Aylık Astoloji YorumlarımGÜNCEL YAZILARIM

Mars Oğlak burcunda; Cesur Kararlar Dönemi!

Mars Oğlak burcunda; Cesur Kararlar Dönemi!

Mars gezegeni Hint Astrolojisine göre 1 Kasım’dan itibaren Oğlak burcuna geçiyor. Mars, Oğlak burcunda yücelir. En üst oktavında çalışır ve kendi enerjisini daha rahat ve kontrollü aktarabileceği bir alana geçmiş olur.

Öncelikle Mars haritalarda veya astroloji içinde neyi anlatır bir göz atalım; o bizim mücadeleci, hırslı ve savaşçı yönümüzün temsilcisi eril bir gezegendir. Güç savaşlarını, hayatta kalma içgüdümüzü ve yaşamda fiziksel olarak dayanma potansiyelimizi gösterir. Bu nedenle de kaslar, bedensel aktivitelerle ilişkilidir. Seks ve cinsel gücümüzü Venüs ile birlikte yönetirken, gerek dünyevi alanda, gerekse içsel enerjilerimiz adına bir anlamda dayanıklılığımız, rekabet etme iç güdümüz ve insiyatif alma ve kullanma, liderlik etme potansiyellerimizle bağdaşık enerjilerimizi temsil eder. Oğlak ise sistemleri, düzeni, her şeyin yolu yordamı ile yapılmasını, çalışmayı aktarırken. Oğlağın bu hayattaki genel bakış açısı hemen her konuda, çalışmayana ekmek yoktur ilkesinden hareket eder. Dolayısı ile Mars’ın biraz daha uçarı ve ele avuca sığmaz enerjisi Oğlak burcunda dinginleşir ve daha akılıca ve düşünerek adımlar atmaya, sistemli hareket etmeye bizi yönlendirir. Mars’ın biraz daha fevri ve düşünmeden hareket edebilen, çabuk gaza gelip her konuyu rekabete çevirebilen eril enerjisi, Oğlakta savaş ama aklınla ilerle, rekabet et ama rakiplerini küçümseme, adım atarken plan yap, cesur ol, ama aptal olma mantığına geçer. Oğlak ve Mars beraberce uyumlu iki partner gibi güçlü ve çalışarak alacağını tutup koparan, kolay pes etmeyen etkileri tetiklerler.

1 Kasımdan itibaren Mars Oğlak burcuna geçiyor ve bu yolculuğunu 11 Aralığa kadar devam ettirecek. Öncelikle yıldız haritalarınızda Oğlak burcu hangi alana düşüyorsa hayatınızın o alanlarında daha aktif, planlı ama rekabetçi ve lider olacaksınız. Mars’ın yeni yolculuğundan doğal olarak Hint astrolojisine göre yükselenleri Oğlak olanlar, Oğlak burçları ve Ay burcu oğlak olanlar etkilenecekler. Yengeç burçları ise ikili ilişkilerinde daha faal ve kendi isteklerini diretme eğilimine geçecekler. Anlaşma ve sözleşmeler açısından planlı, organize ve ne istediğinizi bileceğiniz bir aralıkta olacaksınız.

Mars’ın Yay yolculuğu boyunca ki bu süreç 16 Eylül ile 1 Kasım arasında aktifti, Mars Satürn’den hiç görünüm veya açı almadı. Bu etki bizim dağınık ve sistemsiz hareket etmemize, isteklerimizin daha hercai veya plansız olmasına, kısacası disiplinsiz olmamıza sebep oldu. Şimdi ise Satürn, Mars’ın yeni yolculuğu boyunca ona bir anlamda kılavuzluk yapacak. Hint Astrolojisinde bunun anlamı Mars- Satürn görünümü eşliğinde Oğlak yolculuğu tamamlanacak. Bu enerji bizim disiplinli ve katı olmamıza, sert kararlar alabilmemize ve sorumluluklarımızın artmasına neden olabilecek. Özellikle Oğlak burçları (bilhassa yükselen Oğlaklar) 1 Kasım ile 11 Aralık arasında ailevi konular başta olmak üzere, ebeveynleri, ev hayatları, aile veya yuva konularında sorumluluklarınız artacaktır. Ele aldıklarınızı disiplin gücünüz ve çalışarak sonuçlandırabileceğinizi unutmayın. Genel olarak tüm burçlar hayatlarınızın çeşitli alanlarında sonuç almak istiyorsanız, bilin ki 11 Aralığa kadar olan döngüde bu sonuç ancak disiplin ve çalışma ile gelecektir. Bu süreç yan gelip yatmaya çok uygun değil. Çalışmayana ekmek yok. Sorumluluklarınızın bilincinde ve mücadeleyi doğru şekilde yönlendirmek, iyi programlanmak, planlı olmak kaydıyla ele aldıklarınızı başarı ile taçlandırabilme şansınız hayli yüksek. Organizasyonlar adına oldukça güzel bir dönem söz konusu. Eğer önemli bir organizasyonu planlıyor veya bu ara hayata geçirme durumunun varsa, evren sizden yana…Zira Organizasyon konusunda hayli becerikli olan Oğlak enerjisi şimdi Mars ile harekete geçerek, cesur adımlar atabilecek. Bu noktada unutmamanız gereken, 11 Aralığa kadar kalbinizle değil, aklınızla yol almalısınız…

3 Aralık ile 11 Aralık arasında Mars’ın yanına Oğlak burcuna Venüs’te gelecek ve yaklaşık 8 günlük süreci kavuşum etkisinde devam ettirecekler. İlişkiler ve duygusal konularda Aralığın ilk haftası ne istediğinizi bilerek, arzu ve isteklerinizi daha net bir zeminde yorumlayarak duygusal alanlarınızı yönetmeniz söz konusu. Ayrıca bir ilişki veya beraberlikte taleplerinizi net ve keskin bir biçimde ifade etmenizde söz konusu. Özellikle Oğlak, Yengeç, Başak ve Boğa burçları için 3 Aralık ile 11 Aralı arasında duygusal konularda kalıcı adımlar atma ihtimali yüksek olacak.

Ülkemiz Açısından Mars Oğlak Yolculuğu Neler Getirecek?

Mars, 11 Aralık 2016 kadar ülkemiz haritasında 8.evden geçiş yapacak. Bu etki, borçlanma (iç ve dış) dengeleri adına dikkatli olunması gerektiğini ve özellikle dış borçlar adına planlanan ödemelerde zorlanabileceğimize işaret etmekte. Vergilerle veya vergi ödemeleriyle ilgili sert kararlar halkı şaşırtabilir. Ağır vergiler veya kanunları gelebilir.

Diğer yandan cerrahlar, askerler, üst düzey askeri yönetimdekiler adına dikkatli olunması gereken bir döngü var. 8.ev ölümlerle de bağlantılıdır. Dolayısı ile tıp dünyası veya askeri alanlardan veya halkın bildiği sevdiği ünlü kişilerle ilgili ölüm haberleri duyabiliriz. Cinayetler veya suikastlar açısından da hassas bir dönem.

Genel olarak 1 Kasım-11 Aralık arasındaki bu döngü hükümet tarafından atılan ve büyük değişim etkilerini tetikleyecek sert kararların, kararnamelerin veya kanunların yürürlüğe girmesine şahitlik edebiliriz. Ve tüm kararlar halkı rahatsız eden duygulara, tepkilere sebep olsa da, yönetenler kararlı adımlar atabilirler. Bu etki şirketler veya büyük kurumlar, holdingler de geçerli. Büyük kuruluşlarda çalışanlar yönetim kadrolarının uzun vadeli ve keskin kararlar aldığına şahitlik edebilir.

Mars Oğlak yolculuğu sektörel anlamda en fazla inşaat ve gayrimenkul, sigortacılar, cerrahlar, askeri alanlar, askerler, güvenlik güçleri, güvenlik şirketleri, mühendislik alanlarıyla uğraşanlar, diş hekimleri, sporcular, organizasyon işleri yapanlar açısından yoğun bir tempoya işaret etmekte.

Burçlar Açısından Mars Oğlak Yolculuğu Ne Getirecek?

Koç burçları veya Koç yükselenler

Kariyer ve mesleki alanınızda 11 Aralığa kadar yolculuk yapacak Mars sizi iş, meslek, toplumsal konular, statünüz (statüye medeni halinizde girmekte) konularında faal, lider ve öncülük etmeye hevesli kılabilir. Satürn’ün de devrede olacağı bu süreçte, özellikle toplumsal konular, kariyer alanlarınız veya genel olarak göz önünde bulunduğunuz konularda sorumluluklarınızın artabileceğine işaret etmekte. Planlı hareket etmeniz faydanıza olacaktır.

Boğa burçları veya Boğa yükselenler

11 Aralığa kadar devam edecek bu süreçte yolculuklar, yabancılarla kontaklar, dış ilişkileriniz, eğitim planlarınız, akademik çalışmalar açısından yoğun ve oldukça aktif bir tempo içine gireceksiniz. Hayatınızla ilgili yeni kararlar alma, yaşama bakışınızda daha sert ve katı adımlar atmaya hevesli olma veya cesur olmaya yönelme söz konusu. Aralığın ilk haftası ilişkiler ve duygusal konularda önemli adımlar atmanız veya kararlar almanız olası iken, daha önce alamadığınız kararları Kasım sonu ve aralık ortasına kadar cesur bir biçimde hayata geçireceksiniz.

İkizler burcu veya İkizler yükselen;

Vergiler, alacak verecek konuları, borç veya gelir gider dengelerinizle ilgili yeni başlangıçlar, kararlar veya adımlar atmanız söz konusu. Ameliyat, operasyon veya benzeri bir cerrahi müdahale yaşayabilirsiniz. Tansiyon sorunlarınız varsa bu dönemde dikkat etmek yerinde olacaktır. Bu aralıkta kimseye kefil olmamaya özen gösterin. Ani ve beklenmedik biçimde daha önce tahsil edemediğiniz bir tahsilatı gerçekleştirmeniz söz konusu. Maddi konularda ekstra sorumlulukları almamaya veya bu alanları dikkatli yönetmeye özen gösterin.

Yengeç Burcu veya Yengeç yükselen

İkili ilişkiler, eşiniz veya partnerinizle ilgili konular, ortaklı işleriniz, anlaşma ve sözleşme türü konular yoğunlaşacağınız alanlar olacak. Eşinizle veya partnerinizle ilgili daha önce kendinizi tuttuğunuz bir konuda daha cesur adımlar atabilirsiniz. Öte yandan bu süreçte ikili ilişkilerinize dikkat etmekte fayda var. Cesur adımlar atmaya, radikal kararlara eğilimli olacaksınız. Ortaklıklarınız veya anlaşmalar adına da hareketli bir dönem geçirebileceksiniz.

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan

Günlük temponuzun arttığı, çevrenize bir çok konuda liderlik yapacağınız, sorumluluklarınızın fazlalaştığı bir dönem olacak. Mesleki alanlarda çalışan Aslan burçları adına da yine tempo özellikle 11 Aralığa kadar yüksek olabilir. İşinizde ve güncel hayatınızda akıllı manevralar yaparken, duygusal olmaktan ziyade kararlı ve sonuç odaklı bir bakış açısına geçeceksiniz. Ancak bir çok krizle de uğraşmanız gerekebilir. Çocuğunuz varsa bu dönemde ilişkiniz çabuk gerilme potansiyelinde olacaktır, daha esnek olmaya veya kararlarınızı onu zorlamadan ılımlı şekilde hayata geçirmeye çalışmalısınız.

Başak Burcu veya Başak Yükselen

Aşk, ilişkiler ve duygusal alanlarda bu dönemde sular kolay durulmayabilir. Özellikle ilişkiler adına hareketli, cesur ve sonuç odaklı olurken, empati kurmak ve esnek olmaya çalışmak gerekiyor. Özellikle kadın Başaklar adına Mars transiti karşı cinsle olan ilişkinizde ve kontaklarınızda sert algılanmanıza neden olabilir. Aşkta radikal kararlar alma eğiliminiz artacak. Çocuğunuz varsa, ilişkinize özen göstermeniz ve durumları onun açısından da değerlendirmeniz, empati kurmanız veya sert kararlar ile iletişiminizi germemeniz önemli olacak.

Terazi Burcu veya Terazi Yükselen

Aile ve yuva alanlarınız bu döngüde dikkatinizi en yoğun vereceğiniz konular arasında. Anneniz, ebeveynlerinizle ilgili konularda aktif rol oynamanız, ailede liderlik etmeniz veya sorumluluklarınızın artması söz konusu. Siz sorumluluklarla uğraşırken, karşı taraf sizi fazla sert ve ben merkezli algılayabilir. Bu nedenle başkalarının alanlarına girmeden ve bu dönemde olayları ele alırken çok yönlü bakmaya çalışarak ilerlemeniz önemli olacak. Ev ve yaşam alanınızla ilgili önemli bir değişiklik, taşınma veya kiralama, satın alma yaşanabilir.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen

Yakın çevreniz, kardeşler, arkadaşlar, kuzenler, komşularla ilgili konular açısından hareketli bir dönem sizi bekliyor. Kısa yolculuklar sık olarak gündeminize gelebileceği gibi 11 Aralığa kadar olan döngüde cesur adımlar atma, daha önce cesaret edemediklerinize aniden karar vererek ve organize olarak geçiş yapma eğilimleriniz hayli artacaktır. Bu süreçte ifade şeklinize dikkat edin. Yanlış anlaşılmalara açık olacaksınız. Haberleşme trafiğiniz adına da hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Yay Burcu veya Yay Yükselen

Maddi konular, finansla ilgili işler, satış ve pazarlama alanları, konuşmalar, söyleşiler alanlarından hareketli bir süreç olacaktır. Maddi konularda gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamaya gayret edin. Bankalarla ilgili işler, krediler gibi konularla bu döngüde daha fazla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kendinizi ifade ederken bu 11 Aralığa kadar dikkatli olmanızda fayda var. Söz konusu olan Mars olunca daha sert ve beklenmedik sözler aktarmanız olası. 3 Aralık ile 11 aralık arasında ilişkilerde daha aktif ve kontrolcü davranmanız söz konusu.

Oğlak Burcu veya Oğlak Yükselen

Mars 11 Aralığa kadar burcunuzda ilerlerken, sizi hayata bakışınızda ailevi konularda, ebeveynlerinizle ilgili alanlarda, iş ve kariyer konularında yükümlülüklere davet edecek ve daha fazla sorumluluk alırken, liderlik etmeniz, yönetmeniz diğer yandan da kontrolcü davranmanız söz konusu olacak. Özellikle kontrolcü yönünüz bu döngüde fazlasıyla açığa çıkabilir. Esnemek, empati kurmak sizin için zor olacaktır. Sonuç odaklı olacaksınız ve gerek yakın çevrenizle, gerek arkadaşlarla olan ilişkilerinizde kendi bildiğinizi okuma eğilimine geçeceksiniz. Hareketli ve bir çok konuyu aynı anda çözmek durumunda kalacağınız bir süreç sizi beklerken, sakin olun ve şartları zorlamayın.

Kova Burcu veya Kova yükselen

Gelir gider dengeleriniz açısından dikkatli olmanız gereken bir döngüdesiniz. Beklemediğiniz giderlerle uğraşmanız gerekebilir. Organize olmakta zorlanmayacağınız bu dönemde maddi konularda planlı olmaya gayret etmelisiniz. Yurtdışı ve uzak yerlere olan seyahatler açısından hareketli bir zaman olabilir. Maddi konuları da iyi planlayarak bu tip organizasyonların düzenlemelisiniz. İç öfkeleriniz artarken, katı kararlar, adımlar atabilirsiniz. Esnek olmakta zorlanabileceğiniz bu dönemde, hastanelerle işleriniz, yakınlarınızla ilgili sağlık sorunları artabilir.

Balık Burcu veya Balık Yükselen

Sosyal alanlarda, arkadaşlarınızla ilişkilerinizde, akrabalar veya ahbaplarla ilgili konularda hareketli bir tempo yaşanabilir. Yönetmeniz, idare etmeniz veya düzene koymanız gereken konu, hedef ve eksik kalmış işlerin planlanması adına çok uygun bir dönemden geçiyorsunuz. Ancak kontrol etmeye fazla odaklanmadan ve esneklikten uzaklaşmadan işleri çözmeye gayret edin. Çevrenizle ve karşı cinsle ilgili kontaklar aralığın ilk haftası çok artabilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *