Hint Astrolojisinde iki kişinin evlilik veya ilişkileri adına, onları nasıl bir gelecek beklediğine dair yapılan incelemeye çiftlerin uyum ve evlilik analizidiyoruz. Hint Atrolojisinde uyum analizleri adına uygulanan teknikler batıya göre daha farklıdır. Öncelikle çiftlerin aralarında karmik bağlarına, evlilik etkilerine, aşk ilişkilerine ve ilişkinin geleceğine daha farklı yöntemleri kullanarak bakarız.

Yakın zamanda evlenen George Clooney ile Amal Alamuddin’in  Hint Astrolojisine göre Uyum etkileri açısından inceleyelim.

George Clooney: 6 Mayıs 1961 gece 02:58 Lexington Kentucky Amerika doğumludur.

Eşi Amal Alamuddin ise 3 Şubat 1978 sabah 6:57 Beirut, Lübnan doğumludur. 

George Clooney Haritası:

George Clooney Hint Astrolojisine göre Kova yükselendir. Yükselende bulunan Ketu, genel kanının aksine kişiye fiziksel olarak zararlı etkiler vermediğini bu haritada adeta kanıtlamıştır. George Clooney sinema filmlerindeki başarısı kadar yakışıklılığı ve kadınlar tarafından çekici bulunması ile bilinen biridir. Elbette bu etki haritasında oldukça güçlü çalışan Venüs ile de alakalı. Venüs, Yogakaraka gezegen olarak 2.evde ve Balıkta yükselimde yerleşmiş ve Clooney’i karşı cins tarafından çekici biri yapmış, yüzü temsil eden alana ışık ve güzellik vermiş ve ayrıca maddi alanlarda onu şanslı ve bereketli kılmıştır. Sanatçının evlilik alanında yerleşen Rahu, ilginç ve zorlayıcı evliliklere işaret etmekte. 7.evin yöneticisi Güneş ise Koç burcunda güçlü kadınları kendine çektiğini gösteriyor. Navamsa haritasında ise evlilik evine yerleşen Mars, evlilik içinde gerginliklerin yaşanacağını gösterirken, Navamsa haritasındaki evlilik evi yöneticisi Merkür, Yay burcunda farklı kültürlerden kadınlara ilgisinin olduğunu ve eşin ilginç biri olacağına işaret etmekte. Hint astrolojisinde ikinci evlilik, ikinci evden bakılır. Raşi ana haritasında ikinci evine yerleşen Venüs, oldukça güçlü yerleşimi ile aşk evliliğine işaret etmekte. Duygusal tarafı güçlü bir evlilik diyebiliriz Amal ile olan ilişkisine.

Amal Alamuddin ise Oğlak yükselene sahip. Yükselende güçlü Raja Yoga onu çekici ve güçlü bir kişilik ile donatmış. Dikkat çeken biri. Güneş, Merkür ve Venüs onun fiziki özelliklerini belirgin kılarken, yüksek eğitimini temsil eden gezegenin Lagnaya yerleşimi ile aldığı eğitimler daha belirgin hale gelmiş. Kültürlü, dikkat çeken, yıldızı yüksek dediğimiz insanlardan Amal. Evlilik evine yerleşen Mars, bu alanda gerginlikler yaşamasına olanak verirken, Hint astrolojisinde ünlü Mars Baskısının da haritada var olduğunu göstermekte. Hint Astrolojisinde özellikle kadın haritalarında sekizinci evin boş olmasını tercih ederiz. Bu alan Satürn tarafından işgal edilmiş. Bu durum çok olumlu değil. Evlilik evinde yerleşen Mars, bu evin yöneticisi Ay’ın akrepte olması, 8.evin Satürn tarafından işgal edilmesi, haritada Mars Baskısı olması evlilik adına çok da matah bulmadığımız etkilerdir. Ancak yükselende gerçekleşen RajaYoga evlilik evini de görünümde tutmakta.  Bu etki, ünlü ve saygın bir evlilik yapmasını sağlamış peki, bu evliliğin geleceği ne olacak bakalım. Öncelikle iki haritanın yani George Clooney ile Amal’ın uyum analizleri ilişkilerini ve birbirilerine bakış açılarını ve ilişkinin geleceğini ölçümlememizi sağlayacak.

İki kişinin uyum analizi çözümlenmesi, haritalarının bir bütün içinde incelenmesi ile gerçekleşir. Bu iki haritada kesişen noktalar iki kişinin kesişen alanlarıdır.

Amal ve George Clooney haritalarında ilk dikkat çekici nokta ikisinin Güneş ve Ay’larının kavuşmuş olması. Bu, bir çiftin haritasında en fazla görmek istediğim alandır diyebilirim. Işıklar olarak tabir ettiğimiz Güneş ve Ay’ın çiftlerin haritalarında kavuşum etkisi ilişkinin fiziksel, ruhsal ve cinsel olarak çok bağlayıcı etkiler taşıdığını ve güçlü bir beraberliğin olduğunu gösterir. Tabi tek başına ışıkların kavuşması ilişkiyi kurtarmaz, diğer etkilere hemen dönüyoruz. Öncelikle Mars baskısı her ikisinin de haritasında var. Bu yöntem de Hint astrolojisinde önemli bir noktadır. Normalde haritalarda Mars baskısının bulunmasını çok tercih etmem ama illa olacaksa çiftlerin ikisinde olması etkiyi nötr hale getirir. Ancak buradaki sorun Mars Baskısını oluşturan Mars’ın haritalarında kavuşum yapmış olması ve Amal’ın haritasında Mars, evlilik evine denk gelmekte. Kısacası bu ilişki gerginliklere oldukça açık enerjiler barındırmakta. 

Clooney Venüs’ü ile Amal’ın Mars’ı birbirlerini üçgen görünümde tutuyor ki bu da yine duygusal ve cinsel çekim adına güçlü bir etkidir. Her ikisi de fiziksel olarak birbirlerini çekiyorlar diyebiliriz. Diğer önemli bir nokta Clooney Ay, Satürn ve Jüpiter’i ile Amal’ın Güneş, Merkür ve Venüs’ü kavuşum etkisi içinde. Bu ilişkiye enerji, romantizm ve iyi anlaşma etkileri vermekte. İlişkide ki diğer bir püf noktası ise Clooney Rahu’su ile Amal’ın Satürn’ü kavuşum içinde. Bu etki öncelikle çiftlerin karşılıklı olarak beraberliğe hükmetme, ilişkiyi kontrol etme eğilimleri içinde olma isteklerini artırır. Rahu tarafı, Satürn tarafını bir süre sonra fazlasıyla baskıcı bulabilir ve sıkılabilir. Kısacası ilişkide ipler gizli biçimde aslında hep gergindir.

Bu haritalarda kimin daha dominant olacağına baktığımızda ise kadın haritasının yani Amal’ın haritasının bu konuda bir adım önde olduğunu görüyoruz. Öncelikle Ay Güneş kavuşumlarında Güneş tarafı baskın taraftır. Rahu Satürn kavuşumlarında, Satürn tarafı baskın olmaya çalışandır. Ayrıca Amal haritasında Mars 7. Köşe eve yerleşerek Clooney haritasına göre daha iyi durumdadır ve Marslar kavuşumdadır. Diğer yandan ilişki de Arudha Lagna noktası (AL) Amal haritasında Balık burcundadır ki burası Clooney haritasında Venüs’ü misafir etmekte. AL ile Venüs kavuşumu ilişkinin dışarıdan iyi görünmesini sağlar. İçeride durumun nasıl olduğuna baktığımızda UL  (Upapada Lagna) inceliyoruz ki Amal’ın UL noktası, erkeğin Jüpiter, Satürn, Ay ile üçgen görünümde. Erkeğin UL noktası ise kadının Jüpiter’i ile görünümde bu etki kendi aralarında ilişkide uyum yakalamalarını sağlarken, karmik olarak çok da dağları deviren bir etki değildir. Son olarak haritalarındaki Venüs ve Ketu kavuşumundan bahsetmek doğru olur. Clooney haritasındaki Ketu ile Amal’ın Venüs’ü kavuşum içinde. Venüs Ketu kavuşumları karmik etkiler barındıran ama ilişkiyi bilhassa uzun vadede zorlayan enerjilere işaret eder. Çiftler, zamanla aşktan ve duygusal arzudan uzaklaşırlar. Başlarda büyük tutku ile başlayan ilişki özellikle Venüs tarafı için ki bu Clooney oluyor, zamanla ilişkiden uzaklaşma verebilir.

Amal haritasında Atmakaraka dediğimiz kader noktası Venüs. Atmakaraka’nın Venüs olması kişinin ilişkilerden yana önemli tekamül sürecinden geçeceğini gösterir.

Bu ilişki birçok açıdan çelişkiler ve zorluklar barındırmakta ancak çiftler gayret ederse sürdürebilme ihtimalleri olan bir beraberlik olarak nitelendirebiliriz. Önlerindeki dönemde Amal haritasında Sadesati süreci 2015 ile zor bir döneme geçecek, bu etki evlilik için zorlayıcı olabilir. Genel etkileri güçlü yönlerde barındırdığı için sorunları kendi içlerinde çözebilirlerse, uzun yıllar mutlu olabilirler. 

Evlendikleri günkü enerjilere baktığımızda ise (Hint Astrolojisinde buna Muhurta denir) Evlilik muhurtaları günlük etkiler açısından çok iç açıcı değil ama Muhurta tek başına değerlendirilmez. Çiftin haritası ile Muhurta etkisi birleştiğinde zor olan alanlar biraz daha yumuşuyor diyebilirim. 

Dilerim tüm sevenler mutluluk ve sevgi içinde hayatlarını sürdürürler.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

 

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *