Vedik Hint Astroloji’ye göre Kritika takımyıldızında Mars etkisinde bir Dolunay gerçekleşiyor.

Boğa alanındaki Kritika yıldızı yönetim ve yöneticilerle ilgilidir. Bu yıldız mükemmeli ister, kaliteyi arar, kolay ikna olmaz. Kusurları örten değil, açığa çıkarandır. Dolayısı ile dolunay fazı kendi kusurlarımızla, fark etmemiz gerekenlerle bizi buluştururken, hem kendimize hem de başkalarına karşı esnek olmakta zorlanacağımız etkiler var.

Kusurlar ve hatalar çok öne çıkacak, bu etki bu aralıkta sürekli eleştirildiğinizi düşünmeniz, kalbinizin kırılması veya kendinizi korumaya geçmenizi de tetikleyecektir. Fazla defansta olmak gerçekleri görmemizi, sürekli kendimizi korumaya çalışmaya, ilerlemeye fırsat olmamasına neden olur. Bu nedenle bu hafta eleştirilere fazla takılmayın. Ancak sizde birlikte çalıştığınız, birlikte olduğunuz yani yakınınızda olan insanların üzerine fazla gitmeden, dikkatinizi kendinize veya sevdiğiniz şeylere vererek dolunay fazını geçirmeye çalışın.

Herhangi bir konuda birini ikna etmeniz gerekiyorsa bu zor olabilir. Dolunay mükemmeli aramaya meyilli… Kusurlar örtülemeyecek kadar aydınlıkta kalacak. Daha önce görmediğiniz veya aldırmadığınız bir kusuru, bir huyu bilhassa yakınlarınız, eşiniz veya sevgilinizle ilişkinizde daha fazla irdeler bulabilirsiniz kendinizi. Takıntılara dikkat etmemiz gereken bir dolunay var önümüzde.

Dolunay aniden gelen öfkelere ve ateşli patlamalara da işaret etmekte. Uzun süredir evrenden gelen ve görmediğiniz ne kadar sinyal varsa birden önünüze düşmeye ve sizi aydınlatmaya başlayabilirler. Gerçeklerle yüzleşeceksiniz.

Dolunay’ın baş aktörü Krittika yıldızı Güneş tarafından yönetilir. Bu da bilinen, tanınan veya ortada olan kişilerle ilgili gerçeklerin ortaya sansasyonel bir şekilde düşebileceğine işaret etmekte.

Dolunay sürecinden en fazla ihtiyacımız olacak şey hoşgörü olacak. Keskin eleştirilerden kaçınıp daha objektif ve sakin olmamız gereken bir süreç olacak.

  • Dolunay mesleki olarak; üst düzey yöneticileri, ünlü kişileri, toplum tarafından bilinen kişileri, finansal konularda çalışanlar, bankacıları daha yoğun etkileyecek. Ayrıca menajerler, arabulucu işleri yapanlar, komisyonlu çalışanlar, acenteler ve çalışanları, bağlantılı konularla uğraşanlar açısından hareketli geçebilir.

Dolunay etkisi boyunca duygusal olarak hırslı, tutkulu, sonuç odaklı, yüksek beklentili ve kolay sindirmeyen, affetmeyen duygu durumları arasında gelgitler yaşayabilirsiniz.

Diğer yandan psişik etkileri güçlendiren, sezgisel yönümüzü bileyen bir Dolunay fazı olacak. Yaratıcı enerji artarken, ilginç ilhamlar alabilirsiniz.

Rüyalar, haberci rüyalar, ilginç vizyonlar, farkındalıklar yaşamak adına da yine hayli hareketli ve ilginç bir dolunay olacak.

Dolunay malum Merkür Gerilemesi devam ederken oluşuyor ve Güneş ile kavuşan Retro Merkür Ay ile de karşıt etki de… anlamı ise;

Hüküm vermeden, dinlemeye anlamaya çalışarak bir sonuç almaya çalışın

Tahminde bulunmak veya doğru tahminde bulunmak kolay olmayacak, bu nedenle riskli yatırımlar adına çok dikkatli olmak gerekmekte. Başladığınız bir konuda veya ele aldığınız bir durumda umulmadık gelişmeler yaşanabileceği gibi tahmin etmekte güçlük çektiğiniz geri dönüşlerle uğraşabilirsiniz.

Dolunay sırasında meydan okumaya, diklenmeye eğilimli etkiler var zira Mars devrede. Karşılıklı hizalanan Ay ve Güneş’i Mars görünümde tutmakta ve bu süreçte zaten artan duygusal hassasiyetleriniz Mars ile tetiklenebilir ve sabrettiğiniz ne varsa kendinizi birden sayıp dökerken bulabilirsiniz.

Dolunay aklımızı gergin ve çatışmaya girmeye hazır tutsa da psişik etkiler, ilahi enerjiler açısından hayli yüksek bir potansiyel içermekte. Bu nedenle bu süreçte güzel düşünüp, kavgadan, gerginliklerden uzak durarak, özellikle dedikodu, aslını bilmediğimiz boş konu ve söylentilerle hiç vakit kaybetmemek gerekiyor. Kişisel dengelerinize önem vererek ve sakin ortamlarda olmaya gayret ederek dolunay sürecini geçirmenizi öneririm.

Burçlara göre Dolunay Etkisi

Vedik  Astroloji’ye göre Boğa burcunda gerçekleşecek Dolunay toprak burçlarını yoğun etkileyecek. Yani Boğa, Başak ve Oğlak burçları yukarıda yazdıklarımıza daha fazla dikkat etsinler.

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Maddi konular, parasal alanlar bu konularda çözmeniz ve ilerlemeniz gereken konularda gelişmeler yaşayacaksınız. Ev ve gayrimenkul konularında veremediğiniz bir karar, durum sonuçlanabilir. Duygusal alanlarda ise sözlü iletişiminize dikkat etmekte fayda var.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Burcunuzda gerçekleşecek Dolunay, daha önce görmediğiniz, atladığınız bir durumu fark etmenizi sağlayacak. Kişisel alanlarınıza yönelmeniz bu süreçte daha efektif olabilir. İlişkilerde beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. İş alanlarında sorunlu bir konuda beklemediğiniz bir destek alabilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Duygusal ve zihinsel olarak sizi yoran bir Dolunay olabilir. Zihniniz sürekli meşgul ve yorucu olabilir. Bu nedenle dolunay sürecinde kendinizi yormadan işlerinizi düzenleyin. Aşırı yorgunluk veya yüksek bir tempo dengelerinizi zorlayabilir. Duygusal konularda ise flörte dönük bir dönem geçebilir.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Hedeflerinizi ve arzularınızı toparlama ve harekete geçme zamanlarına işaret eden bir dolunay döngünüz söz konusu. Uzun süredir hedeflediğiniz bir konuda sonuca ulaşmanız söz konusu. Diğer yandan arkadaşlar, bir arkadaşınızla ilgili bir konuda veya aile büyükleri ablalar, abiler gibi birinci derece akrabalarınızla alakalı bir durum dikkatini bu alana vermenize neden olabilir.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Kariyer ve iş alanlarınızla ilgili hedeflediğiniz, sabrettiğiniz, bir süredir üzerinde çalıştığınız bir projeye, iş, görüşme, teklifle ilgili gelişmelere açık bir süreç geçireceksiniz. Dikkatiniz bu döngüde iş alanlarınıza kayarken, ev ve gayrimenkullerle ilgili bir gelişme olabilir. Bir süredir planladığınız bir taşınma, ev değişikliği aniden aktive olabilir.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Seyahat, yolculuklar, eğitim, kişisel gelişme, kurs, seminer gibi konularda hareketli bir döngü içine girebilirsiniz. Aileniz bilhassa babanız veya baba tarafından akrabalar, eşinizin kardeşleri gibi direk veya dolaylı aile üyelerinizle alakalı konular da gündeminize oturabilir. Çevrenizle ilişkileriniz ve kontaklarınız adına hareketli günler geçirebilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Duygusal olarak dikkatli olmanız gereken bir süreç söz konusu. İç dengelerinizi sağlamak adına sizi huzursuz eden ortamlardan dolunay döngüsü boyunca uzaklaşmanız ve biraz daha kendinizle kalmayı tercih etmeniz yerine olabilir. Maddi konularda gelişmelere açık bir süreciniz söz konusu olurken, gelir gider dengelerinize bu döngüde dikkat etmelisiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

İlişkiler alanınızda gerçekleşecek Dolunay döngüsü partneriniz, eşiniz, ikili ilişki içinde olduğunuz kişilerle ter türlü kontağınız üzerinde etkili olabilir. Bir süredir devam eden bir görüşmenin sonuçlanması, anlaşma veya sözleşme sürecinin başlaması olası. İş ortaklıklarınız, iş ilişkileri yürüttüğünüz kişilerle ilgili de hızlı gelişmeler yaşanabilir.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir döngü söz konusu. Fiziksel olduğu kadar ruhsal sağlığınıza da önem vermek, kendinizi ve sınırlarınızı çok zorlamadan bu döngüyü koordine etmek yerinde olacaktır. Ayrıca iş ve mesleki konular, iş arkadaşlarınız, size bağlı çalışan kişilerle ilgili gelişmeler yaşanabilir. Rekabet ettiğiniz kişilere ve düşmanlara dikkat edin, birden daha önce görmediğiniz fark etmediğiniz bir durum açığa çıkabilir. Anne tarafından akrabalar dayılar, teyzeler gibi kişilerle ilgili gelişmelere açık olacaksınız.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Çocuklar, çocuklarla ilgili konular dolunay süreci ve takip eden birkaç günlük dönemde dikkatinizi odaklamanızı gerektiren konular arasına girebilir. Aşk ve ilişkiler, duygusal konularda tamamlama, bir ilişkinizle alakalı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kişisel alanlarınız öne çıkacak. Eğitim veya benzeri bir alanda başlamak istediğiniz bir kurs varsa dolunay bu konuda karar vermenizi de hızlandırabilir.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Aile ve ev alanları, ebeveynleriniz, ev ve gayrimenkullerle ilgili konular, kariyer ve iş, ofis gibi bir yaşam veya çalışma alanınız adına vereceğiniz ani bir değişim kararı bu süreçte zihninizi yoğun şekilde meşgul edebilir. Merkür Gerilemesi nedeniyle adım atarken biraz daha temkinli olmakta fayda olacaktır.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Yakın çevreniz, kardeşler, kuzenler, arkadaşlar gibi alanlarda hararetli gelişmeler yaşanabilir. Çevrenizle kontakların arttığı, iletişim trafiğinizin hızlandığı bir dolunay süreci yaşayacaksınız. Beklediğiniz bir haber gelebilir, bir süredir geliştirmeye çalıştığınız bir konuda karar verme sürecine geçeceksiniz. Duygusal olarak net ve kararlı adımlar atma olasılığınız hayli yüksek.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *