Ritüeller

Kasım Yeni Ay Ritüelli

Yeni Ay dönemleri kadim zamanlardan bu yana gökyüzü ile yer yüzünün bir araya gelerek, başlangıçları ve değişecek olanları planladığı, evrenin hasat öncesi tohumlamayı yaptığı zamanlar olarak algılanmış ve ritüeller, dualar, dilekler adına eskiler tarafından yapılan bir çok çalışmaya şahitlik etmiştir.

17 Kasım da öğle saatlerinde başlayacak olan Yeni Ay, Akrep etkisinin devreye girmesinden önce Terazi de kozmik sistemi harekete geçirecek ve AY-JÜPİTER ve VENÜS’ün dizilimi ile özellikle 17 Kasım Cuma sabah saatlerinde Jüpiter ve Ay‘ın tam kavuşumu ile ilahi enerjileri devreye alacak. Bir süredir uğradığınızı düşündüğünüz bir haksızlık varsa, bilhassa Cuma günü boyunca mümkünse sabah ve öğle arası dua edip, selamete çıkmayı talep edin, bu süreçte evrenin terazisi dengeye gelmeye çalışacak. 3 iyicil gezegenin bir araya gelmesi sık olan bir durum değildir, üstüne bunların ilahi düzenden sorumlu bir burçta gerçekleşmesi her zaman denk gelmez. Jüpiter, Ay ve Venüs Terazi’de kavuşum etkisine girerken bulundukları dekan (pada) Kova ve Balık etkisi verecek ki tüm bu etkiler ilahi olandan yanadır.

Cuma öğleden sonra (17 Kasım) başlayacak Yeni Ay döngüsü öncesi mekanınızı, yaşam alanlarınızı temizlemenizi, arındırmanızı öneririm. Bu işlemi sadece temizlik olarak algılamayın. Kullanmadığınız eşyaları hayatınızda tutmayın, kırık, çatlak, bozuk ve yapılma ihtimali olmayan eşyaları evinizden çıkarın.

Evinizin giriş kapısına ya da hemen girişe, görünen bir yere koruyucu bir obje fil veya nazar boncuğu asın. Eğer bunlardan elinizde yoksa bir kese içine koyacağınız kişniş veya rezene aynı işi görecektir. Hiç bir şey mi bulamadınız, sarımsak asın veya uygun bir yere koyun. Bu işlemin nedeni Yeni Ay sürecinde Ay’ın kararan enerjileri faydasız bir çok etkiyi de açığa çıkarır ki bir anlamda kendi alanlarınızı koruma altına almış olacaksınız.

Kapı dışına eşiğe veya paspas altına biraz tuz bırakabilir, evinizden içeri yararsız bir enerjinin girmemesini, evinizin ve burada yaşayan tüm canların korunmasını temenni edebilirsiniz. Cuma akşam üstü veya akşam saatlerinde oturma odanızın uygun bir köşesine çift sayılarda dört veya altı tane kırmızı mum yakın. Mumlar kırmızı olursa daha iyi olur.

Mumların bulunduğu tepsinin ortasına para ve başarı, bolluk ve bereket için Nar yanına da evinizin korunması için biberiye tohumları koyabilirsiniz. Taze mevsim çiçeklerinden küçük bir demet çiçek huzur ve denge niyeti ile ilave edilebilir. Bu köşeyi Cuma gecesi ve ardından Cumartesi günü aktif tutmaya çalışın. Yani mumları cumartesi günü de yakmanız uygun olacaktır.

Cumartesi saat 15.30 a kadar sürecek Yeni AY, Akrep burcunda Kök Çakra ile bağlantılı çalışacak. Kök Çakra kırmızı ve siyah renkleri simgelerken, var oluş enerjimiz, dünya ile bağlantılarımız, hayata olan duruşumuz, yaşam enerjimiz, adım atma gücümüz ve yaşamsal istek merkezlerimizden biridir. Toprak ve doğa ile dengelenen bu Çakra, yeni AY döngüsünde  aktive olurken dünyevi konulardaki endişeleriniz, kaygılarınızı da besler. Endişelerden uzaklaşmak, daha cesur adımları, girişimlerinizi hayatınıza çekmek için Kök Çakra’nın dengeli çalışması sağlanmalıdır.  Cuma gününden itibaren Pazartesi gününe kadar olan süreçte Kök Çakra’nızı dengelemek için doğa da olmaya, çiçeklerle hayvanlarla uğraşmaya, evinizde doğa sesleri (deniz, okyanus, yağmur sesleri) müzikleri dinlemeye düzenli mum yakmaya özen gösterin. Sahip olduğunuz güzellikler için şükür içinde olmayı unutmayın. Cuma veya Cumartesi günleri küçük bir sadaka çıkarmak, bir hayvanı beslemek, birine yardım etmek tavsiye edebileceklerim arasında…

Yeni Ay döngüsünde üzerinizde Lal, pembe kuvars, kırmızı mercan, oniks taşlarından birini taşımanız Yeni Ay döngüsüyle gelen enerji akışınızı ve Kök Çakra’nızı destekleyecektir.

Cuma günü (17 Kasım) saat sabah 11 civarında AY ve Venüs aynı dereceye ulaşarak hizalanıyor. Cuma saat 11 ile 14.00 arası Cuma akşamı ise saat 21 den itibaren (Ay AtmaKaraka derecesine ulaşıyor) uygulamak istediğiniz  dua, dilek ve benzeri konular için hayli açık etkiler var.

Cumartesi günü ise Saat 15.10 da tamamlanacak Yeni Ay döngüsü sonrası dua ve dilek çalışmaları yapmak için yine uygun ve destekli zamanlardan geçeceğiz.

Tüm dualarınızın en yüksek hayrınıza gerçekleşeceği sağlık ve huzur dolu bir Yeni Ay dönemi dilerim.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *