Vedik Astrolojiye göre 27 Mart Pazartesi günü İstanbul’a göre saat 08.20 da Balık burcunda Yeni ay döngüsü başlıyor. Yeni AY, 28 Mart Salı günü sabah 05:57 de tamamlanacak. Ve etkisi hafta boyunca sürecek.

Yeni ay Vedik Astroloji de Ay’ın enerjisinin en zayıf olduğu döngüleri anlatması bir yana, başlayan ve tohumlanan durumların dolunaya kadar gelişip serpilmesini temsil eder. Ay ve Güneş’in kavuşum etkisine girdiği bu süreçte Yeni Ay’ın başladığı an haritasında Koç burcu yükseliyor. Öncü bir burç olan Koç, başlatan etkileri ile bir süredir devam eden durağanlığı ani bir şekilde ateşleme eğilimi içinde. Yeni Ay Balık burcunda değişken bir alanda gerçekleşirken, döngünün an haritasında Koç burcunun vurgulu olması değişimlerin aniden ve birazda düşünmeden başı sonu çok da hesaplanmadan gerçekleşebileceğine işaret etmekte. Sözün özü, Yeni Ay ile başlayan döngüde gelişen durumların sonuçlarının tahmin edilenden farklı bir yere varması olasılığı hayli kuvvetli durmakta.   Yeni Ay sırasında ekstrem etkiler vurgulu. Öncelikle Uranüs (sideral- yıldızıl hesaplamaya göre) gandanta derecesinde ve artık 7 yıllık döngüsünü bitirerek Koç burcuna geçmeye hazırlanmakta. Bu aralık onun için pek de hayra alamet değil. Aniden öngörülmesi zor olayları tetikleyebilir. Ülkemiz haritasında hükümet ve devlet yöneticilerini temsil eden bir alandan yapacağı bu yolculukta beklenmedik durumları başlatacak.

Merkür Koç burcunda ve o da gandanta noktasından ilerliyor ki ticari konular, ülkemiz adına gençlerle ilgili durumlar, komşular dış ilişkiler açısından yine şaşırtıcı ve beklemedik gelişmeler yaşatabilir. Merkür Türkiye haritasında aynı zamanda bizim iç alanlarımız ve ülke topraklarını temsil etmekte ve Mars ile yaptığı kavuşumla doğal afetler açısından da risk işareti vermekte. Venüs yanık  ve geri hareketli. Tüm bu etkiler 25 Mart ile 3 Nisan arasında etkin olacak Yeni Ay döngüsü terör olayları, ani gelişmeler, hükümet ve ülke yöneticileriyle ilgili karışıklıklara, halkı ve toplumu gösteren alanlarda gerginliklere açık etkiler vermekte. Ülkemiz haritasında Yeni Ay halk, meclis, gençler ve hükümetle ilgili konularda gündemin yoğun olabileceğine işaret etmekte. Ekonomik olarak sıkıntılı bir süreç ve piyasalarda aşırı durgunluk etkisi yoğun olarak hakim olabilir. Yeni Ay sırasında Ankara üzerinde oldukça gerilimli hatların aktif olması bilhassa Ankara açısından olaylara ve terör dahil ani eylemlere açık etkiler vermekte.

Esasen Mart ayı Yeni Ay’ının en önemli etkisi; bir süredir devam eden gergin ve belirsiz havanın aniden hareketli bir döngüye yerini bırakarak, değişken ve öncü burçların  tetiklemeleriyle sonuçlarını ön görmenin zor olacağı bir dönemi başlatacak olması. Dolayısı ile enerjiler durağanlıktan kontrolü zor bir hareketliliğe doğru akmakta ve bu akışta Yeni Ay baş mimar görevi üstleniyor.

Yeni Ay’a Bireysel Etkilerimiz Açısından Baktığımızda;

Yeni Ay döngüsünden Balık, Koç, Aslan, Yay, Balık, Başak, Kova burçları ve burçlarda yükselen veya Ay’ları olanlar daha yoğun etkilenebilecekler diyebiliriz.

Genel olarak kadersel değişimlerin, ani verilen kararların, yeni gelişmelerin etkin olacağı bir döngü harekete geçiyor.  Ancak bu süreçte düşünmeden adım atmayın ve özellikle duygusal konularda dağılan iç dengelerinizle karar vermeyin. Yeni ay özellikle duygusal alanlar ve ilişkiler açısından kadınlar üzerinde daha etkin olacak. Ay-Uranüs kavuşumu, Yanık ve retro Venüs etkileri, Ay’ın Güneş tarafından bertaraf edilmiş olması derken kadınları iç dünyaları, duygusal tepkileri, kararlar, evlilik alanları, eş veya partnerle ilişkileri açısından zorlayabilir.   Unutmamanız gerekense bilhassa 26 Mart ile 3 Nisan arasında karar almak ve uygulamak adına şartlar uygun değil. Bazen çemberin dışına çıkıp izleyerek hareket etmek gerekir ya, işte yeni ay süreci tam da bunu anlatıyor. Zira alacağınız kararlarda şartlar o kadar değişmeye müsait ki kendinizi başladığınız noktadan çok farklı bir yere savrulmuş bulabilirsiniz. Bu etki sadece duygusal hayatınız açısından değil, iş ve kariyer konuları, önemli bir karar veya adım içinde geçerli. Bu nedenle fırtınanın gözü olarak aktarabileceğim yeni ay döngüsünün kuvvetle aktif olacağı 27 ve 28 Mart günlerine önemli bir işinizi denk getirmemek yerinde olacaktır. Yeniayın tam randıman göstereceği bu iki gün enerjiler oldukça dengesiz ilerleyecek. Başlatmanız gereken bir durumu mümkünse 29 Marttan itibaren ele almak çok daha uygun olur.

Yeni Ay sırasında Venüs ve Ay hayli gergin bir hattın içinde kalmaktalar. Satürn Ay ve Venüs’le yaptığı gergin kontaklarla ilişkiler, parasal konular ve duygusal karışıklıklar açısından zihnimizin karışık ve ne yöne gideceğimizi bilememe durumu yaratacak ki özellikle duygusal konular ve ilişkiler açısından Mart ayı sonu ve Nisan ilk haftası kararlarınızı hayata geçirmek adına acele etmeyin. Ayrıca lüks alımlar, estetikle ilgili konular, parasal işlerde daha dikkatli ve sabırlı olmakta fayda var.

Diğer yandan 27 Martla birlikte gökyüzünde tekrar “Evrensel Üçgen” oluşuyor. Evrensel üçgen sıklıkla denk gelmeyen özel bir etkidir ve inanışa göre karmik yani kadersel döngülerin devreye girdiği gökyüzünde özel bir hat oluşur. Koç, Aslan ve Yay burçlarında Merkür (Koç), Rahu (Aslan) ve Satürn (Yay) gezegenleri vasıtasıyla gerçekleşecek bu akış, hayatınızda ani biçimde gelen yeni gelişmeleri tetikleyebilir. Evrensel Üçgen’in bir ayağını oluşturacak karmanın efendisi Satürn hayatlarımızı beklemediğimiz biçimde hareketlendirebilir. Süreç yaklaştığında konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi vereceğim.

Burçlara göre Yeni Ay döngüsü

Koç Burcu veya Koç Yükselen

Maddi konularda Nisan’ın ilk haftası riskli adımlar atmamaya çalışın.  Bir süredir satmayı, elden çıkarmayı planladığınız bir mal, iş veya benzeri bir konuyla ilgili ani gelişmeler yaşanabilir. Duygusal ve ruhsal olarak dengelerinizi bozmadan ve sükunetle hareket edebilirseniz, bir süredir beklettiğiniz veya beklediğiniz bir konu dünyevi veya duygusal alanda hızlı bir gelişme ile size yeni olanaklar sunabilir.  Evrensel üçgenin gerçekleştiği alanlardan birisi de burcunuza denk geliyor ki eğer şartları zorlamadan ve çevrenizle kuracağınız iletişime dikkat ederek bu döngüyü yönetebilirseniz nisan ayı ortasına kadar yeni gelişmelerin içinde olabilirsiniz.

Boğa Burcu veya Boğa Yükselen

Hedeflerinizi yeninden gözden geçirme süreçlerinden geçiyorsunuz. Beklediğiniz sabrettiğiniz veya haklı olduğunu bir durumla ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir. Maddi konularda dikkatli olun, acele kararlar veya sabırsız adımlar atmayın. Özellikle spekülatif finansal alanlarda başkalarının dediklerine veya sözlerine göre hareket etmemek yerinde olacaktır. Emin olmadığınız veya çok da bilmediğiniz bir alanda Nisan ilk haftası riskli bir girişim sizin için çok doğru olmaz. Duygusal hayatınızda suların durulması Venüs gerilemesi bitimini bulabilir. Bu süreçte aşk hayatınız açısından yüzleşmeniz veya anlamanız, görmeniz gerekenlerle bir araya gelme zamanlarından geçiyorsunuz.

İkizler Burcu veya İkizler Yükselen

Kariyer ve iş alanlarınızda güzel gelişmeler yaşanabilir. Önceden yaptığınız bir görüşme veya adımın sonuçlarını alma söz konusu olabileceği gibi, devam eden bir işiniz de işler beklemedik yeni bir yola girebilir. İş alanlarında kadınlarla diyaloglarınıza dikkat etmekte fayda var. Tartışmaları uzatmayın, aksi halde sonuçlar ummadığınız bir yere varabilir. Stratejik ve akılcı davranma zamanlarından geçiyorsunuz. Duygusal alanlarda özellikle iş yerinden tanıdığınız birisiyle ilgili gelişmeler yaşanabilir. Unutmayın ki bu süreçte gerek duygusal hayatınızda, gerekse iş konularında şartlar sürekli değişme potansiyelinde. Sosyal çevrenizde bir arkadaş veya aile büyüğüyle ilgili beklenmedik bir durum veya olayla ilgilenmeniz gerekebilir.

Yengeç Burcu veya Yengeç Yükselen

Eğitim, yurtdışı konuları, yabancılarla ilgili alanlar, hukuki konularda önceden başlayan bir durum, anlaşma veya iş kontakları farklı bir şekilde devam etme zorunluluğu verebilir. Şartların değişmesine şaşırmadan yeni durumlara göre stratejinizi belirlemek akıllıca olur. Hızlı hareket etmeniz ve sonuç odaklı olmanız gereken bir süreç yaşıyorsunuz. Duygusal dalgalanmalarla vakit kaybetmeden olaylara liderlik ederseniz değişiklikleri fırsatlara dönüştürebilirsiniz. Aşk hayatınızda eski konular, eşiniz, partnerinizle alakalı sorunların sıkıntıların yeniden devreye girmesi yaşanabilir ki Nisan ilk haftası boyunca aşk ve güncel hayatınızda kontrollü kaybetmeden sakin davranmak bu aralığı kazançlı bitirmenize destek verecektir.

Aslan Burcu veya Aslan Yükselen

Parasal kazanlarınız, maddi beklentileriniz, başkalarından size gelecek alacaklar veya benzer parasal işler adına hareketli bir döngü yaşanacak. Bankalar, bankacılık işleriniz veya yatırımlarınız adına önceden başlayan konuların hız kazanacağı bir süreç söz konusu.  Yeni yatırımlar, finansal adımlar açısından temkinli olun ve Mart sonu nisan ilk haftası acele kararlar vermeyin. Ancak bu aralık eski konuları, parasal işleri alacak verecek dengelerini rayına oturtmak adına daha verimli olacaktır. Çocuklar veya aşk hayatınızla ilgili beklemediğiniz gelişmeler yaşanabilir. Yeni ay sürecinde düşünmeden kimseye söz verememeye bakın sonradan zor durumda kalabilirsiniz. Sürpriz gelişmelere açık bir süreçten geçeceksiniz ancak akışta olmak faydalı olacaktır.

Başak Burcu veya Başak Yükselen

İlişkiler, eş, partner, iş ortağınız, hayat ortağınızla ilgili alanlarda hayli hareketli bir süreç geçirebilirsiniz. Bozuk giden, size yük getirmekten öteye gitmemiş bir iş veya proje ortaklığıyla alakalı ani kararlar alabilirsiniz. Adım atmak için durumların gidişatını iyi değerlendirmelisiniz. Bu süreçte başlayanlar unutmayın ki önümüzdeki dolunay döngüsünde olgunlaşacak. Aradaki bu zamanda ise özellikle Nisan ilk haftası şartlar sürekli değişme potansiyelinde. Bu nedenle izleyerek ve sakin hareket etmeniz önemli olacak. Eşiniz veya sizin için önemli biriyle ilgili bir gerçeği, fark etmediğiniz bir durumu aniden anlamak, görmek zorunda kalabilirsiniz. Unutmayın ki her neyi fark ederseniz edin, bu etki eskilerden gelen anlamanız görmeniz bir durumu size fısıldıyor.

Terazi Burcu veya Terazi Yükselen

Mart sonu ve Nisan ilk haftası sağlık etkilerinize dikkat etmek yerinde olacaktır. Bağışıklık sistemi, alerjik reaksiyonlar başta olmak üzere bazı sağlık sorunlarına yoğunlaşmanız gerekebilir. Bu süreçte bağışıklık sisteminize önem vermelisiniz. Çalışma alanları, mesleki konular, iş yerinizde arkadaşlar veya meslektaşlarla ilgili özellikle ilişkiler açısından bu döngüyü iyi yönetmek yerinde olacaktır. İkili ilişkileriniz açısından biriktirdiğiniz, sabrettiğiniz konularda ani kararlar alabilir, yönünüzü yeniden gözden geçirebilirsiniz. Yeni Ay döngüsü ilişkiler açısından sizi yenilenmeye zorlayabilir. Burcunuzun yöneticisi Venüs’ün bu aralıkta hem yanık hem de retro olmasıyla yeni bir ilişkiye başlamak veya başladığınız ilişkiyi gözünüzde fazla büyütmek doğru olmaz. İzleyerek ve acele etmeden adım atmanız gereken bir süreç yaşıyorsunuz.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen

Çocuklar, çocuklarla ilgili konular, bu alanda aldığınız kararları uygulama arzunuzun artması zihninizi meşgul edebilir. İlişkiler açısından da hareketli bir döngünüz var. Aşk ve ilişkilerle ilgili tutkulu gelişmeler yaşanabilir. Sakin ve akılcı hareket etmeniz Venüs gerilemesi bitene kadar sizin için önemli. Aşk alanınızda gerçekleşecek Yeni Ay Venüs’ün sıkışık pozisyonu nedeniyle hislerinizi, duygularınızı fazla abartmanıza neden olabilir. Eski ilişkiler, eski arkadaşlar daha fazla aktif olurken, hayatınızda önceki dönemlere ait bir çok konuda tekrar gözden geçirme ve bir anlamda artık tamamlamanız, bitirmeniz, çıkarmanız gerekenleri bırakma zamanlarından geçiyorsunuz. Yeni Ay ile birlikte eski yüklerden kurtularak hayatınıza yeni geleceklere yer açma döngüsünü kullanmaya bakın. Maddi konularda ise alımlarda dikkatli olun ve abartıdan uzak, harcamalara dikkat ederek bu süreci yönetmeniz gerekiyor.

Yay Burcu veya Yükselen Yay

Yeni ay; aile ev, anneniz, ebeveynleriniz, kendi iç dengeleriniz, iç huzurunuz alanlarında hareketli bir süreci başlatıyor. Ev veya gayrimenkul alanlarında ani değişiklikler, eski kararların birden hayata geçirilmesi, yeni başlangıçlar getirebilir size. Venüs gerilemesi de bu alanda devam ettiği için özellikle evle ilgili konularda alımlar, değişiklikler, taşınmalarda dikkatli olmakta ve düşünerek hareket etmekte fayda var. Bu süreç kendinizi anlamak, kendinize yeni bir yol çizmek, hayatınızda değiştirmek istediklerinizi planlamak adına güzel çalışıyor. Ancak şartlar ve geri giden gezegenler radikal adımlar atmak için acele etmemek gerektiğini vurgulamakta. İlişkiler açısından hayli hareketli bir süreciniz var. İlginç tesadüflerle gelecek birisi hayatınızda ani değişiklikler yaşamanıza neden olabilir ki 15 nisana kadar hiç bir ilişkiyi veya kişiyi fazla büyütmeden ve odak noktanız yapmadan süreci yönetmelisiniz.

Oğlak Burcu Veya Yükselen Oğlak

Girişimlere açık bir süreç yaşayacaksınız. Yeni Ay, eskilerden gelen bağlantılar, önceden başlayan işler ve kontaklar, karar veremediğiniz bir konuda harekete geçmeyi tetiklerken mantıkla ve akılcı biçimde hareket etmek yerinde olacaktır. İş kontaklarınızda maddi konulara dikkat etmekte fayda var. Anlaşmalar veya benzeri imza gerektiren veya sizi uzun vadede bağlayacak işlerde gerekirse danışarak ve fikir alarak son noktayı koymalısınız. Eski bağlantıların sonuçlanması açısından verimli olacak bu döngü de yepyeni bir iş veya projeye biraz daha tekinli bakmak yerinde olur. Kardeşler, yakın çevre, arkadaşlarla ilgili ani gelişmeler yaşanabilir. Duygusal olarak kendinizi fazla dalgalı ve gergin hissedebilirsiniz. Bu süreçte sosyalleşmek ve uzun süredir görmediğiniz arkadaş veya yakınlarınıza vakit ayırmak iyi gelecektir.

Kova Burcu veya Yükselen Kova

Yeni ay döngüsüyle yapmanız gerektiğini düşündüğünü bir konuşmayı aniden yapma veya söyleme eğiliminiz yükseliyor. Bir süredir kendinizi tuttuğunuz bir konuda artık konuşma ihtiyacınız artıyor ki, özellikle sözlü iletişimde kendinizi tutmakta, inandığınız veya doğru bulduğunuz alanlarda susmakta zorlanabilirsiniz. Değiştirmek istediklerinizi yapma ve harekete geçme cesaretiniz artıyor. Sakin olmak ve kontrollü ilerlemek gerektiğini unutmadan bu süreci yönetmeye çalışın. Maddi konularda hareketli bir süreç yaşanabilir. Vergi borçlarıyla veya vergilerle ilgili konularda beklemediğiniz gelişmeler olabilir. Gelir gider dengeleriniz açısından planlı olmayı ihmal etmeyin. Duygusal alanlarda ise süregelen ilişkilerde radikal kararlara dönüksünüz. Harekete geçmek için venüs gerilemesinin bitimine kadar biraz daha esnek olmakta fayda var.

Balık Burcu veya Balık Yükselen

Vedik astrolojiye göre burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ay aşk ve ilişkiler, çocuklar ve mesleki konular, kariyer ve iş alanlarında yeniden düzenlemeler yapmanızı, bir anlamda kendinizi ve bir süredir ele aldığınız konuları gözden geçirmenizi sağlayacak. Yeni değerlendirmelere ve bakış açınızı genişletmeye olanak sağlayan bu döngüde, fark etmediklerinizle yüzleşirken hayatınızda sizi yoran bir çok konudan kurtulmanıza da olanak sağlayacak. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli nokta özellikle çalışıyorsanız, sorumluluklarınızın artmasıyla gelen yükleri duygusal ve içsel olarak kaldırmakta zorlanma hissiniz olacak. Kendinizi ve şartları zorlamamaya bakın. Günlük hayatınızda ek sorumluluklar duygusal konularda gergin tepkiler vermenize neden olabilir. İç gerginliklere prim vermeden, ilgi alanlarınızı sevdiğiniz ve sizi mutlu eden konulara kaydırmaya gayret edin. Özellikle 26 ve 27 mart civarı duygusal ve ruhsal olarak daha depresif olabilirsiniz. Bu iki gün daha çok kendinizle kalmak iyi gelebilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *