Vedik Astrolojiye göre 3 Kasım Cuma günü sabah 11.50 de başlayacak Dolunay (Purnima) etkisi, 4 Kasım Cumartesi sabah 07.50 de tamamlanıyor. Yine Vedik Astrolojiye göre Koç burcunda gerçekleşecek Dolunay enerjisi, Ay ve Güneş’in karşılıklı hizalanmasıyla Koç ve Terazi burçları için etkin olacak. Koç burcu Dolunayı öncü etkileri ile gelişmelere açık, hızlı kararların alınacağı, ilişkiler ve duygusal konuların öne çıkacağı bir süreç vaat etmekte. Dolunay ilişkiler, ilişkileri ele alma biçimlerimiz, keskin kararlar alma eğilimlerimizi tetikleyerek geliyor. Kasım’ın ilk haftası, hatta on günlük sürecinde etkili olacak dolunay enerjisi, hızlı gelişmeleri, keskin kararları da beraberinde getirecek. Dolunayın tamamlanması her ne kadar 4 Kasım Cumartesi sabah saatleri olsa da, etkileri başladı ve özellikle Cuma günü Dolunay günü olacak diyebilirim.

Venüs, Güneş ve Jüpiter; Koç burcunda ki Ay ile karşılıklı hizalanma içinde ve devrede Uranüs de var. Dolunay sırasında Koç burcunda yerleşen iki yıldız Aşwini ve Bharani de devrede olacak ki tutkular, ani kararlar, düşünmeden hareket etme, tutku ile adım atma, ne olursa olsun sonuç almaya çalışma yani ele aldığınız konularda aşırı ısrarcı olma söz konusu. Bastırdığınız, görmezden geldiğiniz, sustuğunuz, açığa çıkarmadığınız duygular, arzular birden su yüzüne çıkarken, etrafınızdaki insanların beklenmedik şeyler yaptıklarına, ummadığınız taşın baş yardığına şahitlik edebilirsiniz. Bu noktada Dolunay duyguları ayarsız biçimde açığa çıkacak tetiklenmeler alacak ki zaten dolunay dediğimiz olay da duyguların artması, metabolizmanın hızlanması anlamına gelir. Durum böyleyken bir de üzerine alacağı abartıyı arttıran gezegen kombinasyonları ile sınırlar ihlal edilebilir, haddini bilmeme durumu fazlasıyla vurgulanabilir.

Dolunay dönemleri saklananları açığa çıkarma konusunda epey gergin süreçlerdir. Bu döngü Ay’ın ışığının en parlak olduğu zamanlar olarak bizi görmemiz gerekenlerle yüzleştirmesi ile meşhurdur. Koç dolunayı (Vedik Astroloji’ye göre) hızlı ve çabuk gelişen olaylarla (bilhassa Perşembe günü) başlarken, cumadan itibaren birden görmediğimiz, fark etmediğimiz bizden gizlenen bir iş, ilişki veya arkamızdan çevrilen bir durumu anlamamıza neden olabilir. Bu etki 10 Kasım’a kadar devam edecek.

İlişkiler adına bu aralar özellikle de Dolunay sürecinin etkili olacağı 10 Kasım’a kadar olan dönemde dikkatli olmak önemli. Gizli ilişkilere meyil etmek, ilişkilerle ilgili fazla cesur davranmak, tutku ile hareket etmek, düşünmeden bir ilişkiye girmek, başlatmak adına temkinli ve akıllı olmak gerekmekte. Aksi halde kendinizi birden büyük bir dönüşümün, duygusal tıkanıklığın içinde bulabilirsiniz.

Diğer yandan 2 Kasım Perşembe gününden itibaren 10 Kasım’a kadar güç savaşlarına girmeye, bir konuyu, tartışmayı, herhangi bir olayı kişisel saldırı olarak algılamaya eğilim yükseliyor. Ele aldıklarınız da empati kurmak zorlaşırken, kendinizi haklı görme eğiliminiz artacak. Bu durum tabi karşı taraf içinde geçerli. Yani tartışmalarda, sonuç almanız gereken bir konuda herkes olayları kendi açısından ve kendini haklı görerek değerlendirebilir. Güç gösterileri artabilir. Sakin olun ve çözümsel yaklaşmaya, bu süreçte tartışarak değil, analiz ederek değerlendirmeye gayret edin.

Terazi burcunda Uranüs ile tam karşıtlık etkisinde bulunan Venüs, Çitra yıldızından geçiyor ve sanat, estetik, tasarım gibi konularda harikalar yaratıyor. İlginç, farklı, düşünülmemiş fikirler, yaratıcı dizaynlar yapmak adına etkiler çok destekli. Bu dönemde mimarlar, sanatla ilgili işleri olanlar, takı ve benzeri  tasarım konularıyla uğraşanlar farklı işler ortaya çıkarabilir. Ancak bu yıldız ilişkiler, evlilikler, partnerle diyaloglar açısından sert etkileri ile bilinir. Diğer yandan alışveriş, harcamalar açısından dikkatli olunması gereken bir dönem olacak. Özellikle alışveriş adına planlı olmaya önem vermek yerinde olur. Sadece tutkuyla istiyorsunuz diye bir eşyaya sağlam bir para ödemek söz konusu ki gerek ilişkilerde, gerekse güncel hayatta duygularla akıl fazlasıyla yer değiştirip bize oyunlar oynayabilir.

Venüs enerjisinin hayli aktif olacağı Dolunay döngüsü boyunca yani 10 Kasım’a kadar estetik ve benzeri bir konuda radikal bir karar almadan, müdahale veya operasyon yaptırmadan önce iyi düşünmek gerekiyor. Daha önce cesaret edemediğimiz bir saç kesimi, rengi, hatta estetik operasyon adına birden cesur bir adım atmaya karar verebilir, girişimde bulunma isteği duyabilirsiniz. Sağlık için gerekli olanlar hariç, estetik konularda müdahale veya benzeri girişimlerde akılcı bir şey mi istiyorsunuz, yapmak istediğiniz girişim gerekli mi biraz düşünerek hareket etme zamanları.

Dolunay’ın ülkemiz açısından neler vaat ettiğine geçmeden önce bireysel hayatlarımız için anlattığı kısa bir özetle aktar derseniz, şunu söyleyebilirim; İlişkiler, çevrenizle diyaloglar, iş veya benzeri konularda ki girişimlerinizde bilhassa ikili her türlü yaklaşımınızda “Mesafe Sizi Korur” demek istiyorum. Birinin, ele aldığınız bir durumun haddini bildirmeye değer mi iki kere düşünün. Tutku ve arzularla veya öfke ile bodoslamadan dalış yapmadan önce, gerek var mı, buna değer mi biraz geriye çekilip, bakıp öyle adım atmak gerekiyor…

Türkiye Yıldız Haritasına Göre Dolunay Etkileri

Öncelikle ülkemiz haritasında Dolunay 11.evimizde gerçekleşiyor. Bu alan, direk parlamento, meclis, metropoller (merkez şehirler) yasama ve yürütme organları, sivil toplum örgütleri, diğer ülkelerle olan ittifaklarla bağlantılıdır. Dolunay Koç ve Terazi aksını aktif kılarken, öncü burçlar öne çıkıyor ki bu alanlarda özellikle meclis, meclisteki faaliyetler, mahkemeler, hukuki konular, yasama ve kanunlarla ilgili alanlarda ani durumlar, kararlar öne çıkacak.

Dolunay’ın ana teması Venüs demiştim ve Venüs Uranüs ile karşıtlık içinde dolunaya farklı bir ivme kazandıracak. Bu etki toplumsal konular, olaylar açısından ilişkileri, kadın erkek ilişkilerini, evliliklerde sürpriz boşanma haberlerini (özellikle ünlü kişiler, sanat camiası açısından) veya popüler kişilerle ilgili ilişkiler veya aşk hayatlarıyla ilgili ani şok edici haberleri ortaya dökebilir.

Sanatçılar, modacılar, bilinen kadın ünlüler, tasarımcılar adına çalkantılı günlere şahitlik edebiliriz. Veya gündemi meşgul edebilirler. Ayrıca kadın hakları, kadınlarla ilgili konularda mecliste kanun veya benzer konular vurgulanabilir. Kadınların güvenlikleri açısından dikkatli olmaları bir dönem söz konusu olacak.

Ülkemiz haritasında Venüs sadece sanat veya ilişkilerden sorumlu değil, aynı zamanda yine ülke haritamız adına gizli işler, gizli örgütler, gizli düşmanlarla ilgili alanları da yönetmekte. Natal Merkür ise Venüs ile kavuşum, Uranüs ile tam karşıt etkide. Bu durum topraklarımıza veya iç yönetiminize bir müdahale veya gizli bir saldırı planının ortaya çıkmasına, iç işlerimize müdahale edilmesine, müttefik gibi görünen bir ülke ile ilişkilerin iyice gerilmesine (ki göstergeler bu ülkenin Amerika olabileceği yönünde biraz daha ağırlık kazanıyor) neden olabilir. Dolunay süreci hem iç dengelerimiz, hem de müttefik ülkelerle gerilimli bir dönemin eşiğinde olduğumuzu fısıldamakta. Bu döngü de gizli düşmanlara dikkat etmek gerekecek.

Burçlar ve Dolunay

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre bilhassa Yükselen Koç veya Ay burcu Koç olanları dolunay süreci hayli yoğun etkileyecek. Ani kararlar alma, durduğunuz bir süredir sabrettiğiniz bir konuda birden harekete geçme dürtüsü içinde olabilirsiniz. Sağlık ve fiziksel enerjinize önem verin ve bu dönemi kararlar açısından iyi değerlendirip, planlı hareket etmeye çalışarak geçirin. Bu dönemi ilişkiler, aşk ve eşiniz, partnerle olan gelişmeler açısından yoğun geçireceksiniz. Sizin açınızdan yürümeyen, sizi zorlayan ilişkileri sonlandırma, ani ve fevri kararlar alma durumları söz konusu olabilir. Diğer yandan bir ilişkiye, sırf tutku veya duygusal yaklaşımlarla düşünmeden girmek, olmayacak bir ilişkiyi kendinize hakim olmadan başlatmak dürtünüz de güçlü. Sakin olmak gerek iş ve güncel hayatta, gerekse duygusal ilişkilerde kontrol ederek ilerlemeye çalışmak faydalı olacaktır.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre yükselen Boğa veya Ay burcu Boğa olanlar bu süreci biraz daha yoğun yaşayacaklar. Gizli ilişkiler, ardınızdan iş çevrilen durumlarla yüzleşme, gizli bir ilişkiye daha cesur şekilde girme, cesaret edemediğiniz bir konuda ani bir kararlar adım atma söz konusu olabilir. Yüzleşmeler öne çıkıyor. Sizin gizlediğiniz, bilinmesini istemediğiniz bir durum da ortaya dökülebilir. Veya sizden gizlenen bir gerçeği, bilhassa ilişkinizle ilgili bir durumu aniden fark edebilirsiniz. İş ve mesleki konularda rekabet ettiğiniz alan ve kişilere de bu süreçte dikkat etmek yerinde olacaktır. Dolunay sürecinde iç hesaplaşmalarınız artacağı için, ruhsal olarak gergin veya huzursuz olabilirsiniz. Biraz daha kendinize dönmek, kalabalıklar içinde olmadan, sakin ve huzurlu bir ortamda özellikle hafta sonunu geçirmeye özen göstermek iyi gelecektir. Önünüzdeki on günlük dönemde harcamalara, giderlere dikkat etmek gerekmekte.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükseleni İkizler olanlar bu süreci biraz daha yoğun yaşayabilirler. Sosyal alanlar, çocuklarla ilgili konular, arkadaşlar, dostlarla ilgili konular daha fazla gündeminizde olabilir. Sosyal ilişkileriniz adına bu süreci iyi yönetmeniz gerekiyor. Hırsla, öfke ile harekete geçmeyin. Bir tartışma veya konuşmayı kişiselleştirmeden, karşı tarafın haddini bildirmek üzere adım atmadan yönetmelisiniz. Özellikle dost meclislerinde, arkadaş çevrenizde mesafeli ve sakin olmaya çalışmak bu sürecin yükselen volümünü rahat atlatmanıza yardım edecektir. Hedeflediğiniz ve yapmayı çok istediğiniz bir konuda ani gelişmeler olabileceği gibi siz de cesur adımlar atabilir, aniden atağa geçebilirsiniz. Şartların ve enerjilerin değişimlere, değişikliklere açık olduğunu unutmadan, attığınız adımlarda planlı hareket etmeye ve önünü iyi görmediğiniz bir konuda acele kararlar vermemeye özen göstermelisiniz. Duygusal ilişkiler ve aşk adına da yine hareketli günler geçirebilirsiniz. Ummadığınız birinin sizden hoşlandığını fark edebilir veya siz olmayacak bir ilişkiye meyil edebilirsiniz. Güncel hayat kadar duygusal ilişkiler açısından da sakin ve akılcı gitmek gerekiyor. Çocuklar, çocuklarla ilgili konularda uyanık olun, onlarında daha önce fark etmediğiniz bir durumu ile yüzleşebilirsiniz.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Yengeç olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; Öncelikle kariyer, iş veya statünüzle ilgili ani bir gelişme, beklenmedik bir durum yaşanabilir. Ev ve kariyer arasında dengeye ihtiyacınız artıyor. Bir süredir sizi yoran, sıkıntılarınız olan bir işiniz varsa, dolunay döneminde işten ayrılma kararları, alternatif bir işe veya projeye yönelme, bu yönelişte daha cesur adımlar atma potansiyeliniz yüksek. Gemileri yakmadan önce iki kere düşünmelisiniz. Tutku ve gururla hareket etme, sıdkınızın sıyrıldığı bir iş veya kişi ile aniden yolları ayırma cesaretini bulmanız söz konusu. Tuttuğunuz biriktirdiğiniz konularda karşı tarafa şok edici bir konuşma yaparken kendinizi bulabilirsiniz. Özellikle iş ve kariyer alanlarında sakin ve düşünerek hareket etmeye özen gösterin ve bu dönemi 10 Kasıma kadar yönetmenin bir anlamda kriz yönetimini deneyimleyeceğiniz anlamına geldiğini bilerek hareket edin. Ev ve aile arasında ilişkileriniz, beraberlikleriniz üzerine konuşmalar, size müdahaleler gerçekleşebilir ki bilinmesini istemediğiniz bir ilişkinizin, veya duygusal hayatınızda kendinizde kalmasını tercih ettiğiniz bir olayın aniden aile bireylerince konuşulması söz konusu. Bu dönemde hem ilişkiler, hem de iş alanlarınızda iletişime önem vermeniz ve stratejik olmanız sizi rahat ettirecektir.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Aslan olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; Öncelikle bu süreç sizin hayata bakışınız, yaşam felsefenizde değişiklik yapma arzunuzu arttırıyor. Hedeflerinizi, başarmak istediklerinizi kendi iç dengeleriniz açısından yeniden ele alma ve adım atma cesaretiniz artabilir. Bir konuda eğitim almak, kendinizi yeniden yapılandırmak, farklı alanlara olan ilginizi detaylandırmak ve yönlendirmek gibi bireysel isteklerinizin öne çıktığı bir döngü olacak. Sakin ve akılcı ilerlemek önemli. Eğitim, yayıncılık, sanatsal konular, yurtdışı kontakları, seyahatlerle ilgili planlarınızda hızlı gelişmeler olabilir. Baba veya baba soyundan gelenlerle ilgili gelişmeler söz konusu. Kadınlarla ilişkilerinize, sizin için önemli bir kadınla ilgili bir konuda yeniden yapılanmaya veya fark etmediğiniz bir gerçeği görmeye zorlanabilirsiniz, şartlar yüzleşmediğiniz bir durumu önünüze getirebilir.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Başak olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; Dolunay döngüsü sizi değişimlere, daha önce değiştirmek istediklerinize doğru itebilir. Maddi konular, parasal alanlar, krediler, banka işleri, miras veya nafaka gibi başkalarından gelecek maddi beklentileriniz adına gelişmeler yaşanabilir. Spritüel konular, iç sezişleriniz yükselirken, sezgilerinizin sesine kulak verin. Öte yandan enerjiler hızlı gelişmeler getirebileceği için kritik kararlar alma, bırakma, bir süredir devam ettirdiğiniz bir konuyu kesme veya birini hayatınızdan çıkarma söz konusu. Hızlı gelişmeleri, dikkatli inceleyerek önünüzdeki günlere yön vermeniz akıllıca olur. Arkadaşlar, sosyal ilişkileriniz adına bir dost veya arkadaşınızla ilgili görmeniz gereken bir gerçekle yüzleşmeniz söz konusu. İlişkiler de ve aşk hayatınızda sözlerinize, kendinizi ifade biçiminize özen göstermelisiniz.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Terazi olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; kişisel konularınız öne çıkabilir. Genel olarak hukuki konular, bir mahkeme veya yargıyla ilgili bir alanda bir plan veya girişiminiz varsa, ani gelişmeler söz konusu. Eğer açmayı planladığınız bir dava veya hukuki bir işiniz varsa yine 10 Kasım’a kadar şartları iyi değerlendirmek doğru olacaktır.  İlişkiler ve aşk hayatınız adına hareketli günler geçirebilirsiniz. Sizi yoran bir ilişkiyle ilgili kararlar alma ve sonuçlandırma, hayatınızdan birini çıkarma söz konusu. Ani şekilde duygusal bir girdaba kapılmanız, aşk adına yanılgılar içine girmenizin de daha kolay olduğu bir süreçten geçiyorsunuz ki gerçek duygularınızla, tutku arasında kalmanız söz konusu. Duygusal alanlarda fevri kararları iyi değerlendirmek gerekmekte. Eşiniz, iş ortağınız, partnerinizle ilgili ani bir gelişme ya da durum öne çıkabilir veya siz bu kişilerle ilgili bilmeniz gereken bir durumu aniden fark edebilirsiniz. Estetik ve benzeri bir müdahale için de 10 Kasıma kadar acele etmeden adım atmak yerinde olacaktır.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Akrep olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; İş ve mesleki konular, güncel koşturmalarınız, günlük iş yükümlülükleriniz adına değişiklik yapma arzunuz artabilir. Bir süredir ertelediğiniz, beklettiğiniz bir konuda ani bir biçimde karar almanız, harekete geçmeniz söz konusu ki sakin ve esnek olmak gereken ve değişiklikler açısından çok yönlü değerlendirmenin önemli olduğu zamanlar olduğunu unutmayın. Sağlık ve fiziksel enerjinize önem vermek gerekmekte. Sağlığınızı önemseyin ve bağışıklık sisteminize dikkat etmeye çalışın. Düşmanlar, rakipler, bir süredir gerginlik yaşadığınız kişilerle ilgili gelişmeler yaşanabileceği gibi uzak tutmaya çalıştığınız kişilerle muhatap olma, güç savaşlarına girme durumuna aniden geçmek zorunda kalabilirsiniz. Manipülasyona girmeden, bu dönemin size ne öğrettiğine ve neyi fark etmeniz gerektiğine odaklanarak ilerlemeniz faydanıza olacaktır. Duygusal ilişkileriniz adına tutkulu ve akıldan ok duygularla hareket etme eğilimleriniz yükseliyor. Güç savaşlarına açık olacaksınız ama oyuna gelmeden süreci akıllıca yönetmeniz gerekiyor.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Yay olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; İlişkiler, aşk hayatınız, duygusal beklentileriniz adına yoğun bir dönem geçireceksiniz. Evli veya çocuklu Yay burçları çocuklarıyla ilgili konularda olayları, durumları savaşa çevirmeden, tartışmalardan kaçınarak, uzlaşarak bu süreci yönetmeye çalışmalılar. Bekarsanız, ilişkilere yoğunlaşırken, bir süredir ilgi duyduğunuz biriyle ilgili ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Normal koşullarda kabul etmeyeceğiniz bir durum veya ilişki içinde kendinizi bulabilirsiniz. Veya devam eden ilişkinizde takıldığınız konuları öne çıkarabilirsiniz. Dolunay döneminde artan huzursuz enerjileri dikkatinizi ilişkiye vermeden veya tüm odağınızı bu noktada tutmadan, geçirmeniz faydanıza olacaktır. Hobiler, kişisel gelişim gibi konularla kendinizi oyalamak, bu alanlarda ilginç gelişmeler yaşamak, bir yeteneğinizi veya bir konuya olan ilginizi fark etmek söz konusu ki yaratıcı yönünüz yükseliyor. İlgi alanlarınızı bir konuya odaklamadan, bu dönemi biraz daha sakin ve geniş bir pencereden bakmaya çalışarak geçirmek kazançlı çıkmanıza destek verecektir.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Oğlak olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; Aile, ev yuva alanları, ebeveynlerle ilgili konular, evinizle ilgili yapmak istediğiniz bir değişiklik, ani kararla gelen bir taşınma veya yer değiştirme konusu bu dönemde odak noktanız olabilir. Ailevi konularda çözülmesi gereken bir duruma liderlik etmek, aile içinde öne çıkmak söz konusu. Ebeveynlerle ilişkilerinizi veya iletişiminizi dengede tutmaya özen göstererek dolunayı yönetmeye çalışın. Kariyer ve iş alanlarınızda gelişmeler, duran bekleyen bir konuda hızlı bir ilerleme kaydetme söz konusu. Yeni bir projenin aniden olgunlaşması veya bekleyen bir işinizin hız kazanması nihai kararı alma durumunda kalmanız da yine söz konusu. Ev ve kariyer arasındaki dengeleri sağlamanız, kendinize ailenize vakit ayırmayı öğrenmeniz, bir süredir iş güç derken gözden kaçırdığınız bir durumu fark etmeniz anlamında dolunay sürpriz bir gelişmeyi de hayatınıza alabilir. Gelişmesini beklediğiniz bir proje veya işle ilgili yenilenmiş bir teklifle karşılaşmanız söz konusu.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Kova olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; Çevrenizle iletişiminizin hız kazandığı, teklifler, kısa vadeli işler, projeler açısından yoğun bir dönem olacak. Öncelikle dikkatiniz yakın çevre, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili gelişmelere veya onlarla olan ilişkilerinize kayabilir. Girişimleriniz, bir süredir cesaret edemediğiniz, beklettiğiniz bir alanda sonuca ulaşmanız, harekete geçmeniz söz konusu. Yazma, yayıncılık, eğitim ve benzeri konularda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Duygusal konularda kendinizi yenileme, bakış açınızı gözden geçirme arzunuz artıyor. İlişkilerde keskin kararlar alabilir, sadece duygusal ilişkileriniz açısından değil, her türlü ikili ilişkinizde sabrınızı zorlayan, sınırlarınızı ihlal edenlere karşı tepkisel olabilirsiniz. Yurtdışı veya yabancılarla ilgili beklediğiniz bir gelişme, haber veya onaylanmasını istediğiniz içinde olmayı arzu ettiğiniz bir projeyle ilgili sonuç almanız söz konusu.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre Ay burcu veya yükselen burcu Balık olanlar dolunay sürecinde bu alanlardan daha yoğun etkilenecekler; Maddi konular, finansal alanlar, parasal işlere odaklandığınız bir dönem geçiriyorsunuz. Maddi beklentileriniz, alacak verecek konuları, başkalarından beklediğiniz gelirleriniz, eş veya aile gibi, bu alanlarda gelişmelerin sizi yoğun şekilde meşgul edeceği bir dolunay döneminden geçmektesiniz. Krediler, banka veya benzeri işleriniz adına düşünmeden hareket etmek daha sonra zorlanmanıza neden olabilir. Vergiler, vergi borçları, alım satımlar, her türlü satış konularında planlı ve çok yönlü düşünme ve hareket etme döneminden geçiyorsunuz. Hızlı gelişmelerin yaşandığı bu dönem için de özelikle uzun vadeli yatırımlar adına dikkatli düşünülmesi ve iyi plan yapılması gereken bir aralık söz konusu. Duygusal hayatınızda, ilişkileriniz adına bilmediğiniz veya daha önce fark etmediğiniz kişisel alanlarınızla bağlantılı veya ilişkinizle ilgili konuşmaların kulağınıza gelmesi, ilişkinin gidişatını etkileyecek sözlerin size aktarılması söz konusu. Üçüncü şahısların sözleriyle değil, kendi fikirlerinizle ilerlemeniz gereken bir dönem söz konusu. İş veya mesleki konularda yine dedikodu veya manipülasyonlara dikkat ederek bu dönemi yönetmelisiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *