GÜNCEL YAZILARIMYAZILARIM

Rahu Ketu Yeni Transiti ve Burçlar

Rahu ve Ketu yeni transiti yani burç değiştirmesiyle başlayacak yeni süreç öncelikle geçişin gerçekleşeceği burç alanlarında yoğun etkiler verecek. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçerken değişken burçlarda değişen koşullarda ilerlememize neden olacaklar. İkizler ve Yay burçları için bilhassa İkizler için (özellikle ay veya yükselen ikizler olanlar) hayli hareketli bir dönem söz konusu.

Burçlara Göre Rahu İkizler, Ketu Yay yolculuğunda Neler getirecek:

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Yepyeni Girişim Kapıları Açılabilir…

Girişimler alanınıza yerleşecek Rahu ile 2020 ekim ayına kadar olan süreçte girişimci ruhunuzu cesur biçimde aktive edebilirsiniz. İstikrarlı ilerlemeye ve planlı hareket etmeye gayret edin. Yeni konular, yeni bakış açıları hayatınızda vurgulu olurken, cesur ve hızlı hareket etmek isteyeceksiniz. Özellikle işiniz veya kişisel alanlarınızda sosyal medya, internet üzerinden gerçekleştirilen pazarlama ve tanıtım konularında ilerlemeler, girişimler gerçekleşebilir. Bu süreç sizi girişimci yönünüzden yakalayacak ve hızlı ilerletecek.

Ayrıca duygusal hayatınız da dahil yaşamınızda atıl giden, yavaş ilerleyen, bırakmak, özgürleşmek istediğiniz tüm konularda radikal kararlar alabilirsiniz. Kardeşler veya yakın çevrenizle birlikte hareket etme, destek alma veya bu konularda yeni bir bakış açısına geçme etkinizde güçlenecek. Dikkat etmeniz gereken nokta ise inançlarınız, hayata bakışınız açısından dönüşüm ve değişim etkisinden geçiyorsunuz. Bu süreçte herhangi bir grup veya tarikata bağlanmadan kendi yolunuzda ilerlemeniz gerekmekte. Eğitim ve akademik konularda zorlanma, ne yöne gideceğinizi bilememe hali de etkin olabilir ki yurtdışı, akademik konular, eğitim alanlarında bu dönemi biraz daha sakin ve akılcı yönetmeniz gerekebilecek.

Rahu ve Ketu transitini Youtube kanalımda izlemek isterseniz: Rahu ve Ketu İle Dönüşümün Burçlara Etkisi videoma geçebilirsiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Finansal Alanlar ve Parasal Konularda Yeni Bir Dönem…

Bu dönemde parasal hırs ve beklentileriniz artacak. Maddi konularda girişimci yönleriniz bilenirken, farklı parasal kaynaklar edinme, farklı sektörler vasıtasıyla maddi gelir elde etme veya her zaman yaptığınızdan daha değişik bir işle ilgilenerek maddi konularda gelişme gösterme isteğiniz artacak. Parasal alanlarda özellikle kariyeriniz, işiniz ve kendi kazançlarınızla gelen maddi imkanlarınız adına yoğun bir döneminiz var. Hayat size bu süreçte başkalarından gelen kaynaklarınız adına değişimler sunabilir. Sadece ailenizden, eşinizden gelen gelirleriniz varsa kişisel kazançlarınız dışında gelen para kaynaklarınızda değişimler yaşanabileceği için kendi kazançlarınız daha fazla öne çıkacak.

Çalışmıyorsanız nasıl para kazanabilirim diye şartları zorlayabilirsiniz. Devam eden işlerde ise farklı ne yapabilirim bakış açısı genel düşünce tarzınıza hakim olabilir. Parasal konularda şanslısınız ancak kendi çabalarınızla elde edeceğiniz kaynaklarınız bu dönemde daha vurgulu olacak. Başkalarından beklentilerinizi bu anlamda minimum tutmakta fayda var.

Rahu ve Ketu transitini Youtube kanalımda izlemek isterseniz: Rahu ve Ketu İle Dönüşümün Burçlara Etkisi videoma geçebilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Rahu burcunuzda ilerleyecek…

Rahu burcunuzda 18 ay boyunca ilerken 2020 ekim ayına kadar kişisel alanlarınız, kendinizle ilgili çözmek, ilerlemek istediğiniz konular hayli vurgulu olacak. Değişiyorsunuz, değişirken bunu kendi gücünüzü arttırarak ve istekle yapacaksanız. İlişkiler, ortaklı alanlar, birlikte iş yaptığınız, hayatı paylaştığınız kişilerle kontaklarınızı, ilişkilerinizi temaslarınızı yeniden belirleme sürecinden geçiyorsunuz. Özgürleşme isteğiniz artarken, kendinizi öne çıkarma şansı verecek olan bu transit sizi parlatacak.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken, atacağınız adımlar ve girişimlerinizde daha bireysel hareket etmeniz gerekebilir. Gruplarla ilişkilerinizde veya ortaklıklar adına zorlayıcı deneyimleriniz olabilir. Daha kendi başınıza ve kendinize güvenerek bu süreçte adım atmanız daha iyi sonuç almanıza neden olabilir. Evlilik ve ilişkiler adına da devam eden birlikteliklerinizde sizi zorlayan, yoran konular daha fazla öne çıkabilir ve yarım yamalak giden ilişkileri bırakma, kendi yolunuza geçme eğiliminde olacaksınız. Bekarsanız bu süreçte ilişkilere, birlikteliklere dikkat etmek doğru olabilir.

Rahu ve Ketu transitini Youtube kanalımda izlemek isterseniz: Rahu ve Ketu İle Dönüşümün Burçlara Etkisi videoma geçebilirsiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Duygusal Dönüşümlerden Geçebilirsiniz…

Duygusal ve spiritüel olarak gelişim döneminiz başlıyor. Bu süreçte biraz daha içe dönmeniz, ruhsal arınmaya önem vermeniz olası. Spritüel bir yolculuk için yurtdışına ani bir kararla gitmeniz veya yurtdışına bu dönemde daha sık seyahat etmeniz, farklı yerleri görme ihtiyacı içine girmeniz olası. Diğer yandan 2020 sonuna kadar olan dönemde iç çözülmelerin artacağı bir süreçten geçeceksiniz. Kendinizle daha fazla zaman geçirmek isterken, korkularınız artabilir. Esnek olmayı, şartları ve hayatı zorlamadan ilerlemeyi deneyimlemeniz daha rahat sonuç almanıza destek verecektir.

Yurtdışı, yabancılarla ilişkiler ve kontaklar artacak. Planlanmayan ani geziler ve seyahatler aktif olabilir. Sağlığınıza dikkat edin, sağlıkla ilgili konularda ertelediğiniz, üzerinde durmadığınız konuları ele almak durumunda kalabilirsiniz. Bilhassa tutulma süreçleri sizin için farkındalıkların arttığı, düşmanlarınızı görmek ve hissetmek durumunda kaldığınız dönemleri önünüze getirebilir. 2019 Temmuz tutulması, 2020 haziran tutulması ilginç gelişmeler içinden geçebilirsiniz.

Rahu ve Ketu transitini Youtube kanalımda izlemek isterseniz: Rahu ve Ketu İle Dönüşümün Burçlara Etkisi videoma geçebilirsiniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Hedefleriniz Değişiyor…

Bir süredir hedeflediğiniz, yapmak istediğiniz konularda hızlı gelişmeler içinden geçebilirsiniz. Ancak şartların değişken olacağını unutmayın ve hedeflerinizi yeniden düzenlerken ani gelebilecek değişimlere açık olun ki alternatifleriniz değişimler karşısında bir uyum planınız bulunsun. Uzun süredir hedeflediğiniz konularda cesur adımlar atabilirsiniz. Diğer yandan sosyal çevrenizde değişiyor ve yeni insanlar tanıma, yeni bir çevre edinme potansiyeliniz artıyor.

Bu dönemde dikkat etmeniz gereken önemli bir alanda aşk ve ilişkilerle ilgili olacak. İlişkiler açısından temkinli olun ve odak noktanız ısrarla ilişkiler ve aşk olmasın. Bu süreçte aşk hayatınızda zor deneyimler yaşayabilirsiniz. Bu konuda değiştirmeniz gereken bakış açılarınızı artık belirlemek ve kendinizi yenilemek durumunda kalabilirsiniz. Çocuklarla ilgili de bu döngü sizi zorlayabilir. Çocuk sahibi olmak, bu konuda şartlarınızı zorlamak adına çok uygun bir zaman olmayabilir.

Rahu ve Ketu transitini Youtube kanalımda izlemek isterseniz: Rahu ve Ketu İle Dönüşümün Burçlara Etkisi videoma geçebilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Kariyer Ve İş Alanlarınızda Yenilenme Dönemi

Rahu ve Ketu’nun bu yeni transiti iş ve kariyer konularında sizi zorlu ama mücadele içinde bir süreçte tutacak. İş alanlarınız gelişirken, sizde önemli tecrübeler edinecek, iş ve kariyer hayatınızı yeniden planlama ihtiyacı içine gireceksiniz. Bol mücadeleli, çok çalışacağınız bir dönem olabilir. Ancak iş hayatınızda kendinizi gösterme, hedeflerinizi daha net belirleme açısından da hayli şanslı olacaksınız. Ummadığınız kişilerden destekler görebilir, beklemediğiniz kişilerin kıskançlıkları ile uğraşabilirsiniz. Odak noktanız iş ve kariyer hayatınız olabilir.

Yeni bu dönemde ev ve yaşam alanlarınızda zorlanmanız, ebeveynlerinizle ilgili sorunlarla uğraşmanız gerekebilir. Ev değiştirmek, gayrimenkullerle ilgili riskli adımlar atmak için bu süreçte koşullar bilhassa 2020 Ekim ayına kadar çok uygun olmayabilir. Yakınlarınızla ilişkilerinizde gerginlikler, zorluklar yaşanabilir.

Rahu ve Ketu transitini Youtube kanalımda izlemek isterseniz: Rahu ve Ketu İle Dönüşümün Burçlara Etkisi videoma geçebilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Hayata Bakışınız Değişiyor…

Rahu yeni seyrinde sizi hayata bakışınızda geliştirmeye çalışacak. Yaşamsal beklentileriniz, hayata algılama şekliniz değişiyor. Eğitim alanları, akademik konularda uğraşılarınız varsa önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. Hazırlamanız gereken bir tez veya benzer bir akademik bir çalışma adına önemli başarılar gelebilir. Ayrıca yazmakla ilgili bir planınız varsa, yazarlık veya bir kitap hazırlığınız söz konusu ise bu konularda önemli başarılar, beklenmedik fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yurtdışı kontaklarınız da gelişiyor. Global bir işiniz varsa, işinizde gelişme, büyüme veya terfi yaşama, farklı ülkelerle kontaklar sağlama söz konusu…

Bu süreçte dikkat etmeniz gereken konu yakın çevrenizle ilgili olacak. Kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili hayatınızda beklenmedik gelişmeler yaşarken, bu alanlarda değiştirmeniz gereken konularla yüzleşmeniz gerekebilir.

Rahu ve Ketu transitini Youtube kanalımda izlemek isterseniz: Rahu ve Ketu İle Dönüşümün Burçlara Etkisi videoma geçebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Dönüşüm Döneminden Geçeceksiniz…

Öncelikle maddi konulara bu süreçte dikkat edin. Krediler, borçlar, alacak verecek alanlarına dikkat etmek ve iyi planlamak gerekebilir. Parasal konularda bu süreçte aracılı işler, sizin aracılık ettiğiniz konular, komisyonlar, başkalarından gelen paralar ki eş veya aileden gelebilecek kaynaklarınız adına şanslı bir dönem olmakla birlikte, kişisel kazançlarınız, kendi uğraşılarınızla elde ettiklerinizle ilgili zorlanacağınız bir dönem olabilir. maddi konularda risklere girmez ve bilmediğiniz ve anlamadığınız iş ve konulardan beklentiler içinde olmazsanız bu süreci rahat atlatabilirsiniz.

Ruhsal ve kişisel olarak değişe açık olduğunuz bu döngü içinde ruhsal dönüşümleriniz hızlı olacak. Daha önce ilgi duymadığınız spritüel konulara ilgi gösterebilir, ruhsal gelişiminiz adına eğitim ve benzeri konularda adımlar atabilirsiniz.

Rahu ve Ketu transitini Youtube kanalımda izlemek isterseniz: Rahu ve Ketu İle Dönüşümün Burçlara Etkisi videoma geçebilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Ketu Burcunuzda İlerleyecek…

Kişisel gelişiminiz artarken, ruhsal gelişime dönük olacağınız bir dönem yaşayacaksınız. Kendi iç dengelerinizi yeniden revize etmeyi, kendinize adeta yolculuk yapmayı öğreneceksiniz. Hisleriniz, sezgileriniz bu süreçte şaşırtıcı şekilde artarken, ilişkilerle ilgili beklentilerinizde yükseliyor. Evlilik, evlilikle ilgili beklentileriniz yeniden yapılanıyor. Sorunlu bir evlilik veya ilişki yaşıyorsanız tavırlarınız, ilişkiden beklentileriniz daha net ve belirgin olmaya başlayacak. Ve bu durum partnerinizi çok şaşırtabilir. Öte yandan duygusal dalgalanmalarınızı iyi yönetebilirseniz, iş ortaklıkları, evlilik, yeni ilişkiler, sosyal çevreniz anlamında gelişme ve sürpriz sonuçlar alacağınız bir dönem söz konusu olabilir.

Rahu ve Ketu transitini Youtube kanalımda izlemek isterseniz: Rahu ve Ketu İle Dönüşümün Burçlara Etkisi videoma geçebilirsiniz.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Mesleki Konularda Gelişme Dönemi

Güncel hayatınızı yeniden revize edeceksiniz. Yakın çevrenizle kontaklar, sürekli rutin olarak yaptığınız iş ve konularda yeni bakış açısı geliştirme, iş hırslarınızın ve beklentilerinizin artması söz konusu olacak. Özellikle IT sektöründe işleriniz, kontaklarınız, uğraşılarınız varsa önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Düşmanlar ve rekabet ettiğiniz kişilerle ilişkilerinize, rekabet ettiğiniz iş ortamlarında meslektaşlarınıza dikkat etmeniz gerekmekte. Bu süreçte şartlarından emin olmadığınız yurtdışı seyahatlerine, önünü arkasını tam göremediğiniz iş tekliflerine ve iş yatırımlarına dikkat edin. ruhsal olarak gelişim içinde olacağınız, inançlarınızı yeniden gözden geçireceğiniz, içselleşme anlamında hayli değişken ve gelişmeye açık bir dönem geçireceksiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekmekte ki fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi yormadan hayat planlarınızı organize etmeniz önemli olacak.

Rahu ve Ketu transitini Youtube kanalımda izlemek isterseniz: Rahu ve Ketu İle Dönüşümün Burçlara Etkisi videoma geçebilirsiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Yeteneklerinizi Fark Etme Zamanları

Bugüne kadar fark etmediğiniz, görmediğiniz birçok yeteneğinizi fark etme ve kendinizi tanıma zamanından geçeceksiniz. Arka planda uğraştığınız bir konu aniden yaşamınızda öne çıkabilir. İlgi alanlarınız gelişecek ve değişecek. Diğer yandan aşk ve ilişkilerde şanslı ve hızlı bir dönem geçireceksiniz. Öncelikle şartlar, hayatınızdaki kişiler hızlı değişimler gösterebilir. İlişkilerinizde beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çocuk sahibi değilseniz, bu döngüde çocuk sahibi olabilirsiniz. Veya ikinci bir çocuk planını aniden hayatınıza alabilirsiniz. Hızlı gelişmeler içinden geçerken öncelikle planlı olmaya önem verin.

Sosyal alanlar, arkadaşlarınızla ilişkilerde sizi zorlayan gelişmeler olabilir. Hayatınızdan umulmadık şekilde sizin için önemli insanlar çıkarken, yeni bir çevre, farklı insanları hayatınıza alabilirsiniz. Hedeflerinize yapmak istediklerinize giderken koşulları iyi değerlendirin ve plansız hareket etmeyin.

Rahu ve Ketu transitini Youtube kanalımda izlemek isterseniz: Rahu ve Ketu İle Dönüşümün Burçlara Etkisi videoma geçebilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Ailevi konular ve Aileniz Öne Çıkacak…

Ailevi konular sizin için önemli olacak. Kendi alanlarınız, eviniz, yaşamınızı geçirdiğiniz yerler daha önemsediğiniz bir duruma geçebilir. Ebeveynler, ebeveynlerle ilgili konularda sorumluluklarınız artabilir. Diğer yandan ev ve gayrimenkullerle ilgili işleriniz, halletmeniz gereken konular varsa bu alanlarda önemli gelişmeler yaşanabilir. Planlamadığınız bir ev değişikliği, yeni bir yere taşınma, farklı bir şehre gitme gibi radikal kararlar içinde kendinizi bulabilir veya daha önce cesaret edemediğiniz eviniz ve yaşam alanlarınızla ilgili şaşırtıcı adımlar atabilirsiniz.

Rahu ve ketu transitleri boyunca dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kariyer ve mesleki alanlarda hassas süreçleriniz olacak. Özellikle 2019 yaz ayları ve 2019 sonu 2020 başında iş ve kariyer konularında dikkatli hareket etmeniz gerekmekte. İşinizle ilgili riskler almayın, radikal bir karar öncesi iyi düşünün.

Rahu ve Ketu transitini Youtube kanalımda izlemek isterseniz: Rahu ve Ketu İle Dönüşümün Burçlara Etkisi videoma geçebilirsiniz.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

2 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *