Aylık Astoloji Yorumlarım

Nisan 2017 Vedik Astroloji Aylık Yorumlar

Nisan, hareketli ve ilginç etkiler barındırma potansiyelinde bir ay olarak bize baharı müjdelerken, sürpriz gelişmeleri de beraberinde getirecek.

Öncelikle Nisan ayını bu kadar özel yapan en önemli etkinin başında uzun süreli döngüleri hareket geçiren şok edici gelişmelerin mimarı Uranüs’ün sideral zodyağa yani Vedik/Hint Astrolojisine göre Koç burcuna yeni geçiyor olması. Konuyla ilgili ayrıca bir yazı yazacağım ama, Uranüs Koç etkileşimi dünya, ülkemiz ve bireysel haritalarımız açısından olağan dışı gelişmeleri de beraberinde getirecek. Gezegenlerin ev veya burç değiştirmeleri sırasında ki en büyük marifetleri bu geçişlerin araftan yani gezegenin kendi enerjisini sorunlu verdiği bir aralıktan ilerleyerek geçişi tamamlamasıdır. Her gezegen burç değiştirirken belli derecelerde gergin enerjiler verir. Ancak Vedik Astroloji de etkili olan diğer bir hususta gezegenin yine belli aralıklardan geçişinde belli takımyıldızlarda Gandanta dediğimiz etkileşimi açığa çıkarmasıdır. Buna transitte “Gandanta” geçişi derim ki oldukça hassas enerjileri açığa çıkarır. Bu geçişi yapan gezegen karmamızda biriktirdiklerimizle bizi aniden yüzleştirir. Bu ay Uranüs; Balık burcundan Koç burcuna geçerken Gandanta noktalarına dokunarak geçecek ve hayli ilginç gelişmeleri hayatımızda mühürleyebilecek. Bu nedenle Nisan’ın özellikle 20 sine kadar olan döngüde Balık ve Koç burçları için daha da sıra dışı gelişmeler yaşanabilir. Ülkemiz adına ise çok ani ve beklenmedik gelişmelere açık bir süreci de deneyimlemiş olacağız.

Nisan ayının diğer önemli bir gelişmesi de Merkür‘ün yine Vedik Astrolojiye göre KOÇ burcunda geri harekete başlaması olacak. Merkür Retro’su 10 Nisan’da başlıyor ve 8 Nisan’dan itibaren gezegen gerileme içinde en sıkıntılı pozisyon olan durağan pozisyona da adım atmış oluyor. Ay boyunca geri harekette kalacak olan Merkür’ünde devreye girmesiyle, 16 Nisana kadar gökyüzünde 4 majör gezegenin durağan ve gerileme pozisyonlarına şahitlik etmemize neden olacak. Venüs 10 Nisana kadar Balık burcunda retrosuna devam edecek. Jüpiter Başak burcunda gerilerken özellikle finansal konularda Nisan ayı ülkemiz adına büyük bir durgunluk işaretleri vermekte. Geri giden gezegenler sahip oldukları enerjilerin ilerlemesini engellerler. Venüs, Jüpiter ve Merkür parayla, maddi konularla ve şans etkileriyle bağdaşık önemli gezegenlerdir. 6 Nisan da ise Satürn gerilmeye başlıyor. 16 Nisandan itibaren Venüs’ün retrosunu bitirmesiyle özellikle Balık burçları ve haritanızda Balık burcuyla alakalı alanlar rahatlarken, iletişim ve teknoloji konuları ve ticarette Merkür gerilemesinin devam etmesiyle 4 Mayıs’a kadar yine bu alanlarda dikkat etmeye devam etmemiz gerekmekte.

16 Nisan’da düzelecek olan Venüs, Balık, Başak, Terazi ve Boğa burçları başta olmak üzere hepimizin hayatlarımızda ilişkiler, kadınlardan yana gelen sorunlar, sanat ve estetikle ilgili konularda adım atamama blokajları, bolluk bereket ve konfor alanlarımız ama en önemlisi de ilişkilerle ilgili bizi adeta canımızdan bezdiren etkilerini artık bırakmış olacak. Mart başından beri bilhassa ilişkilerle ilgili yaşadığımız karmaşa, kafa karışıklıkları, ne yöne gideceğimize karar verememe hallerimiz düzeliyor. Diğer yandan mart başından itibaren ani gelişmelerle başlayan veya birden karşınıza çıkan eski sevgilerle ilgili daha net ve belirgin bir hal almaya başlayacaksınız. Nisan ayı genel olarak iniş çıkış etkileri barındırsa da hiç değilse ilişkiler alanında yaklaşık 45 gündür devam eden yön bulma sorunlarımız bitiyor.

Merkür gerilemesine tekrar dönecek olursak, retroyla ilgili ayrıntılı bir yazı yazacağım ama kısaca belirtmek gerekirse gerilemenin Koç burcunda, Uranüs ve Mars ile temastayken olması bu sefer de erkekler ve eril enerji üzerinden önemli etkileşimleri tetikleyecek. Her şeyden önce Koç, Terazi, Akrep, Başak ve İkizler burçlarını daha yoğun etkileyecek Merkür gerilemesi önceden başlayan ve sonuçlanmayan konuları çok ani ve keskin kararlarla nihai sonuca erdirmenizde büyük rol oynayabilir. Merkür ve Koç burcu birlikteliği zaten düşünme, hareket etme ve karar verme alanlarında bizi sabırsız ve aceleci kılarken, gezegenin buradaki retrosu öncelikle sabırsız adımların beklenmedik sonuçlar getirmesine neden olabilir. Merkür gerilemeleri aslında rutinde her sene yaşadığımız sık tekrarlanan süreçlerdir. Bir yıl içinde yaklaşık 3 merkür gerilemesini mutlaka deneyimleriz. 2017 yılı Merkür gerilemeleri içinde en sert ve dikkatli ele alınması gereken bir retro ile karşı karşıyayız. Ticari bir adım, önemli bir iş, başlatacağınız önemli bir konu varsa siz siz olun Nisan ayı Merkür gerilemesine başlangıcı denk getirmeyin. Ancak önceden başlayan işler, yarım kalmış konu veya projelerle ilgili beklemediğiniz hızda geri dönüşümler, tekrar ele almaya zorlanma yaşamanız söz konusu. Bu süreçte dikkat etmemiz gereken en önemli püf  noktalarından birisi de Uranüs ve Mars ile temasta gerçekleşecek Nisan ayı Merkür gerilemesinin teknolojik alanlar, sosyal medya, internet hesapları, bankacılık sektörü, ticaret açısından kritik etkiler vermesi olacak. Merkür, her ne kadar 10 Nisanda geri hareketine başlayacak olarak bilinse de esasen 6 Nisandan itibaren durağan pozisyona geçiyor ki 6 Nisan ile 10 Nisan arası gerilemeden daha sıkıntılı bir etki verecek. Bu nedenle gerileme başlangıcını 10 Nisan değil, 6 Nisan olarak kabul edebilirsiniz.

Nisan ortasına kadar Mars Koç burcunda…

Nisan 2017 adına diğer önemli etkilerden birisi de Mars’ın 13 Nisana kadar Koç burcunda ilerleyecek olması. Diyeceksiniz ki bundan ne var, zaten yaklaşık 40 gündür Koç burcundaydı. Sorun şu ki Mars Koç burcundan ayrılmadan 13 Nisana kadar Merkür ve 8 Nisandan itibaren de Uranüs ile temasa başlayacak. Ve yine Mars Koç birlikteliği adına 7 Nisan ile 13 Nisan arası oldukça gergin etkiler söz konusu. Bu aralığa dikkat edin… Ani kararlardan kaçının, erkeklerden gelebilecek sorunlara hazırlıklı olun veya tartışmaları anlaşmazlıkları bu verdiğim tarih aralıklarından büyütmeyin zira sonuç alamazsınız. Ortaklı çalışmalar, iş ortaklıkları, proje çalışmaları adında Nisan ayının 6’sından itibaren tamamı ama bu aralıkta özellikle 7 – 13 Nisan arası başlangıç yapmamak en ideali olacaktır.

Ülkemiz adına Nisan 2017 Etkilerine bakacak olursak;

Uranüs’ün halkı parlamentoyu gösteren alana geçmesi ve Nisan ayı boyunca çok hassas etkileri açığa çıkarması, üstüne Mars ve Merkür’le bağlantılı kontakları derken ülkemiz açısından gelişmeleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Doğal afetler açısından bu ay riskli, depremler ve her türlü doğal afet, toprak kaymaları veya toprak hareketleri, su taşkınları açısından oldukça riskli bir süreç var.
  • Özellikle 5 Nisanla 20 Nisan arası çok ani gelişmelere açık bir süreç var.
  • Finansal alanlar ve piyasalar açısından ani gelişmeler,akışın durması veya aşırı bir durgunluk etkisi hakim olacak. Bu anlamda özellikle finans çevreleri, bankacılık sektörü, borsa ve para piyasaları Nisan ayında zorlanabilir.
  • Referandum öncesi beklenmeyen olay veya durumlar yaşanabilir.
  • Satürn’ün 6 Nisan da gerilemeye başlaması ve 4 Nisandan itibaren durağan pozisyona geçmesiyle özellikle uluslararası sorunlar, dış ilişkilerle ilgili önceden başlayan sıkıntıların tekrar gündeme gelmesi söz konusu.
  • 16 Nisan referandumu Venüs durağan, Merkür, Jüpiter ve Satürn geri hareketteyken gerçekleşecek ki sonuçların her ne olursa olsun etkin olması pek mümkün görünmüyor. Referandum öncesi ve sonrası karışık bir süreç yaşanabilir. 6 Nisanla birlikte başlayan döngü de özellikle 8 Nisan’la iyice gerginleşen gökyüzünün çok sürpriz gelişmeleri tetiklemesine şahitlik edebiliriz.

Nisan Ayının Dolunay ve Yeni Ay Döngüleri:

10 Nisan sabah 8.05 de Başak burcunda Dolunay etkisi başlayıp, 11 Nisan sabah etken saatlerde tamamlanmış olacak. Dolunay sırasında Retro Venüs Güneş ile kavuşumda ve Satürn ile sert etkiler içinde ki ilişkiler açısından zor kararları hayata geçirmek, süre gelen zor bir ilişkiyi, evliliği bırakma, sizi zorlayan biri ile yolları ayırma gibi düşündüğünüz ama uygulayamadıklarınızı hayata geçirmek için itici güç bulacaksınız. Dolunay günleri olan 10 ve 11 Nisan da duygusal olarak huzursuz hissedebiliriz, bu iki gün ilişkiler başta olmak üzere daha dikkatli olmak yerinde olacak.

25 Nisan 2017, 20.05 de Vedik astrolojiye göre Yeni Ay döngüsü Koç burcunda başlıyor ve 26 Nisan yine akşam saatlerinde tamamlanıyor. Girişimler ve yeni başlangıçları aktive etme arzumuzun artacağı ancak düşünerek hareket etmemiz gereken bir yeni ay süreci olacak. Geri giden gezegenler öngörmekte veya fark etmekte zorlanabileceğimiz engellerle uğraşmamıza neden olabilir.

Nisan ayı Dolunay ve Yeni Ay süreçlerinden Başak ve Koç burçları ilk elde etkilenecekler. İlişkiler açısından ise bu ayın enerjileri Balık, Terazi, Akrep, Yengeç burçlarına sürpriz gelişmeler sunabilir.

Parasal konularda; Kova, Oğlak, İkizler, Aslan ve Boğa burçları dengeli ve akılcı hareket etmeliler.

Gerilemelerin etkin olacağı; Koç, Balık, Başak, Yay burçları geçmişten gelen konulara daha fazla yoğunlaşabilirsiniz.

Burçlarla ilgili ayrıntılı yazıma web sitemden ulaşabilirsiniz:

2017 Nisan Burçları Nasıl Etkileyecek? 

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *