Aylık Astoloji Yorumlarım

MAYIS 2016 BURÇ VE AYLIK YORUMLARIM

Mayıs ayının en önemli vurgusu bir kaç gezegenin geri harekette olması kuşkusuz. Mars, Satürn ve Merkür Mayıs ayının büyük bölümünde geri harekette kalırken, Jüpiter 9 Mayıs’tan itibaren retrodan çıkarak, ekipten ayrılmış olacak.

Mars, bireysel enerjilerimiz açısından kök çakramız yani hayatla olan bağlarımız ve denge unsurumuz üzerine etkili olurken, gerileyen mars mide çakramızı da etkiler. Mayıs ayı boyunca vereceği etki ise ağırlıklı denge unsurumuz ve yaşam içinde dengede kalmakta zorlanma şeklinde kendini gösterecek. Mayıs ayı boyunca bireysel ve ani çıkışlar yaparken kendimizi bulabilir, çabuk kışkırtılabilir, öfkemizi kontrol etmekte zorlanabiliriz. ama unutmayın ki mars gerilemesi boyunca ki mayıs ayında devam edecek, başlattığınız savaşlar yani mücadeleler ters tepebilir, sonuç almakta zorlanır veya ele aldıklarınızı her yönü ile göremeyebilirsiniz. O yüzden bu ay özellikle ayın ikinci yarısı daha ağırlıklı olmak üzere, şartları farklı değerlendirebilme yanılgısı genel havaya hakim olacak.

Mars ülkemiz haritasında düşmanlar, çalışan kesim, askeri konular, güvenlikle ilgili alanlarla bağlantılı etkileşimlere devam etmekte. Bu konulardaki tüm zafiyetler öne çıkarken, akrep burcunda devam eden mars gerilemesi ayrıca yer altı kaynakları, madenler ve bu alanlarda çalışanlar açısından da hassasiyet vermekte.  Bireysel olarak geçmiş konular, çözülmemiş mücadele isteyen konular fazlasıyla aktif olabilir. Kendinizi ve çevrenizi bu süreçte boşuna germeyin ve sakin kalmaya çalışın. Çünkü meselelere her yönü ile bakmak veya koşulları kontrol etmek çok mümkün olmayabilir.

Diğer yandan Merkür gerilemesi devam ederken, kendimizi ifade etmek, başkalarıyla kurduğumuz iletişim açısından 22 Mayıs’a kadar pamuk ipliği sağlamlığındayız. Her an birini kırma veya bizim çabuk kırılma eğilimimiz fazla. Bu dönemde herkesin dediğine inanmamak önemli. Size aktarılanların ne kadar doğru olduğunu iyice anlamadan, hareket etmeyin. Zira mars gerilemesi fevri çıkışlarınızı ölçüsüz kılabilirken, Merkür gerilemesi de yalan yanlış konuşmaları, söylemleri arttırabilecek.

Bu ay boyunca ameliyatlar, operasyonlar, cerrahi müdahaleler açısından da dikkatli olmak, acil olmadıkça özellikle, mide, burun ve estetikte riskli müdahaleleri bekletmek doğru olacaktır.

İyi haber, bolluk ve bereketten sorumlu, şans, kısmet gezegeni Jüpiter geri hareketten 9 Mayıs’tan itibaren çıkarken, tüm bunlar bir yana kiloyla ilgili bedeninizde tuttuğu ve büyüttüğü alanları da rahat bırakıyor. Kilo vermek 9 Mayıs’tan itibaren daha kolay gelebilir size. Tam yaz sezonu öncesi diyet programlarının hareketlendiği süreçte genişleten gezegen biraz daha rahat soluk almamıza yardım edebilir.

Jüpiter, ülkemiz haritasında 3.ev yani, komşular ve iletişim alanlarımızla bağlantılı bir alanda geriliyordu. 9 Mayıs’tan itibaren komşularla ilgili sıkıntılar, komşu ülkelerle olan ilişkilerde aslında daha stratejik olma, düzenleme yapma ilişkileri dengeye oturtma açısından daha şanslı bir süreç söz konusu. Bu alan Merkür‘ün gerilemeden çıkma tarihi olan 22 Mayıstan itibaren daha iyi fırsatlar verebilir. Öte yandan bireysel alanlarınızda özellikle İkizler, Aslan, Yengeç, Koç, Akrep, Başak, Kova  burçları ve bilhassa yükselenleri bu burçlarda olanlar için biraz daha rahatlayabilecekleri, en azından duran ilerlemeyen konularda açılım yaşabilmeleri söz konusu.

Bu ayın yeni ay ve dolunay etkilerine geçmeden önce ayın ilk haftasının bazı kritik ekiler içerse de bilhassa ilk 10 günlük süreçte daha rahat ve akıcı olduğunu söyleyebiliriz. Ama özellikle 14 Mayıstan itibaren ay sonuna bilhassa da 22 Mayısta aktive olacak sert bir dolunay ile son 10 günlük dönemi oldukça hassas etkiler barındırmakta. Bu etkiler gerek bireysel alanlarımızda, gerekse ülkemiz açısından Mayıs ikinci yarısından itibaren dikkatli olmayı gerektirmekte.

Mayıs ayının ilk haftası özel günler var. Öncelikle 6 Mayısta Hint astrolojisine göre Koç burcunda yeni ay gerçekleşiyor. Baharın, yenilenmenin habercisi olan Koç burcu Yeni Ay’ın hemen ertesinde 8 Mayıs’ta Akşaya Tritiya günü ile dilekler, dualar açısından özellikle ruhsal düzlemde çok kıymetli bir oluşum var. Akşaya Tritiya günü o günün illa harika geçeceği anlamına gelmez. Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz. O gün dualar, dilekler ve ruhsal açılımlar ve başlattığınız şeylerin daha kalıcı olması adına özel etkiye sahip bir aralıktır.

Şanslı Gün Yazım:

https://www.sebnemeksib.com.tr/blog/13-aylik-astroloji-yorumlari/237-bu-yilin-en-sansli-gunune-hazir-misiniz.html

Diğer yandan Mayıs ayının yeni ay döngüsü, Hıdırellez ile iç içe geçiyor ki, bu seneki hıdırellez enerjisinden faydalanmak açısından destekliyiz. Dolayısı ile Mayıs’ın ilk haftası mistik açılımlar, enerjilerin dilekler ve isteklerin kabulü ve dikkatimizin birazda içsel alanlarımıza yönelmesi yönünde destekli olmasıyla, maddi alanlardan biraz çıkarak, ruhsal dengelere kavuşmamız açısından fırsatlara dönük olacağız.

6 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek YENİ AY, Hint astrolojisine göre Koç burcunda oluşuyor. Koç, Terazi, Aslan, Yay açısından yoğun etkilerde bir yeni ay söz konusu. Mayıs ayı yeniayı ve dolunayı ana temayı ilişkiler açısından güçlü tutmakta. Ancak keskin bir takımyıldızda gerçekleşecek olan Yeni Ay, tamamen de risksiz yumuşak etkiler barındırmıyor. Özellikle 5 ile 7 Mayıs arasında keskin kararlar vermeyin.

22 Mayıs Dolunayı Akrep burcunda gerçekleşirken, Akrep ve Boğa burçlarını daha yoğun etkileyecek. Sert bir dolunay olacak. Ay ve Mars tam kavuşum etkisindeyken gerçekleşecek olan Dolunay, oldukça gergin enerjiler içermekte. Dolunay enerjisi 20 Mayıs’tan itibaren kendini iyice hissettirirken, 20 Mayıs ile 25 Mayıs arası ülkemiz açısından da riskli bir süreç yaşanabilir. Bu ayın en kritik süreci dolunay ile aktif olabilir. Dolunay sırasında gerçekleşecek Satürn Jüpiter karesi, Mars Ay kavuşumu, gizli düşmanlıklar, terör örgütleri, çocuklarla ilgili konular, dış ülkelerle ilişkiler, haberleşme ve yakın çevreyle ilgili alanlarda sert etkileri açığa çıkarırken, 20 Mayıstan itibaren piyasalar açısından da dengesiz etkiler söz konusu. Borsa, döviz piyasaları ve genel olarak ekonomik göstergeler açısından dengesiz etkiler yaşanabilir. Bilhassa direk finans piyasalarıyla bağlantılı çalışanlar için 20 Mayıstan itibaren stresli bir süreç var.

Mayıs ayında dikkatli olmamız gereken tarihler:      

13 Mayıstan itibaren Hint astrolojisine göre burç değiştirme etkisine geçecek olan Güneş, Vedik astrolojiye göre 14 Mayıs’tan itibaren Boğa burcuna geçecek. Normalde Boğa burçları açısından verimli bir sürece işaret eden bu etki, gezegenin Jüpiter ve Rahu ile yapacağı sert  etkileşim ile abartmaya, ele aldıklarımızı net görememe haline sebep olabilir. Bu etki 13 ve 14 Mayıs ile 28 Mayıs civarında daha belirgin olacaktır.

19 Mayıs’ta Boğa burcuna Güneş’in yanına geçecek olan Venüs, ilişkilerde gerginlik verme potansiyelinde. Öncelikle Güneş’e yakın hareket edecek ve yanık pozisyonda nerdeyse ay boyunca kalıyor. Diğer yandan Rahu ve Jüpiter ile kare enerjisinde ki, bilhassa dolunay döngüsünün de devreye gireceği 22 Mayıs civarı ilişkiler ve maddi alanlarda Venüs açısından da riskli etkiler var. İlişkilerde kıskançlıklar, sorunların birden patlaması, su üstüne çıkması, rekabete dönüşen ilişkiler yaşamak, fazla cesur davranmak, beraberliklerde anlam veremediğiniz dengesizlikler ve kavgalar açısından 18 Mayıs’tan itibaren riskli bir dönem geçireceğiz. Özellikle ay sonuna doğru bu etki 25, 27 ve 28 Mayısta daha belirgin olacak.

Bu ay Venüs-Satürn karşıtlığı da etkin. Yalnız kalma arzusu artabilir. Ya da ilişkiyi tek taraflı yaşıyorsunuz duygusunda kalabilirsiniz. Bu karşıtlık sizi kendi duygularınız veya karşı tarafın duyguları, sizin değerlilik duygunuz açısından fazlasıyla zorlayabilir. Mars gerilemesinin etkisi ile duygusal gelgitler ve emin olamama duygusu veya hali ruhsal olarak zorlanmaya eğilim verecektir.

18 Mayıstan itibaren kadınlar ve çocuklar açısından dikkatli olunması gereken bir süreç var!

Ülkemizde son dönemde çocuk istismarları, kadınlara yönelik taciz ve şiddet haberleri neredeyse gündemin normal haberleri arasına girmişken, bu ay çocuklarınız, ve kadınlar açısından daha da hassas bir dönem söz konusu. 19 Mayıs’tan itibaren Venüs Boğa burcunda, Mars ise akrep burcunda ama geri hareketli ilerlerken, 24 Mayıs’ta tam karşıt duruma geçiyorlar ve Ay sonuna kadar da birbirlerine düello yapacaklar. Bu etki ilişkilerde gerginliği, restleşmeyi, cinsel dürtülerin artmasını tetiklerken, Akrep ve Boğa gibi kontrol etme güdüsü yüksek iki burçta kıskançlıkların ve ilişkilerde gerginliklerin artacağının sağlaması da yapılmış olacak. Öte yandan çocuklar ve kadınlar (bu etki ülkemiz haritasında çocukların kılavuz gezegeni olan Jüpiter üzerinde gerçekleşecek) açısından risk yüksek olacak.

Venüs’ün Satürn ve Mars ile yapacağı karşıtlık etkisi en yoğun Boğa, Akrep, İkizler, Yay, Terazi, Koç burçlarını etkileyebilir.

Mayıs ayında, ayın ilk 13-14 günlük döngüsü, hatta ilk haftası daha çok ruhsal açılımlara yön vermek ve yüksek enerji potansiyeli taşırken, ay ortasından itibaren ise artan biçimde enerjiler sertleşecek. Bu etki hem ilişkiler ve aşk hayatında, hem de piyasalar açısından yoğun hissedilebilir.

Burçlara Göre Mayıs Ayı

Koç burcu veya Koç yükselen

Bu ay 19 Mayısa kadar olan dönemde fiziksel olarak ilgi çektiğiniz bir süreç var. Venüs burcunuzda ilerlerken, sizi daha çekici kılıyor. 19 Mayıstan itibaren ise maddi alanlarınıza geçecek olan Venüs, güneşin de burada olmasıyla finansal konulara yoğunlaşmanıza neden olabilir. Ancak ay ortasından itibaren piyasalar açısından yaşanabilecek gerginlik nedeniyle riskli parasal girişimler yapmamak uygun olacaktır. Yeni Ay burcunuzda gerçekleşiyor. Ayın ilk haftası daha hevesli, ilişkiler ve kendinizi gösterme açısından daha cesur olabilirsiniz. İkinci haftadan itibaren duygusal ve zihinsel olarak kendinizi karışık hissetmeniz söz konusu ki belirsizlikler artabileceği için sakin ve dikkatli hareket etmek, hem iş de hem de özel hayatta tedbirli olmakta fayda var. Dolunay dönemine dikkat edin. 22 Mayıs civarında kendinizi kontrol etmeniz ve fevri bir duygusallıkta olmanız söz konusu.

Boğa Burcu veya Boğa yükselen

Ayın ilk yarısı duygusal dalgalanmalara daha açıksınız. Ay ortasından itibaren her ne kadar enerjiler sert etkilere geçse de dikkat çekeceğiniz fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi daha dinamik hissedeceğiniz enerjiler de söz konusu. Ancak gergin tepkiler verme bilhassa ikinci yarıdan itibaren belirgin olabilir. İlişkiler, aşk hayatınız açısından kişisel istekleriniz öne çıkıyor. Bir süredir devam eden kendinizi anlatamama duygusu yerini baskın olmak istediğiniz duygulara bırakabilir. Kıskançlıklar, kontrol etme dürtünüzün artması bu ayın hassas alanlarından. 18 Mayıstan itibaren duygusal fırtınalara daha açık olacaksınız. İlişkileriniz ve beraberlikleriniz adına herşeyin biraz daha belirgin olacağı, gölgelerin dağılacağı bir süreç söz konusu. Maddi alanlarda ay ortasından itibaren ticari konular, yurtdışı kontakları ve ortaklı işlerde dikkatli olun.

İkizler burcu veya İkizler yükselen

Geçtiğimiz ay belirgin olan sosyal konuların öne çıkması, dostlarınızla olan ilişkiler, kontaklar, hedeflerinize yönelik olma ve biraz daha göz önünde bulunma hali, ayın ortasından itibaren biraz daha kendinize dönme, sakin ortamları tercih etme şeklinde daha belirgin olabilir. İyi tarafı koşturmalarınız azalırken, düşmanlıklara ve rakiplere çok dikkat edin. Bu ayın ikinci yarısından itibaren ruhsal, fiziksel olarak kendinizi yormak doğru olmaz. Kalabalıklar, insan odaklı konular sizi zorlayabilir. Kendinizle kalma arzunuz artarken buna kulak vermek doğru olacak. İlişkiler açısından ilginç deneyimler, karşı taraftan beklemediğiniz tepkiler yaşamak söz konusu. Gizli ilişkiler, platonik hoşlanmalar artabilir. Bunun geçici bir duygu olduğunu unutmayın. Maddi alanlarda bu ay ortasından itibaren gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamak gerekiyor. Masrafları iyi planlamak gerekecek. Harcamalarda açılmayın.

Yengeç Burcu veya Yengeç Yükselen

Yeni Ay döngüsü iş ve kariyer konularında yeni kararlar almanıza, adım atmanıza, beklettiklerinizle ilgili harekete geçmenize neden olabilir. Ancak gerileyen gezegenler nedeniyle riskli adımlar atmayın ve sorgulayarak, düşünerek ilerleyin. Duygusal alanlarda dolunay süreci olan 22 mayıs civarına dikkat etmekte fayda var. İlişkinizde iletişim sorunları, ani kavgalar ve tepkiler almanız söz konusu. Sevdiğiniz kişinin tavırları nedeniyle ailenizle, ilişkiniz arasında zorlanabilirsiniz. Düşüncelerinizi, sizde kalması gereken bir durumu fazla paylaşmadan, duygusal konularda çevrenizle paylaştıklarınıza daha fazla özen göstermek yerinde olur. Maddi açıdan beklediğiniz bir para veya konu sonuca ulaşabilir.

Aslan burcu veya Aslan yükselen

Ayın ikinci yarısı kariyer ve iş konularında hızlanma, dikkat çekme, bir süredir çözemediğiniz bir konuda sonuca ulaşma söz konusu Ayın ilk yarısı ise yoğun bir tempo da ancak çözüm bulmakta zorlanacağınız bir enerjide kalabilirsiniz. 13 Mayısa kadar olan döngüde şartları zorlamayın. 14 Mayıstan itibaren ise ele aldıklarınızı her yönü ile değerlendirmeli, fazla iyimser bakmadan, gerçekçi olmalısınız. Mayıs’ın ilk haftası Yeni ay döngüsü eğitim, kişisel gelişim, yurtdışı kontakları veya seyahatle ilgili bir planınız varsa, aniden hareket geçmenize destek olabilir. Dolunay süreci aile ve evle veya ebeveynlerinizle ilgili konulara odaklanmanıza neden olabilir. Ebeveynlerinizin sağlığına dikkat etmek yerinde olur. Evinizle ilgili bir değişim veya benzeri bir planınız varsa, 22 Mayıstan sonra ele almaya bakın. Aşk ve ilişkilerde dikkatli olun. Mayıs ayı odağınız daha çok dünyevi konular veya işinizle alakalı olacağınız, partnerinizle zaman ayırma konusunda tartışmalara açık olabilirsiniz.

Başak Burcu veya Yükselen Başak

Yeni Ay döngüsü size sürpriz değişimler verebileceği gibi, mayısın ilk haftası sizin için durumları kontrol etmek veya yönetmek zor olabilir. Şartları zorlayın. 15 Mayıstan itibaren daha fazla hareket veya yolculuk şansınız artıyor. Fırsatlara dönük olacaksınız. Otorite sembolü kişilerle var olan sorunlarınız açısından bu ay ilişkilerinizi dikkatli yönetmeniz gereken etkiler söz konusu. Dolunay sürecinde yakın çevreniz, arkadaşlar, kardeşler, yakın akrabalar açısından ani gelişmeler olabileceği gibi bu insanlara sorunlarınız, çözmeniz gerekenler önünüze düşebilir. Dolunay dönemi olan 22 Mayıs civarına, hem aşkta hem de güncel hayatınızda yakın çevrenizle olan bağlantılarınızda hassas etkilerin söz konusu olduğu unutmayın ve o süreci dikkatli yönetin. Ayrıca bu ay yeni bir girişim, riskli bir adım için unutmayın ki çok uygun değil.

Terazi Burcu veya Yükselen Terazi

Yeni Ay döngüsü ilişkiler ve ortaklı alanlarınızı tetikleyecek. Özellikle ilişkiler adına ayın ilk 10 günlük döngüsünde hareketli enerjileriniz var. Karar vermeniz gereken bir iş veya proje açısından yeni gelişmeler, durumlar konuyu yeniden ele almanızı gerektirebilir. Ayın ilk yarısı fırsatlara açık, yoğun bir temponuz var. Ayın ikinci yarısı daha tedbirli ve sakin olmanız gereken bir süreç söz konusu. Dolunay döngüsünün aktif olacağı ayın ikinci yarısı maddi konular, finansal alanlar öne çıkacak. Ayrıca aileyle ilgili konular aktif olabilir. Dolunay dönemi olan 22 mayıs civarı konuşmalarınıza ve iletişime dikkat edin. Merkür gerilemesi ile kontakta olacak dolunay, bu dönemde sözler verirken iyi düşünmenizi gerektirmekte. Duygusal konularda dolunay dönemi hassas giden bir ilişkinizi aniden sonlandırabilir. Yeni ay döngüsü olan ayın ilk haftası ilişkiler adına daha şanslısınız.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen

Mayıs ayının ilk yarısı duygusal ve dünyevi alanlarda plan yapmak, düzenlemek, koşulları gözden geçirmek adına daha uygun. Yeni ay döngüsü olan ilk hafta bankalar, para işleriyle ilgili koşturma ve düzenlemeleriniz artabilir. Bu ayın 13, 14 ve 20 ile 22 arasına dikkat edin. Yeni başlangıçları,  iş ve özel hayatınızdaki önemli bir kararı bu tarihlere almayın. İkili ilişkiler ve duygusal alanlar adına 13 mayıstan itibaren hareketli bir dönem söz konusu. Ortaklı konular, teklifler, fırsatlar açısından gelişmeler söz konusu. değerlendirin ama adım atmak için 22 mayıstan sonrasını kullanmanız daha makul olacaktır. İlişkiler adına hareketli bir ay geçireceksiniz. Özellikle 19 Mayıstan itibaren devam eden ilişkinizde kıskançlıklar kaynaklı sorun çıkarmamaya gayret etmelisiniz. Bir süredir içinizde büyüttüklerinize aniden patlama eğiliminiz var. Öte yandan partner veya eşinizin dikkat çektiği öne çıkması, halletmek istediği bir konuda sonuç alması sizi sevindirebilir.

Yay Burcu veya Yay yükselen

Ayın ilk yarısı aşk, çocuklar, ilişkiler açısından daha hareketli bir dönem söz konusu. Biri ile tanışmanız veya etkilenmeniz yine mümkün olurken, ilgi çektiğiniz, dikkatinizin aşk hayatınızda olduğu bir dönem olacak. Ayın ikinci yarısından itibaren iş ve mesleki konular, bu alanda gelebilecek fırsatlar, olanaklar veya günlük temponuzun hızlanması söz konusu. İş yerinizde tamamlamanız, ortaya çıkarmanız gereken bir işiniz projeniz varsa, 15 mayıstan itibaren daha rahat halledebilirsiniz. Eğitim, yurtdışı kontakları veya yolculukla ilgili bekleyen bir işiniz varsa, 9 mayıstan itibaren yön bulması daha belirgin bir hale geçmesi söz konusu. 9 Mayıstan itibaren sık seyahat etme potansiyeliniz artıyor. Kadın yaylar için eşleriyle ilgili belirsiz bir durumda sonuçlanabilir. 22 Mayısta gerçekleşecek dolunay depresif etkilerinizi tetikleyebilir. Düşmanlıklar veya gizli işler açısından hassas bir dolunay olacak.

Oğlak Burcu veya yükselen Oğlak

6 mayısta gerçekleşecek yeni ay döngüsü ev ve aileyle ilgili konularda yeni durumları değerlendirmenizi gerektirebilir. Ev ve kariyer konuları ilk 10 günlük süreçte dahafazla yoğunlaşacağınız alanlar içinde. 10 Mayıstan itibaren dikkatiniz daha çok çocuklar veya bekarsanız ilişkilere odaklanabilir. 15 mayıstan itibaren duygusal konularda ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni bir tanışma veya aniden birinden hoşlandığınızı hissetmekle alakalı bir durum söz konusu olursa karar vermek için 22 mayısı beklemek daha doğru olacaktır. Öncesinde duygularınızda değişiklik potansiyeli var. 22 Mayıs dolunayı sosyal konular veya hedeflediğiniz yapmak istediğiniz bir planınızı aktive edebilir. Maddi konularda ayın son çeyreği fırsatlara açık olsa da şartlar kaygan ve sert değişimlere açık olacak. Finansal alanlarda riskleri iyi hesaplamanız gereken bir ay söz konusu.

Kova Burcu veya Kova Yükselen

Bu ay, reklam, basın, iletişim alanları, yayıncılık, idari konular emlak işlerinizle ilgili alanlarda hem temponuz yüksek hem de bir süredir beklediğiniz fırsatları yakalama şansınız var. Yakın çevrenizden destek almak, girişimlerde bulunmak adına ayın ilk 10 günlük döngüsü daha uygun. Yeni ay yakın çevrenizle ilgili konuları aktif kılacak. Kısa bir yolculuğa planlarınız dışında aniden çıkabilirsiniz. 12 Mayıstan itibaren ev ve yuva alanlarınız, eşinizle alakalı konular, kariyer ve evle ilgili dengeleri kurmak adına daha fazla yoğunluk söz konusu. Girişimleriniz, planlarınız ve yapmak istedikleriniz adına bu ay ani kararlar vermeyin ve sabırlı olun. Duygusal konularda 13 Mayıstan itibaren ilginç gelişmeler yaşanabilir. Dolunay süreci olan 22 mayıs civarından iş ve kariyer konularında ani bir gelişme sizi şaşırtabilir.

Balık Burcu veya Balık Yükselen

Ayın ilk dönemi finansal konular, parasal dengeler, planlar, alacak verecek konuları daha fazla gündeminizde olacak. Duygusal olarak daha cesur olduğunuz, kendinizi rahat ifade ettiğiniz ayın ilk yarısı, maddi konularda beklediğiniz bir alacağınızı ilk on günlük süreçte toparlama imkanı verebilir size. 14 Mayıstan itibaren yakın çevreniz, kardeşler, kısa yolculuklar, yakın arkadaşlar, gerçekleştirmek istediğiniz bir konuda cesur bir adım atma veya liderlik etme etkileri tetikleniyor. Ay ortasından itibaren cesaret edemediklerinizi düzenlemek, kendinizi daha cesur hissetmek söz konusu. Ancak ayın özellikle son haftası gerçekleşecek Dolunay duygusal olarak sizi yorabilir. Zihniniz karışık ve ne yöne gideceğinizi bilemiyor duygusunda olabilirsiniz. Bu ay bir çok alanda bir çok konuyu çözmeniz beklenirken, sorumluluklarınızı arttıracak veya ekstra yükümlülük getirecek ek yüklerden uzak durmaya bakın. Yakın çevrenizin sorunları sizi yorarken, kişisel alanlarınızda daha rahat edersiniz. Ay sonuna doğru planlamadığınız bir yolculuk söz konusu olabilir.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *