Vedik Astrolojiye göre Mars 11 Temmuz’da Yengeç’e geçti…

Yakın dönemde Mars’ın ilk kontağı Merkür ile olacak ve gezegen Merkür ile kavuşum etkisini 17 Temmuza kadar, yani Merkür Yengeç’ten ayrılana kadar sürdürecek. Ağzımızdan çıkana dikkat etmemiz gereken on günlük bir döneme girdik. Merkür’ün Mars ile kontağı 10 gün kadar sürecek. Bu aralıkta çabuk öfkelenme, küçük bir tartışmanın bile alevlenmesi söz konusu. Evinizde, yaşam alanlarınızda Mars’ın su grubu olan Yengeçte ikameti boyunca tesisat ve benzeri su sorunlarına dikkat etmek gerekecek. Kendimizi koruma, defansta kalma, alınma ve kaprislere uğraşma potansiyelleri artıyor. Ay sonuna kadar devam eden Venüs Jüpiter görünümü ilişkilerde Başak ve Boğa burçları açısından destekli etkiler vermekte. Ancak iç huzursuzluklarımızın artması, konuşmaların gerginleşme potansiyelleri, romantik bir yemeği veya güzel başlayan bir sohbeti ciddi bir kavgaya dönüştürdüğü gibi saçma bir nedenden başlayan tartışma beklenmedik bir hal alabilir. Önümüzdeki on günlük döngüde giriştiğiniz bir mücadelenin sonuçlarının nereye varacağını ön görmek kolay olmaya bilir. Bu etki aynı zamanda Mars’ın Yengeç’te ilerlediği dönem boyunca haklarınızı arama, kendinizi savunma ve savunmada kalma halini de tetikleyecek. Haksızlığa uğradığınıza inandığınız bir durum karşısında daha tepkisel ve kendinizi savunma ihtiyacına dönük etkiler tetikleniyor.

11 Temmuzdan itibaren Mars ve Merkür; Güneş ve Rahu’nun arasında kıstırılacak ve Vedik astroloji de Kartari Yoga dediğimiz bir etkide ilerleyecekler. 16 Temmuza kadar devam edecek bu durum,  16 Temmuz da Güneş’in İkizlerden ayrılmasıyla son bulacak. Kartari Yoga bu aralıkta işlerin ilerlemesini zorlu hale getirebileceği gibi attığınız adımların arzuladığınız sonuçlarını görmeniz veya yaşamanızı kolay kılmaz. Bu etki havanda su dövmek gibidir. Siz çabalasanız da sonuç almak kolay olmayacaktır. Bu nedenle 16 temmuza kadar olan süreçte önemli bir konuyu, organizasyonu, planlamayı yapmayın veya şartları boşuna zorlamayın. Yengeç, Oğlak, Başak, İkizler, Koç, Aslan ve Akrep burçları bu sıkışık durumdan daha fazla etkilenebilirler.

Mars’ın Yengeç yolculuğu ülkemiz haritasında parasal konular, likit akışı, bankacılık gibi finansal alanlarla bağlantılı olduğu için piyasalar açısından da inişli çıkışlı, dalgalı eğrileri tetiklenecektir. Esasen Mars’ın 27 Ağustos’a kadar Yengeç yolculuğu piyasalar, bankacılık sektörü, döviz kurları açısından stabil bir etkiden uzak olmamıza neden oluyor. Ağustos sonuna kadar özellikle de 23 Temmuz civarı para piyasaları açısından hassas bir dönem var.

Mars Yengeç transitinde en gergin zamanları 11 Temmuz ile 18 Temmuz arası, 23 temmuz da gerçekleşecek Yeni Ay sırasında ve ardından 24 Ağustos ile 28 Ağustos arasında vermekte. Gezegen; Temmuz ayında 11 ile 18 arası sıkışık bir pozisyonda ilerlemekte, sonuç almakta zorluklarla uğraşmamıza, başladıklarımızın varacağı sonuçları kestirmekte sorunlar verecek. 23 temmuz Yeni ay döngüsü sırasında yeni ayı oluşturan Ay ve Güneş ile tam kavuşumda ki bu etki, hayli olaylı bir yeni ay süreci yaşanmasına neden olabilir ve Ağustos sonunda gandanta/ düğüm noktasına geçen Mars, hem ülkemiz adına hem de bireysel haritalarımızda sıkıntılara işaret ediyor. Transitlerde, bilhassa Mars gibi gergin gezegenlerin düğüm noktalarından geçişleri dönüşümlere ve uzun süredir çözmediğimiz, görmezden geldiklerimizle yüzleşmek zorunda kalmamıza neden olur. Komşular, komşu ülkelerde karışıklıklar, bizim komşularla ilişkilerimizde sorunlar, finans piyasalarında büyük dalgalanmalar bu açıdan baktığımızda bu sert transitten direk etkilenebilecek konular arasında.

16 ve 17 Temmuz Güneş burç değiştirirken çok hassas bir dereceden ilerliyor, 17 Temmuzla birlikte Güneş Mars kavuşumu var öfke, çabuk tepki gösterme, mücadeleye girişme bu kavuşumun önemli yansımalarıdır. Dolayısı ile Mars ve Güneş özellikle 17 temmuzda ülke gündemi ve olaylar açısından çok hassas bir çizgiden ilerlememize neden olabilir.

23 Temmuzda gerçekleşecek Yeni Ay ise Mars kavuşumu ile gerçekleşiyor ki Ay, Mars ve Güneş tam kavuşum etkisinde iken Yeni Ay döngüsü oluşuyor. Bunun anlamı, olaylı ve ani gelişen başlangıçlara, durumlara karşı hazırlıklı olmalıyız. Kısacası, Mars Ağustos sonuna kadar bizi en az sıcaklar kadar terleteceğe benziyor…

Diğer yandan Mars korumamız, sahip çıkmamız gereken konular, bizim için önemli olan ama ses etmediğimiz mevzularda bizden beklenmeyen tepkiler göstermemize, defansa geçmemize, güvenliğimize, inandıklarımıza karşı daha savaşçı ve mücadeleci olmamıza neden olacak. Ancak bu süreçte 17 Temmuza kadar olan dönemde mücadele ettiklerimize dikkat etmek önemli. Sıkışık pozisyonda ilerleyecek gezegenin etkilerini bertaraf etmek için bu tarihlerde izlemek ve anlamaya çalışmak acele etmemek, sabırlı olmak önemli olacak. 17 Temmuzdan sonra ise gelmesini beklediklerimiz, sabır gösterdiklerimize karşı daha spontane, kararlı ve başlatan etkilere geçiş yapmış olacağız. Bu açıdan baktığımızda transit bizi durağanlaştıran konularda içimizdeki savaşçıyı uyararak, elimizi taşın altına koymaya meyil ettirecektir. Ama Mars hangi burçtan geçerse geçsin Mars’tır. Bu nedenle de akılla hareket etmek, sağ duyudan ayrılmamak ilk düsturumuz olmalıdır.

Kişisel hayatlarımızda özellikle Yengeç burçları oldukça hareketli bir dönem geçirecekler. Mars’ın tüm bu aksiyon vaat eden enerjileri, Yengeç’lerin bir anlamda tepelerinde gerçekleşecek. Yengeç burçları, yükselen Yengeç’ler, Ay burcu Yengeç olanlar ağustos sonuna kadar planlı ve organize hareket etmeye özen gösterin. Hayatınızdaki bir çok alanda aniden baş gösteren durumlar aynı anda bir çok cephede savaşmanıza neden olabilir. Örneğin, hem iş hem kariyer, hem evlilik hayatınızda üst üste gelen bir çok krizle uğraşabilirsiniz. Ancak unutmayın ki Mars her zaman kişiye itici güç ve mücadele isteğini de beraberinde getirir. Bu aksiyon durumu bilhassa 17 temmuzdan itibaren aktif olacak.

Mars ile yönetilen Koç ve Akrep burçları da doğal olarak bu döngüden etkilenecek burçlar arasında. Özellikle 17 Temmuz ve 23 Temmuz civarı ev ve kişisel alanlarınız arasında önemli seçimler yapmak durumunda kalabilirsiniz. Fiziksel ve ruhsal olarak temmuz ortasına kadar kendinizi yormadan, dikkatli ve akılcı hareket edin. Ani kararlar verme, yer değişikliği yaşama veya taşınma, şehir, ülke değiştirme gibi konularda sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Tüm bu dönemde tedbirli ve akılcı hareket etmeye bakın.

Bu dönemi ilişkiler alanında deneyimleyecek burçlar ise Oğlak ve Balıklar…  Balık burçları çocuklar ve çocuklarla ilgili konularda bir süredir sabrettiklerini dışarı vurma, aktarma veya düzenleme cesareti göstermeleri bir yana, ilişkiler ve aşk hayatlarında hareketli bir dönem geçirecekler. İlişkilerde daha cesur adımlar atma, öne çıkma öncülük etme söz konusu. Kızgınlıkları ve öfkeleri taşabilir. Biriktirdiklerini aniden ortaya dökebilirler. Balık burçları, yükselen Balıklar ve ay burçları Balık olanlar duygusal dalgalanmalara bu dönemde biraz daha açıklar.

Oğlak burçları ise evlilik, eşle ilgili konular, ortaklıkları, ortaklarıyla olan ilişkileri, her türlü ikili ilişkilerinde gergin bir dönem geçirebilirler. Öncelikle eş ve evlilikte Oğlak burçları dikkat etmeliler. Daha sabırsız ve tahammülsüz olacakları bir dönem söz konusu.

Boğa ve Başak burçları yakın çevreleri, sosyal alanlar, arkadaşlar, kardeşler, yakın arkadaşlar gibi kendilerine ait çevreleri  açısından hareketli bir döngüden geçiyorlar. Sık seyahat etme, ani verilen kararlarla bir süredir bekletilen girişimlere odaklanma, hedeflerine dönük hareket etme ve cesur adımlar atma istekleri artıyor. Ancak girişimler adına 17 temmuza kadar beklemekte fayda var. Başak burçları hayatlarından çıkartmak istedikleri bir arkadaşla ilgili radikal kararlar alabilirler.

Yay ve Aslan burçları Mars transitini dikkatli yönetmeliler. Yay burçları kazalara, aksiliklere karşı 20 temmuza kadar dikkatli olmalılar. Genel olarak transit boyunca değiştirmek istedikleriyle ilgili ani kararlar içinde kendilerini bulabilirler. İş, kariyer ve parasal konularda duygusallıktan uzak akılcı adımlar atmaları gerekiyor. Krediler, bankalarla ilgili işlerde 17 temmuzdan sonra daha rahat etkiler söz konusu. Duygusal hayatlarında ise 27 Temmuzdan itibaren rahatlayacaklar.

Aslan burçları içsel olarak bu süreçte kendinizi olmadığı kadar huzursuz hissedebilirsiniz. Küçük olayları büyütmeden, sonuç odaklı bakmanız işinizi kolaylaştırır. Gizli düşmanlara, fark etmediğiniz hasımlarınıza karşı dikkatli olmalısınız. Yurtdışıyla ilgili atmak istediğiniz adımlar veya planlar varsa 17 Temmuzdan sonra ele almak daha doğru olacaktır.

Kova ve İkizler burçları maddi konularda hareketli bir dönem geçireceksiniz. İkizler burçları değer verdikleri konular, aile işleri, halledilmesi gereken maddi konular, alacaklar açısından yoğun bir dönem geçirecekler. İkizler özellikle 20 temmuza kadar konuşmalarına, kendinizi ifade şeklinize dikkat edin Yazılı veya sözlü anlaşmalarda koşulları iyi kavramaya çalışın. Gözden kaçırmalar, atladığınız detaylar 20 temmuzdan sonra size sıkıntı verebilir. Duygusal konularda 17 temmuza kadar beklemek ve süreci iyi yönetmek faydanıza olacaktır.

Kova burçları ise çalışma hayatı, mesleki konular, meslektaşlarla ilişkiler açısından halletmeniz gereken işleri toparlama döneminden geçeceksiniz. Günlük rutinde sürekli bir koşturma ve yoğun bir tempoda olabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dönemden geçiyorsunuz kişisel alanlarınızı ihmal etmeyin.

Terazi burçları, kariyer ve iş konularında temponuz, koşturmanız artıyor. İş konularında 17 Temmuzdan sonra yoğun ama önemli konuların halledileceği bir süreç geçireceksiniz. Bir süredir durağan giden konular hızlanacak, sonuç alamadıklarınızdan sonuç alabileceksiniz. Duygusal olarak temmuz sonundan itibaren Venüs’ün burcunuzu desteklemesiyle daha rahat bir döngüye geçeceksiniz. İlişkilerle ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *