Aylık Astoloji Yorumlarım

Ocak Vedik Astroloji Burç Yorumlarım

Ocak 2018 Burçları Neler Bekliyor?

Vedik Astroloji ile Ocak ayında bir gezinti yapacak olursak bu ay Hint/Vedik Astrolojiye göre yükselen veya Ay burçları Akrep olanlar 17 Ocak’tan itibaren hareketli bir tempoya geçiyorlar. Mars‘ın Akrep burcuna geçmesiyle bilhassa Ay burcu Akrep olanlar duygusal ve zihinsel olarak daha tepkisel bir dönemi deneyimleyecekler. Oğlak burçları, özellikle yükselen veya Ay burçları Oğlak olanlar ise son iki aydır yaşadıkları gergin ve hızlı tempoyu bir miktar düşürüp daha sakin ve akılcı bir ay geçirecekler. Mars’ın Vedik astrolojiye göre Oğlak burcuna yaptığı görünüm ay ortasından itibaren biterken, Ocak’ın ikinci yarısı Oğlak burçları için ilişkiler, duygusal konular, rahatlık ve konfor ihtiyaçlarına yönelik olma hali artıyor.

Yay burçları, Yükselen veya Ay burçları Yay olanlar ise 14 Ocak’a kadar burçlarında (Vedik Astrolojiye göre) Merkür, Satürn, Güneş ve Venüs’ü ağırlıyor ki ilişkilerde farklı bakış açısı, kişisel alanların önem kazanması söz konusu. Duygusal ilişkilerinizde sorumluluklarınız artarken, yalnızlaşma arzunuz da artabilir. Yay burçları bu ay ayın ilk yarısı maddi konularda acele etmeden, ele aldıkların kişiselleştirmeden çözmeliler. İkinci yarı ise maddi alanlar, dünyevi konularda Yay burçları, Ay veya yükselen burçları Yay olanlar şanslı olacaklar.

Ocak ayının  Yeni Ay döngüsü Oğlak burcunda gerçekleşecek. 17 Ocakta Oğlak burcunda oluşacak Yeni Ay, 31 Ocakta Ay tutulması ile tutulma serisini başlatıyor. Oğlak burcunda başlayan Yeni Ay döngüsü, 31 Ocak da Yengeç burcunda tamamlanacak ve Oğlak ve Yengeç burçları açısından özellikle ayın ikinci yarısı hareketli zamanlar söz konusu olacak. Yılın tutulma serisi Yengeç burcunda 31 Ocakta başlıyor ki ay sonundaki Dolunay hayli önemli. Öncelikle Ocak ayında iki dolunay süreci birden yaşamış olacağız ki buna Mavi Ay döngüsü de deniyor ve bu döngü bir taraftan da tutulma ile birleşerek oldukça vurgulu bir Ay tutulması olarak kendini gösteriyor. Bu ayın gezegensel etkileri ve ülkemiz, dünya ölçeğinde getireceklerini ayrıca aktaracağım ama burçlar açısından baktığımızda Ocak ayında başta OĞLAK ve YENGEÇ burçları olmak üzere; Oğlak, Yengeç, Akrep, Yay yükselen ve Ay burçları bu noktada olanlar için hareketli zamanlar söz konusu.

17 Ocakta gerçekleşecek Yeni Ay sürecinin diğer bir önemli noktası Vedik Astrolojiye göre Mars’ın 0 derecede oldukça tehlikeli bir takımyıldızında iken Yeni Ay’a ortak olması ki  ülke gündeminde güvenlikle ilgili konularda hassasiyetler ve sıkıntılar yaşanması bir yana bu etki Akrep burçları, yükselen Akrep veya ay burcu Akrep olanlar için hayli önemli. Akrep ve Boğa yükselenlerin 17 Ocak civarında kişisel alanlar, güvenlikleri, ilişkiler ve ortaklaşa işleri ve evlilik, partnerleriyle ilişkilerinde dikkatli olmalarında fayda var. Bu süreçte Koç burçları da kazalar ve aksilikler açısından yine dikkatli olmalılar.

  • Ocak ayı yarısına kadar ilişkiler açısından şanslı olan burçlar; İkizler ve Yengeç… Ocağın ikinci yarısı ise ilişkiler de Oğlak ve Başak daha aktif olacak. Bu ay aşk ve ilişkilerde; İkizler, Yengeç, Oğlak ve Başak burçları genel olarak hızlı gelişmeler içinde olabilir.
  • Kariyer, para ve iş alanlarında; Yay ve Oğlak burçları ayın ikinci yarısı vurgulu etkilere sahipler. Yay burçları maddi konularda Ocak ikinci yarısında rahatlarken, Oğlak burçları kariyer ve iş fırsatları açsından gelişmelere açıklar.

Burçlara göre Ocak Ayı Etkileri

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Bu ayın ikinci yarısından itibaren ortak para konuları, krediler, bankacılık işleriniz açısından beklentileriniz varsa hız kazanacaklar. Durduğunuz beklettiğiniz alanlarda veya uzun süredir sabrettiklerinizde ayın ikinci yarısından itibaren hızlı gelişmeler alabilirsiniz.  13 Ocaktan itibaren Venüs‘ün kariyer alanınıza geçmesiyle iş ve kariyer konularında fırsatlar, gelişmeler yaşanabilir. Bu ay sakin olmayı tercih etmeli, öfke ve kin duyguları ile hareket etmemeye çalışmalısınız. Eski konular, unutmadığınız mevzular sıklıkla önünüze gelebilir ama intikam duygusundan uzak durmaya çalışarak hareket etmelisiniz. İlişkiler ve duygusal alanlarda daha rahat ve anlayışlı bir süreç olacak. Süre gelen ilişkinizde bir süredir devam eden gerginlikler varsa çözüm odaklı olmanız söz konusu. Kariyer alanınızda gerçekleşecek Yeni Ay iş ve kariyer konularında ayın 15 inden itibaren ani ve ilginç gelişmeler getirebilir.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Ay ortasından itibaren Mars’ın ilişkiler ve ortaklı alanlarınıza geçmesiyle, özelikle yükselen Boğa burçları açısından partnerinizle ilişkinizde savaşmaya, isteklerinizi kabul ettirmek adına mücadeleye girme eğiliminiz artabilir. Evliliğiniz veya ilişkinizde hareketsiz ve durağan giden alanlar aniden hızlanabilir. Bu hızlanma gerginliği, yanlış anlaşılmaları da tırmandırabilir ki ilişkilerinizde diyaloglarınıza dikkat etmek yerinde olacak. Düşünmeden konuşmanız partnerinizle sorunlar yaşamanıza neden olacaktır. İş alanınızda eğitim, yurtdışı kontakları veya işinizin uluslararası bir ayağı varsa ay ortasından itibaren gelişmelere ve fırsatlara açık bir süreç olacak. Bir süredir ertelediğiniz bir yolculuk, gitmek istediğiniz bir eğitim gibi kişisel konularda da güzel gelişmeler 18 Ocaktan itibaren aktif olabilir. Ay sonuyla birlikte ise yakın çevreniz, arkadaşlar, kardeşler alanınız hareketlenirken, yine ayın son haftasından itibaren girişimleriniz, planlarınız adına cesur adımlar atabilirsiniz.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

14 Ocağa kadar olan döngüde ortaklı işleriniz, iş ortaklarınız, ikili ilişkileriniz, eşiniz, partnerinizle ilgili konular öne çıkıyor. Venüs’ün ortak gelirleriniz alanına geçeceği 13 Ocaktan itibaren maddi alanlar, başkalarından beklenilen alacaklar veya komisyonlar gibi konularda hızlı gelişmeler veya eşinizin size beklemediğiniz bir maddi desteği söz konusu olabilir. Evli iseniz veya partneriniz varsa ilişkinize 12 ocak ile 13 ve 14 Ocağa dikkat etmek yerinde olacaktır. Benzer şekilde ortaklı işleriniz, ortak işler, ortağınızla diyaloglarınıza bu süreçte önem verin. 17 Ocak Yeni Ay döngüsü değişimler alanınızda gerçekleşirken yeni ay süreci ile bir süredir aktive edemediğiniz bir durumu, ilerlemeyen bir konuyu harekete geçirmeniz söz konusu. Mesleki konularda veya size bağlı çalışanlarla ilişkilerinizde bu ayın ortasından itibaren Mars’ın bu noktayı tetiklemesiyle dikkatli bir ilişkide olmanız doğru olur. Sağlığınız açısından da üreme organları, hormonlar, bel bölgesi, bacaklara dikkat etmek yerinde olacaktır. Ay boyunca bağışıklık sisteminizi yüksek tutmanız gerekmekte.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Ay ortasında karşı burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay süreci dikkatinizi evliliğiniz, bekarsanız ikili ilişkileriniz, duygusal hayatınız, aşk hayatınız ve partnerinize çevirecek. Bu alanlarda yani ilişkilerle ilgili bu ay hareketli bir süreç yaşayacaksınız. Bekarsanız hayatınıza ummadığınız bir anda birisi girebilir veya süre gelen ilişkinizde görmezden geldiğiniz noktaları daha net ve kaçmadan ele almak durumunda kalabilirsiniz. İlişkilerde kendinizi ifade etmeniz, isteklerinizi daha net ortaya koymanız açısından fırsatlara dönük bir ay olacak. Ay sonunda 31 Ocakta gerçekleşecek Ay tutulması kuvvetli bir enerjiyi açığa çıkarken, sizin adınıza da yılın ilk yarısını hareketli kılacak. Bu süreçte  değişen koşullara uyum sağlayıp liderlik edeceğiniz konuları önünüzde getirecek olan tutulma duygusal ve fiziksel olarak kendinizi güçlendirip, değiştirmek istedikleriniz adına hareketlenmenize neden olacak. Yükselen Yengeç burçları için daha ağırlıklı olmak üzere iş ve kariyer konularında 17 Ocaktan itibaren harekete geçmeniz veya önemli işleri organize etmeniz daha doğru olabilir.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

İş ve kariyer hayatınızda değişimlere açık bir ay sizi bekliyor. Planlarınızı, yapmak istediklerinizi gözden geçireceğiniz, kendinizi tazelemek, yeni hedefler belirleyip bu hedeflere doğru ilerleyeceğiniz bir ay geçirmeniz söz konusu. Kendi içinizde bir süredir düzene koymaya çalıştığınız kararlarınız, istekleriniz adına gelişmelere açık olacaksınız. İletişim alanlarınız hayli yoğun olurken, maddi konularda aileniz, yakınlarınızla alakalı çözmeniz gereken bir durumu ele almak, sonuçlandırmak olası. Bilhassa 10 Ocak’tan itibaren finansal alanlarda hızlı gelişmeler söz konusu olabilir. Aşk ve ilişkilerde 13 Ocak’a kadar hızlı ve keskin kararlar alma, ilişkilerde flörtlere dönük olmanız söz konusuyken, 13 Ocaktan itibaren Venüs iş ve mesleki alanlarınızı hareketlendirecek ve dikkatiniz daha çok kariyer ve iş fırsatlarınıza çevirmenize neden olacak. Duygusal hassasiyetleriniz ve duygusal beklentileriniz Ocak 14 den itibaren daha çok mantıkla hareket etmeye doğru eğilim yapacak. Bu ayın ikinci yarısıyla birlikte düşmanlara ve rekabet ettiğiniz kişilere dikkat edin. İş alanlarında gardınızı alarak hareket etmeniz faydalı olacaktır.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Bu ay yakın çevreniz, kardeşler, arkadaşlarla ilgili alana 17 Ocakta yerleşecek Mars ile tuttuğunuz beklettiğiniz konuların hız kazanması söz konusu olurken, yakın çevre ve kardeşlerle ilgili gelişmeler, gerginlikler veya karşılıklı olarak birbirinize aksettirmediğiniz sabrettiğiniz durumlar daha görünür olacak. Diğer yandan aile ve ev alanlarınız ay boyunca sizin için önemli olurken, ev ve aile alanları, evinizle ilgili konular, ticari adımlar, ev satışı veya alışı ile ilgili gelişmeler ay boyunca özellikle yükselen burcu Başak olanlar için aktif etkiler taşımakta. Duygusal ve zihinsel olarak ay boyunca sorgulama eğilimleriniz artıyor. 14 Ocak’a kadar olan dönemde yoğun olmak üzere yakın çevrenizde dominant olacak, bazı aile konu ve kararlarına liderlik etme, yön belirlemesi yapacaksınız. Çocuklar, aile büyükleri, aile içinde verilmesi gereken bir konuda Ocak’ın ilk iki haftası daha vurgulu olmak üzere inisiyatif kullanmanız gerekebilir. 13 Ocaktan itibaren dikkatiniz duygusal konulara yoğunlaşabilir. Bekarsanız, çevreniz vasıtasıyla sizi etkileyecek biriyle tanışmanız olası.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Vedik Astroloji’ye göre bir süredir burcunuzda bulunan Mars size hareketli ve mücadeleci etkiler vermişti. 17 Ocaktan itibaren burcunuzdan ayrılacak Mars, özellikle yükselen veya Ay burcu Terazi olanların finansal alanlarına hızlı gelişmeler sunacak. Ancak spekülatif para işleri, risklere açık finansal yatırımlar, işleyişler ve her riskli parasal konuda ay ortasından itibaren dikkatli hareket etmeniz, önünü görmediğiniz veya tam bilmediğiniz konuları daha tedbirli ele almanız doğru olacaktır. Maddi konularda şanslı bir süreciniz bulunmakla birlikte riskleri iyi hesaplamanız da önemli olacak. Eğitim, satış ve benzeri işleriniz varsa, konuşmaya, düzenli iletişim kurmaya dönük konularla uğraşıyorsanız yine ay ortasından itibaren iş alanlarınızda hızlanma ve aktif bir dönem söz konusu olacak. Duygusal alanlarda ise içinizde bir süredir beklettiğiniz öfke, suskunluklar ani tepkiler göstererek dışarı çıkabilir. Hem ilişkiler, hem de günlük işleriniz ve iş alanlarınızda ne yöne gideceğinizi bilememe hali veya iç sıkıntıları, isteksizlikleriniz yerini daha aktif ve planlı olacağınız bir döngüye bırakıyor. 17 Ocak civarı ev ve aileniz, yaşam alanlarınızla ilgili gelişmeler, yeni kararlar veya aldığınız kararları uygulamak için harekete geçmeniz söz konusu olabilir. 20 Ocaktan itibarense kariyer ve iş alanlarınızda tamamlanma, bir süredir düşündüğünüz, ilerlemeye çalıştığınız bir konuda harekete geçme ve gelişmeler yaşamanız söz konusu.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Burcunuzun yöneticisi Mars’ın kendi alanı olan Akrep ile buluşması duygu ve düşüncelerinizi 17 Ocaktan itibaren hareketli, daha hırslı, ne istediğini bilen bir etkiye geçirecek. Bu ayın sizin için teması ay ortasından itibaren hareket ve hedefe kitlenme olacak. Planlayıp aktive edemedikleriniz, yapmak isteyip bir türlü gerçekleşmeyenler, duranlar hareket etmeyenler birden hız kazanacaklar. Son bir buçuk aydır, eski düşmanları, arkanızdan gizli iş çevirenleri fark etmiş ve beklemek zorunda kalmıştınız. Şimdi ise harekete geçiyor, halledilmesi gereken hesapları düzene koyuyorsunuz. Bu geçiş sırasında 16-17 ve 18 Ocak tarihlerine dikkat etmek kazalar, aksiliklere karşı tedbirli olmak yerinde olacak. Önemli işlerinizi bu ay 16-17 ve 18 Ocak’a denk getirmeyin. Başlangıçlar tam da bu tarihlere denk gelmezse iyi olur. Ocak ayı sizin adınıza ay ortasına kadar gerek ilişkiler, gerekse günlük iş ve dünyevi konularda rutinde ilerlerken 18 Ocak’tan itibaren hızlanıyor ve yeni başlangıçlara adımlar atıyorsunuz. Yakın çevrenizle ilişkileriniz, iletişim trafiğiniz, kontaklar, girişimleriniz açısından 20 Ocaktan itibaren oldukça hareketli bir ay geçirmeniz söz konusu olacak. Duygusal olarak ise ne istediğiniz bilen ve planlayarak adım atan bir ruh haline geçiyorsunuz. Kısacası bu ayın ortasından itibaren kontrol tam da sevdiğiniz gibi size geçmekte.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Geçtiğimiz yılı sosyal etkinlikler, dostlarınızla ilgili koşturmalarınız, ilişkiler ve çevrenizle diyaloglar açısından yoğun ama biraz da karışık etkilerle kapatmıştınız. Yeni yılın ilk ayında burcunuzdan geçiş yapan bir çok gezegen dikkat çeken, iddialı ve liderlik etmenizi gerektiren etkilerde sizi bırakırken, ay ortasına kadar sürecek koşturmalı, yoğun bir tempoda olmanıza neden olacak. Organize etmeniz bu ay boyunca sizin için önemli. Planlı ve düzenli olmaya, işlerinizi tertipli biçimde organize etmeye özen göstermelisiniz. 16 ile 19 Ocak arası sağlık konularına, hastaneler ve benzeri sağlık kurumlarında olmanız gerekebilir. 16 Ocaktan itibaren üreme organları, hemoroit gibi alanlarda sağlık sorunlarınıza dikkat etmelisiniz. Ay ortasından itibaren, öfke kontrolünüze önem vermeniz gerekecek. İç öfkeleriniz artabilir, eski konular depreşebilir, intikam duygusundan uzak durup, sakin ve esnek hareket etmek duygusal olarak kendinizi zorlamadan ve öfkede kalmamaya çalışarak ilişkilerinizde iletişim kurmalısınız. Fiziksel olarak çekici olduğunuz, dikkat çektiğiniz bir dönem geçiriyorsunuz. Ancak iç dünyanızda eski konulara, eski öfkelere veya unutamadıklarınıza tekrar dönme eğilimleriniz yükseliyor ki ay boyunca ve özellikle 16 Ocaktan itibaren kendinizle fazla baş başa kalmadan, zihinsel olarak yorulmamaya çalışarak, kendinizi oyalayarak hareket etmek doğru olacaktır. Aşkta 20 Ocaktan itibaren ay sonuna kadar daha şanslı olacaksınız.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Ay ortasına kadar duygusal ve fiziksel olarak kendi halinde ve hatta biraz da içe kapalı, eskinin muhakemesini yapmaya eğilimli ruh halinden, 15 Ocaktan itibaren birden sizi parlatan ve öne çıkaran etkilere geçiş yapacaksınız. 17 Ocakta burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay kararlar almanıza, beklettiklerinizle ilgili harekete geçmenize neden olacak. Israrla görmek istemediğiniz, yüzleşmediğiniz konularda net sonuçlar almanız bu ay içinde hayli sık yaşayacağınız bir durum olabilir. İlişkiler, kariyer ve iş alanlarında 16 ile 19 Ocak arasında ani ve sert kararlar almayın, önemli bir adımı 20 Ocaktan itibaren organize etmeye çalışın. Ay ortasından itibaren liderlik edeceğiniz, inisiyatif kullanacağınız konu ve alanlar artsa da bu tarih aralıklarında acele etmeden hareket etmek gerekmekte. Aşk ve ilişkilerde şanslı bir ay geçireceksiniz. Özellikle 13 Ocakla birlikte burcunuza geçecek olan Venüs adeta sizi ışıldatacak. İlişkiler ve duygusal konularda bilhassa bekar yükselen Oğlak burçları beklemedikleri sürpriz bir ilişki veya aşk ile yeni yıla geçiş yapabilirler. Ay sonunda gerçekleşecek tutulma ise burcunuzda sizi beklediğiniz bir çok konuda önemli gelişmelere maruz bırakacak.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

İç hesaplaşmalarınızın yoğun olduğu bir süreç yaşamaktasınız. Beklettiğiniz, sonuçlandırmaya çalıştıklarınız adına gözden geçirmelere dönük olacağınız bir ay olacak Ocak. Diğer yandan ay boyunca ele alacaklarınızı, işlerinizi, küçük veya büyük tüm planlarınızı öncelikle iyi organize etmeli, her türlü iş veya konuyu programlı bir biçimde düzenlemelisiniz. Yenilenmekten korkan biri değilsinizdir, ancak bir süredir özellikle de eski yılın günlerinden yeni yıla geçerken dağılıp, ne yöne gideceğinizi bilemediğiniz bir çok etki ve durum ile de boğuştunuz. Yılın bu ilk ayında ise daha disiplinli şekilde detaylara ve iş akışınıza önem vermelisiniz. Düşmanlar, rekabet ettiğiniz kişiler, gerek iş gerekse kendi özel hayatınızda çekişmeler içinde olduğunuz kişiler varsa bunlara ay boyunca dikkat edin ve gardınızı alarak yolunuza devam edin. Bu ayın genel teması sizin için duygusal ilişkileriniz, hareketli bir aşk hayatı üzerinden gitmiyor. Daha çok dengelerinizi yeniden ayarlayıp kendinizi toparlayıp, Şubat da artacak temponuz adına Ocak daha çok hazırlık niteliğinde geçecek. Ay sonuyla, ayın son haftasıyla hızlanmaya başlayacaksınız. Ay sonuyla birlikte kariyer alanlarınızda yeni planlar ve yeni gelişmeleri toparlama ve düzene koymak için şartlar uygun olacak. İş alanlarınızda hızlı gelişmeler olabilir, yeni kontaklar sağlayabilir, sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

İnandığınız konularda bu aydan itibaren mücadele etme ve daha savaşçı bir mod içinde olma eğilimleriniz artıyor. Hızlanıyorsunuz, özelikle iş, kariyer, sosyal alanlarınız yeni bir döngü içine geçerken, cesur ve hızlı adımlar atma, daha çabuk sonuç alma durumunuz söz konusu. 17 Ocakta gerçekleşecek Yeni Ay ile hedeflerinizi, yapmak istediklerinizi düzene koyma ve hızlanma etkileriniz tetiklenecek. Ancak yeni bir başlangıcı ve sonuçları uzun vadeye yayılacak bir durumu 16-17 ve 18 Ocak a denk getirmemeniz iyi olur. 19 Ocakla birlikte ise hızlı gelişmelere ayak uydurmak için epey yoğun bir koşturma içinde olacaksınız. Eğitim, yurtdışı kontakları, turizm, kişisel gelişim alanlarında uğraşılarınız varsa ayın ikinci yarısı 18 Ocaktan itibaren gelişmeler, fırsatlar söz konusu olabilir. Duygusal alanlarda bu ay boyunca daha net ve sonuç odaklı istekleriniz, beklentileriniz olacak. İlişkinizde bir süredir devam eden pürüzler, sizi yoran etkiler varsa bunları açık bir biçimde değerlendirecek ve partnerinize belli edeceksiniz. Eşinizin veya partnerinizin iş ve kariyer etkilerinde bu ay sizi utlu eden güzel gelişmeler yaşanabilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. Mehmet coker 7 Ocak, 2018 at 21:43 Cevapla

    Slm iyi günler bir vedik ast olarak 16 ocak tarihini inceler misiniz joni patty çok tehlikeli ve tum yılı etkileyebilecek bir gün olabilir der sizce de o kadar kötü bir gün mudur

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *