2018 yılının ilk Yeni Ay döngüsünü Oğlak burcunda karşılıyoruz. Vedik Astroloji‘ye göre 16 Ocak Salı günü başlayacak Yeni Ay enerjisi 17 Ocak Çarşamba günü ilk saatlerinde tamamlanacak.

Vedik Astrolojiye göre Yeni Ay enerjisi Venüs ve Ketu iş birliği içinde gerçekleşirken, Mars Akrep burcunda ve 0 derece içinde olacak. İlişkilerle ilgili kadersel önemli dönemeçler, yeni başlangıçlar yaşayabiliriz. Diğer yandan estetikle ilgili konularda bu hafta Salı ile Cuma arası mümkünse sizin için önemli bir başlangıcı aktive etmeyin. Benzer şekilde Yeni Ay Mars’ın 0 derece de Akrep’e yeni geçeceği süreçte gerçekleşiyor ki başlatacağınız olaylar kısa bir süre sonra farklı bir noktaya, sizin tahmin etmediğiniz bir duruma geçebilir. Yani yeni ayın en önemli etkisi başlattıklarınızın nereye varacağını tahmin etmek kolay olmayacak. Bu durumun en iyi panzehiri ise başlatacağınız her hangi bir alanı bu hafta 15 Ocak Salı ile 18 Ocak Perşembe arasına denk getirmeyin. 18 Ocak perşembe gününden sonra harekete geçin.

İlişkiler adına daha mantıklı ne istediğimizi bileceğimiz, belki de önemli kararlar vereceğimiz, sonuç odaklı yaklaşımlar sergileyeceğimiz bir yeni ay döngüsü olacak. Bu süreçte; Ay, Güneş ve Venüs‘ün içinden geçtiği takımyıldız Güneş ile yönetilirken gayet sonuç odaklı, hesaplar yapmaya eğilimli ve ne istediğini bilen, ve bildiği yolda giderken elini taşın altına koyabilen bir bakış açısını bu hafta üzerimize etkin kılacak.

Oğlak enerjisinin genel olarak Yeni Ay sürecine ve haftaya baskın şekilde yayılacak olması iş konuları, projeler, yönetim alanları ve genel olarak hedef haline getirdiklerimiz adına güzel sonuçlar elde etmemize ve kalıcı, uzun vadeli kazançlar almamıza destek olabilir. Bu noktadaki kritik kısım bu hafta Cuma gününe kadar biraz sabırlı ve dikkatli olmak, acele etmemek ve Cumadan itibaren neyi harekete geçireceksek onunla ilgili adım atmak üzerine diyebilirim.

Yeni Ay’lar her zaman önündeki Dolunay süreci tamamlanır ve Yeni ay döngüsünde başlayan olay ve durumlar Dolunay ile sonuca ulaşır, olgunlaşır. Bu etki tohumlamanın (Yeni ay tohumlanma, başlama olgunlaşmadan önceki hal gibidir) Dolunay ile hasat haline ulaşması, başlattığımız bir adım, iş veya durumun Dolunay ile olgunlaşması gibidir. Dolayısı ile 15 Ocaktan itibaren başlayan, filizlenen işler Dolunay süreci olan 31 Ocakta olgunlaşacak. Ancak bu  ay dolunay fazı sırasında yani 31 Ocakta önemli bir Ay tutulması ile yılın tutulma döngüsünü başlatıyoruz. Yani bu süreçte başlayan her şey, ay sonunda Ay tutulması ile aniden hayatınızda önemli bir hale gelebilir veya hiç beklemediğiniz gelişmeleri size getirebilir. Dolayısı ile bu hafta başlayan, bir şekilde filizlenen durumlara dikkat edin, bu durumlar işler hatta ilişkiler ay sonunda tutulma enerjisi ile ilginç bir hale gelebilir.

Yeni Ay,  Ocak sonundaki tutulma öncesi Ketu ile işbirliği içinde olacak ki kadersel olaylar, kaderi durumlar, önceden başlayan mesele veya işler yeniden önünüze gelebilir. Fakat Ketu dokunduğu her şeyi biraz da bulandırdığı için durumları net görmekte zorlanabilirsiniz. Bu nedenle bu aralıkta disiplinli ve kararlı olmak önemli olacak. Şartları kendi haline bırakmaktansa, koşulları zorlamadan elbette, disiplinli bir şekilde çalışmak, hayatınızda dağınık parçaları düzene koymaya gayret etmek hayli önemli. Toparlamak istediğiniz ama bir türlü ele alamadığınız veya iradenize yenildiğiniz tüm alanlarda bu noktaları yenilemek, düzenlemek, eskilerden kurtulup yeni başlangıçlar yapmak veya eksik parçaları bir araya getirmek için güzel ve destekli zamanlardan geçeceğiz.

Ülkemiz haritasında 8.evde gerçekleşecek Yeni Ay hassas etkiler vermekte. Öncelikle vergiler ve piyasalar açısından hassas dengeler oluşabilir. Piyasalar açısından bu hafta ve önümüzdeki 10 günlük süreç dalgalı etkiler içinde geçebilir. Mars 0 derece ile sıkıntılı bir etkiden geçmekte, turizm ve yabancılarla ilgili olaylar, üniversiteler, inanç yerleri, her türlü ibadet yeri, eğitim merkezleri açısından hassasiyetler var. Eğitim ve benzeri konularda bu aralıkta 19 Ocak’a kadar önemli bir karar verecekseniz, acele etmemek daha faydalı olabilir. Ya da 19 Ocaktan itibaren adım atmak daha iyi olabilir diyebilirim.

Burçlara Göre Yeni Ay Etkisi

KOÇ YÜKSELEN VEYA AY BURCU KOÇ:  

Kariyer alanlarınızda yeni bir başlangıç döneminden geçiyor olabilirsiniz. Kariyer ve iş alanlarınız Yeni ay döngüsü ile hareketlenirken, 31 Ocak civarında tamamlanma, yeni bir yerde başlama veya yeni bir proje ile bu yıl boyunca sürebilecek etkiler yaşabilirsiniz. Çalışmıyorsanız ve bekarsanız, özellikle Ay burcu Koç olanlar evlilik, ilişkiler adına gelişmelere açık olacaksınız. Ev ve gayrimenkul alanları, ebeveynlerle ilgili konularda Yükselen Koç ve ay burcu Koç olanlar üzerinde etkili olacak.

BOĞA YÜKSELEN VEYA AY BURCU BOĞA:

Eğitim, yolculuklar, seyahatler, kişisel gelişimle ilgili konular ve bu alanlardaki eğitimlerde yeni bir dönemi başlatıyor olabilirsiniz. Uzun bir süredir planladığınız ama bir türlü adım atamadığınız bir konuda karar verme söz konusu iken, hayatınızı yeniden gözden geçirmeye dönük olacağınız bir dönemi de Yeni Ay başlatıyor. Ebeveynleriniz, özellikle de babanızla ilgili konular da bu aralıkta gündeminizde olabilir. İlişkiler adına bu hafta boyunca daha sakin hareket etmeye gayret edin. Sağlığınıza da dikkat etmelisiniz, özellikle  hormonal dengenize.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA AY BURCU İKİZLER:

İlişkiler, iş ve kariyer, maddi alanlarda aniden gelişen olaylar veya durumlarla uğraşmanız gerekebilir. Bir süredir alacağınız, beklediğiniz parasal bir iş veya konu hal olacak. Alacaklarınızı toparlamak, almak adına güzel etkiler var. Veya eşiniz, ailenizden birisi ile bağlantılı parasal bir konu yine yeni gelişmeler ile bu ay içinde düzene girebilir. Sağlığınızda bağışıklık sisteminize dikkat etmekte fayda var. Önceliklerinizi iyi belirleyin ve planlı hareket edin, yeni Ay size hızlı gelişmeler getirebilir.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA AY BURCU YENGEÇ:

İlişkiler, ortaklı alanlarınız, eşiniz, partneriniz, iş ortağınızla ilgili alanlar bu süreçte odak noktanızı oluşturabilir. Yurtdışı bağlantılı işlerinizde beklediğiniz haberler veya karar vermeniz gereken durumlar varsa bu hafta bu alanlar da aktif olacak. Evlilik veya eşinizle ilgili konularda yeni durumlar, başlangıçlar hayatınızda bu aralıkta daha öne geçebilir. Öte yandan anlaşmalar, sözleşmeler, teklifler, iş teklifleri açısından ilginç gelişmeler yaşayacaksınız.

ASLAN YÜKSELEN VEYA AY BURCU ASLAN:

İş ve çalışma alanlarınız, mesleki konularda gelişmelere açık bir dönem var önünüzde. Disiplinli çalışma, planlı hareket etmeniz durumunda iş alanlarınızda oldukça başarılı bir döngü geçirebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek koşulu ile kendinizi aşırı yormadan işlerinizi düzenli şekilde organize edebilirseniz Yeni ay ve ay sonunda aktif olacak tutulma döngüsü sizi hedeflerinizle ilgili sonuçlara çok yaklaştırabilir. Bu dönemde ayrıca düşmanlara ve rakiplere dikkat etmeniz de çok yerinde olacaktır.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA AY BURCU BAŞAK:

İlişkiler, aşk alanları, hayatınızda ilişkiler ve aşk adına düzenlemek istediğiniz konular Yeni ay ile öne geçecek. Özelikle ilişkilerinizle ilgili konularda bilhassa bekar Başak burçları, ay burçları veya yükselen burçları Başak olanlar neyi yeniden gözden geçirmek, ele almak istiyorsanız bu konuları ayaklarınız yere sağlam basacak şekilde bir anlamda düzene koyacaksınız. Sizin için Yeni Ay aşk ve ilişkiler adına hareketli geçecek. Diğer yandan çocuklar, çocuğunuzla ilgili konular da yine dikkatinizin daha fazla yoğunlaşacağı durumlar arasında.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA AY BURCU TERAZİ:

Yeni Ay süreci ev ve aile alanlarınızda hayli aktif olacak. Ebeveynleriniz, aileniz, eviniz veya kendinize ait alanlar, eviniz, yuvanızla ilgili yapmak istediğiniz planladığınız iş ve durumlar bu hafta daha aktif olmakla birlikte, bu alanlar ay sonuna kadar sizi yoğun şekilde ilgilendirebilir. Ailenizden bir kişi veya kişilerle ilgili bir süredir vermek istediğiniz bir kararı bu dönemde cesur şekilde hayata geçirebilirsiniz. Her durumda atacağınız adımlarda cuma gününe kadar sabırlı olmanız doğru olacaktır. Kariyer ve iş alanlarınızda yeni bir başlangıcı hayata geçirmek adına planlarınızı hızlandırmak durumunda kalabilirsiniz.

AKREP YÜKSELEN VEYA AY BURCU AKREP:

Mart başına kadar devam edecek hızlı bir temponun bu hafta başlangıcından geçeceksiniz. Vedik astrolojiye göre burcunuzda ilerlemeye başlayacak Mars’ı bu hafta iyi yönetmeniz gerekmekte. Aksi halde ele aldığınız her konu bir krize veya gerginliğe geçiş yapabilir. Cuma gününe kadar ele aldığınız her alanı sakin ve akıllıca yönetmeye gayret edin. Yakın çevreniz, arkadaşlar, kardeşler gibi size yakın temasta olan kişilerle ilişkilerinizi etkileyecek bir yeni ay dönemi geçireceksiniz. Öte yandan girişimler, yapmak istedikleriniz adına da artık hızlanma var. Bir süredir bekleyen, sizi yoran bir çok konu çok daha hızlı bir tempoda ilerlemeye başlayacak.

YAY YÜKSELEN VEYA AY BURCU YAY:

Maddi konular, parasal işler, finansal alanlar yeni ay sürecinde odaklanacağınız konuların başını çekebilir. Diğer yandan ifade alanlarınız, kendinizi ifade etme şeklinize hafta boyunca biraz daha dikkat etmeye çalışın. Satış ve pazarlama bağlantılı uğraştığınız işler varsa güzel gelişmeler olabildiği gibi maddi konularda beklediğiniz ve yavaş ilerleyen bir konu da hız kazanabilir. Alacak verecek konuları, bankalarla ilgili işler, kredi ve benzeri alanlar bu hafta aktif şekilde yöneleceğiniz işler arasında olabilirler.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA AY BURCU OĞLAK:

Burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay döngüsü bir süredir beklediğiniz, beklettiğiniz ne varsa bir çok alanda hızlanmanıza, sonuç almanıza, ilerlemenize destek verecek. Yeni Ay süreciyle birlikte Vedik Astrolojiye göre halen Oğlak burcunda ilerlemekte olan Venüs, bilhassa Oğlak yükselenler için ilişkiler, aşk hayatları, çocuklara ilgili konular ve kariyer alanlarını odak noktaları yapacak. Bu konular Oğlak yükselenler için önemli öncelikleri haline gelmekte. Fiziksel olarak dikkat çekici olduğunuz bu dönemde bekar Oğlak burçları, yükselen burçları Oğlak olanlar adına aşk ve ilişkilerde gelişmeler yaşanabilir. Uzun süredir ilerlemeyen, bekleyen konular hayatınızda bu ay sonuna doğru gittikçe hızlanan bir tempo ile öne çıkacak.

KOVA YÜKSELEN VEYA AY BURCU KOVA:

Vedik Astrolojiye göre yükselen burçları Kova olanlar bu yeni ay döngüsünde duygusal ve zihinsel olarak hassas bir dönem geçirebilirsiniz. Hayat enerjiniz ani şekilde düşmüş gibi duyumsamak, hassasiyetlerinizin artması, canınızın hiç bir şey yapmak istememesi söz konusu olabilir. Bilhassa 19 Ocak Cuma gününe kadar aktif olacak bu enerji Cuma’dan itibaren rahatlamanıza ve hızlanmanıza neden olacak. Bu hafta ele alacağınız önemli işlerinizi Cumadan önce başlatmayın ve duygusal olarak kendinizi fazla dinlemeyin. Kalabalıklar sizi sıkabilir ki hafta sonuna kadar olan döngüde kalabalık ortamlarda pek de bulunamamak sizin için daha iyi olabilir.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Bir süredir bloke olan, ilerlemeyen bir çok konuyu yeniden ele almanız, bakış açınızı değiştirerek veya öncesinde görmediğiniz bir çok yönü net biçimde fark etmeniz söz konusu olacak. Yeni Ay dönemi ayaklarınızı adeta yere sağlam basmanıza neden olabilecek şekilde fark etmediklerinizi veya görmek istemediklerinizi sizinle yüzleştirecek. İş, kariyer veya özel hayatınızda yön değiştirme, başka türlü bakmak zorunda kalmak olası. Sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili konular yine bu dönemde hayatınızda daha fazla yer edebilecek. Bir arkadaşınızdan veya arkadaşlarınızdan beklenmedik bir fayda veya yardım gelebilir. Bu süreçte ilişkilerle ilgili hedeflerinizde değişiyor. Uzun süredir yaptığınız veya alışkanlığınız olan durumlar yeni sene de yeni bir yön alarak sizi farklı bakmaya, durumları farklı şekilde ele almaya sevk edecek.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *