Mayıs’ın ilk haftası Merkür gerilemesi bitiyor. Ancak Merkür’ün kendini toparlaması biraz zaman alacak. Öncelikle 3 Mayısta gerilemeyi bitiren gezegen, ileri harekete ancak 5 Mayısta geçebilecek. Ve 8 Mayıs’a kadar Vedik Astroloji açısından önemli bir etkiye işaret eden Gandanta durumunda kalacak ki meali; Merkür desteği gereken konularda 8 Mayıs’a kadar acele etmeyin.

8 Mayısa kadar nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle Merkür iletişim ve başkalarıyla kurduğumuz kontaklar demektir. Ayrıca ticaret, satış ve pazarlama, anlaşma ve sözleşmeler, kontratlar, alım satımlar, reklam ve benzeri iş alanları, gençlerle ilgili konular, teknolojik aletler, cep telefonları, bilgisayarlar, yazılı ve ya sözlü olarak başkalarıyla kurduğumuz diyalog, mantık yürütme yetimiz…Tüm bu konularda harekete geçmek veya önemli bir adım atmak için gezegenin düzelip gaza basacağı 8 Mayıs itibariyle planlama yapmak ve harekete geçmek yerinde olacak.

10 Mayıs’ta Dolunay var…

Hint/Vedik Astrolojiye göre Terazi burcunda ve Swati yıldızında 10 Mayıs’ta gerçekleşecek dolunay etkisini 8 Mayısta başlatırken, 15 Mayıs’a kadar  dolunay enerjisi devam edecek. İlişkiler, anlaşmalar, hukuki konular, davalar üzerinde etkili bir dolunay süreci söz konusu. Swati yıldızı siyaset ve politikayla da bağlantılı olduğu için ülke gündeminde politikacılar, hukuki konular vurgulanacak. Dolunay bireysel hayatlarımızda ilişkiler ve duygusal konularda hareketli zamanlar içermekte. Terazi ve Koç burçları için etkin bir dolunay söz konusu.

15 Mayıs’ta Vedik Astrolojiye göre Güneş Boğa burcuna geçiyor. 14 ve 15 Mayısta zayıf bir dereceden ilerleyecek. Otorite sembolü kişilerle ilişkilerimizde hassas zamanlar, aman dikkat. Bu iki gün finansal alanlar da hassas. Sağlığımıza dikkat etmeli, mümkünse iş görüşmelerini bu aralığa denk getirmemeliyiz. Metabolik olarak daha düşük ve hassas, hastalanmaya eğilimli olabiliriz ve soğuk algınlığı gibi bağışıklık sistemiyle ilgili alanlarda dikkatli olmalıyız. Özellikle boğaz enfeksiyonları açısından KOÇ ve BOĞA burçları, Terazi ve Akrep burçları Mayıs ayında bilhassa 14 ve 15 Mayıs civarından daha dikkatli olsunlar. Vedik Astrolojiye göre Güneş’in Boğa burcuna geçmesiyle yani ayın 15inden itibaren Boğa burçları kendilerini gösterme ve ifade etme, önemsedikleri bir konuda parlama etkisine geçecekler. İş veya özel hayatınızda daha aktif ve lider olabileceğiniz etkiler söz konusu. Akrep burçları ise aynı etkiyi ortaklı konular, eşleriyle ilgili alanlar, partnerleriyle bağlantılı konularda yaşayacaklar.

Genel olarak ; 8 Mayıstan itibaren hızlanma, sonuç almaya daha yakın olma ve ruhsal ve duygusal olarak kendimizi daha canlı ve aktif hissetme eğilimlerimiz yükseliyor. Geçtiğimiz ay zihinsel olarak karışık ve duygusal karmaşalar içindeydik. Ruhsal dengelerimiz çok da yerinde değildi. Bu ay ise 8 Mayıs ile 25 Mayıs arası aktif olma, harekete geçme duygusal konular da dahil olmak üzere kendimizi ifade etme açısından rahatlayacağımız etkilerden geçeceğiz.

25 Mayısta Yeni Ay Döngüsü Devrede…

Mayıs Yeni Ay’ı 25 Mayıs ta başlıyor, 26 Mayısta tamamlanıyor ve etkisi ay sonuna kadar devam ediyor. Vedik Astrolojiye göre Boğa burcunda gerekleşecek Yeni Ay süreci, duygusal konular, ilişkiler açısından yine vurgu yapıyor. Diğer yandan maddi alanlar, finansal konularda yeni ay civarında temkinli olmak yerinde olacaktır. Ülkemiz haritasında giderler ve gizli düşmanlıklar alanına denk gelen bu alan, ülke gelir giderleri, dış borç ödemeleri, gizli yürütülen iş ve konular açısından risk teşkil etmekte. Yeni Ay döngüsü Boğa, Akrep, Oğlak, Başak burçları için daha destekleyici etkiler verirken, İkizler ve Terazi burçları veya yükselenleri bu burçlarda olanların özellikle düşmanlıklar, ani değişimler, kontrol etmekte zorlanabilecekleri krizler açısından dikkatli olmaları gereken zamanlara işaret etmekte.

28 Mayıs ile 1 Haziran arasında Venüs’e Dikkat!

Venüs ay sonunda 27 Mayıstan itibaren Gandanta (Karmik Düğüm) noktasına ulaşıyor ki 1 Hazirana kadar olan bölümde İlişkiler, maddi konular, pahalı alışverişler (ev, araba alımları gibi) dekorasyon konularında dikkatli ve mümkünse bu aralıkta beklemek gerekiyor.  Venüs için bu aralık özellikle estetik ve yüzle ilgili alanlarda hassasiyet veriyor ve müdahale yaptırmamak gerekiyor. Estetikle ilgili bir işiniz varsa Mayıs ayında 8 Mayıs ile 28 Mayıs arasında sorun yok, ancak ay sonunda 28inden itibaren 1 Haziran dahil beklemenizde fayda var.

Venüs’ün burç değiştirirken stresli bir aralıktan geçeceği bu tarih aralığında ilişkiler ve duygusal konularda gerginlikler artabilir. Mayıs ayında söz, nişan, nikah tarihi, düğün veya evlilikle ilgili önemli bir adım atmayı planlıyorsanız bunu 28 Mayıs ile 1 Haziran arasına denk getirmemeniz doğru olacaktır.

Mayıs ayı özellikle 25 Mayıstan itibaren stresli etkiler veriyor. Bu ayın verimli süreci daha çok 8 Mayıs ile 27 Mayıs arası olarak aktarılabilir.

Burçların Mayıs etkilerini Mayıs Ayı Burçlar  yazımdan ayrıntılarıyla okuyabilirsiniz, ancak kısaca göz atacak olursak;

Balık burcu, duygusal olarak daha rahat bir süreç yaşayacak. İlgi çektiği, fiziksel olarak da dikkatlerin üzerinde olduğu bir süreç geçiriyor.

Koç Burcu ve Kova burçları Mayıs ayında maddi konularda atak olacak, dikkati daha çok maddi alanlar ve ailevi konular üzerine odaklanmakta.

İlişkiler açısından baktığımızda, BOĞA ve Akrep, Oğlak ve Koç burcu hareketli bir ay geçirebilir.

Mesleki alanlarda Yay ve Aslan yoğun bir tempoda olabilir.

Yengeç’ler, bir süredir duran ilerlemeyen konularda hızlanırken, sosyal ilişkiler, arkadaşlarla ilgili konulara da yoğunlaşacaklar.

Merkür gerilemesinin bitmesi en çok İkizler ve Başak burçlarını rahatlatırken, İkizler Yeni AY döngüsü olan ayın son haftasına dikkat etmeli. Gizli düşmanlar, rakipler açısından riskler var.

Terazi burçları özellikle de ay burcu Terazi olanlar, ayın ilk yarısı daha hareketli olurken, dolunay süreci olan 10 Mayıs civarında duygusal konularda dikkatli olsunlar.

Sevgilerimle.

Astrolog Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. G. Özlem Saraçoğlu 2 Mayıs, 2017 at 01:34 Cevapla

    Ellerine, yüreğine sağlık canım Şebnemciğim. Her daim var ol, kadim kal.
    Her şey gönlünce gerçekleşmekte..
    Melekler, Kelebek Dokunuşuyla Öpsün Yüce Gönlünü

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *