2016 ASLAN BURCU veya ASLAN YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

2016 Aslan burcu için hedeflerini belirleme yılı olacak. Öncelikle hayattan beklentilerinizi adeta revize edeceksiniz. İstekleriniz artarken planlı olmak ve disiplinli şekilde hedeflerinize yönelmekte önemli bir detay olarak karşınıza çıkabilir. Unutmayın ki sonuç almak istiyorsanız, çalışmanız ve  uğraşmanız gereken bir yıl sizi bekliyor.

Bu sene dönüşümlere ve nihai kararlar almaya yatkın olacağınız enerjiler belirgin diyebilirim. Özellikle Şubat ile Haziran arası gerek duygusal alanlarda, gerekse dünyevi konularda beklettiklerinizi elde etme, aktif hale getirme öne çıkarken, yılın genel enerjileri sizi şartlara uyan değil, şartları yaratmaya çalışan biri haline getirebilir.

Bu sene sabırlı hareket eder, izleyerek adım atarsanız sonuçları uzun vadeye yayılacak kalıcı başarılar gelebilir. Yıl boyunca durumlar karşısında tepkilerinizi iyi kontrol edin. Girişimlerinizde riskleri doğru şekilde hesaplamaya çalışın ve egonuzla değil, mantığınızla karar almaya gayret edin. Yöneticilik ve liderlik becerilerinizin öne çıkacağı 2016 boyunca, bir alanı yönetmek, işinizde, ilişkinizde öne çıkmak, bir süredir yönetmek istediğiniz bir alana ulaşmak söz konusu olacak. Hem ilişkiler hem de dünyevi alanda renkli bir sene geçirirken, çok koşturacaksınız. Birden fazla konuya odaklanmak veya idare etmekte söz konusu ki bu nedenle planlı olmak, ele aldıklarınızı organize olarak programlamak sizin adınıza önemli diyebilirim. Yüksek temponuz içinde kontrolü kaybeder veya hesaplarınızı iyi yapmazsanız, sonuçlar istediğiniz gibi olmayabilir. Egonuzu değil, emeğinizi ve çalışma azminizi beslemeniz gereken bir sene söz konusu.

Sevgili Aslan Burcu şans, bereket ve sağlık dolu güzel bir yıl sizinle olsun. Sevgilerimle.

 ASLAN BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI:

Bu yıl aşk hayatınızda ilişkiler kadar, partnerinizle  iletişim biçiminiz, aşkta kendinizi nasıl ifade ettiğiniz de önem kazanmakta. Duygusal alanlarda kişisel isteklerinizin öne çıkması eğiliminiz artıyor. Fedakarlık yapmaya, karşı taraf ile empati kurmaya isteğiniz olmayabilir. Duygusal açıdan kendi isteklerinizin daha fazla öne çıkması söz konusu olurken, partnerinizin sıkıntıları ve yaşadıkları ilgi alanınıza dahil olmayabilir. Diğer yandan bireysellik duygunuz artacağı için bu güne kadar partnerinizle birlikte yaptığınız bir çok konu size eskisi kadar zevk vermiyor hissi duyabilirsiniz. Tüm bu duygusal iniş çıkışlar nedeniyle bu sene aşk ve ilişkiler alanınızda duygularınız kadar dikkat etmeniz gereken nokta sevdiğinizle kuracağınız iletişim olacaktır.

Eğer bekarsanız benzer şekilde hoşlandığınız veya beğendiğiniz kişinin dikkatini çekmeye çalışırken durumu kendi açınızdan değerlendirmeye yönelerek yanlış anlaşılmalara açık olacağınızı da unutmayın.

Yılın ilk ayı Ocakta gerçekleşecek Merkür gerilemesi, iletişim sorunlarını arttıracağı için ikili ilişkileriniz başta olmak üzere, ifade şeklinize dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. Ocak ayında ilişkiler açısından dikkat etmeniz gereken diğer bir unsurda beraberliklerinizde geçmişten gelen konulara takılmadan ve durumları abartmadan ele almaya gayret edin. Ufak tefek konularla kendinizi ve partnerinizi yıpratmayın.

Yılın ilk döneminde evlilik, ilişkileriniz, duygusal konular, beraberliğinizde sorunları daha rahat çözebilmeniz ve romantik ilişkiler açısından 10 Marttan itibaren Martın tamamı sizi destekliyor. Yılın ilk yarısı evlilikle ilgili atmak istediğiniz bir adım varsa 10 Mart ile 30 Mart arasına denk getirebilirsiniz.

İlişkiler ve duygusal konularda sizin adınıza Mart ayı ilginç gelişmeler getirebilir. Mart ayında gerçekleşecek tutulmalar, Mart’ın son haftasıyla Nisan boyunca duygusal konularda kararlar almanıza, yön değiştirmenize, var olan ilişkinizle ilgili yeni bir bakış açısı kazanmanıza neden olabilir. Duygusal olarak özellikle Nisan ayında karışık hisler içinde olabilir, hayatınızda ve ilişkinizde değiştirmek, dönüştürmek istediklerinizle ilgili daha cesur ve net tavırlar sergileyebilirsiniz.

Mayıs ve Temmuz ayları arasında özellikle evli Aslanlar için monotonluktan sıkılma, eş ile çocuklarla bağlantılı konularda ayrı düşme veya fikir ayrılıklarının getirdiği gerginlikler yaşanabilir. Bu süreçte geçmişten gelen bir ilişki aklınızın karışmasına da neden olabilir ki bu noktada ilişkiye dönük sorumluluklarınızı hatırlamanız yerinde olacaktır.

Bu yıl ilişkiler açısından Ağustos ayı hareketli bir sene geçirebilirsiniz. Bekarsanız aniden hayatınıza biri girebileceği gibi, evli iseniz ilişkinizde tutku ve adrenalin artabilir. Öncelikle bu süreçte ilişkiyi yoğun şekilde yaşamak isteyecek, tutkularınızın arttığını hissedeceksiniz. Ele aldıklarınızı abartma, gözünüzde büyütme etkisi nedeniyle bilhassa yeni tanıştığınız birini veya yeni başlayan bir ilişkiyi fazlasıyla abartabilir, ilişkiye görmek istediğiniz bakma eğiliminde olabilirsiniz. Bu süreçte dikkat çekme, fiziksel çekiciliğinizin artması gibi unsurlarla flörte ve ilişkilere daha dönük olacaksınız.

İlişkiler açısından desteklendiğiniz, yeni bir beraberliğe başlamak adına uygun olan diğer bir dönemde Ekim ve Kasım ayları olacak. Bu aylarda evlilik ve flörtler için uygun zamanlardan geçiyor olacaksınız.

Sevgili Aslan Burcu, her şeyin gönlünüzce olacağı, aşk ve sevgi ile sevdiklerinizle geçireceğiniz bir sene dilerim.

ASLAN BURCU 2016 YILI KARİYER VE PARASAL ETKİLERİNİZ

Kariyer ve parasal konularda bu sene, eğitim, hukuk konuları, yurtdışı bağlantıları, teknolojik iş ve konularla, gayrimenkul sektörü ve emlak alanları sizin adınıza vurgulu olacak. Bu alanlarda uğraşıları olan Aslan’ların, yılın ilk yarısı sürekli değişen şartlar ve dalgalı piyasa koşulları nedeniyle sağlam ilerlemek ve risk almadan işleri yönetme eğilimine geçmeniz doğru olacaktır.

Ocak ayı boyunca aktif olacak Merkür gerilemesi ve 8 Ocakta Merküre eşlik etmeye başlayacak Jüpiter gerilemesi ile maddi konularda yılın ilk ayını dikkati ve planlı geçirmekte fayda var. Yılın ilk çeyreği bilhassa borsa ve benzeri spekülatif parasal yatırımlarınız açısından dikkatli olmanızı gerektirmekte. Bu alanlarda yürüttüğünüz işleriniz varsa, riskli adımlar atmamaya bakın.

Gayri menkul sektöründe çalışmaları olan Aslan’lar için bu sene yılın ilk dilimi aktif olacağınız ama sonuç almakta zorlanabileceğiniz enerjiler taşımakta. Özellikle emlak piyasası üzerinden yürüttüğünüz işleriniz varsa, Şubat sonuyla birlikte çeşitli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bilhassa Nisan ve Mayıs aylarında bu alanlardaki daha girişimci olabileceksiniz. Eğer almayı planladığınız bir ev veya taşınmaz varsa, bu durumu 17 nisana kadar hayata geçirmeniz daha doğru olacaktır. 17 Nisan ile 30 Haziran arası ev, araba alım ve satımlarında doğru kararı vermek, isabetli bir yatırım yapmak için şartlar çok uygun olmayabilir.

Bu sene Mart ayı iş, kariyer ve parasal planlarınız adına sizin için hareketli zamanlara işaret etmekte. Öncelikle Mart ayında gerçekleşecek tutulmalar, şartların çabuk değişmesi ile planlarınızı yeniden revize etmenizi gerektirecek. Öte yandan ortaklı iş ve projeler, yeni bir iş ortaklığı veya halen süregelen ekip veya benzeri çalışmalarınız adına Mart ayında faal bir dönem yaşayacaksınız.

Mayıs ile Temmuz ayı arasını maddi konularda temkinli geçirmekte fayda var. 28 nisan ile 22 Mayıs arasında tekrar retroya geçecek olan Merkür,  yurtdışı işleri, yabancılarla olan kontaklar, ithalat veya ihracaat bağlantılarınızda eskiden başlayan ama ilerlemeyen konuları hızlandırıp, tekrar fırsat yakalamanıza olanak sağlayabilir. ancak bu dönemde yeni bir iş anlaşması veya kontak için uygun zamanlar olmayacağını da unutmamak gerekmekte.

Bu yıl 8 Ocak ile 9 Mayıs arasında eğitim, hukuki konular, yurtdışı işleri, danışmanlık ve benzeri alanlarda Jüpiter sizi ilerlemekte zorlayacak. Bilhassa hukuk davalarınız adına bu süreçte uzamalar veya beklemeler yaşanabilir.

2016 Haziran Temmuz döneminde maddi konular, parasal gelirler açısından şanslı bir etkiler var. Ancak Haziran ayında Mars gerilemesinin devam ediyor olması kariyerinizle ilgili planları iyi dengelemeniz, riskli yatırım ve adımları bekletmeniz gerektiğini de vurgulamakta.

Sevgili Aslan’lar 2016 yılında maddi konular, parasal yatırımlar ve finansal beklentileriniz adına yılın son çeyreği, Eylül ayından itibaren ilk yarıya göre daha rahat etkileriniz söz konusu. Yılın ilk yarısı Eylüle kadar olan dönemde her türlü iş ilişkiniz, bağlantınız ve parasal dengeleriniz adına tedbirli olmak gerekecek. Eylülden itibaren ise işlerinizde maddi beklentilerinizi daha rahat yerine getirebilir, koşulları kontrol etme veya kazanç sağlama potansiyeliniz yükseliyor.

Her durumda bu sene Ocak Ağustos arası daha çok izleyerek hareket etme, riskten kaçınma, gelir gider dengelerinizi iyi ayarlama üzerine kurulu diyebilirim. Ağustostan sonraki bölümde sonbaharla birlikte, parasa alacaklarınızı toparlama, yaptığınız işte kar sağlama söz konusu.

18 Ağustos da gerçekleşecek Tutulma belirsizlik etkilerini arttırabilir. Tutulmanın etkileri nedeniyle 18 ile 30 Ağustos arasında başlattığınız işlerde sonuç almanız zor olabilir. Bu aralığı iş veya benzeri konular yerine tatil veya dinlenme sürecine ayırmak daha doğru olur.

Bu yıl iş e kariyer açısından Mart ile Mayıs ayları arası zorlayıcı etkiler söz konusu. Şartları bu dönemde zorlamayın. Bilmediğiniz ve anlamadığınız işlere yatırım yapmayın. Ağustos Aralık arası ise maddi konularda daha akıcı etkiler olmakla birlikte, siz de daha çok birikime yönelecek veya bankacılık işlemleri ve mevduat hesaplarınız, döviz ve benzeri yatırımlardan kar elde edebileceksiniz. Lüks tüketim, ihtiyacınız olmayanı almak, gereksiz alışverişten kaçınmak maddi açıdan gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamak ve yılı programlı şekilde idare etmeye gayret etmek sizi karlı kılacaktır.

ASLAN BURCU 2016 SAĞLIK ETKİLERİNİZ

Bu yıl 25 Mart ile 13 Ağustos arasında başta kemik ve diz bölgeniz olmak üzere tüm kemik, diş ve çene bölgesi, bu alanlardaki iltihaplanmalar, ödem veya burkulma, kırık sorunlarına karşı tedbirli olun.

Şubat ile Temmuz arası üreme organlarınız  ve hormonlar açısından hassasiyetleriniz var. Bu süreçte kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Ocak, Nisan ve Aralık aylarında dikkat dağınıklığı, işe konsantre olmakta zorlanma, bıkkınlık, her şeyi bırakma isteği, psikolojik olarak kendinizi baskı altında hissetmek söz konusu ki bu aralıkta fizikse sağlığınız kadar ruhsal sağlığınıza da özen göstermeye çalışın.

Sağlık açısından bu sene düşme ve benzeri kazalarla gelen sıkıntılara biraz daha açıksınız. Bu nedenle genel olarak tedbirli olmaya gayret edin ve bağışıklık sisteminiz başta olmak üzere fiziki bedeniniz kadar ruhsal alanlara da önem verin.

Sevgili Aslan burcu gönlünüzce sağlık içinde güzel bir sene geçirmenizi dilerim.

Sevgiyle kalın.

Şebnem Ekşib

Astrolog ve Eğitmen

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *