Ocak ayı Hint Astrolojisine göre 5 Ocak Oğlak burcunda gerçekleşecek Merkür gerilemesi, 8 Ocakta Aslan burcunda Jüpiter’in geri harekete başlaması, Mars’ın Terazi burcunda yoluna devam etmesi ve Venüs’ün 19 Ocak’a kadar Akrep burcunda konaklayacak olması ve 19 Ocaktan itibaren Yay burcuna geçmesi ile gezegen hareketlerini tamamlayacak.

Bu ay 10 Ocakta Yay burcunda Yeni Ay ve 24 Ocakta ise Yengeç ve Oğlak aksında Dolunay oluşuyor.

Dolayısı ile bu ay hareketli enerjiler yaşayacak burçlar özellikle Hint astrolojisine göre yükselen burçları Oğlak, Aslan, Terazi, Yay ve Yengeç burçları olarak sıralanabilir.

KOÇ BURCU VEYA KOÇ YÜKSELENLER

Hint astrolojisine göre kariyer alanınızda geri harekete geçecek olan Merkür ile ay boyunca kariyer ve iş konularında Merkür gerilemesinin etkilerine dikkat etmelisiniz. Sözleşmeler, anlaşmalar, yeni bir iş bağlantısında adım atmak ve her türlü iş ile bağlantılı kariyer konularında beklemede kalmak, araştırmak yapmak ama adım atarken veya yeni bir konuyu başlatırken acele etmemek önemli olacak. Ocak boyunca ilişkiler ve ortaklıklar alanınızda konaklayacak olan Mars nedeniyle ilişkileriniz açısından Ocak ayını temkinli geçirmekte ve fevri hareket etmemekte fayda var. Merkür’ün iletişim alanlarında vereceği sıkıntılarla, ilişkilerde daha fevri olma potansiyeli verecek olan Mars bir araya gelince, aşk hayatınız, eşiniz veya partnerinizle olan diyaloglarınız, ikili her türlü iş ve ilişkinizde sakin ve esnek olmaya bakın. 18 ve 19 Ocak tarihlerinde burç değiştirecek olan Venüs bu aralıkta eğitim, bankacılık işleri, alacak verecek konuları, krediler ve iş ortaklıkları açısından dengesiz enerjilere sahip olacak. Bu aralıkta bu tip konuları bekletmek yerinde olacaktır. 20 Ocaktan itibaren ise özellikle yolculuklar, yabancılarla kontaklar, eğitim işleri alanlarında daha akıcı etkileriniz söz konusu. Maddi konularda bu ay beklemede kalın ve düşünerek hareket edin. Aşk ve ilişkilerde durumları kişiselleştirmeyin ve hemen fevri tepkiler vermemeye çalışın. Sözlü ve yazılı diyaloglarınıza dikkat edin. Ay sonundaki dolunay ise aile ve ev alanlarınıza yönelmenize, anneniz, ebeveynler ve aile içi konuların hayatınızda daha öne çıkmasına neden olacak.

©Şebnem EKŞİB

BOĞA BURCU VEYA BOĞA YÜKSELENLER

5 Ocak ile 25 Ocak arasında etkin olacak Merkür gerilemesi özellikle yükselen veya ay burcu Boğa olanlar için eğitim, yurtdışı temasları, yabancılarla ilgili işler, yolculuklar açısından tedbirli olmanız gerekliliğini vurguluyor. Maddi alanlar genel olarak dikkatinizi daha fazla yoğunlaştıracağınız konuların başında gelecektir. Sakin ve tedbirli olmak yerinde olacaktır. Ayın enerjileri özellikle finansal konularda riskli adımları ve spekülatif yatırımları desteklemiyor. 8 Ocaktan itibaren başlayacak Jüpiter gerilemesi genel kazanlarınız adına yine dikkatli adım atmanızı ve sosyal alanlarda sorumlulukları düzene koyarak gereksiz işleri üzerinize almamanızı gerektirmekte. Burcunuz yöneticisi Venüs’ün burç değiştireceği 18 ve 19 Ocak tarihlerine dikkat edin ve bu iki günü bankacılık işleri, krediler ve genel olarak ilişkileriniz adına daha tedbirli ve bekleyerek geçirmeye gayret edin. Venüs 20 Ocaktan itibaren 28 Ocağa kadar olan aralıkta ilişkilerinizde kesinti ve yanlış anlaşılmalara meyil verebilir. Bu aralıkta gerileyen Merkür ile iş birliği yapacağı için yazılı ve sözlü her türlü iletişim alanınızda kontrollü ve tedbirli olmak yerinde olacaktır. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay sizi yakın çevreniz, arkadaşlar, kuzenler, kardeşler ve her türlü girişiminiz adına hareketli bir aralığa çekebilir. Yakın çevrenizle ilgili ani gelişmeler yaşanabileceği gibi, bir süredir bekleyen bir girişim veya önceden atılmış bir adım ayın son haftası sonuca ulaşabilir. Bu ay finansal konular ve yakın çevrenizle olan ilişkileriniz odak noktalarınız arasında olacaktır.

©Şebnem EKŞİB

İKİZLER BURCU VEYA YÜKSELEN İKİZLER

Burcunuz yöneticisi Merkür nerdeyse ay boyunca gerileyecek. Başkalarıyla olan iletişim dikkat etmeniz gereken noktalar arasında ilk sırada. Bunun yanı sıra satış, pazarlama, yayıncılık, basın veya akademik çalışmalarla meşgul iseniz bu ayı iyi organize etmeye bakın ve bu alanlarda yeni girişimleri mümkün olduğunca bekletin, üzerinde düşünün ancak adım atarken acele etmeyin. İlişkiler, aşk hayatınız ve çocuklar açısından ani gelişmelere açık bir ay söz konusu. Özellikle yükselen İkizler burçları, ilişkiler ve aşk adına dengede kalmakta zorlanabilirler. Çocuklarla ilgili sağlık sorunları, eski konuların gündeme gelmesi ve tekrar üzerinde durma zorunluluğu bilhassa çalışan İkizler adına bir çok alanı aynı anda ele alma zorunluluğu verebilir. Aşk, ilişkiler, iş hayatı ve çocuklarla ilgili durumlar nedeniyle ay boyunca bir durumdan ötekine yetişmek zorunda kalabilirsiniz. Ocak ayı ilerlemek, yeni bir durumu aktive etmek adına çok destekli değil, ilgilendiğiniz konularda koşullar sizi ilerletmezse zorlamayın ve sakin olun. 28 Ocağa kadar, yani ay boyunca duraksamalar söz konusu olabilir. 10 Ocakta karşı burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay, iş ortaklarınız adına gelişmeler verebilir. Ay sonundaki Dolunay ise maddi konular, finansal alanlarda beklediklerinizi sonuçlandırabilir. Ancak Merkür gerilemesi nedeniyle bu ay boyunca tedbiri elden bırakmadan durumları değerlendirin.

©Şebnem EKŞİB

YENGEÇ BURCU VEYA YÜKSELEN YENGEÇLER

Ocak ayı bilhassa yükselen Yengeç veya Ay burcu Yengeç olanlar için önemli gelişmeler vaat etmekte. Öncelikle ilişkiler alanınızda gerileyecek olan Merkür ile eş, partner veya birlikte olduğunuz kişi ile eskiden gelen sorunlar tekrar öne çıkabilir. Veya önceden başlayan bir ilişki yeniden ani biçimde hayatınıza girebilir. Merkür gerilemesi dönemleri başlayan her konunun sonuca ulaşması, bakış açısının aynı kalması pek mümkün olmaz. Bu nedenle gerek ilişkiler, gerek ortaklı iş ve projeler adına Ocak ayı boyunca bilhassa 5 ile 25 ocak arasında adım atmayın ve izlemede kalmaya çalışın. Başlayan bir ilişki veya iş kontağı sonradan değişim etkileri verebilir unutmayın. 8 Ocaktan itibaren para alanınızda gerilemeye başlayacak olan Jüpiter ile ocaktan itibaren yaklaşık 4 aylık döngüde, maddi konular, kendi kazançlarınız adına şansınıza güvenmeden ilerlemeniz söz konusu olacak. Bu nedenle spekülatif parasal yatırımlar, riskli işler adına temkinli olmak gerekmekte. Bu süreçte borç vermek, büyük bir kredi ile işe başlamak veya büyük bir finansal yatırım yapmak çok önerebileceğim bir durum değildir. Bu ay duygusal alanlarda 18 ve 19 Ocağı yeni tanışma, ilişki başlaması veya ilişkiyi bitirme anlamında değerlendirmeyin. 20 Ocaktan itibaren aşk hayatınız hızlanırken, ayın bitiminde 24 ocakta burcunuzda gerçekleşecek Dolunay ilişkilerle ilgili kararlarınızda son noktayı koymanıza neden olabilir. Dolunay sizin için oldukça sert ve vurgulu enerjileri açığa çıkacak ki, 22 Ocak ile 26 ocak arası bilhassa 24 ocakta stresten ve gerginliklerden uzak durmaya gayret etmelisiniz.

©Şebnem EKŞİB

ASLAN BURCU VEYA YÜKSELEN ASLAN

Ayın hemen başında etkin olmaya başlayacak Merkür gerilemesi sağlık, iş ve meslek konuları ile günlük iş ve rutinlerde dikkatli olmayı gerektirmekte. İşinizde unutkanlıklar ve dikkatsizlikler ay boyunca sizi yorabilir veya başlayan konuların ilerlemekte tıkanması, sıklıkla yaşanabilecek iptaller planlarınızı sürekli revize etmenize yol açabilir. 5 Ocak ile 25 Ocak arasında etkin olacak gerileme ayrıca sosyal alanlarınız ve çevrenizle ilgili durumları da tekrar ele almanıza neden olabilir. Eski dostlar tekrar karşınıza çıkabileceği gibi, süregelen arkadaşlıklarda var olan problemler vurgulu hale de gelebilir. İletişimde sakin ve esnek bakış açısında ihtiyaç duyabilirsiniz. Sağlık açısından ise özellikle kemikler, diş sorunları açısından yükselen Aslan veya Ay burcu Aslan olanlar tedbirli olsunlar. Ertelediğiniz kontrol veya tetkikler bu ay gündeme gelebilir. Yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlar açısından ise hayli hareketli bir ay söz konusu. Kısa bir seyahat aniden planlarınıza dahil olabilir. İlişkilerde ise ayın 18 ve 19 unda acele kararlar almayın beklemede kalın. 20 Ocaktan itibaren ise bekar Aslan burçları ve yükselen Aslan’lar için hareketli etkiler söz konusu. Dolunay dönemi olan 24 Ocağa dikkat etmelisiniz. Dolunay bilinç altınızı harekete geçirecek. 22 Ocak ile 26 ocak arası bilhassa 24 Ocak civarında anlam veremediğiniz biçimde iç korkularınız artabilir. Eski konulara takılı kalabilir, öfkeli bir ruh haline geçebilirsiniz. Uykusuzluk, sinirsel gerginlikler açısından ayın son haftası gergin ortamlardan uzak durun ve işlerinizi yavaşlatmaya hiç bir şeyi aceleye getirmemeye gayret edin.

©Şebnem EKŞİB

BAŞAK BURCU VEYA YÜKSELEN BAŞAK

5 Ocak ile 25 Ocak arası gerçekleşecek Merkür gerilemesi ilişkiler, aşk hayatınız ve çocuklarla ilgili konuları hayatınızda öne çıkaracak. Öncelikle ay boyunca, en azından 25 Ocağa kadar olan dönemde aşk ilişkileriniz açısından temkinli olmak, yeni bir ilişkiye başlamamak, bu süreçte aniden etkilenmenin söz konusu olabileceğini bilerek, 5 Ocak ile 25 ocak arasında başlayan bir hoşlanma veya ilişkinin sonradan değişebileceğini, başka bir yola geçebileceğini bilmek faydalı olacaktır. Gözünüzde ilişkiler adına her hangi bir konuyu büyütmeyin. Diğer yandan merkür gerilemesi boyunca eski bir ilişki veya görüştüğünüz kişi tekrar önünüze çıkabilir. Ancak eski veya yeni ilişkilerde akılcı davranmak gerekecektir. Çocuklarla ilgili konular, almanız gereken bir kararın yeniden gündeme gelmesi, çocuklarla daha fazla ilgilenme gerekliliği de söz konusu olabilir. Finansal konularda ise riskli adımlar, spekülatif yatırımlar, borsa ve benzeri alanlarda temkinli olmak gerekmekte. Ev ve aile konuları, gayrimenkulle ilgili bir karar, taşınma veya satın alma ise 25 ocaktan sonraya bırakılmalı veya en azından 20 ocaktan itibaren ele alınmalı. 18 ve 19 Ocak aralığını ilişkiler adına da temkinli geçirmekte fayda var. 20 Ocaktan itibaren ev ve yuva alanlarınız önem kazanacaktır. Kendinizi evinizde daha rahat ve huzurlu hissedecek, evinizle ilgili yapmak istediklerinizi toparlamak arzusunda olacaksınız. Bu süreçte Merkür gerilemesinin bitmesini beklemek doğru olur. Ayın sonunda 24Ocakta gerçekleşecek Dolunay, aile büyükleri, arkadaşlar, dostlar veya sizin için önemli bir hedefiniz, arzunuz üzerinde etkili olurken. Dolunay döneminde karmaşık konuları dikkatli ele alın.

©Şebnem EKŞİB

TERAZİ BURCU VEYA YÜKSELEN TERAZİ

5 Ocak ile 25 Ocak arası gerçekleşecek Merkür gerilemesi aile ve yuva alanlarınızda duraksamalar yaşamanıza neden olabilir. Bu ay ev değiştirmek, taşınmak, satın almak veya kiralamak gibi bir düşünceni varsa, bu konuları mümkün olduğunca 25 Ocaktan sonraya almanız doğru olur. Ay boyunca aile, ebeveynlerle ilgili konularda eski durumlar ve mevzular sizi meşgul edebilir. Burcunuz yöneticisi Venüs, 18 ve 19 Ocak döneminde burç değiştiriyor ve bir süredir ikamet ettiği para alanınızdan yakın ilişkiler alanınıza geçiyor. 18 ve 19 Ocakta ilişkiler, parasal konular, maddi kararlar, satın alma ve benzeri durumlar açısından uygun değil. 20 Ocaktan itibaren kısa seyahatler, yakın çevrenizle ilgili konular gündeme yerleşebilir. Arkadaş çevrenizden tanıdığınız biri aniden ilginizi çekebilir. 20 Ocaktan itibaren aşk hayatınız hareketlenirken, dikkatinizde bu alana daha fazla yoğunlaşacak. Burcunuzda Ocak boyunca ikamet edecek Mars, sizi hareketli ve aktif, girişimci kılmaya devam ediyor. Ancak unutmayın ki Merkür gerilemesi devam etmekte ve aşkta iletişim ve hatta yakın çevrenizle olan diyaloglar hassas bir zeminde ilerleyecek. Konuşmalarınıza, yazılı ve sözlü ifadelerinize bu ay boyunca çok dikkat edin. 24 Ocakta gerçekleşecek Dolunay kariyer ve iş alanlarınız açısından ay sonunu hareketli geçirmenize olanak verecektir. İşle ilgili konularda ayın son haftası sakin olun ve düşünmeden konuşmayın, hareket etmeyin.

©Şebnem EKŞİB

AKREP BURCU VEYA YÜKSELEN AKREP

Ay boyunca maddi konular, finansal alanlar, parasal konularda dengeleriniz ile yakın çevrenizle olan ilişkiler önem kazanacak. Ay sonuna doğru içsel ve ruhsal olarak gergin hissedebilir, sebebini anlayamadığınız biçimde huzursuzluk duyabilirsiniz. Bu ay boyunca duygusal dalgalanmalara açık olacağınız için özellikle aşk hayatınızda dikkatli olun ve kararlarınızı hayata geçirirken her türlü durumu iyi analiz edin, acele etmeyin. Beklemek ve büyük pencereden bakarak durumları ele almak ayın sizin için önemli bir teması diyebilirim. Merkür gerilemesi, yakın çevreniz ve kardeşlerle ilgili alanlarda etkin olacak. Kuzenler, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili eski konular, durumlar sizi meşgul edebilir. Kısa yolculuklarda ve genel olarak planladığınız girişimleriniz adına bu ay temkinli olmaya gayret edin. Acele etmeyin. Venüs, 18 ve 19 Ocak aralığında burç değiştirerek, burcunuzdan para alanınıza geçiş yapacak. 18 ve 19 Ocakta maddi konulara dikkat edin. 20 Ocaktan itibaren maddi konularda rahatlama, daha kolay yol alma, Venüs’ün desteği ile fırsatlar yakalama söz konusu olabilir. Ancak 14 Ocaktan itibaren Gerileyen Merkür ve Venüs bir arada para alanınızda olacağı için alacakları tahsil etmek, gelirlerinizle ilgili beklentilerinizin karşılanması 25 ocak sonrasına kalabilir. Bu süreçte özellikle 14 ocak ile 25 ocak arası konuşma şeklinize, diyaloglarınıza da özen göstermelisiniz. Yanlış anlaşılmaya çok açık olacaksınız. Satış ve pazarlama, reklam işleriniz varsa bu konularda da önemli adımları daha çok 25 Ocaktan sonrasına almak doğru olur. 24 ocakta gerçekleşecek Dolunay, hayata bakışınız, inançlarınız, iç dengeleriniz adına sizi zorlayabilir. Bu dönemi sakin geçirmeniz gerekiyor. Eğitim veya Yurtdışıyla ilgili bir konuda havada kalan bir durum varsa, sonuca ulaşmak ve artık tamamlamak söz konusu olacak.

©Şebnem EKŞİB

YAY BURCU VEYA YÜKSELEN YAY

Bu ay sizin için hareketli ve aktif etkiler barındırırken, genel enerjiler yüzünden bu aktivasyonu sonuçlar ile örtüştürmeniz zor olabilir. Bu nedenle ele aldıklarınızda tıkanma veya ilerlememe söz konusu olursa, şartları zorlamayın ve sakin bir biçimde beklemeye özen gösterin. Merkür gerilemesi maddi alanlarda 14 Ocağa kadar etkili olacak. Parasal konularda  bekleyen işler tekrar ele alınırken, ay boyunca gelir gider dengelerinizi iyi ayarlayın. Maddi konularda dengede kalmak, riskli bir adım atmamak, krediler veya bankacılık işlerinde akılcı davranmak önemli olacak. Diğer yandan konuşmalarınıza, söylediklerinize de dikkat edin. Yapamayacağınız sözler vermeyin. Hatta kimseye vaat de bulunmayın. İlişkilerinizde en zorlandığınız alan, karşı taraf ile kurduğunuz iletişim olabilir. Bilhassa 20 Ocağa kadar olan dönemde yanlış anlaşılmaktan sıkılabilirsiniz. 20 Ocakla birlikte burcunuza geçecek olan Venüs, sizi hem maddi konularda hem de ilişkiler adına rahatlatacaktır. 18 ve 19 Ocakta yeni bir ilişkiye başlamak, adım atmak destekli değil. 20 Ocaktan itibaren dikkat çekici, fiziksel olarak ışıklı olabilirsiniz. Seyahat veya gezi planlarınız varsa 20 ocaktan itibaren şartlar daha uygun olacak. Aşk hayatınızda ayın son bölümü şans etkiniz daha yüksek olacak. YeniAy ve Dolunay döngüleri sizi etkileyecek enerjiler. 10 ocak yeni ay sizin burcunuzda gerçekleşirken, içe kapanma ve kendinizle ilgili kararlar almak söz konusu. 24 Ocak dolunayı ise sağlığınıza özen gösterin. Eşiniz, partneriniz veya sevdiğinizle ilgili bir durum planlarınızı yeniden gözden geçirmenize sebep olabilir.

©Şebnem EKŞİB

OĞLAK BURCU VEYA YÜKSELEN OĞLAK

Burcunuzda gerçekleşecek Merkür gerilemesi, ay boyunca başta iletişim olmak üzere, eğitim, yurtdışı, akademik çalışmalar, ithalat ihracat konuları, turizm alanlarında dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor. Gerileme boyunca sağlığınıza da özen göstermelisiniz. 10 Ocakta Yeni Ay ve 10 ile 15 Ocak arası etkili olacak bu enerji sizi ruhsal olarak sıkıntılı bir yapıda tutabilir. Kararsızlıklar artabileceği gibi, kendinizi yorgun ve isteksiz duyumsayabilirsiniz. Bu süreçte fiziksel olarak kendinizi yormayın. 24 Ocaktaki dolunay ise karşı burcunuzda gerçekleşiyor. İlişkiler adına yoğun duygusal dalgalanmalara, fevri kararlar almaya açık olacaksınız. Ay sonunu hem iş, hem de duygusal alanlar açısından sakin geçirmek, olayları önce analiz etmek ve duygusal tepkiler vermemek gerekecek. Venüs 20 Ocaktan itibaren burç değiştirirken, gizli bir ilişki aniden sizi cezbedebilir. Venüs 20 Ocaktan itibaren maddi alanlarda da gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız gerektiğine işaret ediyor. Lüks alımlar, konforunuza harcama yapmaya yönelme, bütçenizi sarsabilecek adımlar atmanıza neden olabilir. 20 Ocaktan itibaren bütçenizi dengeli tutmaya çalışın.

©Şebnem EKŞİB

KOVA BURCU VEYA YÜKSELEN KOVA

Özellikle yükselen Kova veya Ay burcu Kova olanlar için 5 ile 25 Ocak arası aktif olacak Merkür gerilemesi içsel gerginliklere neden olabilir. Dikkatiniz dağınık olabileceği gibi eski konu ve durumlara yönelik işler aniden sizi meşgul edebilir. Bu ay planlı olmaya gayret edin. Birden fazla konuyu ele alırken acele etmeyin ve durumları öncelikle tek tek değerlendirin. Giderlerinizde sapmalar söz konusu olacağı için gelirler açısından iyi değerlendirme, parasal kazançlarınızı planlı harcama ve riskli yatırımlardan uzak durmak önemli olacak. Ayın ilk yarısı tartışmalara girmek, inat etmek söz konusu olacağı için adım atarken durumları her yönü ile değerlendirmek zor olabilir. Kişisel kararlarınız adına fevri olmadan ve çok yönlü bakarak durumları ele almalısınız. Yeni Ay dönemi olan 10 Ocak civarı sosya alanlar, aile büyükleri öne çıkabilir. Arkadaşlardan destek almak  söz konusu ama iletişim kurarken konuşma tavrınıza dikkat etmelisiniz. 24 Ocakta ki dolunay sağlık ve mesleki alanlarınızı aktive edecek. Sağlığınıza ay sonundan itibaren dikkat edin. Bilhassa sindirim sistemi ve midenize dolunay döneminde yüklenmeyin. Mesleki konularda beklediğiniz veya beklettiğiniz bir durum sonuçlanabilir. Duygusal alanlar ve aşkta ise bu ay hareketli olacaksınız. 14 Ocaktan itibaren sosyal çevrenizden eskiden tanıdığınız biri daha fazla dikkatinizi çekebileceği gibi, eski bir olay yeniden gündeme gelebilir.

©Şebnem EKŞİB

BALIK BURCU VEYA YÜKSELEN BALIK

Ev, aile, ebeveynler alanınızı aktive edecek olan Merkür gerilemesi, 5 ile 25 Ocak arasında kariyer ve ev dengelerinizi iyi ayarlamanız gerektiğini, ailenize vakit ayırmanızı ve bir çok konuyu aynı anda ele almak zorunda kalabileceğinize işaret etmekte. 5 ile 14 ocak arası arkadaşlar, aile ve ebeveynler öne çıkarken, 14 Ocaktan itibaren dikkatiniz daha çok kariyerinize yönelebilir. İmzalar, sözleşmeler ve yeni iş bağlantıları açısından özellikle 14 ile 25 Ocak arasına dikkat edin. Venüs’ün burç değiştireceği 18 ile 19 Ocak tarihlerinde seyahatler, uzun yolculuklar veya bunlarla ilgili organizasyonlar, akademik konular, tanıtım çalışmaları açısından beklemek gerekmekte. 20 Ocaktan itibaren kariyerinizde destekli etkileriniz başlayacak. Yakın çevrenizden size destek gelebilir. Veya bir süredir, kardeş veya kuzenlerle planladığınız bir iş konusunu aktive edebilirsiniz. Duygusal alanlarda ise 20 ocağa kadar etkin olan karışık aşk hayatınız, 20 Ocaktan itibaren daha flörtçü ve hissi olmanıza neden olacaktır. Bu ay yeni Ay kariyer konularını öne çıkarırken, dolunay ise (24 Ocak) ilişkiler açısından sürpriz bir karşılaşma veya ilginç gelişmeler getirebilir.  

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *