Ocak ayı oldukça riskli enerjiler barındırmakta.  Ay boyunca hepimizin dikkatli ve tedbirli olmamız birincil önceliğimiz olmalıdır. Bu süreçte yakın plan açısından 7 Ocak, 8 Ocak ve 9 Ocak dikkat çekici riskli etkiler barındırırken, 18, 19 ve 20 Ocak tarihleri yine çok hassas geçecek günlere işaret etmekte. Şimdi bu günleri ve ayın genel etkilerini gözden geçirelim.

Öncelikle Satürn 7 Ocak’la birlikte Vedik (Hint) Astrolojisine göre Gandanta yani düğüm noktasına ulaşmış oluyor. 7 Ocakta Ay Koç burcunda ilerlerken sert bir yıldızdan geçmekte. Astro Kartografi (enerjilerin şehirler ve bölgeler üzerindeki etkisini inceleyen astroloji türü) göre 7 Ocak Cumartesi gecesi İstanbul üzerinden geçen sert bir Mars hattı var ki denizler, köprüler, tüneller, kapalı mekanlar, eğlence merkezleri, gece kulüpleri, terminaller ve hava alanları riskli mekanlar arasında bulunmakta. Mars bu tarihte Poorva Bhadra yıldızına yeni geçmiş oluyor ve bu yıldız radikal hareketleri, teröristleri ve fanatik kişileri temsil eden çok sert bir yıldızdır. Özellikle İstanbul ve İstanbul Anadolu yakası adına 7, 8 ve 9 Ocakta bilhassa 7 ve 8 Ocakta çok dikkatli olunması, güvenlik tedbirlerinin arttırılması çok ama çok önemli.

11 Ocakta Dolunay başlıyor. Etkisi 12 Ocakta yükselecek olan Dolunay, Hint Astrolojisine göre İkizler burcunda ve Punarvaşu yıldızında oluşuyor. İkizler ve Yay burçlarını yoğun etkileyecek bu dolunay ülkemiz adına ülke natal haritamızda AY’ımızın üzerinde gerçekliyor ve halkı kadınları yoğun şekilde etkileyecek. Ekonomik göstergeler adına hassasiyet verecek olan Dolunay sürecinde, 10,11 ve 12 Ocak tarihlerinde halka yönelik saldırı ve olaylar açısından çok hassas bir döngü var. Her durumda halkın duygusal olarak hassas ve tetikte olacağı çabuk gerginleşme etkilerinin yükseldiği bir süreç var. 11 Ocakla 14 Ocak arası dolunay etkileri yoğun olacak.

14 Ocakta Ay ve Rahu kavuşurken, Magha yıldızı devreye giriyor. Bu yıldız köklü değişimler vermesiyle bilinir. Ketu tarafından yönetilir. Ay ve Rahu’nun karşısında duran Mars sert bir yıldız olan Poorva Bhadra da yolculuğuna devam ediyor ki Ay Mars karşıtlığı, Ay Rahu kavuşumu ve Aslan burcunun devrede olmasıyla komşular, sınırlarımız, güvenlik güçleriyle ilgili hassasiyetler söz konusu.

18 Ocağa geldiğimizde Satürn düğüm noktasının en dip yerine ulaşmış olacak. Burası mayın tarlası gibidir. Düşmanlar, gizli örgütler, terör ve benzeri olaylar, halk sağlığıyla ilgili alanlar, çalışanlar açısından hassas bir aralık söz konusu. Özellikle 19 Ocak çok keskin etkiler barındırmakta.

18, 19 ve 20 Ocak tarihleri ülke güvenliği açısından dikkatli olunmalıdır. Suikast, ülke güvenliği, kalabalık yerlere saldırılar açısından hayli gergin etkiler söz konusu.

27 Ocak Oğlak burcunda Yeni Ay var. Ocak sonu sert bir yeni ay döngüsü ile kapanacak. Ay sonundaki Yeni Ay da önemli zira Merkür gerileme derecesine yeni ay döngüsüyle birlikte ulaşmış olacak. Ocak Yeni Ay’ı ülke haritamızda 8.evde oluşuyor ki sert bir yeni ay olacağı ve olaylara açık durabileceğimize işaret etmekte. Beklemediğimiz ve ani gelişmeler, kadınlar, yönetim kademeleri çalışanları ve ülke yönetimi ve yöneticileri adına yaşanabilir. Mars hükümeti ve yönetimleri gösteren alana geçmiş oluyor ve Satürn Yay burcunun ilk derecelerinde Gandanta (Düğüm noktasından ilerliyor) velhasıl Ocak ayının ilk haftalarını sağ salim atlatırsak, son hafta yeni ay döngüsü çok ani gelişmelerle ülke gündeminin yine karışık olmasına neden olabilir. 26 ve 27 Ocakta Venüs’ün durumu dikkat çekici. Öncelikle problemli derecede ilerleyecek olan Venüs yine sert bir yıldızla buluşuyor ve yeni ay döngüsü ile birleşen bu etki kadın bir teröristten gelebilecek sıkıntıya veya gizli örgütlerden gelebilecek sorunlara da işaret etmekte.

Ocak ayına günler bazından baktıktan sonra gezegen hareketlerini incelersek,

Bu ay Venüs boyunca Kova burcunda,

Merkür gerilemesi 8 Ocakta bitiyor.

Satürn Akrepten Yay burcuna doğru ilerlemekte. 27 Ocakta Yay’a geçmiş olacak.

Mars, 20 Ocakta Balık burcuna geçmiş oluyor.

Ocak ayının genel karışık etkileri tüm burçları etkileyecektir. Herkesin sağ duyulu, sakin ve riskli adımlardan uzak durarak hareket etmesi önemli.

Sevgilerimle.

Astrolog Şebnem Ekşib

5 Ocak 2017

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. Ali 9 Ocak, 2017 at 14:43 Cevapla

    Merhaba şebnem hanım .yardımınıza ihtiyacım var alakadarvolur iseniz cok sevinirim 05.10.1967 yılı gündüz 2.5.dan sonra dünyaya gözümü açmışım çok rahatsızım içten sevgi ve saygılarımla la esenkaliniz

  2. Esra 2 Şubat, 2017 at 08:39 Cevapla

    Harikasınız Şebnem hanım iyi ki varsınız. Sizi seviyoruz. Sizin gibi güler yüzlü yardım sever ve akıllı birini takip etmekten keyif alıyorum 🙂 Şubat ayını merakla bekliyorummmm

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *