Vedik Astroloji‘ye göre Mars burç değiştirdi. 28 Ağustos’ta yerleştiği Aslan burcundan 13 Ekim’de ayrılacak ve ateş elementi ile yapacağı bu yeni kontakta 3 takımyıldız (Nakshatra) ve 9 Pada’ya (Takımyıldız aralığı/bölümü) dokunacak. Bakalım Mars Aslan yolculuğunda hayatlarımıza hangi etkileşimleri verecek…

Mars ve Aslan burcu etkileşimi en genel hali ile Mars‘ın egoyu, üst yönetimi, konforu, elde edeceklerini beklemeden alma ama mutlaka alma arzusunu ve tüm bunlara ulaşmaya çalışırken hırs ile bilenmesini, çok da affedici veya yumuşak olmadığına işaret eder. Mars Aslan burcunda yine Vedik Astroloji‘ye göre önce egoyu, yönetme dürtümüzü, kontrol etmeyi, ritüelleri, geleneksel olanı hayatımızda var etmeye çalışacak, sonra ibre rahat ve konforumuza, konfor alanlarımızdan çıkmamak adına mücadele vermemize dönecek. Bu iki alanı Eylül ayınca tavaf ettikten sonra Mars etkileri Ekim ayında daha çok çalışma ve bir şey elde etmek istiyorsam elimi taşın altına koyarım durumuna dönecek. İlk iki bölümde güç savaşları, istekleri yaptırma ve kendi arzularını her şeyin önüne koyma dürtüsünü tetiklerken, amacıma giderken her yol mübahtır durumunu etkin kılacak.

Mars Aslan yolculuğu Ülkemiz adına Etkisi

Aslan burcu Türkiye doğum haritasının 3.evini kesmekte. Bu alan komşular, komşularla sınırlarımız ve yakın çevremizle ilişkilerimizle hayli bağlantılıdır. Mars buradan geçerken komşularla ilgili hareketli zamanlar geçireceğimize işaret etmekte. Mars’ın ilk kontak kuracağı yıldız (Magha) üst yönetim, üst düzey yöneticilerle çok iç içedir. 17 Eylül’e kadar kalacağı bu bölümde üst düzey yönetimler, şirket yöneticileri, siyasi yöneticileri gündemde tutarken, Mars Aslan yolculuğu sırasında kavuşumda olacağı Merkür iletişim, medya alanlarında ani gelişmeler verecek. Medya patronları, medya üzerine üst düzey çalışanlar, sosyal medya açısından riskli bir süreç yaşanabilir. Özellikle 20 Eylül civarında bu etki daha bariz görünmekte. Bu süreçte ünlüler, ünlü kişiler, ünlü kişilerin çocuklarıyla ilgili haberler ve gelişmeler gündemi meşgul ederken, eğitim sistemimiz ve çocuklarla ilgili konular öne çıkacak. Mars’ın Aslan yolculuğu daha çok medya ve basın sektörü, komşu ülkelerle ilişkilerimiz ve bu ülkelerdeki sıkıntıları yönetme yeteneklerimizin adeta sınanması, çocuklar, eğitim sistemimiz, ünlü ve bilinen kişilerle ilgili sansasyonel haberler üzerine vurgulu olacak.

Mars’ın Aslan burcu yolculuğunda ona eşlik edecek Merkür, özellikle Eylül’ün ilk haftası neredeyse 5 Eylül’e kadar olan dönemde tam kavuşum etkisinde ilerliyor ve sonrasında Eylül sonuna kadar yakın derecelerde temasta olacaklar. Bu durum egoyu tetikleyen Mars Aslan ve Magha yıldızı üçlüsüne bir de Merkür’ün eklenmesine işaret etmekte ki bilhassa 17 Eylül’e kadar daha ağırlıklı olmak üzere üst düzey kişilerin, ülkeyi yönetenlerin sert söylemlerine ve medya, basınla ilgili sert kararlara yorumlayabiliriz. Bu enerjiye bir de Mars’ın Satürn’e yapacağı görünümü eklediğimizde bu alanlarda gelebilecek büyük bir değişimin, ülke açısından iletişim kopukluklarının sıkıntıları yaşanabilir. Mars 6. evimizde bulunan Satürn’ü görünümde tutarken, bu alan açık düşmanlar, sağlık sektörü, bu alanda çalışanlar, kamu çalışanları açısından riskli etkiler vermekte. Özellikle açık düşmanlık alanının Mars tarafından tetiklenmesi terör türü saldırıların organize edilmesine veya ülkemiz adına düşmanların faaliyete geçmesi anlamına da gelir. Dolayısı ile hem iç dengelerimiz ve bu alandaki sıkıntılar, hem de dışarıyla, komşularla olan ilişkilerimiz adına hareketli bir Eylül ayında Mars’ın kalın bir imzası olacağa benziyor.

Mars 13 Ekimde Aslan burcundan ayrılırken, 29 derecede ilerleyecek ki 10 ekimden itibaren, 12 ve 13 Ekim tarihleri de yine yukarıda aktardığım konularla ilgili gergin etkileri tetikleme potansiyelinde olacak.

Şimdi, gezegenin genel olarak bu yolculukta hangi yıldızlardan geçeceğine bakalım;

28 Ağustos – 17 Eylül Arası Mars Aslan Burcunda Ve Magha Yıldızında…

Bu yıldız, Ketu ve Güneş tarafından yönetilirken, egoyu, üst seviyeden insanların başarılı olacağını, ulaşılacak noktaya giderken o yolda yalnız olmayı tercih edeceğinizi veya bu bedeli ödemeye hazır olduğunuzu gösterir. Mars Aslan burcunda bu yıldızda konaklarken, egomuzla büyük testten geçeriz. Mars’ın bu aralıktan yapacağı yolculuk nefsimizle kalbimiz arasında büyük mücadele vereceğimize işaret etmekte. Duygusal ilişkiler ve aşkta kendinizden ödün vermek zorlaşacak, kişisel istekleriniz öne çıkarken, başarı için daha hırslı olacaksınız. Bu aralıkta Güneş veya Ay gibi kişisel gezegenleri olanlar başarılı çıkışlar yapabilirler. Bir süredir bekledikleri başarıyı yakalayabilirler. Dikkat etmeniz gereken ise tutkularınız ve istekleriniz ile bunun karşılığında vereceklerinizi iyi dengelemek zira Mars bu yıldızda ilerlerken kırıp dökmekten, hatta ezip geçmekten pek de çekinmez.

17 Eylül – 8 Ekim Arası Mars; Aslan Burcunda ve Porva Phalguni Yıldızında…

Bu aralıkta konforunuza dönük olurken,  bunu kaybetmemek veya devam ettirmek adına mücadele etmeye yöneleceğiniz bir dönem söz konusu. Mars Porva Phalguni yıldızından geçerken Venüs enerjisini de tetikleyecek. Zira bu yıldız tipik bir Venüs etkisi taşır. Bu enerji Mars’ın 17 Eylül’den sonraki yolculuğunda dikkatinizi ilişkilere, duygusal alanlara ve bu alanlardaki konforunuza vermenize neden olabilir. Flörte açık bir etki veren Phalguni yıldızı Mars’a eşlik ederken, flörtler ve ilişkiler adına karmaşık bir dönem de yaratabilir. Partnerinizin sizin konfor alanınızı daralttığını düşünüyorsanız ve ilişkide kendinizi keyifsiz hissediyorsanız, bu etkiler iyice belirgin hale gelerek sizi daha fazla rahatsız edebilir. Ve tepkisel davranabilirsiniz. Öte yandan flörtler, birliktelikler, duygusal ihtiyaçlarınız öne çıkarken, bu ihtiyaçlarınız adına daha fevri ve cesur davranabilirsiniz. Özellikle Aslan, Koç, Akrep, Boğa ve Terazi burçları adına duygusal konular daha vurgulu olabilir. Öte yandan Mars bu aralıktan geçerken evlilik kararları, evlenme teklifleri, ilişkilerle ilgili daha atak davranma, cesur girişimlerde bulunma, evlilik veya ilişkinizle ilgili ertelediğiniz konuları hayata geçirme isteğiniz artabilir. Bu aralık daha çok ilişkiler ve maddi alanlarda konfor isteğinizin arttığı zamanlara işaret etmekte.

8 Ekim – 13 Ekim Arası Mars; Uttara Phalguni Yıldızında Konaklayacak…

Gezegen; Güneş tarafından yönetilen bu yıldızda konaklarken, başarıya odaklı ama bunu yaparken kitlelerle birlikte hareket etmekten ziyade, kendi bağımsız alanında aktif olma peşinde olacak. Mars bu aralıkta daha nazik ama kendine dönük ve bağımsız olmak ister. Nezaketi ise alanına girilene kadardır. Eğer işinize karışan, sizi sabote ettiğine inandığınız kişiler varsa, bilhassa çalışma hayatınız adına Mars bu yıldızdan geçerken sakin ve sabırlı olmakta zorlanabilirsiniz. Nezaketi çok hızlı bir şekilde bir kenara bırakırken karşı tarafı şok eden tepkiler verebilirsiniz. Diğer yandan yönetim alanlarında başarılı çalışmalar ortaya koyma, ekip yönetme, elini taşın atına koyarak liderlik etme ve inisiyatif alma adına güçlü bir döngü olacak. Halletmeniz gereken işler, bitirmeniz gereken konular, almanız gereken sorumluluklar varsa bu dönem hem duygusal hayatınızda, hem de iş alanlarında temponuz artarken becerikli biçimde sonuca ulaşmanız söz konusu. Kolay altından kalkılmayan işleri çözmek, bitirmek, sonuçlandırmak için güzel bir dönem olacak. Dikkatler daha çok dünyevi konular ve iş alanlarına kayarken, sonuç odaklı ve iç bitirici bir yıldız olan Uttara Pahalguni Mars birlikteliği, beklediğiniz veya beklettiğiniz bir çok alanda hızlanmaya, sonuçlandırmaya sizi hayli yakın tutacaktır.

Mars Aslan Burcu Yolculuğunda Burçlarla İlişkisi

Aslan ve Kova burçları kişisel ilişkileri, kariyer alanları, ortaklı işleri adına hayli mücadeleci bir etki de olacaklar.

Diğer burçlar da keza Mars’ın Magha aralığında Satürn ile yapacağı görünüm nedeniyle mücadeleden çekinmeden ilerlemesi nedeniyle sakin ve öfkeden uzak durmanız gerekmekte.

Mars bu süreçte yapılandırma zamanlarından ziyade olanı kuvvetlendirme, gücü hissetme, kendi sınırlarını çizme ve oraya imzasını atma dürtüsünde olacak ki bu etki, Aslan burçları için hayli vurgulu olurken, Başak veya Başak yükselenler iç öfkeleri, içerde biriktirdiklerini dışa vurma, düşmanlarla uğraşmak durumunda kalabilir.

Koç burçları veya Koç yükselen; ilişkilerinde ve çocuklarıyla olan diyaloglarında güç savaşına dikkat etsinler. İlişkiler adına özellikle 17 Eylül den itibaren Koç burçları hareketli bir tempoya girebilirler. Devam eden birlikteliklerinde ani kararlar ve adımlar gelebilir.

Boğa burçları veya Boğa yükseleler, ev ve aile konularında hareketlenme söz konusu. Ebeveynler, aile içi konular, ev değişiklikleri gibi daha kişisel alanlarda hareketli zamanlar geçirecekler.

İkizler burçları veya yükselen İkizler; yakın çevre ve kardeşlere dikkat etmeleri gerekebilir, bu alanda güç savaşları varsa hareketli günler sizi bekliyor olabilir. Girişimleriniz adına cesur adımlar atabilirsiniz. Sık seyahat veya ani gelişen organizasyonlar içinde olma söz konusu.

Yengeç veya yükselen Yengeç’ler parasal konular, değer verdikleriniz, değerleriniz, ailevi alanlarda girişken olacaksınız. Çözüm odaklı ve eski konuları halletmeye yönelik ataklarınız olabilir. Konuşmalar ve sözlü diyaloglarınızda dikkatli ve esnek olmaya bakın.

Aslan veya Aslan yükselenler, büyük güç elde etme isteğiniz artacak. Kendinizi iyi kontrol etmeniz önemli olacak. Başarı ve arzu ettiklerinize kavuşma anlamında destekli olan etkiler, egonuzu iyi kontrol etmeniz gerektiğine işaret etmekte.

Başak veya Başak yükselenler, gizli işler, arkanızdan iş çevirenler, düşmanlara meydan okuduğunuz, önünüzdeki engellerle savaşmaya ve kendi isteklerinizi, gizlediklerinizi, ötelediklerinizi ortaya koyma zamanları. Sağlığınıza dikkat edin ve stratejik olmayı unutmayın.

Terazi veya Terazi yükselenler, sosyal çevreniz, arkadaşlarla ilişkilerde ilginç gelişmeler yaşanabilir. Üst düzey insanlardan fayda elde etme, hedeflerinize ulaşma anlamında destekli olan etkiler, iş yoğunluğunuzu ve çevrenizle ilişkilerinizi güçlendirecek. Ancak dostlarla ilişkilerde sakin ve esnek olmanız da önemli.

Akrep veya yükselen Akrep’ler adına Mars Aslan etkileşimi kariyer ve sosyal statünüz adına destekli etkiler getiriyor. Beklediğiniz işler, emek verdiğiniz alanlarda ani ve beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Daha önce ulaşamadığınız insanlara ulaşabilirsiniz. Hırslarınızı ve öfkenizi 17 Eylül’e kadar iyi kontrol etmeniz önemli. Genel olarak kontrol etme dürtünüz artacağı için bu süreçte öğrenmeniz gereken biraz akışa bırakmak.

Yay veya yükselen Yay, hayata bakışınızı daha öfkeli veya mücadeleci bir platformda bulabilirsiniz. Aktif bir dönem içinde olurken, babanız veya eril kişilerle ilişkilerinizde güç savaşlarına dikkat edin. Yolculuklarda temkinli olmak yerinde olacaktır.

Oğlak veya Oğlak yükselen, değişim döneminden geçiyorsunuz. Olayları kontrol etmeye veya yönetme çalışarak pek de vakit kaybetmemek gerekmekte. başkalarından gelecek parasal beklentileriniz adına ilginç gelişmeler olabilir ancak Mars transiti bitene kadar sağlık ve kariyer alanlarında şartları zorlamadan hareket etmek yerinde olur.

Kova veya Kova yükselen, ilişkiler ve eşinizle olan diyaloglarınıza dikkat etmelisiniz. Ortaklı alanlar, iş ortaklıkları alanında ilginç teklifler ve gelişmeler olabilir. İlişkilerde ani gelişmelere açıksınız. Özellikle eş veya partnerle bir süredir devam eden sıkıntılar aniden açığa çıkabilir. Bekarsanız, ilişkiler adına ilginç gelişmeler yaşanabilir.

Balık veya Balık yükselen, meslek ve iş alanlarınız, çalışma hayatınız veya bu alanlardaki hedefleriniz adına hareketli bir tempoda olacaksınız. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir aralıktasınız. Duygusal iniş çıkışlar yakınızdaki veya birlikte çalıştığınız insanlarla diyaloglarınızı etkileyebilir, dikkatli olun. Tansiyon, damar veya kalp sorunlarınız varsa bu süreçte temkinli olmak yerinde olacaktır. Günlük işler ve rutininizde olabilecek ani gelişmeler planlarınızın sürekli değişmesine neden olabilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. Songül Karabulut 3 Eylül, 2017 at 15:13 Cevapla

    Sevgili Sebnem Hanim,
    Almanyada yasiyorum ve yazilariniza ilgi duyuyorum! Sizinlen özel yazisma, nasil oluyor, ücretiniz varmi?- dogum Tarihim 20.08.69 aslan oldugugum kesin Ama günü belli degil, ve tabiki malesef saat ve kayit olmadigimdan Astroloji hesaplamasi veya yükselen burcumu bilemiyorum!
    Sevgiler
    Songül Karabulut

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *