2016 OĞLAK BURCU veya OĞLAK YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

2016 yılı ilk yarısı elde edeceklerinizi mücadele ile sonuçlandırma yönelik olurken, değişen koşullara adapte olmaya çalışarak, kendinizi güvende hissetmekte zorlanabilirsiniz. Güven  duygusu bu yıl önemli temanız olacak. Arkadaşlar, sosyal ilişkileriniz, çevrenizle ilgili konular odaklandığınız alanlar olacak. Aile büyükleri veya ebeveynlerinizle ilgili 2015 ikinci yarısı başlayan konu ve sorunlar bu yılın ilk yarısı da devam edecek.

Sizin için 2016 senesi keskin etkiler barındırmakta. Öyle ki yılın ilk yarısı bazı sıkıntılar ve çözmeniz gerekenler vurgulu olmaya devam ederken, yılın ikinci yarısı özellikle de Ağustos sonu ve Eylül’le birlikte şartlar, hayat olayları ve beklentilerinize ulaşma etkileriniz çok daha rahat ve akıcı durumlara yerini bırakacak.

Bu sene yurtdışı ve yabancılarla olan temaslar, eğitim konuları, akademik çalışmalar, turizmle bağlantılı işler, yolculuklar, iş veya özel geziler bilhassa yaz sonuyla birlikte sizin için hareketlenen alanlarınız olacak. Yılın ikinci yarısı ve sonbaharla birlikte sık yolculuk yapmak, şehir dışı veya ülke dışı seyahat etmek, işle bağlantılı veya turistik sebeplerle gidilecek yerler açısından hayli hareketli olacaksınız.  Yılın ilk yarısı ev ve domestik alanlarınız öne çıkarken, ebeveynler, aile büyükleri ve onların sağlık ve benzer konuları ile çevrenizle ilgili sorumluluklar adeta yükümlülükleriniz gibi bir anlamda omuzlarında olabilir. Bu etki bilhassa bahar aylarında içsel olarak bunalmanıza veya kendi isteklerinizi yapamıyor ve kısıtlanıyor gibi hissetmenize neden olabilir. 2016 yılında güçlü organizasyon yönünüz, krizler karşısında durumları kontrol etme yeteneğiniz adeta sınanacak. Bu sene Mart ile Mayıs arası duygusal, içsel ve fiziksel olarak kendinizi mümkün olduğu kadar sakin ve esnek tutmaya çalışmalısınız. Sağlığınıza dikkat etmeli, durumları, meseleleri ele alırken yaşanılan dönemin geçici bir süreç olduğunu ve çok daha yapıcı ve bereketli, kısmetli bir döneme doğru gittiğinizi içselleştirmeye çalışarak hayata bakmanız her yönden doğru olacaktır.

Yılın ilk yarısı şartları zorlamayın ve beklentilerinizi yüksek tutmayın. Bu dönem daha çok sahip olduklarınızı koruma, defansta kalma ve dengeyi kurmaya ağırlık vermek gerekliliği göstermekte. Yılın ikinci yarısına kadar olan dönemde gerek kariyerde, gerekse güncel hayatınız ve aşk açısından unutmayın ki şartları belirlemekte zorlanabileceksiniz. Bu süreç tamamen zor veya sıkıntılı değil elbette ama genel etkiler, korunmak, güvende kalmak ve durumları zorlamadan ilerlemek, yani gitmeyen noktaları bir süre bekletmek şeklinde olmalıdır. 2016 yılının ilk yarısı bilhassa Mart ile Temmuz arasında art arda gelen gezegen gerilemeleri genel olarak ilerlemekte ve sonuç almakta zorlanma verecektir. Gezegen gerilemesi dönemleri enerjilerin bloke olarak içe dönmesine neden olur ki bu etki yılın ilk yarısı, aile, ev, gayrimenkul, giderlerin artması, eski borç veya giderlerin gündeme gelmesin yanı sıra sigorta, vergi borçları gibi konularda oldukça dikkatli olunması gerektiğini vurgulamakta. Kamu ile yaptığınız işler, kamu alacak veya borçlarınız vergi ve benzeri konularda 2016 yılı ilk yarısı ağırlıklı olmak üzere yıl boyunca planlı, dikkatli ve organize olmaya özen gösterin.

Sevgili Oğlak Burcu, yeni yılın size güzellikler içinde sevgi, bolluk ve mutluluk getirmesi dileklerimle.

OĞLAK BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI:

Bu yıl ilişkiler adına dönüşüm etkileriniz hayli yoğun olacak. Evli Oğlaklar için karar verme süreçleri söz konusu. İlişkilerinizde eşiniz veya partnerinizin hayatında iş, aile veya bir tayin nedeniyle şartların değişerek yeni bir dönemi başlatma potansiyeli sizi de etkileyebilir. İlişkinizle ilgili karar vermek, var olan meselelerinizle yüzleşmek söz konusu. Eşinizin veya partnerinizin ailesi, yakınları gibi sizin dışınızdaki durumlar nedeniyle aranızda bir süredir devam eden sorunlar keskin kararlar almanıza neden olabilir.

2016 yılında yaşamınızdaki ekonomik ve parasal durumlar ilişkinize yansıma potansiyeli de taşıyor. Eşiniz veya sevdiğiniz biri ile başladığınız bir iş veya proje ile bağlantılı olarak yaşadığınız stres veya kendi gündelik kaygılarınızın beraberliğinize yansıma potansiyeli söz konusu. Bu yıl aşkta romantizm arayışınızdan ziyade huzur veya güven duygusu daha belirgin olacak. Sevdiğinizin size ne söylediğinden ziyade ne yaptığı ve ilişkiye nasıl bir katkıda bulunduğunu önemserken, sözlere değil, davranışlara önem vereceksiniz. Bu durum size hiç bir şey katmadığına, bir türlü değişmeden aynı sorunlarla yaşamak zorunda olduğunuz kişilerle yol ayrımına geçmenize neden olabilir. Özellikle tutulma dönemleri olan Mart ve Eylül ayları ilişkilerde aniden keskin kararlar alma eğiliminiz de yükseliyor.

Beraber olduğunuz kişilere zaman ayırmak, ailenize veya eşinize, partnerinize önem verdiğinizi hissettirmek sizin adınıza dikkat etmeniz gereken noktalar olacak. Zira ele aldığınız her şeyi ciddiyetle yapma eğilimleriniz şartların biraz zorlayıcı olmasıyla dengeyi bulmakta zorlanmanıza, parasal kaygılar, kariyer mücadeleleri ile boğuşurken, sevdiklerinizle dengeyi kaybetmenize neden olabilir ki, bu etki aşk adına ister bekar ister evli olun kendiniz için isteyebileceklerinizi partneriniz içinde uygulamanız gerektiğini size öğretebilir.

2016 yılının hemen başında etkin olacak Merkür gerilemesi ilişkilerinizde iletişim kurmakta zorlanmanıza neden olabilir. Ocak ayı boyunca sadece ikili ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalara değil, sosyal alanlarınız adına da iletişim hassasiyetleriniz söz konusu.

Şubat ayında burcunuza yerleşecek Venüs, aşkta hareketli zamanlara işaret etmekte. Dikkat çekici olacağınız bu süreçte özellikle bekar Oğlak’lar adına kısmetli bir dönem var. Eğer ilgisini çekmek istediğiniz, beğendiğiniz biri varsa, 15 Şubat ile 7 Mart arasında eliniz kuvvetleniyor diyebilirim.

İlişkiler adına şanslı olacağını diğer bir dönemde 23 Mayıs ile 13 Haziran arası görünüyor ki yine bekar Oğlaklar için bu dönem beraberlik yaşamak, ilişkiye başlamak için şanslı bir aralık olacak.

Bu yıl evlilik veya ilişkinizi resmileştirmek için uygun zaman ise 7 Temmuz ile 30 Temmuz arası olarak aktarılabilir.

Yılın son Merkür gerilemesi 19 Aralıkta başlarken, sizin için hassas bir döneme işaret etmekte. Bu dönem ki etkiler önceden başlayan bir ilişkiyi tekrar gündeme getirebileceği süre gelen ilişkilerinizde sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Aralık ayında duygusal konuları iyi yönetmeniz gereken etkiler söz konusu.

OĞLAK BURCU 2016 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

Sevgili Oğlak burcu, 2016 yılı parasal etkileriniz açısından Şubat başından itibaren ortak kaynaklarınızdan, başkaları vasıtasıyla elde ettiğiniz gelirler açısından gelişmelere ve beklentilere daha açık olacaksınız. Bu yıl boyunca Şubattan itibaren yılın ilk yarısı ağırlıklı olmak üzere maddi konulara dikkat etmekte fayda var. Bu etki yükselen burcu Oğlak olanlar için daha da etkilidir. Riskli yatırımlar, bilmediğiniz ve tecrübeniz olmayan alanlarda iş yapmak, kazanç beklemek adına 2016 yılın genel etkileri sizi tedbirli olmaya davet etmekte.  Bu sene kariyerinizden elde edeceğiniz gelirlerde çok çalışarak sonuç alabilmek öne çıkarken, acele kararlardan uzak durun. Maddi konularda bir karar verirken ayrıntılara dikkat edin. İdealist beklentiler, hayallerinizi gerçekleştirmek adına atacağınız dikkatsiz adımlar sizi zor durumda bırakabilir. Güvenli alanlarda kalmak, sahip olduğunuz kariyer veya parasal gelirlerinizi dengede tutmaya çalışmak daha öncelikli.

İş değiştirirken veya finansal bir yatırım yaparken hiç bilmediğiniz alanlarda olmaya çalışın. Bildiğiniz, tecrübeli olduğunuz iş veya konularda başarılı olma potansiyeliniz risk almaktan çok daha güvenli olacaktır.

28 Nisan ile 22 Mayıs arasıyla 19 Aralıktan itibaren yıl sonuna kadar vergiler, vergi ve kamu borçları açısından beklemediğiniz sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Bu alanlarda önceki yıllara ait borçlarınız varsa bu yıl ödeme planlarınıza bu borçları da dahil etmek zorunda kalabilirsiniz.

Öte yandan yıl boyunca kredi ve banka ilişkilerinize de yine dikkat etmek gerekmekte. Bankalardan kullanmayı planladığınız kredilerinizi iyi planlamalı, ödeme planlarınızı iyi incelemeli, faiz ve benzeri ek giderleri dikkatli incelemelisiniz.

2016 Bahar aylarında, Nisan ve Mayıs da bir çok gezegen aynı dönemde gerileme sürecinde olacaklar. Bu etki yatırım yapmak, önemli bir kariyer veya para işinizi başlatmak adına uygun değil. Bilhassa 22 Nisan ile 22 Mayıs’a arası bu etki daha da vurgulu olacak ki ilerlemek, sonuç almak hayli güç olacaktır. Dolayısı ile bu dönemi gelir gider dengenizi ayarlayarak ve dengede kalarak geçirmek akıllıca olacaktır.

Mars’ın yılın ilk yarısında 20 Şubat ile 20 Eylül arasında ağırlıklı olarak kazançlar alanınızda kalacak. Bu süreç sizin gelirleriniz, parasal hedefleriniz adına daha hırslı ve aktif olacağınız işaret etmekte. Enerjiler sizi risk almaya itebilir. Fakat yılın genel enerjilerinin risk almayı desteklemediğini de unutmayın. Bu süreç içinde 17 Nisan ile 1 Temmuz arasında Mars’ın gerilemesi ile maddi konularda durağanlık, adımlarınızın sonucu alamama gibi etkiler yaşanabilir. Sakin olup, beklemede kalmanız gerekebilir.

Eğer yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa, yılın sonuna doğru Ekim ayından itibaren şans ve fırsatlara açık olacaksınız. Maddi konular ile kariyer açısından Ekimden itibaren dengeler sizden yana işlemeye başlarken, yıl boyunca sizi daraltan alanlarda düzelme eğilimine geçecektir. Dolayısı ile yıllık maddi ve kariyer planlarınızı riskli ve bilmediğiniz alanlardan uzak durarak, beklentilerinizi de daha çok sonbahar ve Ekim’den itibaren yönetmeniz doğru olacaktır.

OĞLAK BURCU 2016 SAĞLIK ETKİLERİNİZ

Bu sene genel olarak dikkat etmeniz gereken sağlık etkileriniz içinde başta üreme organları ve bağlantılı hormonlar gelmekte. Üriner enfeksiyonlara da dikkat etmeli, yaz aylarında başkalarıyla kullanacağınız ortak alanlarla bağlantılı havuz, duş gibi yerlerin hijyenine önem vermelisiniz.

Ayrıca cilt ve bağlantılı egzama ve benzeri rahatsızlıklara da yine önem vermek, belirtileri ihmal etmeden tedavi ettirmeniz yerinde olur. Sinir sisteminiz ve stres kaynaklı ruhsal yorgunlar da yine sağlığınız açısından risk faktörü taşıyan konular içinde. Ruhsal dengelerinize, enerjilerinizin blokajlarına dikkat ederek, yıl boyunca fiziksel bakımınız kadar iç dengelerinize de önem vermelisiniz.

Bu yıl yiyecekler ve başkalarıyla kullandığınız ortak alanlardan gelebilecek enfeksiyon ve virüslere eğilimli olacağınızı unutmayın ve hijyene genel ortamların tamamında özen gösterin. Yurtdışı seyahatlerine giderseniz, yine bedeninizin alışık olmadığı beslenme düzenlerine karşı tedbirli olmak yerinde olacaktır.

Sevgili Oğlak burcu sağlık ile gönlünüzce güzel bir sene geçirmenizi dilerim. Sevgiyle kalın.

Şebnem Ekşib

Astrolog ve Eğitmen

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *