Aylık Astoloji Yorumlarım

MARS YAY BURCU YOLCULUĞUNA BAŞLADI

MARS YAY BURCUNDA

Hint Astrolojisine göre Mars Yay burcuna 19 Eylülden itibaren geçti ve 1 Kasım’a kadar da bu alanda ilerlemeye devam edecek. 1 Kasımdan itibaren de Mars Oğlak seyahati hüküm sürecek. Mars Yay burcunda nasıl çalışır?

Mars, Yay burcunda huzursuzdur. Rahatına ve keyfine düşkün, ele aldıklarını eğlenerek yapmayı seven Yay burcu, süreli dürtüsel hareket eden, sabırsız ve huzursuz Mars enerjisi ile hareket ve ivme kazanır ama bir yandan da risk almaya, düşünmeden hareket etmeye hayli gönüllü hale gelir. Ağzınızdan çıkanı gerçekten kulağınızın duyması gereken bir dönemdir Mars Yay yolculuğu. Özgürlük duygunuzun kabardığı, spontane hareket etmek isteyeceğiniz, akılınıza eseni hemen ve çabuk şekilde uygulamaya almak için sabırsız bir coşku içinde olabileceğiniz bu dönem, kazalara, yaralanmalara karşı bilhassa sporla uğraşan kişiler başta olmak üzere çok daha fazla dikkat etmek gerekir.

İçsel olarak huzursuz ve çabuk arıza çıkarmaya eğilimli olduğumuz bu dönemde, sorun kendi iç dengelerimizde birikir. Öncelikle inandığımız konularda bildiğimizi okuyan, plansız hareket edebilen, düşünmeden bir konuya dalabilen ruh halinde olabiliriz ki özellikle duygusal ilişkilerde beraberliklere girerken tamamen tutkularla hareket etmek vurgulu hale gelebilir. Kısacası kişisel alanlarımızda en genel hali ile 1 Kasım’a kadar olan dönemde, daha sabırsız, sonuç odaklı, yerinde duramayan ama organize olmakta zorlanma, disiplin istemeyen veya aşırı plan program yapmaktan sıkılan bir ruh haline olabilirsiniz. Carpe Diem! (Anı Yaşa) Mars Yay yolculuğunun güzel bir özetidir. Daha çok anda ve şu anki ruh halinde veya bakış açısına odaklanabilirken, uzun uzadıya düşünmek, planlı hareket etmek, organize olmak çok daha zor olabilir.

Mars Yay burcunda ilerlerken, Pluto ile kavuşum yapacak. Özellikle 20 Ekim civarında tam kavuşuma geçeceği bu dönüştüren enerji ile çok ani ve beklenmedik olayları özelikle 10 Ekim ile 25 Ekim arasında deneyimleyebiliriz. Pluto ve Mars birlikteliği büyük güç savaşlarına, öfkeye, savaş veya büyük bir mücadeleye işaret etmekte. Bu savaş sadece dış dünya açısından değil, kendi isteklerimiz, duygusal beklentilerimiz adına da geçerlidir. Tutkuların tavan yaptığı bu süreçte duygusal alanlarda büyük bir dönüşümü yaşamanız olası. Mars 1 Kasıma kadar Yay burcunda ilerlerken, doğal olarak da bu enerjiden en yoğun Yay ve İkizler burçları ve bilhassa yükselen burçları bu alanlarda olanlar etkilenecek. İkizler burçları ortaklı işleri, ikili ilişkileri, duygusal alanları veya eş, partnerle olan durumlarında ani gelişmelere açıkken, Yay burçları veya yükselen Yaylar ise kazalara veya sakatlanmalara karşı çok dikkatli olsunlar.

Sağlıkta 1 Kasıma kadar olan dönemde, kalça bölgenize, uyluklara, yüksek ateşe, ateşli rahatsızlıklara, eklem yerleri ağrılarına dikkat edin. Özelikle siyatik olarak bilinen rahatsızlığa yatkınlıklar artabilir. Spor yaparken çok dikkatli olun. Riskli sporlarda, ata binmek, kayak ve benzeri faaliyetlerde temkinli olmak önemli.

Mars Yay Burcunda Türkiye Etkisi

Yay burcu ülkemizin 7.evine denk gelmekte. Yani uluslararası ilişkiler, uluslararası anlaşmalar, faaliyetler alanına yerleşen Mars, diğer ülkelerle olan ilişkilerde düşünmeden hareket etme eğiliminde olabileceğimizi göstermekte. Bu konular hareketlenecek ama öncelikle Rusya ile bir süredir yolunda giden ilişkiler kritik bir sürece tekrar geçebilir. Rusya haritasında komşularını gösteren alana yerleşen Mars, bizim de uluslararası ilişkilerimizi tetiklemekte. Ve ironik biçimde Rusya devlet başkanı Putin haritasında Mars Yay burcunda ve transit Mars ile tetiklenmiş durumda, bu alan bizim uluslararası ilişkiler bölümünüze denk gelmekte. Sözün özü, Rusya ile ilişkiler tekrar gerilebileceği gibi, ani ve hiç beklenmedik durumlar da yaşanabilir. Özellikle Ekim ayında bu etki fazlasıyla hassasiyet vermekte.

Öte yandan Mars Yay yolculuğu ülkemiz adına Turizm Sektöründe hızlanma ve ivme verebilir ama bir taraftan da özellikle Ekim ayında turizme dönük veya ülkemizde yaşayan yabancılara dönük terör hareketleri açısından hayli riskli bir dönemdeyiz, dikkatli olmak ve özellikle turistik bölgelerde güvenliği arttırmak önemli olacak.

Mars, ülkemiz haritasından geçişinde bilinen ilişkilerin, evliliklerin aniden çözülmesine, ünlü bir çiftin veya çiftlerin beklenmedik biçimde ayrılmasına, boşanma haberlerine, ilişkilerle ilgili çok ani gelişmelere neden olabilir. Magazin işiyle uğraşanlara 1 Kasıma kadar olan döngüde hayli ilginç malzemeler çıkabilir.

Mars Yay transitinin dikkat edilmesi gereken tarihleri:

4 ile 9 Ekim arası ve 20 Ekim civarı bu transitin en hassas zamanları yaşanacak.

MARS YAY BURCUNDA İLERLERKEN UYGULAYABİLECEĞİMİZ ENERJİ ÇALIŞMALARI

Mars Yay yolculuğunda yoğun biçimde huzursuz bir enerjiye geçmemiz, kendimizi daha hareketli ama odaklanmakta sorun yaşıyor hissetmemiz ve planlı olmakta zorlanmak söz konusu. Bu transit sırasında diğer önemli bir nokta başta da aktardığım gibi, patavatsızlıklar, düşünmeden konuşma, ağzımızdan çıkanı duymama gibi durumları tetikleyebilir. Öncelikle iletişim sorunlarıyla başlarsak; konuşma ve ifade alanlarımıza MAVİ renk ve mavi renkli taşlar iyi gelir. Bu süreçte kendinizi ifade ederken sıkıntılı hissederseniz, Mavi tonlarını, boğaz bölgenize mavi aksesuarları, mavi renkli taşları tercih edin. Mavi renkli taşlar; Mavi kalsedon, Kiyanit, Tanzanit olarak sıralanabilir.

İç sıkıntılara, huzursuz enerjiye gelince, Mars’ın bu duygunuzu daha yoğun etkilediğini hissederseniz, bu duyguya en iyi gelen taş Lapus Lazuli veya Kaplan Gözü taşlarıdır. Her iki taşa da çok kolay ulaşabilirsiniz.

Mars Yay burcundan geçerken, iç öfkelerinizin, gerginliklerinizin arttığını hissederseniz, Hindistan Yağı ile eklem yerlerinizi ve genel olarak bedeninizi az miktarda yağlamak, ovalamak iyi gelecektir. İmkanınız varsa, hindistan cevizi yağı ile masaj yaptırın. Bu süreçte, Aromaterapi yağları içinde papatya yağı, nane yağı iyi gelecektir. Evde kokusundan faydalanabileceğiniz yağlar ise yasemin veya vanilya.

Burçlar Açısından Mars Yay Burcu Transiti Etkileri

Elbette ilk elden YAY burçları, yükselen Yay’lar veya ay burcu Yay olanlar daha yoğun etkilenecekler. Daha sonra İkizler gelmekte.

Yay burcu ateş elementine ait olduğu için diğer ateş grubu burçları Aslan ve Koç burçları da bu transiti özellikle duygusal etkileri açısından yoğun yaşayabilirler.

Koç veya yükselen KOÇ

Yolculuklar, yurtdışı temasları, eğitim konuları, babanız veya ebeveynlerinizle ilgili konular, iç dengeleriniz adına karışık bir dönem olabilir. Düşünmeden hareket etmemek sizin için önemli.

Boğa veya yükselen BOĞA

Kazalar açısından risk altındasınız. Sağlığınıza da bu dönemde dikkat etmek gerekmekte. Ani ve hiç beklemediğiniz bir şekilde özellikle ekim ayında ilginç gelişmeler yaşanabilir. Önünüzdeki 1 kasıma kadar olan döngüde planlarınızda değişimler söz konusu, biraz daha esnek ve geldiği yaşama durumunda kalabilirseniz sorunsuz atlatırsınız.

İkizler veya yükselen İKİZLER

ilişkiler, evlilik, ortaklı işler, eşinizle ilgili konular, yurtdışı kontakları, anlaşmalar, sözleşmeler, mahkemeler, turizm konularında hareketli bir süreç yaşanacak. Duygusal alanlarda özellikle Ekim ayına dikkat etmekte fayda var.

Yengeç veya yükselen YENGEÇ

Sağlınıza, genel bağışıklık sisteminize, enfeksiyonlara ve kalça bölgenizde siyatik ve benzeri sinir sıkışmalarına dikkat etmekte fayda var. Günlük rutinde hızlanacaksınız. Kendinizi alışık olmadığınız biçimde koştururken bulabilirsiniz. Kazalar ve sakarlıklara dikkat edin. Ayrıca düşmanlara, ekim ilk haftası kadınlardan gelebilecek sıkıntılara karşı uyanık olun. Gereksiz güç savaşlarına girmeyin. Mesleki konularda sakin ve ılımlı olmaya çalışın.

Aslan veya Yükselen ASLAN

Aşk, ilişkiler, çocuklarla ilgili alanlarda hareketli bir dönem söz konusu. İlişkilerde fazlasıyla tutkulu davranmak, düşünmeden hareket etmek olası ama aynı zamanda plansız gelişen durumlar sizi şaşırtabilir. Çocuklarla ilgili konularda daha sabırlı ve akılcı davranmak gerekebilir. Bu dönemde çocuklarınızla ilişkileriniz gerginleşebilir. Bebek bekliyorsanız 1 kasıma kadar olan döngüde kendinizi yormayın ve stresten uzak durun.

Başak burcu veya Yükselen BAŞAK

Aile,ev alanlarınız hareketleniyor. Ebeveynler, annenizle olan ilişkilerde gerginlikler veya ani gelişmeler yaşanabilir. Aile fertleri kazalara karşı daha hassas olabilir. Ev içi kazalara siz de dikkat edin, tedbirli olun. Ev ve yuva alanlarınızda hareketli bir dönem yaşanacak. Ev değişiklikleri, taşınma planlarınız varsa aniden aktive olabilir. Sinirli ve gergin olabilirsiniz ki özellikle evinizde enerjinin bu dönem dengeli olmasına daha fazla özen gösterin.

Terazi burcu veya Yükselen TERAZİ

Kısa seyahatler, kısa vadeli planlar sürekli değişiklik arz edebilir. Beklemediğiniz veya planlamadığınız yolculuklar, işler sizi meşgul edebilir. Kardeşler, yakın akraba veya arkadaşlarla ilgili hareketli bir döngü yaşanabilir. Bir süredir düşündüğünüz ama cesaret edemediğiniz işlere aniden cesur şekilde kendinizi başlamış bulabilirsiniz. İlişkilerde ise ani ve sürpriz gelişmeler söz konusu.

Akrep burcu veya Yükselen AKREP

Maddi konularda dikkatli olmanız gereken bir süreç var özellikle 1 Kasıma kadar. Finansal alanlarda düşünmeden ve fazla cesur adımlar atmayın. Gelir gider dengelerinizi oturtmak bu dönemde daha zor olabilir ki alışverişler veya diğer maddi konularda düzenli olmaya çalışın. Bu süreçte konuşmalarınıza çok dikkat etmelisiniz. İletişimle ilgili konuştuğunuza özen göstermek önemli olacak. Düşünmeden sözler vermeyin, yapabileceğiniz şeyleri vaat etmeye bakın.

Yay burcu veya Yükselen YAY

Mars sizi hareketli ve aktif kılacak. Kazalara, yaralanmalara karşı dikkatli olmalısınız. Kalça bölgenize, eklem ve siyatik sorunlarına, ateşli enfeksiyonlara dikkat edin. Plan yapmak size bu dönem zor gelebilir. Yapsanız da sürekli değişen koşullar her şeyin değişmesiyle durumları yeniden ele almak zorunda kalacağınız iş yükleriyle sizi uğraştırabilir. Daha agresif olmanız, iç huzursuzlukları yoğun hissetmeni olası. Bu süreçte yakınlarınızda olanlar, ilişkileriniz ve partnerinizle diyaloglarınıza dikkat edin. Düşünerek konuşun, sözleriniz sizi zora sokabilir.

Oğlak burcu veya Yükselen OĞLAK

İç huzursuzluklar, sebepsiz gerginlikler açısından dikkatli olunması gereken bir süreç geçireceksiniz. Depresyon veya iç öfkeler artabilir. Kendinizi kontrol etmekte zorlanabileceğiniz bir süreç 1 kasıma kadar aktif olacak. Bu dönemde spor yapmak ve biraz da kendinizle kalmak iyi gelecektir. 1 kasıma kadar bedeninizi ve ruhunuzu stresten korumaya çalışın. Giderler açısından yine bu süreç sizi zorlayabilir. Beklemediğiniz masraflar, giderlerle uğraşabilirsiniz. Finansal dengelere dikkat edin.

Kova burcu veya yükselen KOVA

Hedefleriniz, arzularınız, bir süredir planladığınız veya belirsizlik içeren konularda aniden hızlanma söz konusu. Hedefe dönük hareket etmek eğiliminiz yüksek olacak. Sakin ve dikkatli hareket edin. Merkezi sinir sistemi ve dolaşım sisteminize ve özellikle bacak sinirlerine dikkat etmek gerekiyor. Arkadaşlarla ilişkilerde biraz daha esnek ve dikkatli olmak doğru olur. Diğer yandan davetler, organizasyonlar açısından çok hareketli bir süreç geçirebilirsiniz.

Balık burcu veya Yükselen BALIK

İş ve kariyer konularında hızlanma, yoğun bir tempo söz konusu. Ancak tüm bu alanlarda planlı hareket etmek gerekiyor. Dağınık hissetme ve kendinizi işleri bir türlü toparlayamıyor duygusunda kalabilirsiniz. Öncelikle acele kararlar vermeyin, özellikle iş alanlarında düşünerek veya izleyerek hareket etmek önemli olacak. Duygusal konularda sert tepkiler verme veya bir süredir biriktirdiğiniz bir durumu aniden karşı tarafa söyleme eğiliminiz artacak. Biriktirdiklerinizden kurtulun ama bunu düşünerek yapmaya çalışın.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *