Koç Yükselen Ve Merkür Gerilemesi

Finansal Konular Ve Para İşleri Gündeminizde Olacak…

15 Mart’ta kadar olan dönemde depresif etkiler, ruhsal çalkantılar açısından karışık bir dönem geçirebilirsiniz. Merkür arka bahçenizde, bilinç altınızı gösteren bir alanda gerilemeye başlarken, iç dengelerinizi hassaslaştırabilir. Masraflar, beklenmedik para çıkışları açısından dikkat etmekte fayda var. Ertelenmiş hastane veya doktor işleri birden önünüze düşerken, yakın çevrenizle ilgili sağlık meseleleri bu dönemde vurgulu olabilir. 15 marttan itibaren Retro’nun daha rahat bir dönemine geçeceksiniz. Arkadaşlar, sosyal alanlar aktive olurken, arkadaş ilişkilerinizle bağlantılı yüzleşmeniz gerekenlerle uğraşabilirsiniz. Önemli bir hedefiniz, beklediğiniz ve arkası kesilen bir durum veya iş ise aniden yeniden marttın ikinci yarısı önünüze gelebilir.

Boğa Yükselen Ve Merkür Gerilemesi

Çevrenizle İletişime Dikkat Edin…

Sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili halletmeniz, yüzleşmeniz gereken noktalar, arkadaş ilişkileriniz Merkür gerilemesinin ilk dönemini oluşturan 15 Mart’a kadar olan süreçte sizin için öne çıkacak. Ele aldığınız işlerde, başlatmak istediklerinizde karışık bir dönem geçirebilirsiniz ki daha sakin ve izleyerek adım atın. Özellikle arkadaşlarla ilgili halledilmemiş eski konular yeniden ele alınmak üzere önünüze gelebilir. 15 Marttan itibaren ise kariyer ve iş alanlarınız aktif olacak. İş bağlantılarından yeni başlangıçları, anlaşma ve sözleşmeleri Nisan ayına bırakın. Görüşmeler yapabilirsiniz ama başlangıcı 3 Nisan sonrasına almak daha hayırlı olabilir. Eski iş konuları da bu dönemde sıklıkla önünüze yeniden gelebilir.

İkizler Yükselen Ve Merkür Gerilemesi

Kariyer Ve İş Alanlarınızda Beklenmeyen Gelişmeler Olabilir…

Merkür gerilemeleri sizin için önemlidir. Zira Merkür burcunuzun doğal yöneticisi. Hızlı düşünen, pratik ilerlemeye çalışan biri olarak özellikle Balık etkisinin ağırlık kazanacağı 15 Martta kadar olan süreçte dağılmadan  sakin olmaya, duygusal ve zihinsel olarak kendinizi yıpratmadan ilerlemeye çalışın. Kariyer ve iş alanlarınızda başlayacak Merkür gerilemesi, hayal ettiğiniz, gerçekleştirmek istediğiniz bir arzunuz, hedefiniz veya vizyonunuz adına size yaratıcı olacağınız, bazı noktaları daha farklı görebileceğiniz bir dönem bahşedecek. Ancak kararları uygulamak ve adım atmak için temkinli olmak gerekiyor. Kariyer ve iş alanlarınızda süregelen sorunlar, iyi gitmeyen ilişkiler, yönetici veya iş arkadaşlarınızla olan sıkıntılar yine Marttın 15 ine kadar daha fazla vurgulu olabilir dikkat edin ve duygusal kararlarla adım atmayın.

Yengeç Yükselen Ve Merkür Gerilemesi

Dönüşüme Hazır Mısınız..

Mart’ın ortasına kadar olan dönemde yaklaşık 15-16 martta kadar eğitim veya yurtdışıyla bağlantılı konularda gelişmeler yaşanabilir. Önceden yaptığınız başvurularınız için sorun yok ama yeni bir başlangıç ve yurtdışıyla ilgili girişimi Retro sonrasına bırakmak daha iyi ilerlemenizi sağlayabilir. Merkür Retro’su ortak kazançlar alanlarınızı, eşiniz veya aileniz gibi başkalarından size aktarılan gelirleriniz adına beklenmedik gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. Miras, nafaka, primler, borç alacak beklentileriniz gibi konularda Merkür Retro süreci sizi hareketli kılarken, bu alanlarda bekleyen hallolmamış konular çözülebilir. Mahkemeler, davalar adına yeni girişimlerde acil veya süreyle ilgili bir acele olmadıkça Retro boyunca adım atmayın ama süren bir davanız varsa bu konuda sonuç almanız söz konusu. Kazalara ve ayrıca kayıplar ve hırsızlıklara dikkat etmenizde fayda var.

Aslan Yükselen Ve Merkür Gerilemesi

İkili İlişkileriniz Vurgulanıyor…

Merkür gerilemesinin başlangıç dönemi olan 15 Mart’ta kadar olan süreçte sağlığınıza dikkat etmenizde fayda var. Fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi yormayın. İş arkadaşlarınızla ummadığınız gerginlikler yaşanabileceği gibi bu süreçte size bağlı çalışan birini işten çıkarmak veya yeni birini işe almak için de acele etmemek gereken bir süreciniz söz konusu.  Mesleki konular, iş arkadaşlarınızla iletişiminiz adına yoğun bir dönem geçirebilirsiniz.  Özellikle iş ilişkilerinizde iletişime dikkat etmekte fayda var. Mart’ın ikinci yarısıyla birlikte ikili ilişkiler, eşiniz, partnerinizle bağlantılarınız adına hareketli bir dönem yaşanabilir. Yeni bir iş teklifi, anlaşma veya sözleşme teklifi, yurtdışı bağlantıları adına hızlı gelişmeler yaşanabilir. Ortaklı işleriniz varsa, ortaklarınızla iletişiminizde dikkatli olmakta fayda var.

Başak Yükselen Ve Merkür Gerilemesi

Sağlık Ve İkili İlişkileriniz Açısından Etkili Bir Retro Süreci…

Merkür gerilemesi ilk bölümünü ikili ilişkileriniz adına hızlı kararlar alabileceğiniz, eşiniz veya hayatı paylaştığınız kişiyle ilişkinizi yeniden gözden geçirdiğiniz bir döneme işaret etmekte. Eskiden tanıdığınız biri tekrar karşınıza çıkabilir veya ilişkinizde eski konular daha sık gündeme gelebilir. Bu gerileme sürecinde zihniniz sıklıkla kişisel alanlarınız, ilişkileriniz ve bu alanda gözden geçirmeniz gerekenlere dönük olabilir. Duygusal kararlar alma ve hareket etme potansiyeliniz var ki meseleleri büyütmeden, esnek olmaya çalışarak Retro sürecini yönetmelisiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreç yaşayacaksınız. Dolaşım sistemi başta olmak üzere bu dönemde bağışıklık sisteminize önem verin. 19 ve 20 Mart civarında sağlık alanlarınıza daha fazla önem vermeniz ve iş konularında dikkatinizi iyi toparlayarak hareket etmeniz yerinde olacak.

Terazi Yükselen Ve Merkür Gerilemesi

Aşk Ve İlişkiler Adına İlginç Bir Dönem Geçirebilirsiniz…

Aşk ve ilişkiler alanınızda aktif olacak Merkür Retro’su ile devam eden birlikteliklerinizi sorgulama sürecinden geçebilirsiniz. İlişkide daha önce fark etmediklerinizi yoğun şekilde daha fazla aklınıza gelebilir. Özellikle 20 Mart civarında ilişkilerinize, yakın çevrenizle iletişiminize özen göstermekte fayda var. Bu süreçte eski ilişkiler, eski bağlantılar önünüze daha sık gelebilir. Yeni bir birliktelik, aşk ve ilişki de yeni bir başlangıç adına acele kararlar vermeden ilerlemelisiniz. Diğer yandan çocuklar, çocuklarla ilgili konularda bu süreçte yoğunlaştığınız alanlar arasında olacak ki bu alanda da kararlarınızı düşünerek atmanızda fayda var.

Akrep Yükselen Ve Merkür Gerilemesi

Ailevi konular, ev alanları öne çıkacak…

Ev ve yuva alanlarınızın öne çıkacağı, ev değişikliklerinin, bu konuda vereceğiniz kararların, ani şekilde değişen koşulların zihninizi meşgul edeceği bir süreç olabilir. Retro’nun ilk dönemi olan 15 Martta kadar olan dönemde çocuklar, aşk ve ilişkiler açısından bir süredir belirsiz giden konuların netlik kazanacağı süreç devam ederken, kişisel alanlarınız, kendi ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve öne çıkarmanız söz konusu olacak. Hobiler, eğitimler aktive olurken tüm bu alanlarda araştırma yapabilir, kararlar alabilir ama adım atarken acele etmeden ilerlemelisiniz. Mart’ın ikinci yarısı Nisan başına kadar ev ve yuva alanlarınıza odaklanmanız, bu konularda halletmeniz gerekenleri toparlamanız söz konusu olacak.

Yay Yükselen Ve Merkür Gerilemesi

Yakın Çevreniz Ve Aile Hayatınız Öne Çıkıyor…

Ebeveynleriniz, ev ve yuva alanlarınızla bağlantılı konular mart ortasına kadar olan süreçte daha fazla uğraşacağınız alanlar olabilir. Ev değişikliği, dekorasyon veya tadilat başlatmak için Retro döneminin bitmesini beklemekte fayda var. Öte yandan ebeveynlerinizle ilişkilerinizi dengeli yürütmeniz gereken bir dönem geçirebilirsiniz. Mart ortasından itibaren girişimler, ilerlemek istediğiniz konularda adımlar atma içgüdünüz artabilir ancak bu süreç acele kararlar alıp yeni başlangıçlar için destekli değil. Retro boyunca izleyerek ve başlangıçlar yapmadan tedbirli ilerlemeniz bir süreç geçireceksiniz.

Oğlak Yükselen Ve Merkür Gerilemesi

Yakın Çevrenizle İletişiminiz Öne Çıkıyor…

Kardeşler, yakın arkadaşlarla bağlantılı konular, eski mevzuların tekrar öne çıkması söz konusu olurken, çevrenizle kontakların arttığı bir dönem olacak. İletişim trafiğiniz artıyor. Uzun süredir görmediğiniz, hayatınızda olmayan kişilerle yeniden karşılaşmalar, görüşmelerin artması, yoğun bir dönem geçirerek koşturabileceksiniz. Bu süreçte dikkatinizi iyi ayarlayın, karışık ve sizi zorlayacak konuları ele almak için acele etmeyin. Mart ortasından itibarense parasal konulara özen göstermeniz gerekiyor. Maddi konularda riskli adımlar atmayın, sonuçları iyi değerlendirmekte zorlanabilirsiniz ki teklif verirken veya anlaşma yaparken şartları dikkatlice değerlendirerek adım atın. Önemli konularda karar almak için şartlar çok uygun değil. Detaylara dikkat etmeniz gereken bir süreç geçireceksiniz.

Kova Yükselen Ve Merkür Gerilemesi

Etkili bir Merkür Retro Süreci Yaşayacaksınız…

Merkür gerilemesi ilk döneminde yani 15 Mart civarına kadar olan süreçte maddi alanlar, finansal işler açısından karışık bir dönem geçirmenize neden olabilir. Gelir gider dengenizi bu süreçte iyi ayarlamakta fayda var. 15 Mart ile birlikte burcunuza geçecek olan Retro Merkür, sağlık ve kişisel alanlarınızda özenli olmanız gerektiğini vurguluyor. Bilhassa 16 Mart’tan itibaren ele aldığınız konularda net bir bakış açısı içinde olmanız, her şeyi bütünden ve ayrıntıları fark etmeniz zorlaşacak. Bu süreçle birlikte duygusal olarak daha hassas olabileceğiniz gibi eski konular, eski mevzularla daha fazla meşgul olmanız gerekebilir. Ruhsal ve spritüel olarak sizi içsel anlamda büyütecek bu Retro döneminde maddi konular, önemli kararlar yerine daha çok kendi alanlarınıza dönük olmanız daha rahat etmenizi sağlayabilir.

Balık Yükselen Ve Merkür Gerilemesi

Gerileme Burcunuzda Başlıyor…

Merkür Retro dönemi ailevi ilişkileriniz, ev ve yuva alanlarınız, eşiniz veya ikili ilişkileriniz adına size temponun pek düşmeyeceği bir dönem vaat etmekte. Yaratıcı enerjinizin arttığı, duygusal ve sezgisel enerjinizin yükseldiği bir dönem olmakla birlikte dünyevi konularda dikkat dağınıklığı artabilir. Özellikle 15 marta kadar olan süreçte aileniz, sevdikleriniz ve kendi ihtiyaçlarınız arasında bocalamanız olası ki Retro döngüsü boyunca yani mart sonuna kadar planlı ve programlı olmaya özen gösterin. 15 Marttan itibaren psişik enerjileriniz, hissedişleriniz, rüyalar veya sezgisel yönleriniz çok daha yoğun şekilde size daha önce fark etmediklerinizi anlamlandırma imkanı verecek. Bu dönemde biraz daha kişisel alanlarınıza dönmek, hissettiklerinizi es geçmeden ama şartları da zorlamadan hareket etmelisiniz.

©Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ®Vedik Akademi by Şebnem Ekşib 2019

2 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *