2016 KOÇ BURCU veya KOÇ YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

2016 Koç burcu için hareketli bir sene olarak vurgu yapmakta. Başta maddi konular olmak üzere özellikle 15 Nisan 2016 ile 1 Temmuz 2016 arası daha temkinli olmanız faydalı olur. Bu yılın ilk yarısı maddi konulara yönelik dönüşümler geçirebilirsiniz. Maddi konular, finansal güvence ihtiyacınız, başkalarından gelecek kaynaklarla ilgili beklentilerinize yönelen dikkatiniz bilhassa yılın ilk yarısı duygusal alanlardan ziyade geçim konularına daha fazla odaklanmanızı sağlayacak.

Bu sene Nisan ve Mayıs aylarında etkin olacak dört gezegenin aynı zamanda gerileme sürecine denk gelmeleri, senenin bu iki ayını finansal konular başta olmak üzere, her alanda dikkatli ve bekleyerek geçirmeniz gerektiğini göstermekte. Gerileyen gezegen dönemleri ilerlemekte zorlanma vereceği gibi, gezegenin konularıyla ilgili olarak enerjilerin içe dönmesine neden olur. Bu süreçte Mart Nisan ve Mayıs ayları önemli bir yatırım, sonuçları uzun vadeye yayılacak kararlar veya eylemlerin ilk adımları atılmamalıdır. 2016 yılın bilhassa bahar aylarını iyi yönetmek, duygusal ve maddi alanlarda durumlara çok yönlü bakmak sizin için önemli diyebilirim.

2016 yılı daha çok hayatınızı yeniden düzenlemek, organize etmek, yapılandırma isteklerinizi öne çıkarıyor. Kendinizi yenilemek isteyecek ve adeta yeni bir ben ortaya çıkaracaksınız. Tüm bu dönüşüm etkileri sürerken ani gelişmeleri iyi organize etmek önemli olacak. Bu yıl kriz yönetimini deneyimleyeceksiniz. Yılın ilk yarısı her yönden iniş çıkışlar vaat ederken, ikinci yarı hatta daha çok ağustostan itibaren taşlar yerine oturacak. İlerlemeniz ve hız kazanmanız, arzularınıza kavuşmanız adına destekli olacaksınız.

Sevgili Koç Burcu veya yükselen Koçlar, 2016 yılının size mutluluk, sağlık ve bereket ile gelmesini dilerim. Sevgi ile kalın.

KOÇ BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI:

İlişkiler açısından bu yıl devam eden sorunları çözüme ulaştırmak isteyeceksiniz. Bunu yaparken kökten değişiklikler yapabilir, ilişkiniz adına radikal kararlar alabilirsiniz. Aşk hayatınızda daha net ve keskin bir bakış açısı söz konusu. Devam eden ilişkinizde yılın ilk yarısı hassas etkileriniz var. İlişkiler alanında bu yıl beklemek veya geride kalmak söz konusu değil. Şartları kontrol etmek isteyecek. Devam eden ilişkilerinizde sorunlarla daha net yüzleşirken, bekarsanız beğendiğiniz veya hoşlandığınız biri adına mücadeleye girmeye veya ilk adımı atmaya yakın olacaksınız. Aşk hayatınızda şartların sizi yönetmesini  beklemeyecek, siz şartları belirleme eğiliminde olacaksınız.

Beraberliğinizde hali hazırda devam eden sorunlarınız varsa Nisan ile Ağustos arası önceden başlayan konu ve problemler daha fazla dikkatinizi çekebilir. İlişkiler adına bu aralıkta esnek olmak sizin adınıza hayli zor olabilir. Bahar aylarında beraberliklerinizde daha esnek ve sakin olmak eğer ilişkinizde sürekli iniş çıkışlar veya kopmalar istemiyorsanız önemli olacak.

Nisan ve Mayıs aylarında Venüs desteği sizinle. Daha dikkat çekici ve fiziksel olarak ışıklı olurken, bekarsanız Mart ve Nisan ayını iyi değerlendirin. Hoşlandığınız, beğendiğiniz birinin ilgisini daha rahat çekebileceğiniz bu süreçte flörtler açısından kısmetli olacaksınız. Temmuz ayında aşk ve ilişkiler alanınıza geçecek olan Venüs temmuz ve Ağustos aylarında aşk ilişkilerinizde beklentilerinize yönelmenizi sağlayacak. Yaz ayları aşk hayatınızın hız kazanması sürpriz bir beraberliğe başlamanıza neden olabilir.

Koç burcu kadınlar için bu yıl Mayıs ve Haziran aylarında yürümeyen evlilikler açısından sıkıntılı bir süreç var. Beraberliğinizde ayrılık aşamasında iseniz, 2016 Mayıs ve Haziran ayları ağırlıklı olmak üzere keskin kararlar alabilirsiniz.

Aşk hayatınızda 2016 yılının hareketli dönemleri; Nisan, Mayıs, Ağustos ayı ile Ekim ayı olarak aktarılabilir.

Sevgili Koç Burcu, mutluluk ve aşk dolu sevdiklerinizle geçireceğiniz bir yıl diliyorum. Sevgiyle kalın.

KOÇ BURCU 2016 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

Yılın ilk yarısı temkinli olmalısınız. Yılın ilk ayı ocak da gerçekleşecek Merkür gerilemesi iş ve kariyer açısından Ocak ayını temkinli geçirmenizi gerektirmekte. Ocak ayı iş sorunları, işiniz kaynaklı teknolojik bağlantılar ve ekonomik dengeleriniz adına hassas olacak. Yıla organize olarak başlamanız, hedeflerinizi gerçekçi bir zemin üzerine oturtmanız faydalıdır. 2016 yılının ilk yarısı gerçekçi hedefler belirlemeniz ve riskli yatırımlar, riskli iş adımları, kariyer ve parasal açıdan düşünmeden, plansız hareket etme zamanı değil. İş ve parasal hedeflerinizi akılcı şekilde planlamalı ve yılın genel etkilerinin piyasalar açısından dengesiz olacağını bilerek davranmalısınız. Bu bağlamda, özellikle Mart ve Nisan ayları ile Ağustos ve Eylül ayları parasal konular ve iş alanlarınızda iniş çıkışlara açık olacaksınız. Bu sene bilhassa iş ortaklıklarınız, proje çalışmalarınız ve yurtdışı bağlantılı ortaklıklarınız adına Nisan ile Temmuz arası temkinli olmakta fayda var. Yeni bir iş kurmak, yurtdışı bağlantılı anlaşmalara adım atmak, bir projeyi veya ortaklığı devreye koymak adına Nisan ile Temmuz ayında daha çok beklemede kalmalı veya temkinli hareket etmelisiniz. Devam eden bir iş ortaklığınız varsa yine bu dönemde sorunlar yaşamanız olası. Özellikle iş sorunları ve ortaklarınızla ilişkileriniz adına Mayıs ile Temmuz arası temkinli ve akılcı olmalısınız.

2016, 20 Mayıs ile 13 Haziran arasında maddi alanlarınıza destek verecek olan Venüs, bilhassa yükselen burcu Koç olanlar için fırsatlara açık etkilere veriyor. Satış, pazarlama, tanıtım gibi işleriniz varsa bunlarda dahil olmak üzere, maddi konularda Venüs desteği bu aralıkta sizinle olacak.

28 Nisan ile 22 Mayıs arasında gerçekleşecek Merkür gerilemesi burcunuzla bağlantılı olacak ki eski iş anlaşmalarının, daha önce başlayan iş bağlantılarının tekrar önünüze gelmesi açısından ilginç gelişmeler yaşanabilir. Ancak bu dönemde yeni işe başlamak veya teknolojik yatırım yapmak adına destekli değil.

30 Ağustos ile 22 Eylül arasında tekrarlayacak olan Merkür gerilemesi hizmet sektörü, çalışma ve mesleki kontaklar, meslektaşlarınızla ilişkileriniz, rakip ve düşmanlarla ilgili ani olaylarla uğraşmak veya rekabet ettiğiniz kişilerden gelebilecek ani ataklar açısından hassas olacak. 19 Aralık tan itibaren yıl sonuna kadar olan dönemde ise kariyer konularında yine temkinli olmanız gerekmekte.

Bu sene 5 tane tutulma var. Tutulma dönemleri ilişkiler ve sağlık alanları kadar kariyer ve parasal işleriniz açısından da dikkatli olunması gereken zamanlar. Mart 2016 da gerçekleşecek iki adet tutulma rakipler, yurtdışı bağlantıları, önceden hesap etmediğiniz parasal çıkışlar yaşanması ve ortaklı işleriniz adına Mart ve Nisan aylarını hareketli kılacak.

Ağustos ayında gerçekleşecek Güneş tutulması ise hedefleriniz ve iş kariyer alanlarınız adına vurgu yapacak. 15 ağustos ile 20 Ağustos 2016 arasında başlatacağınız iş konularında sonuç almakta sorun yaşanabilir. Veya başlayan durumlar farklı bir gidişata geçebilir ve hesap etmediğiniz gelişmelerle uğraşabilirsiniz. bu aralıkta daha çok araştırma ve beklemede kalın.

Bu yıl gerçekleşecek Mars gerilemesi başkalarından gelecek maddi beklentileriniz adına sürpriz durumlar sunabilir size. Ancak Mars gerilemesi süreci olan 17 Nisan ile 1 Temmuz 2016 arasında vergi borçlarınız, banka veya kredi borçlanmalarınız, sigorta veya benzeri alacaklarınız adına çok dikkatli olmakta fayda var. 

Sevgili Koç Burcu, şans, bereket ve bolluk dolu güzel bir yıl sizinle olsun. Sevgilerimle.

KOÇ BURCU 2016 SAĞLIK ETKİLERİNİZ

Bu sene bahar aylarında ve bilhassa Mars gerilemesi süreci olan 17 Nisan ile 30 Haziran arasında cerrahi operasyonlar, ameliyatlar açısından risk altındasınız. Beklettiğiniz bir cerrahi müdahaleye aniden mecbur hale gelebilirsiniz. Öte yandan yılın ağustosa kadar olan döneminde enfeksiyonlar, kazalar, düşmeler gibi ani durumlara açıksınız ki dikkatli olmakta fayda var. Özellikle üreme organları, kan değerleri, tansiyon, böbrek ve idrar yollarına bu yıl daha fazla dikkat edin.

2016 yılının ilk yarısı bir çok gezegenin art arda gerileyecek olması, bu gezegenlerin verecekleri enerjiler açısından sağlığınıza da dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. öncelikle Ocak ayında gerileyecek Merkür‘ün etkisi ile dizler ve diz kapakları kaynaklı sorunlarınız varsa, bunlar aniden gündeme gelebilir.

Sağlık açısından riskli dönemlerinizden birisi de 28 Nisan ile 22 Mayıs arası olacak ki baş bölgenize, sinüzit sorunlarınıza, migren ataklarına, boğaz enfeksiyonları ve sorunları ile troit hormonlarınıza özen göstermek ayrıca önemli diyebilirim.

8 Ocak ile 9 Mayıs arası safra kesesi, pankreas ve insülin direnciniz ile genel şeker dengeleriniz açısından var olan sağlık etkilerinizin tetiklenme eğilimleri oldukça yüksek. Diğer yandan yıl boyunca ama bilhassa Şubat ile Ağustos arasında daha ağırlıklı olmak üzere kadınlar için üreme organları sorunları, yumurtalık, rahim bölgesi, erkek Koç’lar için prostat ve idrar yolları, mesane ve hemoroit sıkıntıları artabilir.

Bu yıl ikincil döneminde Eylül ile başlayan süreç daha ağırlıklı olmak üzere, sağlığınıza önem verin ve size işaret eren alanlarda mutlaka kontrollerinizi yaptırın. Eylül ve sonrasıyla birlikte bağırsak ve sindirim sisteminiz de hassas olacaktır. 

Sevgili Koç burcu sağlık ile gönlünüzce güzel bir sene geçirmenizi dilerim. Sevgiyle kalın.

Şebnem Ekşib

Astrolog ve Eğitmen

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *