Aylık Astoloji Yorumlarım

Nisan 2019 Vedik Gezegen Hareketleri ve Burçlar

Bu yılın başından itibaren 2019 genel yorumlarımdan bahsederken Nisan ayından itibaren başlayan zorlu gökyüzü hareketlerini aktarmıştım. Nisan 2019 bu yılın önemli aylarından biri olarak hayli ilginç gökyüzü hareketlerine ve gezegen geçişlerine ev sahipliği yapma potansiyelinde.

Öncelikle 2019 Nisan ayı Vedik Astrolojiye göre gezegen hareketlerine bir göz atalım;

Genel etkiler özellikle Nisan ayının ikinci yarısıyla birlikte bilhassa ekonomi üzerinde çok belirgin etkiler verecekler. Gökyüzünün bu ay ki en önemli vurgusu ekonomi üzerinden gelmekte. Ay boyunca devam edecek Mars Boğa yolculuğu ülke haritamızda enflasyon üzerinde baskın olacak ki genel olarak gelir gider dengelerinde gerçekleşecek hassasiyetler ülke ekonomisinde başta enflasyon olmak üzere dikkat gerektirmekte.

Nisan boyunca Pluto, Ketu ve Satürn’ün hizalanacağı ve birbirlerine çok yakın derecelerde seyir edeceklerine şahitlik edeceğiz. Bu etki öncelikle uluslararası ilişkilerde ülkemizin dış ilişkilerini zorlarken, bilhassa Amerika ile hayli gergin bir süreci yaşamamıza neden olabilir.

Öncelikle Merkür Mart ayı boyunca ilerlediği Retro hareketinin başlangıç derecesinden çıkıyor ki buna gölgesinden kurtulması denir. 15 Nisan’dan itibaren Merkür artık gölgesinden de çıkıyor ve hızla ve tam gaz ilerlemeye başlıyor. Ancak Balık burcuna geçiyor. 12 nisandan itibaren başlayacak Merkür Balık burcu seyri Nisan boyunca devam edecek. Merkür Mart başından beri durdurduğu, yavaşlattığı konuları serbest bırakırken, Balık burcunda duygusal düşünmeye, akılla değil, duygularımızla hareket etmeye meyil ettirecek.

Diğer yandan Merkür Balık yolculuğu yaratıcılık, hayaller ve yaratım enerjisini de çok aktif kılmakta. Analiz etmek yerine sezgileri kullandıracak, duygusal kararlar aldıracak ama hisler ve sezgiler hayli artıyor…

Merkür Balık seyri İkizler, Başak, Yay ve tabi Balık burcu için aktardığım etkileri yoğun şekilde verecek.

14 Nisan da Güneş artık Koç burcunda ve Sideral Zodyak yani Vedik Astrolojinin kullandığı Zodyak sistemine göre baharı başlatır. Güneş Koç burcunda güçlenirken, Koç burçları için ay boyunca devam edecek parlama, belirgin olma etkilerini verecek. Kendinizi göstermek, ben buradayım demek istediğiniz konularda Güneş’in gücü sizinle olacaktır.

16 Nisan da Venüs Balıkta…

Venüs Balık burcunda yücelir. Duygusal ihtiyaçlarımız, romantik beklentilerimiz artarken, Merkür’ün de Balık seyri nedeniyle bu ayın ikinci yarısı ile duygusal konular öne geçiyor.

Venüs’ün Balık seyri; Balık ve Başak burçları için güzel enerjileri devreye alırken, İlişkilerde romantik ihtiyaçlar, duygusal beklentiler artacak ve su elementleri Balık, akrep ve Yengeç için ilişkilerde önemli gelişmeler yaşanabilir. Başta Balık’lar olmak üzere dikkat çekecekleri bir süreç söz konusu.

10 Nisan’da Jüpiter Retro’su başlıyor.

Jüpiter her yıl 4 aya yakın Retro da kalır bu nedenle de Vedik astroloji de Retro süreci normal bir akıştır. Ancak bu sene Retro döngüsünün Mayıs ortasına kadar olan bölümünü Gandanta derecesinde olacak ki bu etki Retro sürecini zor bir noktaya taşıyacak. Jüpiter adaletten, eğitimden, genel mutluluktan, inançlardan, bolluk ve bereketten, ülkelerin finans alanlarından sorumludur ve ayrıca Satürn, Rahu ve Ketu ile birlikte karmik etkileri yönetirler. Önceden biriken halledilmemiş ne varsa yüzleşmek bir yana, tamamlamadığımız karmalar yani eksik bıraktığımız deneyimlerimiz yeniden aktif. Bu süreç düğümleri önümüze koyarken, ektiğimiz ne varsa biçeceğimiz bir döngüyü işaretini veriyor. İyi bir şey ekildiyse sorun yok, ama artık hasat vakti geldi çattı…

Ülkeler astrolojisinde Jüpiter finans alanıyla da bağlantılıdır. Jüpiter gandanta derecesinde ilerlerken Mars’ı da görünümde tutuyor ki Mars ülkemiz haritasında 12.evden yaptığı yolculukta enflasyon, gizli düşmanlar, gizli ilişkiler açısından risk oluşturan bir noktada bu alanlarda dikkat gerektiriyor.  Öte yandan Jüpiter ülkemiz haritasında 6.evden gandanta derecesinde üstelik Retro seyrinde ilerlerken, sağlık alanları, doktorlar, güvenlik güçleri, grevler, istihdam ve işsizlik alanlarında zorlayıcı bir süreç yaratabilir. Jüpiter’in geçeceği aralık virüs kökenli salgın hastalıklar açısından da dikkatli olmak gerektiğine işaret etmekte.

Nisan 2019 Sezgisel ve Ruhsal Etkiler Yanında Karma da Devrede!

Nisan boyunca Ketu Satürn ve Pluto hizalanıyor. Hizalanmaları bir yana sıklıkla kavuşum da yapacaklar.

Bunlar içinde özellikle Satürn ve Ketu kavuşumları hayli önemli ki karma ve geçmişten gelen ne varsa aktif olacak. Bunun anlamı önceden yapılan hataların ve doğru adımların sonuçlarını yani haşatını toplama vakti başlıyor.

Ekonomi Ve Para Piyasaları İçin Çok Hareketli Bir Ay Olacak!

Mart sonunda yapılan seçimlerle ilgili belirsizlikler 19 Nisan Dolunayı ile netleşecek. 15 Nisan’dan itibaren etkisi başlayacak Dolunay Vedik Astroloji ye göre TERAZİ burcunun 5. Derecesinde ve Çitra yıldızının 4. Padasında gerçekleşecek. Sert bir dolunay, Uranüs ile karşıt oluşuyor ki beklenmeyen gelişmeler yanı sıra ekonomik olarak piyasaları büyük dalgalanmalarla iniş çıkış etkilerine maruz bırakabilir.

Nisan ayının ikinci yarısından itibaren piyasalar ve ekonomik göstergeler açısından oldukça hassas bir döneme başlayacağız ve bu süreç Mayıs ortasına kadar en yoğun haliyle ve hatta yaz boyunca devam etme potansiyelinde.

15 Nisan civarı,

19 Nisan Civarı,

27 ve 30 Nisan ekonomi de gezegen hareketleri açısından riskli dönemler olarak dikkat çekiyor…

Duygusal Konular İlişkilerde Nisan 2019

Venüs Balık burcunda ilerleyecek ki bu etki duygusal beklentilerin yükselmesine neden olurken, Nisan son hafta ilişkilerde dönüşümler verecek. Merkür ve Venüs Balık burcunda ilerlerken her durumda ele aldığımız her şey de daha duygusal ve hassas olacağız.

Balık burçları dikkat çekecekleri bir ay geçirecekler. Başak burçları ilişkilerde hareketli bir ay geçirebilirler. Akrep burcu Venüs Balık seyrini direk ilişkiler alanında yaşayacak ki çocuklar, çocuk sahibi olma, hamilelik açısından şanslı bir döngü geçirecekler.

Koç burçları duygusal konularda platonik ilişkilere, beklenmedik şekilde hayatlarında var olan birinden hoşlandıklarını fark etme gibi bir duruma geçebilirler. İlişkiler için Mayıs ayı Koç burçlarına daha aktif bir etki verirken, Nisan da duygusal konularda dikkatli olmalılar.

Terazi, Koç, Aslan burçları aşk ve ilişkilerde bu ay dikkatli olsunlar. Akrep, Balık, Yengeç ise şanslı olacaklar.

Venüs döngüsü, Kova, İkizler, Terazi, Başak Yengeç ve Akrep burçları için maddi alanlar, kariyer konularında destekli etkiler verebilir. Ancak herkesin maddi konularda ve yatırımlarda dikkatli olmaları gereken bir ay söz konusu.

Burçlara Göre Nisan 2019 etkileri

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Bu ay gelir gider dengenize 15 Nisan’a kadar dikkat etmeniz gerekmekte. Yurtdışı ile ilgili işleriniz varsa Nisan ayı önemli kontaklar elde etmek için güzel fırsatlar yakalayacaksınız. 15 Nisandan itibaren burcunuza geçecek olan Güneş ile dikkat çekme, liderlik yapma eğiliminiz artarken, enerjiniz de yükseliyor. Duygusal konularda hassas bir ay geçirebilirsiniz. 12. Evinizde ilerleyecek Venüs, önümüzdeki ay ile birlikte aşk ve ilişkilerde daha destekli enerjiler verirken bu ay duygusal hassasiyetleriniz artabilir. Gizli veya platonik ilişkilere dikkat edin. Eğer gizli yürüttüğünüz bir ilişkiniz varsa dolunay döngüsü 19 Nisan civarı aniden gizlediğiniz bu durum açığa çıkabilir. Nisan dolunayı ilişkiler, ikili alanlarda önemli bir gelişme yeni bir durum verebilir. Bunun yanı sıra Nisan son 10 günlük döneminde iş teklifi, ortaklık teklifi, yeni bir projeyle ilgili cazip bir teklifle karşılaşabilirsiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Bu ay hedeflediğiniz bir konuda sonuca ulaşma, uzun süredir arzuladığınız sizin için önemli bir durumda rüzgarların size doğru esmesiyle ayın ikinci yarısıyla birlikte hayli aktif ve ilginç gelişmeler yaşayabileceğiniz bir döneme gireceksiniz. Sosyal alanlar, arkadaşlarla görüşmeler, yeni bir guruba dahil olmak gibi çevrenizle kontaklarınızda aktif olacağınız bir ay söz konusu. Arkadaşlarınızdan alacağınız destekler ve yardımlaşma ele aldığınız veya çözmek istediğiniz bir konunun hal olmasına yardım edebilir. Duygusal konularda ise eğer bekarsanız yine bir arkadaşınız veya sizden büyük bir akrabanızın vasıtasıyla tanışacağınız bir kişi hızlı ve duygusal bir ilişkinin içinde olmanıza neden olabilir. Bu ay genel olarak duygularınızla işinizi iyi dengelemeniz, kararlar alırken mantığınızı da devrede tutmaya çalışmanız önemli. Duygusal kararlar verebilirsiniz ki bilhassa iş konularında düşünerek hareket edin.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Kariyer ve iş alanlarında başarılı ve aktif bir ay sizi bekliyor. Kariyer alnınızda bulunan Venüs ve Merkür iş teklifleri, yeni olanaklar hatta bekarsanız evlilik teklifi veya ani şekilde gelişen bir söz veya nişan durumunu devreye alabilir. Hızlı gelişmelerin olacağı bir ay olmakla birlikte duygusal kararlara dikkat edin. Nisan ilk haftası hatta 10 günlük dönemi sizin için daha sıkıcı veya gergin geçme potansiyelinde olmakla birlikte aynın ikinci yarısı iş ve aşk alanlarınızda hızlı gelişmeler olacak. 19 Nisan dolunayı aşk ve ilişkiler, çocuklar ve kişisel hobilerinizle bağlatılı alanda gerçekleşirken, bekar İkizler için bu ay şanslı bir ay söz konusu olacak. Evli iseniz dikkatiniz çocuğunuza veya çocuk konusuna odaklanabilir. Ayın ikinci yarısını biraz daha eğlenip, konfor alanlarınızda kalmaya özen göstererek geçirmeye bakın.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Bu ay yurtdışı programınız, seyahat planınız varsa bu ay ikinci yarısı beklenmedik gelişmelerle seyahat organizasyonunu tamamlayabilir, hatta yurtdışına gidebilirsiniz. Nisan ayı eğitim, gezme, görme, fark etme, yeni bir bakış açısı ile daha pozitif ve sakin şekilde hayatı ele alma konusunda sizi güzel enerjilerle donatacak. Dünyevi konular kadar bu ayın ikinci yarısı ruhsal alanlarda özel açılımlar yaşayabilirsiniz. 19 nisan dolunay ile 19 nisan civarında ve hatta nisan ayının son bölümünde ani bir taşınma, daha önce üzerinde düşündüğünüz araştırdığınız bir ev işinde hızlanma olabilir. Bu ay taşınma, yer değiştirme, iş değiştirme gibi hayatınızda daha majör ve köklü değişikliklere hazır olun. Duygusal konularda da şanslı bir ay geçireceksiniz. Bekarsanız hayatınıza bilhassa 13 nisan ile 18 nisan arası ani şekilde birisi girebilir.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Değişimlere açık hızlı gelişmelerin olduğu bir ay geçireceksiniz. 14 nisana kadar hayatınızdaki konuları yönetirken biraz daha zorlanma ve yorgun hissetme eğiliminde olacaksınız. Sorumluluklar ve halledilmesi gereken işler gözünüzde büyüyebilir ve yükleriniz gibi gelebilir size. Ancak 14 Nisandan itibaren bu enerji yerini daha hareketli ve aktif bir zamana bırakacak. Rahatlayacak ve özellikle uzak yolculuklar, eğitim konuları, akademik alanlarda işleriniz varsa güzel fırsatlar veya daha akıcı bir alanda çalışma şansı söz konusu olacak. Ayın ikinci yarısı şansınızın yükseldiği bir dönem yaşayacaksınız. 19 Nisan dolunayı yakın çevreniz, yakın arkadaşlar, kardeşler, kuzenler gibi yakın çevrenizle bağlantılı bir alanda olacak ki girişimleriniz, giriştiğiniz bir konuda 19 Nisan civarı gelişmeler yaşanabilir. Duygusal ilişkilerinizde ise bu ay sizi zorlayan bir ilişki veya ite kalka giden bir birlikteliğiniz varsa son noktayı koyma ve ilişki de kesilme yaşanması ihtimaliniz var. Duygusal konularda nisan ayı değişim etkileri ile gelmekte size.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

İlişkiler, özelikle 12 Nisan’dan itibaren dikkatinizi en yoğun vereceğiniz alanınız olacak. Evliliğiniz, eşiniz veya partnerinizle ilişkinizde daha duygusal ve mantıktan uzak karar alma, adım atma potansiyeliniz var. Partnerinizle ilişkinizde şartları zorlamadan ve karşınızdaki kişiyi iyi tanımlayıp, kabul ederek ilerlemeniz enerjilerle destekli yürümenizi sağlar. Aksi halde ilişkilerinizde bilhassa 18 ile başlayan hafta 27 Nisana kadar sizi hayli yorabilir. Bu ay ev ve yuva alanlarınızda biraz dikkatli olun. Öte yandan taşınma, yeni bir yere geçme fikriniz varsa bu ay gelişmelere, ev alımı, satımı veya kiralamasına uygun etkilerden geçiyor olacaksınız. İlişkilerinizle ilgili konularda daha mantıklı ve akıllıca kullanmanız şartlı ile nisan ayı sizin için keyifli bir ay olabilir.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Karşı burcunuza geçecek olan Güneş ile yaklaşık 14 nisandan itibaren temponuz artacak. Bir süredir kendinizi yorgun ve tükenmiş hissediyorsanız toparlanma ve yeniden başlamak adına güzel fırsatlar söz konusu olabilir. Bu ay kadınlardan gelebilecek düşmanlıklara, beklemediğiniz haberler duymaya, size yakın biriyle ilgili önemli bir gerçekle yüzleşeceğiniz bir süreç öne çıkabilir. Duygusal konularda ay ortasıyla başlayan hızlı gelişmeler, ev ve aile alanınızda yeni kararlar almanıza, önceden başlayan bir konunun sonuçlarının sizin içinize pek de sinmemesi ile gelen gerginlikler yaşanmasına neden olabilir.  19 Nisan’da gerçekleşecek Dolunay döngüsü burcunuzda oluşuyor ki ayın son yarısı kariyer ve ilişkilerde hareketlenme yaşayacaksınız. Sanatla veya kreatif konularla bağlantılı uğraşılarınız varsa Nisan dolunay döneminde güzel işler çıkarabilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Aşk ve ilişkiler konusunda gelişmelere açık bir ay geçireceksiniz. Hayatınıza aniden biri girebilir, tesadüfen tanıştığınız birinden etkilenebilir, beklenmedik zamanda birden duygusal bir ilişkinin içinde kendinizi bulabilirsiniz. Bu ay her durumda ilişkiler ve aşk konularında duygusal ihtiyaçlarınız ve romantizm istekleriniz artıyor. Öte yandan çocuklar, çocuklarla ilgili konularda nisan ayı boyunca sizin için aktif olacak. Sahip olduğunuz çocuğunuzla ilgili güzel bir gelişme yaşanabileceği gibi sürpriz bir bebek haberi de sizi mutlu edebilir. Duygusal alanlarda ki gelişmeler maddi konularda aynı hızda devam etmiyor ki maddi konularda biraz daha tedbirli ve dikkatli olmak yerinde olacak. 19 Nisan civarında beklenmedik bir masraf veya gider parasal planlarınızı yeniden revize etmenize sebep olabilir.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Ailevi konular, ev alanları, sevdiğinizle paylaştığınız bir ev veya mekanla ilgili konular sizin için bu ay daha öne çıkabilir. Öncesinde ayın ilk 15 günlük döneminde yakın çevreniz, kardeşler veya arkadaşlarla ilgili konularda karışık durumlar, gerginlikler veya yakın çevrenizden sizin için önemli birinin hayatındaki bir konuya destek olmanız söz konusu olabilir. Ayın ikinci yarısı ise daha çok dikkatiniz kendinize, ev ve yuva alanlarınıza dönecek. Taşınma veya benzer bir planınız varsa ayın ikinci yarısı bu anlamda daha destekli olacaksınız. Nisan ayının son 10 günlük dönemini etkileyecek olan Dolunay hedefleriniz, yapmak istediğiniz bir şey veya bir arzunuzla ilgili güzel bir gelişmeyle sizi buluşturabilir.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Girişimleriniz, cesaret edemediğiniz bir konuda ki önemli bir niyetiniz adına bu ay hayli destekli bir süreçten geçeceksiniz. Girişimler alanına ay ortasından itibaren yerleşecek Venüs ve Merkür, maddi konularda güzel gelişmeler verebilir veya beklediğiniz bir konuda rahatlamanıza destek olabilir. Bu ayın ikinci yarısı ile daha aktif bir süreç yaşayacaksınız. Ev ve aile konularında vermeniz gereken bir konuda liderlik edebilir, ebeveynlerle veya ailenizle alakalı durumları yönetmek veya inisiyatif alarak öne çıkmanız söz konusu. Nisan ayı sonuna doğru gerçekleşecek Dolunay (19 Nisan) kariyer ve iş alanlarınızda önemli gelişmeler, bitmeyen ilerlemeyen bir konunun sonuca ulaşması veya önemli fırsatlar çıkması, teklif almanız gibi durumları aniden beklenmedik şekilde hayatınıza katabilir. İş ve kariyer konularında nisan sonu gibi önemli kararlar vermek durumunda kalabilirsiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Maddi konularda beklenmedik güzel gelişmeler yaşanabilir. Para alanızda ayın ortası ile ilerlemeye başlayacak olan iyicil gezegenler, maddi gelişmeler, beklemediğiniz sürpriz gelirler veya ani kazançlar ile şanslı bir dönem geçirmenize neden olabilir. Eğitim veya yurtdışıyla ilgili bir planınız veya beklediğiniz bir gelişme varsa 19 Nisan dolunayı ile bir durumu tamamlayabilirsiniz. Özellikle yurtdışı bağlantılı işler yapan kova burçları açısından şanslı bir döngü söz konusu olacak. İlişkilerde bu ay dikkatiniz daha çok kendi istekleriniz ve beraberliğinizde kendi istek ve arzularınız odağına yönelebilir. Aşkta eğlence ve güzel vakit geçirme sizin için önemli olacak. Sosyal alanlarınız da dahil kişisel ihtiyaçlarınız veya isteklerinizde artış olacak ki bu beklentilerinizi karşı tarafın ihtiyaçları ile dengelemeniz, empati kurmanız ilişki de bu ay dengeli olabilmeniz adına halletmeniz gereken konular arasında olabilir. Girişimci yönleriniz artarken, ele aldığınız işleri her yönü ile değerlendirin ve akılcı ilerlemeye önem verin.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

İkili ilişkilerin, başkalarıyla kurduğunuz kontakların, ortaklı alanların, iş ve proje çalışmalarının hız kazandığı bir ay geçireceksiniz. Bir süredir üzerinde düşündüğünüz, çalıştığınız bir konu aniden hızlanarak kariyer ve iş hedeflerinizde önemli bir süreci tamamlamanıza destek verebilir. Duygusal hayatınızda ise dikkat çekeceğiniz bir ay geçireceksiniz. Karşı cinsin ilgi ve dikkatini üzerinizde toplayabilirsiniz. Venüs yükselende sizi parlak ve dikkat çekici kılacak. Güzellikle ilgili konular, estetik alanları yoğunlaştığınız konular arasında başı çekebilir. 19 nisan dolunayı ile maddi konularda ani bir gelişme yaşayabilirsiniz. Genel olarak gelir gider dengelerinize dikkat etmekte fayda var.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *