Genel

Bu Özel Günü Kaçırmayın

28 Nisan Cuma günü Vedik Astrolojisinde yılda bir kez denk gelen özel bir gün oluşuyor. İnanışa göre sene de bir gün gerçekleşen bu özel günde başlanan her şey uzun süreli olacağı gibi, yazmak, yazıyla ilgili bir konuda başlangıç yapmak çok uğurludur.

Hintliler bu özel güne Akshaya Tiritiya derler. Anlamı bitmeyen, tükenmeyen gün demektir. Veda’lar (Vedik astrolojisinin de içinde olduğu özel bilgi bütünlükleri) yazıya geçmeden önce binlerce yıl ustadan öğrencisine aktarılmış ve pandit ve rişhi dediğimiz özel kişiler tarafından bilgi korunmuş. Bundan yaklaşık 5000 yıl öncesinde Veda bilgi bütünlükleri yazılı hale getirilmiş ve bölümler halinde düzenlenmiş. İşte Veda’ların yazıya geçirilmeye başlandığı özel güne de bitmeyen, tükenmeyen gün ismi verilmiş ve bu nadide gün her sene Güneş ve Ay’ın özel bir yerleşime geçerek enerjilerinin yıl içinde en yüksek noktaya ulaştığı zaman olarak belirlenmiş ve yılın en kıymetli günü olarak ilan edilmiş. Her sene okuyucularıma bu özel günü önceden duyururum. Bu sene 28 Nisan Cuma gününe denk gelen Tiritiya günü bir konuda başlangıç yapmak ve özellikle yazıyla, yazmakla ilgili bir durumu başlatmak için çok uygundur. Diğer yandan Merkür gerilemesine rağmen bu süreçte bir şeyi veya durumu başlatabileceğiniz tek gündür. Vedik ustalarına göre Akşahaya Tritiya günü o kadar özeldir ki günlük enerjilerin hesaplanmasının (Muhurta teknikleri) bile üzerindedir ve o gün başlatılan işler gerileyen gezegenlere rağmen uzun soluklu olurlar.

28 Nisan Akshaya günüyle ilgili karıştırmamanız gereken en önemli şey ise sanılıyor ki, o gün her şey iyi olacak ve hiç bir aksiliğe sorunla uğraşılmayacak. Ne yazık ki öyle bir şey yok. O günün enerjisi başlattığınız konuların iyi veya kötü, sizi uzun süre bağlamasıyla yani uzun soluklu olmasıyla ilgilidir. Ve bunlar içinde en fazla önerilen bir kitaba veya yazıya başlanması, kendinizle ilgili aldığınız bir kararı veya durumu yazıya dökmenizdir. Diğer yandan unutmayın ki gökyüzünde iki önemli ışık kaynağımız AY ve GÜNEŞ senede sadece bir kere enerjilerini bu denli yüksek volüme yükselttikleri bir aralıktan geçecekler. Dolayısı ile o günü boş işlerle harcamadan, dua, meditasyon veya inancınıza göre ruhsal etkilerle geçirmek, dileklerinizle ilgili ritüellerinizi uygulamak, düzenlemek veya toparlamak istediğiniz bir konuyu sonuçlandırmak veya adım atmak adına enerjiler destekli olacak. 28 Nisan Cuma günü Ay ve Mars kavuşum halindeyken gerçekleşecek Akshaya günü sabırsız enerjileri de tetikleyecek. Genel etkiler gerginlikleri ve sözlü diyalogları huzursuz etkilerle besliyor, dolayısı ile agresif ve gergin girişimlerden sakının, zira etkileri üzerinizde uzun süre kalabilir.

28 Nisan Cuma Günü Uygulayabileceğiniz Konu Veya İşler:

Her türlü olumlu ve hayırlı konuda başlangıç yapmak,

Hedeflerinize yönelik adımlar,

Değerli taş alımı, mücevher alımı,

Şifa amaçlı değerli taş takmaya başlanması,

Kitap yazmaya başlamak,

Spirütüel, ruhsal konularda başlangıç yapmak,

Diyete, yeni bir beslenme programına başlamak,

Dua ve benzeri ruhsal işlerle meşgul olmak,

Cuma günü güneş doğuşundan, cumartesi sabah güneş doğuşuna kadar devam edecek bu özel günün etkilerinden faydalanmanız için illa bir konuda başlangıç yapmak veya yazı yazmak gerekmiyor. Öncelikle sadaka vermek, ihtiyacı olan birini veya bir canlıyı sevindirmek bugün için çok olumlu bulunur. Ayrıca bugünü kötü söz söylemeden, dedikodu yapmadan geçirmek çok önemlidir. Günü, mümkün olduğunca olumlu işlerle ve güzel sözlerle geçirmek gerekir. Faydalanmak nasip olsun. Sevgilerimle…

Astrolog Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *