Ritüeller

Kasım Yeni Ay Ritüelleri

Mars etkisinde gerçekleşen Yeni Ay enerjileri ayın karanlık fazının etkin olması ve Mars’ın Cuma gününe kadar zararlı bir dereceden ilerlemesi ile gergin ve huzursuz olmamıza, içe dönmemize ve sağlığımızın biraz daha hassas olmasına neden olabilir. Perşembe gününe kadar karanlık fazında ilerleyecek olan Ay, akrep burcunda yolculuğuna devam edecek ki huzursuz ve kuşkucu duygular içinde olmamız bir yana, negatif etkilere daha fazla maruz kalabilir veya kendimizi ruhsal olarak korumakta zorlanabiliriz.

Bu hafta özellikle Cuma gününe kadar olan döngüde hassasiyet verecek olan enerjiler, korunma ve sakinleşme üzerine odaklanmamız gerektiğini vurguluyor. Bu nedenle Cumaya kadar olan döngüde evinizde, yaşam alanınızda uygulayabileceğiniz hem rahatlama ve korunma, hem de bereket ve bolluğu arttıracak ritüeller önereceğimiz size.

Kişniş eski çağlardan bu yana kullanılan keskin kokusu ile ateş enerjisini (pitta) dengeleyen özel bir bitkidir. Öz bedeninde ateş (pitta) vurgusu yoğun olan kişilere de iyi geldiği gibi, Mars enerjisini düzenlemek, bolluk ve bereketi çağırmak ve koruma da kalmak için çok uygun ve bulunması bir yana elde edilmesi kolay bir bitkidir. Adaçayı ile birlikte kullanıldığında etkisi daha da güçlü olur.

Her zaman aktardığım gibi, öncelikle niyet ederek ele aldığınız her şeyi ve her konuyu bir amaca veya yola yönlendirmek gerekir. Bu nedenle gerek tütsü uygulamalarınızda, gerekse ritüellerinizde her zaman niyetle işe başlamalı, öncelikle yaratıcıdan istemelisiniz. Mars’ın enerjisinin (derecesinin) bu hafta yaklaşık Cuma’ya kadar zayıf bir aralıktan geçecek olması, mars bitkilerini, koku ve aromatikleri kullanmak adına faydalı olacaktır.

Mars enerjisini düzenleyen bitkilerin başında (ayrıca koruyucudurlar) Adaçayı, Kişniş ve Lavanta gelir. Mümkünse kırmızı bir kese veya kutuya bir avuç kadar kişniş tohumu koyun ve Yeni Ay döngüsü hilal fazına giderken, yaratıcıdan ve onun yarattığı evrensel enerjilerden bu tohumlar gibi evinize, ticarethanenize bereket ve bolluk getirmesini, ay büyürken sizin de işlerinizin artmasını dileyin ve evinizde uygun bir köşeye, işinizde, ticarethanenizde kasanın yanına veya para alış verişi olan çekmece veya kasa içine yerleştirin. Kişniş kesenizi çantanıza da yerleştirebilirsiniz. Ya da çantanız için ayrı, eviniz için ayrı yapabilirsiniz.

Evinizde içinde kişniş, adaçayı ve lavanta bulunan tütsü yakmak bu dönemde özellikle bu hafta boyunca iyi gelecektir. Evinizin güvenli bir yerinde bir köşeye kırmızı bir mum yakabilir, önüne içinde bir miktar kişniş tohumu bulunan bir kab koyabilirsiniz. Ayrıca elinizde varsa dağ kristali veya beyaz, ham kristali kişniş kabının içine yerleştirin. Kristal enerjiyi çoğaltır ve arttırır. Evde bulunduğunuz süre içinde mumu yanık bırakın ve ay büyüdükçe evinizin bereketinin artmasını, bolluğun çoğalmasını dileyin. Mum bittikçe yerine yenisini koyabilirsiniz. Bu ritüelli uygunsa iş yerinizde de uygulayabilirsiniz. Eğer evinizde veya mekanınızda ayrıca korunma istiyorsanız kişniş tohumunun içine adaçayı da ekleyin ve bereket ve korunma, her türlü kötü niyetten, kazadan beladan uzak olmayı dileyin.

Bunun yanı sıra bu hafta üzerinizde kırmızı renk bulundurmaya özen gösterin. Kırmızı dengesi bozulan kök çakranızı toparlayarak, kendinizi daha güçlü ve görünür kılmanızı sağlayacaktır. Ancak baştan aşağı kırmızı giymeyin, baskın kullanmak hiç bir şartta uygun değildir. Kırmızı bir pantolan veya bluz veya atkı, şal ile dengeleyebilirsiniz. Evinizde yastık veya koltuk örtüsü olarak bilhassa Cumaya kadar görünür bir yerde kırmızı tutmak doğru olacaktır. Ancak çocuk odalarında kırmızıyı vurgulu kullanmayın. Çocukların enerji dengeleri bizden farklı ve çok daha yoğun şekilde değişime açıktır. Çocuklara taş veya renk terapileri dikkatli uygulanmalıdır. Bize iyi gelen, onlara iyi gelecek demek değildir.

Son olarak bu hafta sağlık için Ya Muhyi (340 kez), korunmak için Ya Selam (131) ve bolluk bereket için Ya Muğni (1100) okuyabilirsiniz.

Aileniz, sevdiklerinizle huzur ve sağlık içinde bir dönem geçirmenizi dilerim.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

sebnemeksib@gmail.com

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

 

 

 

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *