GÜNCEL YAZILARIM

Önümüzde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Günler

Cuma günü (25 Ağustos) Ay Jüpiter kavuşumu Vedik Astroloji de özel bir yoga oluşturacak, Gajakesari Yoga dediğimiz durum esasen Perşembe günü başlasa da, Cuma gününün etkileri ayın Hilal fazı ile güçleniyor. Ay hilal fazları sıklıkla size duyurusunu yaptığım gibi Ay’ın büyüme döngülerindeki en ideal durumdur. Bu süreçler başlamak, bir adım atmak adına  hayli destekli bulunur. Çok güzel bir etki ile gerçekleşen ve Jüpiter’in desteği ile oluşan Hilal, Merkür gerilemesi nedeniyle başlangıçlardan ziyade dualar, niyetler, dilekler için güzel kapılar açmakta. Cuma günü ilişkileri bir kenara koyarsak, tutulmadan beri belki de haftanın en güzel enerjisinden geçeceğiz. Dediğim gibi Merkür gerilemesi olmasaydı bu enerjiden çok daha rahat nasiplenecektik ama başlangıçlar ve yeni adımları için biraz daha sabırlı olmak kaydıyla, Cuma günün enerjileri Vedik astroloji adına hayli özel diyebiliriz.

Cuma günü; olumlu işler, hizmet sektörü, araştırma, ilim ve bilimsel konular, ritüeller, dini alanlar adına güzel etkiler var. Kendinize vakit ayırmak, evinizde elden çıkarmanız gerekenleri düzenlemek ve ihtiyacı olanlara vermek, sadaka vermek, hayır işlerinde bulunmak, birine destek vermek, hizmet etmek, şifa veya alternatif tedavi yöntemleriyle uğraşmak, kendinize şifa ve benzeri çalışmalar yapmak, danışmanlık almak, karar veremediğiniz bir konuda fikir danışmak, temizlenmek ve her türlü arınma çalışması adına etkiler çok güzel. Evlerinizi arındırmak, şifalandırmak, kendinizi korumaya almak için Cuma gününü değerlendirmek önemli.

25 Ağustos Cuma günü ilişkiler adına dikkatli olmak gerekmekte. Özellikle Başak, Terazi, Koç burçları ve yükselenleri bu burçlarda olanlar, her türlü ikili ilişkilerinde dikkatli olsunlar. Başkalarıyla olan diyaloglarınızda fevri davranma riskiniz yüksek. Yeni bir ilişkiye başlamak için de Cuma günü çok uygun değil. Yakınızda olan Terazi, Koç, Akrep veya Başak burçları olanlar varsa, keza bu kişilerden beklemediğiniz tepkiler görebilirsiniz, meseleleri fazla büyütmeyin.

Bu hafta Cuma gününün önemi, tutulma sonrası gelen belki de en rahat gün olması. Zira ardından 26 Ağustos Cumartesi günü Mars sakıncalı bir dereceye ulaşıyor ve burç değiştirmeye hazırlanıyor. Mars, oldukça sert bir yıldızda ve gandanta derecesinde yapacağı bu yolculukta, toplumsal beklenmeyen olaylar, finansal sıkıntılar, tuhaf ve toplum tarafından tepkiyle karşılanacak açıklamalar adına 26 Ağustos Cumartesi ile 29 Ağustos Salı günü arasında hayli gergin etkiler var. Sadece ülkemizde değil, dünya açısından da terör olaylarının arttığı ani gelişmelerin yaşandığı, doğal afetlerin artış gösterebileceği kritik bir aralık var. Yöneticiler, yönetim kadroları, üst düzey kişilerle ilgili ani gelişmeler, sağlık sorunları görülebilir.

26 Ağustos Cumartesi günü Mars aneretik bir dereceden ilerlerken üzerine bir de Ay’a görünüm yapıyor ki cumartesi günü bireysel hayatlarınızda duygusal sıkıntılara, ilişki sorunlarına, eşiniz veya partnerle diyaloglarınıza dikkat edin. Bu noktada çıkan toplumsal olaylar veya bireysel sorunlar iyi yönetilmeli zira gandanta yani düğüm etkisinde gerçekleşecek bu sürecin etkileri uzun süre hayatınızda dalgalanmalar yaratabilir.

Kısacası, önümüzdeki bir kaç günlük dönemde 25 Ağustos Cuma günü kişisel gelişim, dualar, niyetler için destekli olan etkiler, 26 Ağustos Cumartesi’den itibaren önümüzdeki Salı (29 Ağustos) gününe kadar olan dönemin çok dikkatli yönetilmesi gerektiğine işaret etmekte.

26 Ağustos Cumartesi ile 29 Ağustos Salı günü arasında Yengeç, Aslan, Terazi, Koç, Balık burçları daha temkinli olsunlar ve bu günleri karmaşık konulardan uzak durarak geçirmeye çalışsınlar. Diğer burçlar ise yukarıda yazdıklarıma genel olarak önem vermeliler. Bir de bu aralıkta toplum olarak çocuklar, gençlere özen göstermek ve açık alanlarda ki eğlence ve faaliyetlerde dikkatli olmak, yangınlara, ani gerginliklere, tartışmalara dikkat etmek yerinde olacaktır.

Ay’ın Hilal fazının etkin olacağı Cuma gününü iyi değerlendirmenizi bu nedenle özellikle önermek istedim. Cuma günü, sonraki 4 günlük gergin süreç öncesi adeta kısa bir dinlenme, mola verme ve enerji toplama şansı vermekte.

Mars’ın ateş burcu olan Aslan etkisine geçişini (Vedik Astrolojiye göre) kısa bir süre sonra ayrıntısı ile aktaracağım. Sevgi ve huzurda olmanız dileklerimle.

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

  1. Şengül 25 Ağustos, 2017 at 05:02 Cevapla

    Şebnem Hanım saygı ve sevgilerimle günaydın. Gelinim aslan oğlum akrep 16senelik evliliklerinde devamlı çekişme halindeler ben artık yoruldum.Gelinim şimdi 2.nci kez hamile doğum 27 yada 30aralık gibi.30.03.2006dogumlu Damlamiz var. Oğlum 14.11.1975 gelin 25.97.1981 ne dersiniz bu konu için. Birde kızım var 27.12.1977 dogumlu benimle konuşmuyor.Girdapta kızım ev alamıyor tasinamiyor. Ben çok yoruldum artık.27.06.1955 doğumluyum.Cilem bitemedi eşimden aynıyım boşanmadim 7 yıl oldu huzur evinde kendisi.Boşanmak istiyorum hamle yapıyorum bir engel çıkıyor.Cok uzun oldu ama affedin cevaplarsaniz çok mutlu olurum.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *