Aylık Astoloji Yorumlarım

NİSAN 2016 BURÇ VE AYLIK YORUMLARIM

2016 Nisan ayı astroloji açısından hayli yüklü bir tempoya sahip. Gerileyecek gezegenler, burç değiştirerek romantik etkileri tetikleyecek olan Venüs, ona eşlik etmekte zorlanarak duygusal ihtiyaçlarımızı bir anlamda kesintiye uğratma potansiyelindeki Mars, Satürn‘ün halen çatık kaşlı ve gergin etkisi ile deneyimleri Mars enerjisi ile bize hissettirecek olması sadece bir kaçı…

Mart ayından itibaren Satürn‘ün yanına yerleşerek bize hem git hem dur hislerini yaşatan Mars, bu ay her ikisinin birden geri hareketi ile durumları daha karışık bir hale getirebilir. Ülke gündemi, dünya ve bireysel alanlarımızda disipline olmak, ilerlemek, bekleyerek ve temkinli hareket etmek adına dikkatli olmamız gereken bir süreç Nisan ayı.

Nisan Ayı Genel Etkileri

Nisan ilk haftası değişim isteği artarken, rutin olandan sıkılma, değişiklik isteme, şartları yeniden oluşturma arzusu öne çıkıyor. Ay’ın ilk haftası Venüs ve Merkür burç değiştiriyorlar. Hint astroloji sistemine göre  gezegen burç değiştirirken hassas ve güçsüz olduğu bir bölümde ilerler ve buna gezegenin arafta olması diyorum.

31 Marttan itibaren burç değiştirmek üzere harekete geçen Venüs, Hint Astrolojisine göre Balık burcuna geçerken 2 Nisan’a kadar güçsüz olduğu alandan geçiyor; Merkür ise 1 Nisan’dan itibaren güçsüz pozisyonda ilerleyecek ve 2 ile 4 Nisan arası Merkür konularına da dikkat etmek gerekecek.

Nisan ayının ilk 2 günü; parasal konular, lüks tüketim, araçlar ve arabalarla ilgili konular, araba, ev veya lüks tüketim maddeleri ve taşınmaz alım ve satımları ile estetik müdahaleler adına beklemek doğru olacak. Özellikle güzellik üzerine bir şey yaptırmayı düşünüyorsanız, 1 ve 2 Nisan’ı geçirip adım atmanız doğru olur. Aksi halde başlattığınız işi tekrar ele almak söz konusu.

Venüs, ilişkilerle bağdaşık bir gezegendir. Ayın ilk haftası hem Venüs, hem de Merkür sorunlu derecelerden ilerleyeceği için ilişkilerinizde iletişim sorunlarına dikkat edin. Bu süreç yeni bir ilişkiye başlamak ve evlilik adına adım atmak için yine beklemek gerektiğini vurguluyor. Yani bireysel hayatınızda 1 Nisan ile 5 Nisan arası ilişkiler, parasal konular ve güzellik ve estetik üzerine yaptıracağınız müdahalelerde bekleyin.

Merkür’ün 2 Nisan ile 4 Nisan arası vereceği etki ile teknolojik alet alımları, (cep telefonları, bilgisayarlar, her türlü teknolojik alet ve makine) sorunlar yaşamak olası ve alımları bu aralığa denk getirmeyin.

7 Nisan da YENİ AY VAR!

Nisan ayı Yeni Ay döngüsü Güneş, Uranüs ve Venüs kavuşumu ile geliyor. Bu alan üst düzey kişilerle ilişkilerinizde yeni gelişmeleri ani ve şok edici şekilde önünüze koyabilir. Aile büyükleri, babanız, otorite sembolü kişilerle ilişkileriniz veya onların hayatlarında ani gelişmeler öne çıkabilir. Tabi devrede Venüs de olacağı için bu etki yoğun şekilde ilişkiler açısından da geçerli. İlişkiler adına sürprizlere açık bir dönem özellikle ayın ilk yarısı Yeni Ay döngüsü ile tetiklenecek.

Yeni Ay, Hint astrolojisine göre Balık-Başak aksında gerçekleşiyor. Döngüye Venüs de iştirak ediyor ve doğal olarak da ana tema ilişkiler ve aşk adına hayli vurgulu olacaktır. Balık, Başak, Koç, Boğa, Terazi, Akrep ve Yengeç burçları Yeni Ay döngüsünden biraz daha fazla etkilenecek olan enerjilere sahipler.

Türkiye açısından Yeni Ay enerjileri

Yeni ay; 7 Nisan 2016 Perşembe günü, saat 13.20 civarında tam olarak gerçekleşecek. Yeni Ay sırasında Yengeç burcu yükseliyor ve Yeni ay aksı Balık burcunda oluşuyor. Ülkemiz haritasında Yengeç burcu para alanlarımız, bankacılık sektörü, finansal piyasalarla bağdaşıktır. Finans piyasaları açısından ani gelişmeler 5 Nisan ile 12 Nisan arası vurgulu olabilir. Öte yandan Yeni Ay‘ın gerçekleşeceği takımyıldız (Revati) eğlence sektörü, alış veriş merkezleri, sinemalar, hava alanları, ulaşım merkezleri, terminaller, halka açık yerler ve devlet ve hükümet binalarını temsil eder. Bu alanlarda 4 Nisan ile 15 Nisan arası terör ve benzeri olaylar açısından özelikle metropoller risk altında. Bilhassa eğlence merkezleri ve çocukları ilgilendiren alanlarda daha dikkatli olmak tedbir açısından yerinde olur.

Diğer yandan Yeni ay döngüsü an haritasında 5. evin vurgulu olmasıyla (bu alan çocukları ve gençleri temsil eder) çocuklarla ilgili ani ve beklenmedik olayların, durumları açığa çıkması yine söz konusu.

Hint Astrolojisine göre Yeni Ay Balık burcunda gerçekleşiyor demiştik. Balık burcu ülke haritamızda hükümeti ve devlet büyüklerini, yönetimde aktif olan kişileri gösterir. Başta aktardığım gibi Yeni Ay‘a eşlik edecek Venüs ve Uranüs etkileri hükümetle ilgili ani gelişmeler ve şok bir gündem etkisi verebilir.

Unutmayın ki Yeni Ay sürecinde başlayan iş ve konularınız Dolunay ile tamamlanacak ve öyle ya da böyle sonuca ulaşacaktır.

Nisan Ayında Araç, Ev Alımı ve Güzellikle İlgili Konularda Hangi Dönem Uygun?

Venüs, Hint astrolojisine göre bu ay boyunca Balık burcunda ilerleyecek. Balık burcu Venüs’ün rahat ettiği ve yüksek enerjide çalıştığı bir alandır. Duygusal ilişkilere dönük enerjiler vermesi bir yana, Venüs ayrıca otomotiv, bilhassa lüks araçlar ve dünyevi alanlarla da çok bağlantılıdır. Gezegenin ayın ilk haftası sıkıntılı bir dereceden ilerleyecek olmasından bahsetmiştim. Ancak bu alanı aştıktan sonra Merkür’ün de derece olarak toparlanacağı 4 Nisan’dan itibaren 15 Nisan’a kadar olan aralıkta araç alımları, ev alımları, lüks alımlar ve güzellik, estetikle ilgili müdahaleler veya girişimler açısından uygun bir dönem var. Sonrasında Mars, ay sonunda Merkür gerileyeceği için bu alanlarda uzun bir süre beklemek gerekecek.

Bilhassa Balık burçları, Kova burçları, Yengeç ve Akrep burçları, Başak burçları, Yay Burçları, Boğa ve Terazi’ler veya yükselen burçları / Ay burçları bu alanlarda olanlar bu tip girişimler için verdiğim aralığı değerlendirebilir. Sonrasında beklemek gerekecek.

Diş, Çene ve Diş Eti Sorunlarına Açık Bir Süreçten Geçiyoruz!

Instagram (Sebnem Eksib) ve Facebook hesaplarımda günlük ve genel etkilerle ilgili sıklıkla yorumlarımı paylaşıyorum. Diş sağlığı konusunda özel bir dönemden geçiyoruz. Bu konudaki uyarılarımı kaçıranlar için tekrar belirtiyorum. Mart’ın ikinci yarısı vurgulu olmak üzere, bu dönemde ve Nisan ayı boyunca  diş ve çene bölgesi sağlığımızla ilgili özel bir süreç söz konusu. Sağlık astrolojisinde Satürn genel olarak diş ve diş bölgesinden sorumludur. Mart ayından bu yana Mars ile yaptığı etkileşim nedeniyle önceden başlayan ve üzerinde durmadığınız diş sıkıntıları, enfeksiyonlar ve benzeri rahatsızlıkları yeniden gündeminize taşıma eğiliminde. Özellikle Akrep, Koç, Terazi, Başak, Boğa yükselen burcu olanlar veya bu burçları yoğun çalışanlar daha fazla etkilenebilirler. Bu süreçte diş sağlığınızı ihmal etmeyin ve eğer bir müdahale vs. ihtiyacı belirirse Mars gerilemesinden önce (17 Nisan) doktorunuzla kontak kurmaya gayret edin.

Nisan Ayı Ortasından İtibaren Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Ay ortasından itibaren belirsizlik duygusu hakim olacak. Hedefleriniz ve arzularınız adına istek duyacak ama harekete geçmek için kendinizi desteksiz veya isteksiz hissedebileceksiniz. Bu nedenle ayın ilk haftaları hakim olan itici etkileri, ay ortasından itibaren sonuçlandırmakta zorlanabilirsiniz. Nisan ayı başında ağırlıklı olmak üzere, verdiğiniz sözlere, vaatlere dikkat edin. Sonradan kendinizde söylediğiniz veya yerine getirmek için söz verdiğiniz şeyleri gerçekleştirme dürtüsünü hissetmeyebilirsiniz.

16 Nisan’dan İtibaren Mars Durağan ve 17 Nisan’da Mars Gerilemesi Başlıyor!

Mars, 2 yılda bir gerileyen bir gezegendir. Merkür gibi sık gerilemez. Bu nedenle vereceği etkiler daha volümlü ve çarpıcıdır.

Mars gerilemesi, Hint Astrolojisine göre Akrep burcunda başlıyor. Akrep, Boğa, Koç, Terazi, Kova, Aslan burçları üzerinde biraz daha etkili olacak.

Araçlar, ev içi gerginlikler, tesisat sorunları, aile büyükleriyle ilgili gelişme ve sorunlar, makineler, aletler üzerinde etkili bir gerileme olacak. 17 Nisan’da başlayan gerileme, 1 Temmuz’a kadar devam edecek.

Bu süreçte karşı cins ile ilişkiler, hayat ile mücadele gücümüz, savaşma dürtümüz beklemeye geçerken, Akrep de gerçekleşecek gerileme, cinsel konular adına hasır altı edilen konuların ve gerçeklerin aniden su üstüne çıkmasına neden olacak. Ayrıca Maden kazaları adına da 17 nisan 1 Temmuz adına ülkemiz adına dikkat etmek gerekiyor.

Mars gerilemesini ayrıntılı biçimde kısa bir süre sonra ayrıca yazacağım…

22 Nisan 2016 Dolunay’ı

Dolunay Hint Astrolojisine göre Terazi, Koç aksında gerçekleşiyor. 22 Nisan sabah 8:24 de gerçekleşecek dolunay sırasında Boğa burcu yükseliyor. Dolunay; Boğa, Akrep, Koç ve Terazi burçlarını yoğun şekilde etkileyecek (benzer şekilde yükselen ve ay burçları bu alanda olanları da…)

Dolunay, ilişkiler, kadınlarla ilgili konular, ülkemiz adına uluslararası ilişkiler, gizli işlerin ortaya çıkması, gizli düşmanlıklar, ekonomi, spekülatif haberler ve terör olayları açısından risk teşkil etmekte.

Bireysel alanlarda kadınlar üzerinde etkili olacak dolunay enerjileri dikkatimizi duygusal alanlara çevirmemizi sağlayabilir.

Gezegen Gerilemeleri Ay Sonundan İtibaren Etkili Olacak

Nisan ayında astrolojik olarak sık rastlamadığımız bir durum söz konusu. Gökyüzünde 17 Nisan’dan itibaren 3 gezegen, 28 Nisan’dan itibaren ise 4 gezegen geri hareket içinde olacak. Gezegenlerin geri hareket etkileri dönemler enerjileri tutmalarına ve ilerlemekte zorlanmaya neden olur. Ay ortasından itibaren ilerlemek, sonuç almak zor olabilir. Şartları kontrol etmeye çalışmakla enerjinizi boşa harcamayın. Eskiden başlayan konularla o kadar yoğun olacaksınız ki yeni iş ve adımları boşu boşuna bu süreçten itibaren aktive etmeyin. Aksi halde araba ile patinaj yapmak gibi, motoru zorlamaktan başka sonuç elde edemezsiniz. Bu süreçle birlikte, önceden başlayan iş ve konular yeniden ani şekilde tekrar önünüze gelebilir, tamamlamak için uygun bir dönem ama başlatmak için şartlar destekli olmayacak.

Hint Astrolojisine göre Aslan, Akrep, Koç burçları daha da dikkatli olsunlar. Gezegen gerileme enerjileri ay sonuna doğru daha fazla aktive olacakları için bu etkiyi daha çok Mayıs ve Haziran aylarında yaşayacağız. Ve o dönemde daha ayrıntılı yazılar aktarmaya gayret edeceğim. Ama en genel hali ile hepimiz için 15 Nisan’dan itibaren Mayıs ve Haziran daha vurgulu olmak üzere, yeni girişimlerde beklemek, eski konuları bitirmek, yarım işleri tamamlamak adına şartlar daha uygun olacak diyebilirim.

Burçlara Göre Nisan 2016 Etkileri

Koç Burcu Veya Koç Yükselen

Ayın ilk yarısı sağlıkta diş ve bel bölgesine dikkat etmek faydalı olacaktır. Duygusal konularda gizli ilişkileriniz, ya da aşk hayatınızda bilinmesini istemediğiniz konular birden yüzeye çıkabilir. Düşmanlıklara dikkat edin. Çevrenizle ilgili farkına varmadığınız bir çok konuyu anlamak, fark etmek olası. Merkür, 4 Nisan’dan itibaren 28 Nisan’a kadar burcunuzda randımanlı çalışacak. Özellikle yükselen Koç burçları ticari konular, iletişim, haberleşme trafiğiniz açısından yoğun olacaksınız. Ticari alanlarda bu ay girişimci ve hareketli olabilirsiniz. Çalışma temposu, seyahatler, yakın arkadaşlar adına yine tempo yüksek. Dolunay süreci olan 22 Nisan civarında maddi konularda gelişmeler, beklediğiniz bir haberin gelmesi, sonuç alma söz konusu. Mars gerilemesinin aktive olacağı 17 Nisan’dan itibaren ise araçlar, kazalar, teknik konulardaki sorunlar açısından dikkatli olmakta fayda var.

Boğa Burcu veya Boğa Yükselen

Ticari konular, iletişim alanları, teknolojik aletler ve sağlık adına bu ay tedbirli olmaya bakın. İlişkiler adına güzel gelişmeler olabilir. Maddi alanlarda Venüs desteği sizinle. Hedeflerinize yönelik hareket etme dürtüsü içindesiniz ama şartlar bilhassa ay ortasından itibaren belirsizlik getirebilir, daha sakin ve yapıcı olmaya bakın. 22 Nisan Dolunay’ı civarında kıskançlıklar ilişkinizde gerginlikleri tetikleyebilir. Aşk alanlarında 22 Nisan dolunayına kadar daha rahat etkiler olmakla birlikte, dolunay sürecinde uzun süredir biriktirdiğiniz, görmezden geldiğiniz noktalar partnerinizle gerginliklere neden olabilir. Meseleleri büyütmemeye gayret edin. Kendi içinizde kalma isteği, içe dönme bu ay vurgulu etkilerden. Sıkıntılı ve gergin ortamlardan uzak durun.

İkizler Burcu veya İkizler Yükselen

Yeni ay dönemi, kariyer ve iş alanlarınızla ilgili yeni gelişmeler sunacak. Harekete geçmek, beklettiğiniz iş ve konulardan hız almak adına 7 Nisan civarı daha uygun koşullar yakalayabilirsiniz. Özellikle 25 Nisana kadar çalışıyorsanız temponuz hayli yüksek. Kendinizi işinizde ortaya koymak, belirsiz şeyleri netleştirmek adına güzel etkileriniz var. 22 Nisan dolunay civarında özellikle 18 Nisandan itibaren ilişki, aşk ve çocuklarla ilgili konularda ani ve ilginç gelişmeler yaşanabilir. Ummadığınız birinin ilgisi ile karşılaşmak veya sizin yakınlığınızın yanlış anlaşılması da olası. Bu ay, iletişim ve çevrenizle kontaklar adına 28 Nisana kadar olan dönemde etrafınız kalabalık olacak. Ummadığınız kişilerden gelebilecek destekler, yeni insanlarla tanışmak, kontaklarınızın artması söz konusu.

Yengeç Burcu veya Yengeç Yükselen

Yeni Ay sizin için etkili olacak. 7 Nisan civarı, eğitim, sosyal alanlar, kariyer ve iş alanlarınız adına yoğun bir temponuz söz konusu. Bu ay ilişkiniz ile iş veya gündelik sorumluluklar arasında kalabilir, sizden ilgi bekleyenler nedeniyle kendinizi yorgun veya bengin hissedebilirsiniz. Duygusal alanlarla, dünyevi sorumluluklar arasında denge kurmanız önemli olacak. Dolunay dönemi olan 22 Nisan civarında özellikle yükselen Yengeç burçları adına aile, ev ve yuva alanlarınız ön plana geçiyor. Kendi iç kırılganlıklarınız artarken, başkalarıyla ilgili konularda gereksiz sorumluluklar almayın. Merkür’ün kariyer ve iş alanlarınızda bulunmasıyla ticari alanlar, satış pazarlama konularıyla meşgulseniz güzel fırsatlar yakalanabilir. Bir süredir atmak istediğiniz ticari bir adım aktive olurken, görüşmek istediğiniz üst düzey biriyle ilgili fırsat yakalanması da olası.

Aslan Burcu veya Aslan Yükselen

İlişkiler adına ilginç gelişmeler yaşanabilir. Özellikle bekar Aslan’lar için beklenmedik değişiklikler söz konusu. Başkalarından gelebilecek alacağınız varsa, bu ay toparlamak adına güzel etkiler var. Krediler, sigorta işleri, halledilmesi gereken nafaka veya miras konuları, kiralama veya benzer işlerinizde 28 Nisana kadar güzel gelişmeler söz konusu. Öte yandan ev içi kazalara, tesisat ve benzeri sorunlara 17 Nisandan itibaren dikkat etmekte fayda olacak. Araçlar veya ev alımları açısından da 17 Nisandan itibaren adım atmamak yerinde olur. Dolunay süreci, yakın çevrenizle ilgili bitirmeniz, halletmeniz gereken bir iş veya görüşme varsa, bu konuda sonuca ulaşmanız olası. Ayın son haftası daha çok yakın çevre odak noktanız olabilir.

Başak Burcu veya Yükselen Başak

Bu ay, ilişkiler, ikili alanlar, partner, eş veya sevgilinizle ilgili konular duygusal alanlarınızda odak noktanız olacak. Eşiniz, partnerinizle alakalı beklediğiniz bir haber veya durum adına taşlar yerine oturabilir. Bekarsanız yeni bir ilişki, ummadığınız birinden göreceğiniz bir yakınlık veya beraberlik teklifi olası. İlişkilerle gündeminizi yoğun şekilde etkilerken, gelişmeler sizin adınıza şaşırtıcı olabilecek. 22 Nisan dolunay dönemiyle dikkatiniz daha çok parasal konularla aile ve ebeveynlerinize yönelebilir. Dolunay süreci, maddi alanlarda beklediğiniz bir durum veya işi size getirebilir.

Terazi Burcu veya Yükselen Terazi

Bu ay, ticari konular, iletişim, pazarlama, satış alanları, ortaklı işler, yurtdışı konuları daha şanslı veya akıcı alanlarınız arasında. Özellikle 28 Nisana kadar olan dönemde bu alanlarınızı etkileyecek Merkür enerjisi ile hızlı hareket edebilecek ve iyi organize olabileceksiniz. Sabırlı olma konusunda sıkıntılarınız olabilir. Gelişmeler karşısından dikkatli ve detaya önem vererek hareket etmeye gayret edin. Mesleki alanlarda yeni fırsatlar, teklifler, kendinizi öne çıkarma söz konusu. 22 Nisan Dolunayı burcunuzda olacak ki özellikle iş alanlarında tamamlamak istediğiniz bir konu veya durum sonuçlanabilir. Ancak para alanınızda gerilemeye başlayacak Mars nedeniyle özellikle 16 Nisandan itibaren risk içeren konularda, girişimlerde dikkatli olun.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen

İlişkiler, duygusal konular ayın ilk yarısı daha fazla yoğunlaştığını alan olacak. Devam eden bir birliktelik, eşiniz veya partnerinizle ilgili konularla, genel olarak aşk hayatınızda ayın ilk on günlük süreci hareketli ve ani gelişmelere açık etkiler barındırıyor. Beraberliğiniz adına fark etmediğiniz bir süreç aniden dikkatinizi çekebilir. Ancak ayın ilk döneminde değiştirmek, yeniden düzenlemek adına kendinizi hazır hissettiğiniz konularda ayın ikinci yarısı daha çekimser olabilirsiniz. Mars transitinden direk etkileniyorsunuz ve bu süreç düşünmeden adım atmamayı önemli kılmakta. Enfeksiyonlar, diş sorunları, kemik rahatsızlıkları açısından da bu dönemde kontrollerinizi ihmal etmeyin. Dolunay döneminde kendinizi depresif hissedebilir, eski konulara özellikle duygusal alanlarda fazlasıyla takılabilirsiniz. Kendinizi zorlamayın ve dolunay sürecinde stresten uzak durmaya gayret edin. Yine Dolunay döneminde düşmanlar, rakipler adına ilginç gelişmeler yaşamak, fark etmediklerinizi aniden idrak etmek de söz konusu.

Yay Burcu veya Yay yükselen

Ayın ilk dönemi özellikle de 16 Nisana kadar olan döngüde, aile, ev, gayrimenkul, yuva alanlarınızla arabayla ilgili çözmek istediğiniz veya bir süredir beklettiğiniz bir faaliyet veya adımı aktive etmek adına uygun etkileriniz var. Evinizde planladığınız bir dekorasyon veya değişiklik varsa, 16 nisana kadar bitirmek doğru olur. Ebeveynler, aile üyeleri veya annenizle ilgili gelişmeler açısından da bu süreç uygun olacak. Sonrasında beklemeniz doğru gerekebilir. Bu ay özellikle 17 nisandan itibaren içsel gerginlikler, eski konular veya erkek figürleriyle ilgili biriktirdikleriniz su üstüne çıkabilir. İç dengelerinizi iyi ayarlamalı, sakin olamaya gayret etmelisiniz. 17 Nisandan itibaren uzak yolculuklar ve yurtdışıyla ilgili konularda dikkatli olmak ve mümkünse planlarınızı bu tarihten önceye denk getirmek yine doğru olacaktır. Duygusal konularda, iletişime açık olmakla birlikte ani patlamalara açık olacaksınız. Sevdiğiniz kişiyle diyaloglarınıza dikkat edin ve söz verirken düşünerek hareket edin.

Oğlak Burcu veya Yükselen Oğlak

Yakın çevreniz, arkadaşlar, kardeşlerle ilgili alanlar ayın ilk dönemi daha fazla öne çıkacak. Reklam, halkla ilişkiler, iletişim alanlarında uğraşılarınız varsa ayın ilk 10 günü temponuz yüksek olacaktır. Yolculuklar adına da bu ay özellikle ay başında hareketli olabilirsiniz. 22 Nisanda gerçekleşecek Dolunay, özellikle işle ilgili ay başında başlayan durum ve gelişmeleri tamamlamanızı, sonuç almanızı sağlayacaktır. İş alanlarınızı hareketlendirecek Dolunay sürecinde dikkat etmeniz gereken nokta duygusal kararlar almaya da yönelik olmanız. İlişkiler adına iş veya yakın çevreniz vasıtasıyla tanıdığınız birinin ilgisini çekmeniz olası. İlişkiler, duygusal konularla kariyer alanlarınızı bu ay iyi dengelemeniz yerinde olur. Mars transiti hedefleriniz ve maddi konularda ilerlerken mücadele etmeniz gerekebileceğine işaret etmekte. 17 Nisandan itibaren geri harekete başlayacak Mars, sosyal çevrenizle ilgili ani gelişmeleri tekrar önünüze koyabilir.

Kova Burcu veya Yükselen Kova

Maddi konular adına verimli etkilerden geçmektesiniz. Venüs daha iyi bir dereceye ulaşacağı 3 Nisandan itibaren parasal konularda özellikle kendi gelirleriniz adına sizi ay boyunca destekleyecek. Bu ay iletişim ve haberleşme alanlarınızda aktif olacak Merkür nedeniyle yakın çevrenizle iletişim ve genel olarak haberleşme trafiğinizde hayli yoğun. Basın, medya, yayıncılık, eğitim gibi alanlarda faal iseniz yine bu konularda da temponuz artacaktır. Ay ortasına kadar parasal alanlarda destekli olan enerjileriniz, dolunay döneminde eğitim, kişisel gelişim, yayıncılık ve benzeri alanlarla yurtdışı bağlantıları açısından sizi destekleyecek. Mars gerilemesi kariyer ve iş alanlarınızda gerçekleşiyor. İşinizde erkeklerle olan diyaloglarınıza dikkat ederken, gereksiz mücadelelere girmeyin, sabırsız ve aceleci davranmayın. Kişisel diyaloglarınıza önem vermeniz ve kendinizi kontrol etmeniz gereken bir ay söz konusu. Duygusal konularda bilhassa dolunay döneminde sevdiğinizle bir yolculuk veya benzeri bir planınız varsa, kendinize zaman ayırmak, hayata mola vermek açısından uygun bir süreç söz konusu.

Balık Burcu veya Balık Yükselen

Ayın ilk haftası özellikle 1 nisan ile 4 Nisan arasında duygusal ilişkiler adına dikkatli olun. 4 Nisandan itibaren aşk ve ilişki alanlarınızda bir süredir sabrettiğiniz konularda sonuç almanız olası. Dikkat çekeceğiniz, fiziksel ve duygusal olarak hareketli bir dönem söz konusu. Yeni bir ilişki, bekleyen bir ilişkinin aniden hareketlenmesi söz konusu. Estetik konularında yaptırmak istediğiniz girişimler adına 4 ile 16 Nisan arası uygun bir zamandan geçiyorsunuz. Sonrasında beklemeniz daha doğru olur. Bu ay Dolunay dönemi içsel olarak daha hassas ve kırılgan olabilirsiniz. Hızlı gelişmeler dolunay dönemiyle farklı bir alana veya sizin beklemediğiniz bir sonuca doğru çekilebilir. Maddi konularda bereketli bir ay, gezegen etkileri sert olmasına rağmen, ayın son haftasına kadar ticari alanlarda destekli etkileriniz var. Ayın son haftasından itibaren Merkür gerilemesi maddi alanlarda riskli adım atmamayı ve dikkatli hareket etmeyi gerektirmekte.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

 

 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *