2016 KOVA BURCU veya KOVA YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

Bu yıl ani gelişmelere açık bir sene geçireceksiniz. Planlarınızda sıklıkla değişiklik yapmak durumunda kalabilir, şartların hesaplarınızla her daim uymadığına şahit olabilirsiniz. Özellikle yükselen Burcu Kovalar açısından kariyer başta olmak üzere önemli bir dönüşüm seneni söz konusu. Her şeyden yılın genel etkileri bilmediğiniz alanlarda olmaya uygun değil. Risk almak her konuda yılın ilk yarısı sizi sürpriz durumlarla karşılaştırabilir. Tedbirli ve akıllıca ilerlemek gerekirken, korumaya dönük olmalısınız.

Öte yandan uzun süredir beklediğiniz, umut ettiğiniz ve bir türlü ilerlemeyen konularda kadersel değişiklikler, sonuç almaya yönelik olmak söz konusu. Senenin genel eğilimleri yepyeni bir konuda uğraş vermekten ziyade, önceden başlayan, bir anlamda ektiğiniz bir konuda hasat elde etmeye, sonuçlanma yaşamanıza daha fazla zemin hazırlamakta. Hayatınızın bir çok alanında köklü ve ciddi değişiklikler yaşayabilirsiniz. Örneğin evlilik, önemli bir ortaklığa başlamak, yurtdışından fırsat yakalamak gibi alanlarda sonuçları uzun vadeye  yayılacak etkiler söz konusu.

Öte yandan yurtdışı ile ilgili faaliyet ve beklentileriniz varsa, bir süredir yurtdışıyla ilgili bir eğitim, kariyer fırsaturı, iş veya yatırım planlarınız bulunuyorsa bu konularda Şubat ayından itibaren ilginç gelişmeler yaşanabilir. 2016 yılı uzun süredir planladığınız ama bir türlü gerçekleştiremediğiniz sizin için önemli bir yolculuğu veya yurtdışı bağlantısını da aktive etmenizi sağlayabilir. Bilhassa Şubat ile Eylül arası bu konuda gelişmelere açık olacaksınız. Dil öğrenmek, farklı bir konuda eğitim almak gibi düşüncelerinizi de uygulamaya almak adına bu yıl aktif bir sene olacak.

2016 yılı sizi daha önce ektiğiniz, sonuç beklediğiniz alanlarda ilerleme fırsatı vaat etmekte. Ancak temkinli hareket etmek, planlı davranmakta önemli olacak. Yılın ilk yarısı yurtdışı, evlilik, ortaklı işler, eğitim konuları açısından daha elverişli iken, yılın ikinci yarısı, miras, başkalarından beklediğiniz maddi gelirler, alacaklarınızı toparlamak, uzun süredir alamadığınız verdiğiniz bir borcu tahsil etmek adına daha etkin olacak.

KOVA BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI:

Bu yıl aşkta ve ilişkilerde uzun vadeli adımlar atmaya, evlenmeye ya da süregelen ilişkinizi daha ciddi bir alana devretmeye eğilimli olacaksınız. Aşta hercai veya gelişi güzel ilişkilerden ziyade, kendinizi güvende hissedeceğiniz, uzun süreli beraberliklere yatkınsınız. Sevdiklerinize vakit ayırmak, ilişkinizde değerli olduğunuzu hissetmek, eğlenmekten ziyade ilişkinin geleceğini güvenceye almak size daha uygun gelecektir. Ancak tüm bu etkilerin yanında atacağınız adımlarda ani kararlar vermeye de açık olacaksınız.  Bu bağlamda çevrenizi şaşırtan beklenmedik bir evlilik, bir ilişki yaşanabilir. Şubat ile Ekim arasında genel olarak evlilik etkileriniz kuvvetlenirken, süregelen ilişkilerinizde ise sorumluluklarınıza yönelebilir, çocuk sahibi olmayı daha fazla arzu edebilirsiniz.

2016 yılında aşk alanınızda şaşırtıcı gelişmeler yaşanabilir. Ani şekilde bir ilişkinizin bitmesi, yeni bir beraberlikte yine sürpriz bir kararla evlenmek, farklı kültürden biri ile flört etmek veya ciddi bir beraberlik söz konusu olabilir. Aşta kadersel etkileriniz öne çıkıyor.

Yılın başında Ocak ayında gerileyecek Merkür, sizi eski bir ilişki ile yeniden bir araya getirebilir. Süre gelene ilişkileriniz açısından ise yılın ilk ayı hassas etkiler var. Gizlediğiniz bir durum ortaya çıkabileceği gibi, partnerinizle sözlü ve yazılı iletişiminize de dikkat edin. Anlam veremediğiniz düşmanlıklara açık olacağınız Ocak boyunca başkalarıyla önceden paylaşılmış bir sır başınızı ağrıtabilir. Ocak ayını birlikteliğinizde partnerinizle iletişim açısından dikkatli yönetmek gerekecek.

Şubat ve Mart ayları devam eden ilişkinizde var olan sorunları fazlasıyla irdeleyebilir, ilişkinizde gerginliklere açık olabilirsiniz. Bu dönemde iş ve kariyer sorunlarını beraberliğe yansıtmanız olası ki partnerinizden destek ve ilgi bekleyebilir, bulamazsanız tepkisel davranabilirsiniz. Bu sene 30 Ağustos ile 22 Eylül arasında gerçekleşecek Merkür gerilemesi ilişkilerinizde var olan sorunları detaylandırarak, takıntılı olabileceğiniz enerjileri açığa çıkaracak. Zaten sorunları olan bir birliktelik yaşıyorsanız, bu aralıkta ipler kopabilir veya ciddi bir kriz yaşanabilir.

Bekar Kovalar için evlilik için Ağustos ayı hareketli geçecek. Evlilik kararı alabilir, evlenebilir veya ilişkinizi Ağustos ayında daha ciddi bir alana taşımak için adım atabilirsiniz. 18 Ağustos’ta gerçekleşecek tutulma hemen sonrası beraberlikleriniz adına radikal kararlar alma eğiliminiz güçlenecek. Ağustos ayında evlenme söz konusu olursa, tutulma günü olan 18 Ağustosa denk getirmeyin. Tutulmanın 2 gün öncesi ve sonrasını kullanmadan evlilik işlem ve programlarınızı yapmanız daha doğru olacaktır.  

Beraberlikleriniz adına Jüpiter gerilemesinin etkinleşeceği, 8 Ocak ile 9 Mayıs arasında önemli bir kararı hayata geçirmemekte önemli olacak. Özellikle Kadın Kovalar bu dönemde biraz daha sabırlı olmalılar.

Bu yıl gerçekleşecek tutulmalar Vedik astrolojiye göre ağırlıklı Kova aksında olacak. bu enerji ilişkiler başta olmak üzere sizi önemli değişimler içine çekerken, aşk ve ilişkiler adına yıl boyunca etkin olacak önemli dönüşümler yaşama potansiyeliniz var. İlişkilerde kontrol edemediğiniz durumlar söz konusu olurken, şartlar sizin dışınızda gelişebilir. Ayrıca beraberlikleriniz adına uzun süredir sabrettiğiniz, tuttuğunuz durumlarda faaliyete geçerek, cesur kararlar almaya eğilim gösterebilirsiniz. Bu yıl kadın kovalar duygusal iniş çıkışları, kararları, ilişkileri adına radikal değişimleri yılın ilk yarısı ağırlıklı olmak üzere daha fazla yaşayabilirler. Erkek Kovalar ise evlilik veya ciddi bir beraberlik adına yılın ikinci yarısı cesur adımlar atmaya yönelik olacaklar.

KOVA BURCU 2016 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

Maddi konular ve iş bağlantılarınız açısından yılın ilk yarısı özellikle Şubat ayından itibaren ani gelişen kararlarla ortaklı işleriniz, proje çalışmalarınız hız kazanacak. Yaratıcı enerjilerinizin yoğun olacağı yılın ilk yarısı, uzun süredir beklediğini düşündüğünüz projelerinizle ilgili fırsatlar yaratmaya dönük olacaksınız. Yurtdışı bağlantılı işleriniz adına bu yıl önemli adımların atıldığı, başlangıçların yapıldığı, kararlar aldığınız bir sezon söz konusu. Yabancılarla ortaklıklar, yeni gelişmeler, başlayan işlerin düzene girmesi  adına faal bir sene yaşayabilirsiniz.

yılın ikinci yarısı ise eşiniz, iş ortaklarınız, komisyonlu işleriniz, primler, nafaka, miras gibi alanlarda maddi olarak daha rahat olacağınız etkiler öne çıkıyor. Bu alanlarda hal olmayan bir işini, mahkemeniz varsa, Eylül ile birlikte düzene girip sonuç alabilirsiniz.

Bu yıl iş ve kariyer alanlarınızda tamamlama, sonuca ulaşma senesi olacak. Yeni başlangıçlar olabilir ama bunlar daha çok önceden başlayan ve bir türlü sizin istediğiniz ölçüde devam etmeyen veya duran işlerin aniden gelişme göstererek faal olması şeklinde yaşanabilir. Ancak yılın ilk yarısı enerjilerin gelişmeleri tutma, bekletme, ilerlemekte zorlanma etkileri verecek olması, acele ile karar almamanızı ve düşünerek hareket etmeniz gerektiğini de vurgulamakta.

Özellikle Nisan ve Mayıs aylarında etkin olacak birden fazla gezegenin geri harekette olması, bu dönemi ilerlemekten ziyade, toparlama, yeniden planlama ve revize etme üzerine kurmanızı daha doğru kılmakta.

5 Ocak ile 25 Ocak arası gerçekleşecek Merkür gerilemesi, rakip ve düşmanlar, rekabet ettiğiniz kişilerden gelebilecek sorunlar, gelir gider dengelerinin iyi ayarlanması açısından hassasiyet verirken, eski bir iş veya projenin tekrar gündeminize gelmesini de sağlayabilir. Bu aralıkta yeni başlangıç yapmamak, elinizdeki işleri toparlamak gerekmekte.

Yılın ilk yarısı sizin için en hassas dönem kariyer alanlarınızla bağlantılı gerileyecek olan Mars retrosu olacak. 17 Nisan ile 30 Haziran arası aktif olacak bu enerji, kariyer ve iş alanlarınızda riskten uzak ve dikkatli planlamalara ihtiyacınız olacağını vurguluyor. Bu süreç maddi konularda  atılımdan ziyade beklemede kalmanın daha doğru olacağına işaret etmekte. 17 Nisan ile 30 Haziran arasında işinizde riskli adımlardan uzak durun ve yeni bir başlangıcı planlamayın.

8 Ocak ile 9 Mayıs arasında gerileme sürecinde olacak Jüpiter sizin parasal alanlarınızı yönetmekte. Bilhassa yükselen Kova burçları, bu aralıkta finansal konularda durağan bir süreç yaşayabilirler. Eski alacakları tahsil etmek adına uygun olan bu dönem, maddi konularda borç vermek, kredi işleri, spekülatif yatırımlar adına sizi zorlayabilir, tedbirli olun.

9 Martta gerçekleşecek Güneş tutulması, iş ve kariyer alanlarınız içinde özellikle ortaklıklar, ortaklı işler ve projeler, yurtdışı bağlantılarınız adına önceden başlayan işlerinizde sonuç almanızı sağlayabilir. Bu dönem ani fırsat veya kararlarla yeni bir ortaklığa başlama veya teklif almakta söz konusu. Tutulma sonrası Martın ikinci haftasından itibaren etkin olacak bu enerji, Nisan ayında gelişmeler yaşamanıza neden olabilir.

18 Ağustosta burcunuzda gerçekleşecek Ay tutulması, bir çok alanda olduğu gibi kariyer alanınızda da kadersel bir değişim ve yeni bir sürecin başlangıcını oluşturabilir. Devam eden işleriniz adına özellikle üstlerinizle olan ilişkilerinize bu süreçte 18 Ağustos sonrası ve Eylül ayında dikkat etmekte fayda var. Tutulma iş alanlarınızda var olan etkileri tetikleyeceği için, sorunlar büyüyebileceği gibi, yeni bir başlangıç ve biten bir durumun ardından gelen bir teklif ile farklı bir işe veya mevkiye geçmeyi de mümkün kılabilir.  18 Ağustos sonrası bilhassa Eylül ayını iyi yönetmek gerekecek. Eylül ayı bu yılın sizin adınıza en hareketli zamanlarından biri olacak. Bu süreçte şartlar sonuçlarını uzun vaade yaşayacağınız önemli durumları tetikleme ve başlatmaya yönelik olacak.

Ağustos ve eylül aylarına gerçekleşecek tutulmalar sizi iş ve kariyer konularında zorlayarak önemli deneyimlerden geçmeye itecektir. Rekabet ettiğiniz kişilerin farklı yüzlerini görebilir, ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Her durumda koşulları ve şartları bu dönemde zorlamayın ve mantık ile akılcı kararlarda kalmaya gayret edin. İzlemek ve sonra hareket etmek önemli olacak.

 KOVA BURCU 2016 SAĞLIK ETKİLERİNİZ

Bu sene sağlık açısından hassas bir sene yaşanabilir. Öncelikle kalp ve damar sağlığınız, varisler, sinir sistemi ve bağırsaklar yıl boyunca dikkat etmeniz gereken alanlar içinde. Virüs ve bakterilere karşı dikkatli olmalı, kaynağını bilmediğiniz su ve yiyecekleri tedbirli tüketmelisiniz

Bağırsaklarda kolit, ülser ve kabızlık gibi eğilimler beslenmenize özen göstermeniz gerektiğini vurgulamakta. Ayrıca apandisit sorunları ve safra kesesi taşlarına eğilimli olacaksınız ki karın bölgenizde ki ağrıları ve sinyalleri dikkate alarak kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Mars gerilemesinin etkin olacağı 17 Nisan ile 1 Temmuz arası iltihaplar ve enfeksiyonlara yatkınlık söz konusu olurken, bu dönemde ağır ve tehlikeli sporlardan kaçınmalısınız.

Yıl boyunca temponuz yoğun olacak. Bu etki fiziksel eforunuzu iyi planlamanızı ve kendinize vakit ayırarak dinlenmeye de özen göstermenizi gerektirmekte.  

Sevgili Kova burcu sağlık ile gönlünüzce güzel bir sene geçirmelnizi dilerim. Sevgiyle kalın.

Şebnem Ekşib

Astrolog ve Eğitmen

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *