değil. 23 Kasım Dolunay’ı burcunuzda gerçekleşiyor ki belirsizlikler içeren konularda daha net bir görüşünüz olacak ve bir süredir sekteye uğrayan alanları düzenleme şansınız yükselecek.

İKİZLER YÜKSELEN / AY BURCU İKİZLER

Arkadaşlar, sosyal alanlarınız ve birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinize 8 Kasım’a kadar dikkat etmekte fayda var. Bu süreç gergin ve fevri olmanıza neden olurken, 8 Kasım’a kadar attığınız adımların sonuçları sizi uzun vadede bağlayabilir. 8 Kasım’dan sonra ise hedefleriniz, yapmak istedikleriniz ve arzularınız adına size Mars hizmet etmeye başlıyor ki karar veremediğiniz, ne yöne gideceğinizi bilemediğiniz konularda hızlı gelişmeler içinde olacaksınız. Koşturmanızın fazla olduğu bir ay yaşayacaksınız ama dikkatinizi dağıtmadan, akıllıca ilerlemelisiniz. Hemen ay başında gerçekleşecek Yeni Ay süreci ilişkiler, aşk hayatınız ve kişisel gelişimle ilgili alanlarda gelişmeler verebildiği gibi çocuklarınız, çocuklarla ilgili verilecek bir kararda hızlanmanıza da neden olabilir. Merkür Gerilemesi döneminde 17 Kasım’la birlikte ve özellikle 23 Kasım civarında düşmanlarınıza, rakiplerinize dikkat edin. Çevrenizden veya dost sandığınız kişilerden yana ummadığınız olaylar yaşama potansiyeliniz bilhassa ayın ikinci yarısı ve son dönemi şaşırtıcı şekilde aktive olabilir.

YENGEÇ YÜKSELEN / AY BURCU YENGEÇ

Bir süredir ilişkiler alanınızda ilerlemekte olan Mars, yaz başından bu yana çevrenizle olan kontaklar, ilişkiler, partnerinizle bağlantılı konularda sizi meşgul ederken, ilerlemekte zorlanmanıza da neden oldu. Mars artık yer değiştiriyor ve 8 Kasım’a kadar dikkat etmeniz gerektiğini de vurguluyor. Ayın bu aralığını kendinizi ve koşulları zorlamadan, kazalara ve aksiliklere dikkat ederek geçirmekte fayda var. 8 Kasım’dan sonra ise parasal konular, başkalarından beklediğiniz gelirler açısından hızlı gelişmeler söz konusu olabilir. Eşiniz veya ailenizden gelecek, umduğunuz bir gelir veya gelişme varsa bu alanlar da artık hızlanıyor. Ayın ilk yarısı sosyal alanlarınıza, arkadaşlarla ilişkilerinize dikkat etmekte fayda var. 17 Kasım’dan itibarense ilişkiler alanınızda gerileyecek olan Merkür size eski bir arkadaşı, ayrıldığınız birini, uzun süredir görmediğiniz bir sevgiliyi veya sizin için önemli birini getirebilir. Her durumda Merkür Gerilemesi sizin için ilginç fırsatlar getirmeye de eğilimli durmakta. Doğum haritanızda Merkür zaten Retro pozisyonunda iken doğduysanız bu süreç ayın ikinci yarısı sizin için hayli güzel geçebilir.

ASLAN YÜKSELEN / AY BURCU ASLAN

Hızlı bir ay sizi bekliyor. Bekleyen, duran birçok konuyu ele alarak sonuç alacaksınız. Kariyer ve iş alanlarınızda gelişmeler, yeni başlangıçlar, aniden beliren bir durum veya teklif Yeni Ay döngüsü ile sizi şaşırtabilir. 8 Kasım civarında başlayan iş veya mesleki konularla ilgili gelişmeler ay sonundaki 23 Kasım Dolunay’ında sonuçlanacak. Ayın ilk yarısı dikkatiniz iş ve kariyer konularında olurken, ikinci yarısı daha çok gayrimenkul ve evle ilgili konular gündeminize yerleşebilir. Aile konular, ebeveynler odak noktanız olurken, evle ilgili vermek istediğiniz bir karar veya durumla ilgili önceden başlayan iş veya kararlar hızlı biçimde önünüze tekrar düşebilir. Elbette tüm bu süreçte 17 Kasım’la başlayacak Merkür Gerilemesine dikkat etmeniz gerekmekte. Merkür parasal alanlarınız açısından planlı olmanız gerektiğini vurgulamakta. Diğer yandan Venüs’ün Retro’dan çıkması ile yakın çevreniz ve arkadaşlarınızdan gelecek güzel destekler sizi mutlu edebilir.

BAŞAK YÜKSELEN / AY BURCU BAŞAK

Parasal konular, maddi alanlarla ilgili konularda uzun bir süredir sizi bloke etmiş Venüs artık düzeliyor ve maddi konularda rahatlama sürecine başlıyorsunuz. Neredeyse yaz başından beri devam eden birçok gezegen blokajı, Ekim başında başlayan Venüs Retro ile maddi konularda son dönemi hayli sıkışık geçirmenize neden olmuş olabilir. Ay ortasından itibaren Venüs hızlanırken maddi alanlarda tutukluklarını size geri verme eğiliminde olacak. Girişimler alanınızda Merkür Retro’su her ne kadar adımlarınıza dikkat etmeniz gerektiğini fısıldasa da parasal açından Venüs size rahatlama vaat etmekte. Bu etki 18 Kasım’dan sonra başlarken, ay ortasına kadar hassasiyetler devam edecek. Özellikle iş ve mesleki konularda 8 Kasım’a kadar dikkat edin, esnek ve sakin olun, günlük hayatınızda tartışmalar veya gereksiz mücadeleler ile enerjinizi boşuna ziyan etmeyin. Sonuç almanız her durumda zor olabilir. 8 Kasım’dan sonra ise özellikle günlük hayat, iş alanları, güncel koşturmalarınız adına hayli hızlı bir tempoya başlayacaksınız. Maddi konuları gösteren alanınızda gerçekleşecek 23 Kasım Dolunay’ı maddi alanların ay sonu ile birlikte iyice hızlanmasına destek verecek.

TERAZİ YÜKSELEN / AY BURCU TERAZİ

Aile yakın çevreniz ve gayrimenkullerle ilgili konularda uzun süredir aynı noktada ve yorucu bir tempoda ilerleyen Mars, artık daha kişisel konulara yönelmenize, kendi alanlarınızı, ev konularını, aile işlerini ve ebeveynlerle ilgili işleri rahatlamaya doğru ilerlemekte, ancak 8 Kasım’a kadar biraz daha sabırlı olmanız kaydıyla. 8 Kasım’dan itibaren yer değiştirecek olan Mars ile ilişkiler, aşk konuları, çocuklarla ilgili olaylarda epey hareketleneceksiniz. Kişisel gelişim veya kişisel alanlarınızla ilgili sonuçlandırmak istediklerinizi Mars hızlı bir tempo da size sunacak. Öte yandan bu ay aktif olacak Merkür Gerilemesi, maddi konular, parasal işlerinizde akıllıca ve planlı hareket etmeniz gerektiğini vurgulamakta. 17 Kasım’dan itibaren maddi alanlarınızda gelir gider dengelerine önem vermekte fayda var.

AKREP YÜKSELEN / AY BURCU AKREP

Kasım Ay’ı ilişkiler, dönüşümler, yeniden ele almalar açısından sizin adınıza hayli hareketli olabilir. Öncelikle ay başında gerçekleşecek 7 Kasım Yeni Ay döngüsü ilişkiler, ortaklı alanlar, eşinizle alakalı konuları önünüze koyarken, bu alanlarda gelişmelere ve yeni durumlara meydan verebilir. Bu tarihlerde başlayan olaylar 23 Kasım gibi tamamlanacak. Ayın ilk haftası özellikle 8 Kasım’a kadar olan döngüde aile ve ev alanlarına gayrimenkul konularına dikkat etmekte fayda var. Bu konularda acele kararlar vermekten ilk 8 günlük döngüde kaçınmak gerekiyor. Ev ve yakın çevrenizle ilgili konular 10 Kasım’la birlikte hızlı gelişmeler getirebilir. Evinizde, ailenizle ilgili konularda koşturma içinde olmanız birçok durumla birden ilgilenmeniz söz konusu. Ayrıca evinizde kullandığınız aletlere ve cihazlara da bu ay özelikle ayın ikinci yarısı dikkat etmek gerekmekte. Merkür Gerilemesi Vedik Astroloji de burcunuzda olacak ki eski konu ve durumlar, aydınlatmanız, bilmeniz veya fark etmeniz gerekenler bir bir önünüze düşebilir. İletişim, konuşmalar, yazılı ve sözlü her türlü kontağınız da bu ayın ikinci yarısı dikkatli olmakta fayda var. Duygusal alanlar ve ilişkiler açısındansa 7-8 Kasım civarı ve 23 Kasım civarı hareketli zamanlar geçirebilirsiniz.

YAY YÜKSELEN / AY BURCU YAY

İş ve mesleki konular, günlük rutindeki koşturmalarınız, hızlı ve çözümsel yaklaşmanız gerekenlerle ilgili uğraşmanız gereken pürüzler derken Kasım Ay’ına hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Kasım boyunca özellikle çalışan Yay yükselenler açısından dikkatli olmaları gereken bir süreç olacak. Stratejik kararlar almanız gerekirken, siz net ve hızlı ilerlemeye çalıştıkça karmaşık durumlarla uğraşmanız gerekebilir. Bu ay öncelikle sakin olmalı, ani ve hızlı adımlar atmak yerine çok yönlü bakmaya, meseleleri büyük pencereden değerlendirmeye çalışmalısınız. Merkür Gerilemesi gelir gider dengenize önem vermeniz gerektiğini vurgularken, 17 Kasım’dan itibaren düşmanlar, arkanızdan çevrilen gizli işlerle daha fazla muhatap olmanız söz konusu. Özellikle 23 Kasım civarında görmeniz bilmeniz gereken birçok durum şaşırtıcı şekilde önünüze düşebilir. Arkadaşlar ve sosyal alanlarınız, aile büyükleriyle ilgili konularla uğraşmanız gerekebilir. Aşk ve ilişkilerde ise daha rahat ve akıcı etkiler söz konusu. Bir taraftan arkanızdan çevrilen bazı durumları fark ederken, bir taraftan da bir arkadaşınız veya yakınınızdan beklemediğiniz bir destek alabilirsiniz. Duygusal davranmadan çözüm odaklı geçirmeniz gereken bir ay sizi bekliyor.

OĞLAK YÜKSELEN / AY BURCU OĞLAK

Kariyer ve iş konularında hayli yoğun bir temponuz var. Venüs Gerilemesi biterken, 17 Kasım’dan itibaren özellikle iş alanlarınızda bloke olmuş, rahat ilerlemeyen konular hızlanacaklar. Ancak aynı dönemde Merkür Gerilemesi ile hedefleriniz ve amaçlarınızla ilgili acele kararlar vermemek gerekliliği de göze çarpıyor. Duran ve ilerlemeyen işleri ele almak, hızlandırmak, eski konulardaki pürüzleri daha rahat çözerek ilerleme kaydetmek adına oldukça güzel bir ay olabilir. Daha çok çözümlere, halletmeniz gerekenlere odaklanırsanız rahat eder ve daha iyi sonuç alabilirsiniz. Yepyeni işler özellikle de planlar adına acele etmemek yerinde olacaktır. Yine iş konularında 23 Kasım Dolunay’ı civarında güzel gelişmeler yaşanabilir. Duygusal konularda ise bir süredir yaşadığınız sıkıntılar artık Venüs’ün düzelmesi ile rahatlıyor, ayın ikinci yarısıyla birlikte aşk ve ilişkilerde güzel fırsatlar önünüze gelebilir.

KOVA YÜKSELEN / AY BURCU KOVA

Burcunuza doğru ilerlemekte olan Mars ile özellikle 8 Kasım’dan itibaren hayli hızlı bir tempo içine gireceksiniz. Spora başlamak, aktivasyonu yüksek, koşturmanız gereken bir konu veya işi organize etmek veya başlatmak için 8 Kasım’la 16 Kasım arası iyi zamanlarınız var. 17 Kasım’da başlayacak Merkür Gerilemesi kariyer ve iş alanlarında önceden başlamış durmuş, ilerlememiş konuları önünüze getirecek. Yine hayatla ve işle ilgili konularda daha önce fark etmediklerinizi birçok yönü ile farklı açıdan görme, hissetme şansınız olacak. Özellikle Merkür’ünüz doğum haritanızda zaten Retro ise 17 Kasım’da başlayacak Merkür Retro size çok yarayabilir. Çok hızlanabilir, fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ama doğum haritanızda Merkür Retro değilse eski konuları tamamlayın, yeni bir işe başlamayın. Venüs Gerilemesi biterken, yurtdışı kontakları, yabancılarla ilgili işler, eğitim işleri adına işleriniz varsa daha rahat ilerleyebileceksiniz. Duygusal konular ve işlerinizle ilgili konularda 10 Kasım ile 15 Kasım arası daha rahat sonuç almanız söz konusu. Her durumda bu ay çok koşturduğunuz, hızlı hareket etmek istediğiniz bir ay olacak ki sakin ve planlı olmanızda yine önemli olacak.

BALIK YÜKSELEN / AY BURCU BALIK

Girişimleriniz, yapmak istedikleriniz, maddi alanlardaki sıkıntı ve sorunlarınız adına Venüs Gerilemesi sizi rahatlatacak. Eski alacaklar, beklediğiniz parasal konular adına açılımların yüksek olduğu, hızlı gelişmeler yaşayacağınız bir ay geçirmeniz söz konusu. Bu ay özellikle ayın ikinci yarısıyla gerek dünyevi konular ve parasal alanlarda, gerekse aşk ve ilişkilerde eski konuların gündeme gelmesi, çözümsel yaklaşımlar sergilemeniz, eski işlerin hal olması daha vurgulu olabilir. Diğer yandan 8 Kasım’a kadar iç öfkelerinizle baş etmeniz zor olabilir ki biriktirdiğiniz konularda ani patlamalar yaşama olasılığınız var. Bu nedenle ayın ilk 10 günlük döneminde esnek ve sakin olmaya çalışmak sizin için önemli. Ay başında 7 Kasım’da gerçekleşecek Yeni Ay ile yakın çevrenizle ilgili konularda gelişmeler yaşanması söz konusu. Dolunay süreci ise 23 Kasım civarında özellikle ilişkiler adına ani dönüşümler, beklenmedik bir durumu önünüze koyabilir.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

4 comments

 1. Sevcan Sevil 7 Kasım, 2018 at 09:07 Cevapla

  Merhaba .. Ay burcumu ogrenmem mumkun mu acaba? (19 mayis 1968-dogum saatim aksam Saat 10-10:20 arasiymis)..
  Emeginize saglik,Sonsuz tesekkurler ediyorum..
  saygilar.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *