Mart ayına burç değiştirirken düğüm noktasından geçen Mars ile başlıyoruz. Vedik (Hint) Astrolojiye göre Mart ayını Koç burcunda geçirecek olan Mars, 3 Martta kadar kritik bir dereceden gergin ve devinimsiz yani sonuçlarını düşünmeden hareket etme potansiyellerimizi tetikleyerek geçecek. 4 Marttan itibaren ise gerilemeye başlayacak olan Venüs Balık burcunda Nisan ortasına kadar ilişkiler, parasal konular ve estetikle ilgili alanlarda eski konuları yeniden önümüze getirebilir.

Gökyüzünde Evrensel Üçgen Var!

Mars’ın Koç burcuna geçiş derecesi ve Gandanta Düğüm noktasının getirdiği zorluklar atlatıldıktan sonra her ne kadar Venüs gerilemesi varsa da Mars, 19 Marta kadar Vedik Astroloji de Evrensel Üçgen veya diğer ismi ile Karmik Üçgen oluşumunu gerçekleştiriyor. Bu etki Mars, Rahu ve Satürn arasında gerçekleşirken, bu süreçte her üç gezegende aynı yöneticiye sahip takımyıldızlar tarafından yönetilecek ve gökyüzü kadersel döngüleri harekete geçirecek. Ateş grubunda oluşacak bu etki, ani ve ölçümlenemez biçimde hayatımızda birden gelen ilginç gelişmeleri önümüze koyabilir. Uzun süredir devam eden çalışmalarınızın sonucunu alma, hedefe birden ulaşma, yaşamınızda elbette bu alanın nerde olduğuyla bağlantılı olmak koşuluyla ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu nedenle Marttın 19 kadar olan döngüde koşullar zor olmakla birlikte tamamlama ve nihai hedeflere ulaşma etkileri de güçlü çalışacaktır. Bu noktada oluşumu daha şanslı ve hızlı yaşayacak olanlar Koç, Yay ve Aslan burçları olacaktır. Koç, Aslan veya Yay burcunda Vedik astrolojiye göre Ay, Güneş veya önemli bir gezegen oluşumu olanlar şanslı etkiler içinden geçiyorlar. Hayatlarında beklenmedik fırsatlar yakalama, ruhsal olarak bir tamamlama ve fark etme döneminden geçme, iş veya kariyerlerinde beklenmedik bir durum ile pozisyon değişimi yaşamaları söz konusu. Ateş ve Hava grupları (Koç, Aslan, Yay, Kova, İkizler, Terazi) biraz daha yoğun faydalanmakla birlikte diğer burçlarda haritalarında bu etkinin bulunduğu yerle bağlantılı olarak dönüşümleri deneyimleyebilir.

Mart ayının bilhassa 20’sinden sonraki döngüsünde eski defterlerin açıldığını ilişkilerde geçmişten gelen kişilerin daha sık önümüze çıktığını, bir tarafımız Mars Koç bağlantısı ile yakıp yıkmak isterken, diğer bir tarafımızda geçmişten gelen konularla haşır neşir olmak zorunda kalabiliriz. Mart ayı ilişkiler adına hareketli zamanlar vaat ederken, Koç burçları başta olmak üzere Koç, Terazi, Aslan ve Yay’lar adına koşturma içinde geçebilir.

Mars Koç burcunda… Yel Değirmenleriyle Savaşmayın!

Tuttuğunu koparma, hakkın olanı alma eğilimi ile içgüdüsel ve spontane ilerleme arzusu artacak. Daha kavgacı ve tepkisel olabiliriz. Rekabet içgüdüsü artarken, uzlaşmakta zorlanabiliriz. Almanız gereken bir işi, durumu savaşarak almanız, hakkınız olana sahip çıkmanız, istediğiniz bir hedef veya benzeri durum için savaşmaktan çekinmemeniz Mars Koç yolculuğunun alt yapısını oluşturur. Ancak bu gözü kara e fütursuz duruşu sergilerken, stratejik olmak, planlı hareket etmek, önceden yapılan planlara uymak o kadar zordur ki. Mars Koç yolculuğunun belki de en önemli sınavı sabırdır ve dikkatli hareket etme kabiliyeti en alt seviyesine düşer. Bu etkiye eklenecek Venüs gerilemesi ortaya ilişkilerde gerginlikler çıkarabilir. Evren mart ayında zıtlıklarla bizi sınayacak görünmekte. Hem sabırsız olacak, hem de sabırlı olmak zorunda kalacağız. İşte tüm bu karmaşa içinde akıllı davranan, sabrın sonunun selamet olduğu bilenler ve düşünerek hareket edenler kazanacaktır. Aksi halde toz duman halinde geçen çok yorucu bir Mart ayını geride bırakabiliriz.

Mars’ın Koç burcu yolculuğunda özellikle ilişkiler ayağında sınavı Terazi yükselenler, Terazi burçları veya Ay burcu Terazi olanlar daha fazla yaşayabilir. İlişkiler, arkadaşlıklarda dahil ikili her türlü ilişki, eş veya partnerle süregelen sorunların artması veya tahammülün bittiğine inanmak söz konusu. Terazi burçları ilişkiler adına bu ayı iyi yönetmeliler.

Mart ile 19 Mart arasında fırsatlar sunma potansiyeli daha yüksek olan savaşçı gezegen, daha önce sabrettiklerinize akılcı davranmanız şartı ile güzel sonuçlar verebilir.

Venüs Gerilemesi Başlıyor…

Nisan ortasına kadar devam edecek gerileme süreci, ilişkiler ve maddi konular açısından bekleme, ilerleyememe veya eski sorunlarla tekrar yüzleşme getirecek. Balık, Akrep, Yengeç, Başak, Koç, Terazi burçları ve bu alanlarda yükselenleri olanlar gerileme sürecinden yoğun etkilenecekler. Piyasalar ve nakit akışları açısından sıkıntılı bir sürece işaret eden Venüs gerilemesi, sadece aşkta değil, para ve ekonomi üzerinde de hayli durağan ve kısıtlayıcı bir sürece işaret etmekte. Dekorasyon, estetik gibi konularda dikkatli olunmalı ve mart ayının tamımı ve nisan ortasına kadar bu alanlarda radikal adımlar atılmamalı. Venüs gerilemesiyle ilgili ayrıntılara daha önce konuyla ilgili yazımdan ulaşabilirsiniz.

Venüs Gerilemesi: https://www.sebnemeksib.com.tr/2017-venus-gerilemesi/

12 Martta Vedik Astrolojiye göre ASLAN burcunda önemli bir DOLUNAY var. 12 Mart Dolunay’ını önemli yapan unsurun başında Dolunayı oluşturan Ay ve Güneş’in Rahu ve Ketu yani karmik düğümlerle aynı boylamda birlikteyken oluşacak olması. Mart ayı kadersel döngülerin hayli yüksek olduğu bir aya işaret etmekte. Bu nokta evrensel üçgenin etkin olduğu zaman aralığında gerçekleşecek olan Dolunayla birleşecek ki hayli güçlü bir dolunay bizi bekliyor. Keskin çizgilerin öne çıktığı bu süreçte 10 Marttan itibaren Aslan ve Kova burçları ağırlıklı olmak üzere sizin için önemli tamamlamaları ve uzun süredir beklediğiniz sonuçları almak adına büyük destek alabilirsiniz.

Mart ayının son haftasına denk gelen YENİ AY süreci ise hayli ilginç ve bu ayın Dolunayına göre çok daha sert ve gergin geçecek. Yeni Ay, Vedik Astrolojiye göre Balık burcunda oluşuyor ki hem ülkemiz adına hem de bireysel hayatlarımızda sert virajları ve olayları tetikleme potansiyelinde. Gandanta noktasındaki Uranüs ile kavuşum etkisinde oluşacak Yeni Ay, çok ani gelişmeleri ülke yönetimi ve gündemine şok etkisi ile düşürebilir. Esasında bu ay 25 marttan itibaren gündem, piyasalar ve ülke yönetimiyle ilgili ani gelişmeler oluşma potansiyeli görünmekte. Ve bu gelişmeler beklenmedik biçimde ve sarsıcı olma eğiliminde.

Mart Ayı BURÇ YORUMLARIMA bu linkten ulaşabilirsiniz. Sevgilerimle…

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *