Koç Burcu:

İlişkilere yoğun şekilde odaklanacağız Mart ayında Venüs gerilemesi maddi konular ve gelir gider dengelerinize dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. Şubatın sonunda gerçekleşen Güneş tutulması hedefleriniz, projeler, sosyal çevreniz üzerinde ani gelişmeleri Mart ve Nisan aylarında etkin kılıyor. Lüks tüketime dikkat etmek ve harcamalarınızda kontrollü olmak bu ay dikkat etmeniz gerekenler arasında ilk sırada. Diğer yandan burcunuzda konaklayacak Mars, 5 Mart ile 19 Mart arası hayatınızda ilginç gelişmeler yaşamanıza olanak sağlayabilir. 20 Martta kadar olan döngüde şans etkileriniz oldukça yüksek. Öte yandan ilişkiler ve aşk hayatınızda gizli bir konu öne çıkabilir. Eski bir aşk veya sevgili ummadığınız şekilde hayatınızda belirerek karışıklık yaşamanıza neden olabilir. Duygusal konularda dikkatli olmanız gereken bir ay söz konusu. Mart ayı yoğun ve aktif olacağınız bir çok konuyu bir arada çözümlemek durumunda kalacağınız etkiler barındırmakta.

Boğa Burcu:

Kariyer ve iş alanlarınızda bilhassa çalışan boğa burçları adına ani gelişmeler söz konusu. Mart ve Nisan aylarında iş hayatınızda hareketli bir süreç yaşayacaksınız. Görüşmeler artabileceği gibi duran bir projenin yeniden aktif olması veya yeni bir iş beklemediğiniz şekilde hayatınızda aktif olabilir. Sosyal hayatınız adına hareketli bir döngünüz başlıyor. Bu ay arkadaşlar, görüşmeler açısından yoğun olacaksınız. İlişkiler ve aşk hayatınızda ise bir süredir beklettiğiniz, ilerleyemediğiniz bir konuda karar verme, harekete geçmek söz konusu. Ay boyunca aktif olacak Venüs gerilemesi maddi konular ve ilişkiler açısından dikkatli olmanızı ve düşünmeden hareket etmemeniz gerektiğini vurgulamakta. Bu ay başından itibaren karar verirken acele ile adım atmayın.

İkizler Burcu:

Geçen ay sonunda gerçekleşen Güneş tutulması iş ve kariyer konularında sizi yeni bir dönemin, önemli bir projenin içinde tutabilir. Eğitim, yurtdışı bağlantıları, seyahatler, tanıtım ve organizasyon bağlantılı işleriniz varsa, bu ay boyunca ilginç gelişmeler yaşanabilir.  Venüs gerilemesi bu ay sosyal alanlarla ilgili eski konuları gündemde tutacak. Bir arkadaşınız veya dostunuzla ilgili geçmişten gelen bir konuyu yeniden ele almak durumunda kalabilirsiniz. Bu süreçte düşmanlara ve rakiplere dikkat etmeniz yerinde olur. İlişkiler ve aşk hayatınızla ilgili ise karar alırken temkinli olun ve ani adımlar atmadan, akıllıca ilerlemeye çalışın. Acele ve düşünmeden hareket etmemelisiniz. İlişkilerle ilgili yeni bir başlangıç 15 Nisana kadar sizin adınıza destekli değil. Bu ay gerçekleşecek ve 5 ile 19 Mart arası aktif olacak evrensel üçgen, bir süredir beklettiğiniz veya ilerleyemediğiniz bir konuda sonuca ulaşmanızı ve beklenmedik gelişmeler yaşamanızı sağlayabilir.

Yengeç Burcu:

Geçen ay gerçekleşecek yılın ilk tutulma serisinin etkisi Mart ayı boyunca ani gelişmelere açık olacağınıza işaret ediyor. Geçen ay sonu aktif olan tutulmalar Mart ayı boyunca ele aldıklarınızda gidişatı belirlemekte veya stabil olmakta zorlanabileceğinize işaret etmekte. 5 Mart ile 19 Mart arası iş ve kariyer konularında sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Beklemediğiniz bir haberle şartları yeniden değerlendirmeniz söz konusu. Genel olarak, ay boyunca şartları zorlamayın ve olmayan, ilerlemeyen konularda ısrarcı olmamaya çalışın. Eğitim ve yurtdışı alanlarında ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak için Venüs gerilemesi beklemenizi öneriyor. Eski bir aşk veya ilişki tekrar hayatınızda aktif olurken, karar vermek için 15 Nisan sonrasını beklemek akıllıca olacaktır. Kariyerinizle ilgili ay sonunu iyi organize etmeye gayret edin.

Aslan Burcu:

Bu ay ilişkiler, ortaklı konular, yurt dışı kontaklarınız, anlaşma ve sözleşmelerde bekleyen ve ilerlemeye konularda tamamlamalar söz konusu. Evlilik veya partnerinizle ilgili önemli gelişmeler, sürpriz durumlar yaşanabilir. İlişkilere ve eşiniz, partnerinizle ilgili konulara odaklı olacağınız bir süreç söz konusu. Kişisel ihtiyaçlarınızı ve önceliklerinizi iyi belirlemeniz gerekmekte. 12 Mart tutulması burcunuzda oluşuyor ki sizin için önemli bir konuda tamamlama yaşayacaksınız. Büyük bir çıkış, projeye veya bir teklifle değişine koşulları yeniden düzenleme gereği doğabilir. 20 Martta kadar olan aralıkta şanslı bir döngünüz var. Mart ayı boyunca ikili ilişkilerinizde karşı tarafa odaklanırken kendi ihtiyaçlarınızı da gözetmelisiniz. Yurt dışı planlarınız varsa bu ay ani bir kararla bir süredir beklettiğiniz bir seyahati organize edebilirsiniz. Bekar Aslanlar için aşk hayatlarında özellikle ayın ilk yarısı ani bir sürpriz gelişme ve ilişki söz konusu. Venüs gerilemesi nedeniyle birlikteliklere özellikle de yeni bir başlangıca mesafeli yaklaşmak doğru olacaktır.

Başak Burcu:

Venüs gerilemesi karşı burcunuzda meydana gelecek ki duygusal konularda kendinizi tartmak, ilişkiyi gözden geçirmek, birliktelikte yüzleşme yaşamak söz konusu. Maddi konularda bekleyen, ilerlemeyen konularda yeni gelişmeler olabileceği gibi, riskli bir yatırıma bilhassa ortaklı bir çalışmaya girerken, yeni projelerde temkinli olmalısınız. Aile ve iç alanlarınızda, evinizle ilgili konularda başkalarının ve aile fertlerinin dertleriyle ilgilenmek durumu söz konusu. Sizin dışınızdaki gelişmeler nedeniyle önceliklerinizi sürekli değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Planlı ve organize yönlerinizi bu ay ortaya koymak doğru olur. Ayın ilk yarısı ilişkiler ve eş, partnerle ilgili konular öne çıkarken, ikinci yarısı aile veya ebeveynlerinizle alakalı alanlara dikkatinizi yoğunlaştıracaksınız.

Terazi Burcu:

Burcunuzun yöneticisi Venüs ay boyunca geri harekette ilişkilerle, aşk hayatınızda özellikle ayın ilk haftaları ani gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. Eski bir ilişki tekrar karşınıza çıkabilir veya devam eden ilişkinizde yürümeyen yönleri fazlasıyla irdeleyebilirsiniz. İlişkilerde durumları gözünüzde büyütme, görmek istediğiniz gibi algılama söz konusu ki gerçekçi yaklaşımlar içinde olmanız önemli olacak. Bu ayın sizin için önemli teması ilişkiler, ortaklı işleriniz, proje çalışmaları, ikili ilişkiler ve aşk hayatınız, eş, partnerle olan durumlar olarak özetlenebilir. Dikkatiniz daha çok aşk hayatınıza yönelirken, şaşırtıcı gelişmeler 20 martta kadar olan döngüde sizi etkileyebilir. Karşı burcunuzda ay boyunca kalacak olan Mars, bu alanlarda oldukça hareketli bir zamana işaret etmekte. Maddi konularda özellikle iş alanlarınızda yeni girişimlere mesafeli yaklaşmak yerinde olacaktır. Bu ay daha çok rutinde kalmak, elinizdeki işleri tamamlamak ve rutini iyi planlamak daha doğru olacaktır.

Akrep Burcu:

Aşk ve ilişkiler açısından hareketli bir ay geçireceksiniz. Venüs gerilemesi ay boyunca etkin olurken, çocuklar, ilişkiler, aşk hayatınızda önemli gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız bu ay hamilelik olasılığınız yüksek. Aşk ve ilişkilerde durumları gözünüzde büyütmeden ve net bir öngörüyle hareket etmeniz önemli. Bu ay ilişki veya aşk alanlarında ciddi kararlar ve yeni adımlarda temkinli olmalısınız. Alacağınız kararları uzun vadede tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Maddi konularda alım ve satımlarda planlı davranmalısınız. Aksi halde bütçenizin üzerinde ve sonradan sizi zora sokabilecek durumlar söz konusu. İş ve mesleki konularda 20 Martta kadar olan döngüde beklemediğiniz bir teklif, yeni bir iş alanı sizi meşgul edebilir.

Yay Burcu:

Sosyal alanlarınızda başkalarından gelebilecek desteklere açıksınız. Dostluklar ve arkadaşlıklarınızın sınandığı bir süreç yaşanabilir. Arkadaşlarınızla ilişkilerinizde daha net ve gerçekçi yaklaşımlarda bulunmanız, durumları sadece kendi açınızdan değerlendirmeden hareket etmeniz önemli. Yeni bir ilişki, aşkta sürpriz bir  gelişme yaşanabilir. İlişkilerde karşı tarafa verdiğiniz sözlere de dikkat edin, gereksiz sorumluluklar almanız olası. Bu sorumluluklar özellikle iş hayatınızda daha sonra sizi yorabilir. ilişkiler açısından yoğun bir dönem yaşanacak. Eski bir ilişkiyle ilgili ani gelişmeler kafanızın karışmasına neden olabilir, dikkatli olun.

Oğlak Burcu:

Maddi konular, satış ve pazarlama işleri açısından hareketli bir döngüden geçiyorsunuz. Ortaklı işler ve kariyer konularında eski projeler ve işler bu ay fazlasıyla aktif olabilir. Yarım kalan, yürümeyen bir konuyu çözümleme fırsatının doğacak. Ancak net ve akılcı yaklaşımlar sergilemeniz durumunda sonuç alabilirsiniz. Kompleks ve karışık işleri bu ay dikkatli ele alın. Duygusal alanlarda iniş çıkışlar, ani kararlarla hareket etme eğilimi ay boyunca etkin olacak. Kişisel alanlarınızı korumak, kendi ihtiyaçlarınıza dönmek ve sosyalleşmekten ziyade biraz daha sınırlarınızı belirleyerek hareket etmek arzunuz yüksek. Yarım işleri çözümlemek, eksikleri tamamlamak adına uygun olan enerjiler, yeni bir konuyu aktif etmeden daha çok planlamaya dönük olmanızı gerektiriyor.

Kova Burcu:

Maddi konular, aile ve ev konuları öne çıkıyor. Bu ay estetik müdahaleler, değişiklikler adına şartlar uygun değil. Estetik konularda Nisan ortasından itibaren adım atmak yerinde olur. Benzer şekilde evinizle ilgili dekorasyon işlerinde bu ay beklemek daha doğru olacaktır. Parasal konularda verimli etkileriniz söz konusu. Beklemediğiniz yerlerden gelebilecek gelirler sizi şaşırtabilir. Duran ilerlemeyen konularda gelişmelere açık olacaksınız. Duygusal hayatınızda verdiğiniz sözlere dikkat edin.  Plan yaparken uzun vadeli bakmayın, Mart ayı içinde başlayan konu ve işler sonradan tekrar ele almayı gerektirebilir. Aşkta kararsızlıklar yaşanabilir ve ne yöne gideceğinizi belirlemekte zorlanabilirsiniz. Aşkta karar vermek için bu ay şartlar çok uygun değil.

Balık Burcu:

Venüs gerilemesi sizi dikkat çekici kılarken, odağınız daha çok ilişkiler ve yakın çevrenize ilgili konularda olacak. Arkadaşlar, yakın çevre açısından hareketli bir süreç var. Bir arkadaşınıza yardımcı olmak, destek olmak veya eskiden gelen bir konuyu çözüme ulaştırmak söz konusu.  Bu ay eski konular, eski ilişkiler, önceden başlayan durumlar sıklıkla hayatınızda aktif olabilir. Ayın etkileri daha çok tamamlama, önceden başlayan konuları düzenleme ve sonuca ulaşmaya yoğunlaşıyor. Yeni başlangıçlar, yeni bir ilişki adına ise temkinli olmakta fayda var. Duygusal tarafınız fazlasıyla öne çıkabilir. Gerçekçi olmanız bu ay sizin adınıza hayli önemli olacak.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *