GÜNCEL YAZILARIM

MERKÜR GERİLEMESİ BURÇLARLA OLAN İLİŞKİSİ 

Vedik astrolojiye göre Oğlak burcunda başlayacak olan Merkür Retro‘su, 5 ile 14 Ocak arası Oğlak burcu ve Oğlak yükselenler adına etkin olurken, 14 Ocak ile 25 Ocak arasında Yay burcunda seyir edecek Merkür ile Yay burcu ve yükselen Yay‘lar için daha yoğun etkiler verecek.

MERKÜR GERİLEMESİ sırasında maddi konularda tedbirli olmasında fayda olan burçlar:

Hint astrolojisine göre Oğlak veya Yükselen burcu Oğlak olanlar, Yay ve Yükselen burcu Yay olanlar, Yengeç veya yükselen burcu Yengeç olanlar,  Balık veya yükselen burcu Balık olanlar ile özellikle Akrep burçları veya yükselen burçları Akrep olanlar ve Kova yükselenler maddi konularda ve parasal işlerinde Merkür gerilemesi boyunca dikkatli olmalılar.

MERKÜR GERİLEMESİ sırasında ilişkiler adına dikkatli olması gereken burçlar:

Yükselen burcu Başak, İkizler,Terazi, Boğa, Aslan olanlar…

Burçlara göre Merkür Gerilemesi:

KOÇ BURCU VEYA YÜKSELEN BURCU KOÇ OLANLAR:

Merkür gerilemesi kariyer alanlarınızda 14 Ocağa kadar etkin olacak. Üst düzey yönetim konularında değişimler, yer değiştirmeler söz konusu olabilir. Durumlar sizin dışınızda ama planlamadığınız şekilde gelişebilir. Olayları dikkatli yönetmeli ve iletişime dikkat etmelisiniz. Önceden başlayan bir görüşme, iş kontağınız açısından ise kapandığını sandığınız bir görüşme, temas tekrar gündeme gelebilir ve sonuçlanabilir. İş ile ilgili başlangıçları Merkür gerilemesinin özellikle 5 ile 14 ocak arası dönemine denk getirmemek hatta mümkünse önemli adım ve kararları aktive etmeyi şubat ayına bırakmak yerinde olacaktır. 14 Ocaktan itibaren 25 Ocağa kadar olan dönemde eğitim, yurtdışı bağlantıları, sınavlar, yabancılarla olan temas ve işler açısından beklemede kalmak ve acele kararlar almamak yerinde olacaktır. Merkür gerilemesi iş ve kariyer alanlarınızda daha yoğun şekilde kendini belli edebilir.

©Şebnem EKŞİB

BOĞA BURCU VEYA YÜKSELEN BOĞA OLANLAR:

Merkür gerilemesi 14 Ocağa kadar olan dönemde yurtdışı kontakları, eğitim çalışmaları, hukuk konuları, anlaşma ve sözleşmeler, içsel gelişiminiz, kişisel gelişim konuları açısından sizin adınıza yoğun olacak. Bir süredir planladığınız bir kişisel gelişim konusu bu süreçte tekrar önünüze gelebilir. Eğitim ve yurtdışı işleriniz açısından eski konular yenilenirken, yepyeni bir iş veya projeyi başlatmayın. 14 Ocaktan itibaren 25 ocağa kadar olan dönemde ise finansal konular, para işleri, maddi konularda risk gerektiren adımlardan sakının. Parasal işleriniz ve gelir gider dengelerinizi iyi yönetmek gerekebilir. Bankacılık işleri, vergiler, sigorta konularında 14 ocaktan itibaren daha fazla meşgul olabilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB

İKİZLER BURCU VEYA YÜKSELEN İKİZLER:

Merkür gerilemesi ilk yarısı diyebileceğim 5 ile 14 ocak arasında maddi konular, vergi işleriniz, kamu ve devletle ilgili halletmeniz gereken iş ve konular gündeminizde olacak. Bu alanlarda unuttuğunuz, önemsemediğiniz evrak veya işleri yeniden ele almak söz konusu olabilir. 14 Ocaktan itibaren 25 Ocağa kadar ise ortaklı işler, proje çalışmaları, ekip çalışmaları açısından gerileme sizin adınıza etkin olacak. Ayrıca ikili ilişkilerinizde bu tarihten itibaren dikkatli olmalı, partneriniz veya eşinizle iletişim ve kontaklarınıza özen göstermelisiniz. Merkür gerilemesi boyunca teknolojik aletlerle ilgili sorunlar ve unutkanlıklara dikkat etmek yerinde olacak. Çantalarınıza, evraklarınıza sahip çıkın.

©Şebnem EKŞİB

YENGEÇ BURCU VEYA YÜKSELEN YENGEÇ

Merkür gerilemesi ortaklı işleriniz ve evlilik, ikili ilişkileriniz, aşk hayatınız adına etkili olacak. 14 ocağa kadar olan dönemde özellikle ilişkilerinizle ilgili hassasiyetlere açıksınız ki partnerinizle diyaloglarınıza dikkat edin. Meseleleri büyütmek söz konusu iken, eskiden gelen sorunlar da size artık ağır gelebilir. 14 Ocaktan itibaren finansal açıdan merkür gerilemesi dönemini iyi yönetmek gerekecek. Riskli yatırımlar ve borç alacak dengeleri açısından zemin kaygan olabilir.

©Şebnem EKŞİB

ASLAN BURCU VEYA ASLAN YÜKSELEN

Sağlıkla ilgili önemsemediğiniz konularla yüzleşmek gerekebilir. 14 Ocağa kadar olan dönemde ertelediğiniz kontroller, testler ve hastane işleri gündeminize gelebilir. Öte yandan anne tarafından akrabalar, dayılar gibi kişilerle iletişiminize dikkat edin. Meslek alanınızda beklettiğiniz konuları yeniden gündeme almak, organize etmek söz konusu iken, eleman alımları ve çıkarmak, size bağlı çalışanlarla ilgili karar vermek adına beklemek doğru olacak. Yeni bir eleman alımı planlıyorsanız Merkür gerilemesini atlatmak yerinde olacaktır. 14 Ocaktan itibaren aşk ve ilişkiler, çocuklarla ilgili konular odak noktanız olabilir. Sınavlar veya şans faktörünüze güvenerek atacağınız adımlar adına da 14 ocak ile 25 i arasında temkinli olun.

©Şebnem EKŞİB

BAŞAK BURCU VEYA BAŞAK YÜKSELEN

Gerilemenin 14 ocağa kadar olan döneminde ilişkiler, çocuklar ve aşk hayatınızla ilgili konular gündeminizi meşgul edecektir. Çocuklarla ilgili çözmeniz gereken veya ertelediğiniz konulara tekrar yoğunlaşmak gerekebilir. Bu süreçte sınavlar ve girmeniz gereken eğitim çalışmaları varsa keza dikkatinizi iyi toparlamak yerinde olacaktır. Çocukların sağlığına da yine bu dönemde dikkat etmek yerinde olacaktır. İlişkilerde ise diyaloglar, iletişim alanları öne çıkıyor. Yazılı ve sözlü diyaloglarınıza ikili ilişkilerinize özen göstermeye çalışın. 14 ocaktan Merkür gerilemesi sonuna kadar ise aile ve ev alanlarınız öne çıkıyor. aile içi gerginlikler açısından hassas bir dönem olabilir. Bu dönem süregelen sorunları tekrar aktive edebileceği için aile içi konuşma ve iletişimde akılcı olmak gerekecektir.

©Şebnem EKŞİB

TERAZİ BURCU VEYA YÜKSELEN TERAZİ

Merkür gerilemesi özellikle yükselen burcu Terazi olanlar için aile içi gerginlikler, aile ile alakalı konuların sert bir şekilde tekrar gündeme gelmesiyle bağlantılı olacak ki ocağın ortasına kadar ruhsal, fiziksel ve duygusal olarak daha gergin ve tahammülsüz olmanız söz konusu. Bir süredir aile içinde üzerinde durulmayan konular bu süreçte gündeme gelebileceği gibi iletişimde bireylerin birbirini yanlış anlamalarına meydan veren etkiler yaşanabilir. Bu nedenle ocak ayının ilk yarısı konuşmalarınıza ve diyaloglarınıza dikkat etmek ve esnek olmaya gayret etmek yerinde olacaktır. Ocağın ikinci yarısı ise yakın çevreniz, kardeşler, kuzenler, komşular veya yakın arkadaşlarla ilgili alanlar aktive olurken, girişimlerinize ve sonuçları kısa vadede etkin olacak planlarınızda acele etmeyin.

©Şebnem EKŞİB

AKREP BURCU VEYA YÜKSELEN AKREP

Merkür gerilemesinin ilk yarısı yakın çevrenizle ilgili konular da retroyu daha yoğun yaşayacaksınız. Kardeşler, kuzenler, yakın arkadaşlar, komşularınızla ilgili konularda eski konular, biriken durumlar öne çıkabilir. Diğer yandan teknolojik aletlerle ilgili sorunlar bu süreçte artabilir. Aletlerde teknik sorunlar yaşanabilir. Yeni bir teknolojik alet alımını da bu dönemde tercih etmemelisiniz. Yeni bir araç alımı açısından da bu dönem uygun değildir. 14 Ocaktan itibaren ise maddi konular, bankacılık işleriniz, kredi ve benzeri kullanımlarında tedbirli olun. Kontratlarda imza attığınız yerleri ve evrakları iyi kontrol etmelisiniz. Konuşmalarınıza, çevrenizle olan yazılı ve sözlü diyaloglarınıza, mail ve mesaj ile gönderdiğiniz konuşma veya yazışmaların içeriğine ve doğru kişiye gittiğine önem verin.

©Şebnem EKŞİB

YAY BURCU VEYA YÜKSELEN YAY

Maddi konular, konuşmalarınızla ilgili dikkat etmeniz gereken alanlar, finans işleri, bankalarla olan ilişkiler, ailevi alanlarınız, kariyer ve iş konularında gecikmeler veya duraksamalar yaşamak merkür gerilemesi boyunca dikkat etmeniz gereken alanlardır. Öncelikle 14 ocağa kadar olan dönemde üst düzey yöneticileriniz veya kişilerle olan ilişkilere dikkat edin. İşinizde sürpriz gelişmeler yaşanabilir. 14 Ocaktan itibaren ise fiziksel olarak kendinizi yormadan işlerinizi organize etmeye özen gösterin. Unutkanlıklar, dalgınlıklar nedeniyle aksamalar yaşanabilir. Merkür gerilemesi bitiminde ise duran işleriniz hızlanacaktır. Merkür gerilemesi döneminde fiziksel bir değişiklik veya operasyon yaptırmamanız da yerinde olacaktır.

©Şebnem EKŞİB

OĞLAK BURCU VEYA YÜKSELEN OĞLAK

Gerilemenin ilk yarısı yani 14 ocağa kadar olan dönemde zihinsel ve sinirsel olarak gergin hissedebilirsiniz kendinizi. Bu nedenle ile aldıklarınızı sakin ve çok yönlü değerlendirmeniz önemli olacak. Bu süreçte şartları zorlamayın ve ilerlemeyen konuları bir süre bekletmekten çekinmeyin. Süreç Merkür gerilemesi bitiminde eski ritmine dönenecektir. Ancak bu dönemde şartları zorlamak sizi yormaktan başka bir yol almanızı sağlamaz. 14 ocaktan itibaren gerilemenin gizli alanlarınız, ruhsal konulara kayması ile gizlediğiniz korkular, sıkıntılar açısından biraz daha gerilimli bir dönem yaşanabilir. İçsel kaygılarınız artarken, kendinizi biraz daha depresif hissedebilirsiniz. Stresten uzak durmaya çalışın. Eşyaların kayıp olması, anahtarların ve benzer şeylerin unutulması, işleri organize etmekte zorlanma söz konusu ki kontrollerinizi yaparak işleri ele almaya, evden çıkmaya gayret edin.

©Şebnem EKŞİB

KOVA BURCU VEYA YÜKSELEN KOVA

Merkür gerilemesinin ilk yarısı içsel gerginlikleriniz artabilir. Bedensel ve ruhsal olarak kendinizi daha yorgun ve gergin hissedebileceğiniz için gerek duygusal alanlarda, gerekse günlük rutinde dikkatinizi toparlayarak hareket etmek, ekstra stres kaynağı olan durum ve kişilerden uzaklaşmak yerinde olacaktır. Fiziksel bir müdahaleden uzak durun ve estetik ve benzeri bir konuyu gerileme sonrasına bırakmaya gayret edin. Kayıplar ve unutkanlıklar adına da dikkatli olmak gerekecektir. 14 ocaktan itibaren ise sosyal konular, arkadaşlar ve aile büyükleriyle ilgili konular öne çıkacak. Aile büyükleriyle olan ilişkilere dikkat etmek gerekebilir. Bu dönemde uzun vadeli konularda adım atmak veya başlatmak da yine uygun değil.

©Şebnem EKŞİB

BALIK BURCU VEYA YÜKSELEN BALIK

Gerilemenin ilk dönemi olan 14 ocağa kadar olan bölümde yurtdışı kontakları, eğitim işleri, kişisel gelişimle ilgili konular gündemde olabilir. beklettiğiniz işler, bir süredir görüşmediğiniz kişi veya durumlar odak noktanız olabilir. Aile konuları, ebeveynlerle ilgili alanlar yine gerileme konuları arasında yer alıyor. Ev ve yuva alanlarınızla ilgili değişiklikler veya taşınma, satın alma, kiralama, kontrat imzalama işlerini mümkün olduğunca gerileme dönemi sonrasına almaya çalışın. 14 ocaktan itibaren ise gerileme kariyer ve iş alanlarınızda etkin olacak. Bu dönemde üst düzey konu ve kişilerle olan görüşmeler açısından eskiden başlayan işler öne çıkabilir. Ancak yeni proje veya işleri aktive etmeyin. Daha çok izleyin ve öyle hareket etmeye gayret edin.

 

©Şebnem EKŞİB

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *