Aylık Astoloji Yorumlarım

ŞUBAT 2016 BURÇLAR VE GENEL ETKİLER

Şubat Ayı Enerjileri ve Burçlar

Şubatın ilk haftası 8 Şubat da gerçekleşecek YENİ AY etkisi ile aya hızlı bir giriş yapacağız. Hint Astrolojisine göre Oğlak burcunda gerçekleşecek Yeni Ay enerjisi, Mars ile yönetilen baskın bir takımyıldızın eşliğinde oluşuyor ki mücadeleci yönümüz öne çıkarken, durumlar karşısında kolay pes etmeyeceğiz. Yeni Ay döngüsü Mars ve Satürn görünümünde gerçekleşiyor. Yeni Ay 2 gün öncesinden başlayarak, yani 6 Şubat ile 12 Şubat arası, gökyüzünün ana teması savaşçı ve koşulları zorlama eğiliminde tutacak bizi.

Yeni Ay ikili ilişkiler, eşiniz, partnerinizle alakalı durumlar, iş ortaklıklarınız, proje çalışmalarınız, kısacası başkaları ile olan ilişki ve diyaloglarınızla alakalı özel hayatınız ve iş hayatınız adına vurgulu enerjiler veriyor. Oğlak burcu, Kova burcu, Yengeç burcu, Aslan burcu, Terazi ve Akrep burçları ile yükselen veya Ay burçları bu alanlarda olanlar şubat ayının ilk haftası yeni ay etkisini daha yoğun hissedecekler.

Yeni Ay dönemi fiziksel olarak daha zayıf olduğumuz zamanlara işaret eder ve bedenin kendini daha çok korumaya aldığı, fiziksel ve ruhsal dengeleri iyi ayarlamak gerekliliğinin öne çıktığı zamanlardır. Mars ve Satürn enerjilerinin devrede olacağı Şubat Yeni Ay’ında sağlığınıza biraz daha özen göstererek, başta kemikler ve genel bağışıklık sisteminiz olmak üzere, kendinize iyi bakın. Metabolizmanızın biraz daha dengesiz ve yavaş çalışacağı bu süreçte yediğinize ve içtiklerinize dikkat edin. Ağır diyetlerden, şok zayıflama kürlerinden uzak durun ve hafif ama sağlıklı beslenmeye yönelmeye gayret edin.

Yeni ay dönüşüm etkilerini aktive ederken, sakin olmak her zamankinden daha zor olabilir. Sabırsız davranabilir, tahammül noktanızın her zamankinden daha toleransız olduğunu fark edebilirsiniz. Bu dönemde esnek olmak ve bilhassa ilişkiler adına dengeleri iyi ayarlamak gerekecek. İşinizde patron veya yöneticilerinizle veya iş ortaklıkları kurduğunuz kişilerle temaslarda enerjilerin hassas olacağını ve durumları daha yoğun biçimde kişisel algılayabileceğinizi unutmayın.

Bu ayın ilk yarısı etkiler bizi daha ısrarcı ve mücadeleye dönük kılma eğiliminde olacak. Ancak ego ile hareket etmek veya şartları zorlamak doğru olmayacaktır. Diğer yandan “Dhanişta” etkisindeki Yeni ay süreci öne çıkmak, kendimizi ortaya koymak adına destekli. Bunu yaparken sakin ve kontrollü olabilirseniz enerjileri kendi lehinize çevirebilir, dikkat çekmek, kontrol etmek, kendinizi daha belirgin biçimde ifade etmek istediğiniz alanlarda liderlik edebilirsiniz.

Şubat Ayının ilk yarısı Satürn ve Mars yaklaşık 13 Şubat’a kadar olan dönemde Güneşi tam görünümde tutuyorlar. Organize olma zamanı!

Bu süreç 20 Şubat’a kadar Oğlak burçları için çok etkili olacak. Mars ve Satürn ele aldıklarımız da mücadele, hırs ve kararlılık verirken, Oğlak burcunun organize olma yeteneğini ile bu etki bağdaştırılabilirse, ortaya iyi organizasyonlar ve kalıcı sonuçlar çıkabilir. Dikkat etmemiz gereken ise bilhassa Oğlak ve Terazi burçları adına fiziksel ve ruhsal olarak sınırlarınızı zorlamadan ilerlemeye çalışın. Önümüze aksilikler çıkabilir ancak esnekliği kaybetmeden dengede kalmayı başarabilirsek Şubat bize sonuçlarını uzun vadede kullanabileceğimiz kalıcı sonuçlar da sunabilir.

Yeni Ay’dan hemen sonra meşhur 14 Şubat sevgililer Günü geleneği var. Şubat ayında bir çok kişinin önemsediği bu döngü çiftler için romantizm ve aşka dönük beklentiler sunar her yıl. Bu sene 14 Şubat enerjilerine göz atacak olursak;

Öncelikle 14 Şubat günü enerjiler romantik ve çokta duygusal etkiler barındırmıyor. Bu nedenle bu yıl 14 Şubat adına fazlasıyla romantik beklentilere girmemek daha gerçekçi olacaktır. İlişkilerinizde çıtayı yüksek tutmayın ve ilişkilerde dengeli olmaya özen gösterin.

14 Şubat günü Ay Hint Astrolojisine göre Koç burcunda ve Bharani takımyıldızında olacak. bu yıldız ilişkiler adına kuvvetli dönüşümleri ve saklanan ardındaki gerçeği ortaya çıkarmayı vurgular. Her ne kadar Venüs tarafından yönetilse de sert bir yıldızdır ve keskin kararlar alma, ilişkilerde ani durumlar yaratma etkisi yüksektir. 14 Şubatta Ay Mars karşıtlığı var ki baştan beri vurguladığım gibi dengeli hareket etmek önemli olacak. Duygusal konularda söz verirken, vaat de bulunurken dikkatli olun. Bilhassa gece 22 ile 24 arası enerjiler daha hassas olacak ki güzel giden gece aniden sert bir tartışma ile sonlanabilir, esnek olmakta, beklentileri mantıklı şekilde yürütmekte fayda var. 14 Şubat günü Ketu ile güneş kavuşumu söz konusu ki kadersel değişimler ve durumlar yaşanabilir. Venüs yine Hint astrolojisine göre Oğlak burcunda olacak, bu da romantik veya aşırı duygusal beklentileri havada bırakır. Ancak organizasyon yapmak veya o günü sosyal bir durum olarak algılamak ve fazla bir beklentiye girmeden veya büyük anlamlar yüklemeden geçirmek adına bir sorun yok.

14 Şubat günü, Koç burçları, Oğlak burçları, Terazi, Kova, Yengeç, Aslan, Akrep ve Boğa burçları ve bilhassa bu alanlarda yükseleni olanlar yukarıda yazdıklarıma daha da dikkat etsinler.

Şubat ayının Dolunayı 22 Şubat Pazartesi günü Hint astrolojisine göre Aslan burcunda, Jüpiter ve Rahu eşliğinde gerçekleşiyor. Dolunay tam anında Başak burcu yükseliyor ki bu durum Aslan ve Başak burçları, yükselen veya Ay burçları bu alanlarda olanları daha fazla etkileyecek demektir.

22 Şubat Dolunay’ı sert etkiler barındırıyor. Öncelikle Dolunay’ın baş oyuncusu AY ve GÜNEŞ, Satürn’den sert bir görünüm alıyorlar. Dolunay Aslan, Başak, Oğlak, Akrep ve Kova burçları için uzun süredir devam eden bir durum veya beklentiyi tamamlatabilir. Genel olarak dönüşüm etkisi kuvvetli bir süreç yaşarken, kadersel değişimler, ani sonuçlanmalar yaşanabilir. Bu süreçte başlayan işler uzun vadeye yayılacaktır. Yani Dolunay vereceği etkileri uzun süreli kılabilir. Dolunay etkisinde gireceğimiz Şubat son haftası ilişkiler, ilişkilerle ilgili vereceğimiz kararlar açısından hareketli zamanlar söz konusu.

Dolunay döneminde Kova burçları eş veya partnerleriyle ilgili önemli değişimler veya yeni bir döngü yaşayabilirler. Aslan burçları ise kendi iç dengeleri, hedefleri, kişisel konuları adına bireysel adımlar atma eğiliminde olacaklar. Gözü karar davranabilirler.

Türkiye Açısından Şubat Ayı Ne Anlatıyor?

Hint Astrolojisine göre Şubat’ın en önemli vurgusu komşular ve sınır güvenliğimiz adına gittikçe daha gergin bir hat üzerine doğru geçiyor olmamız. 8 Şubatta gerekleşecek Yeni Ay sert bir takımyıldız ile buluşacak ki Mars yönetimindeki Dhanişta ani ve sürpriz bir gelişme, spekülatif bir haber ile ülke gündemini tekrar değiştirebilir. Öte yandan sınırlar ve ülke güvenliğimiz adına bilhassa ayın ikinci yarısı hareketli zamanlara işaret eden göstergeler var. 20 Şubatta Mars’ın ülkemiz haritasında 6.eve (düşmanlıklar alanı) geçmesi ile, komşu sınırlarımızı gösteren alanda ikamet eden Rahu ile el ele verip, şartların ve gündemin tekrar gerilmesine neden olabilir. 20 Şubat hemen sonrası gelecek olan 22 Şubat Dolunayı hareketli bir döneme işaret ediyor. Ülke gündemi 20 Şubatla birlikte karışabilir. Sınırlar, komşu ülkelerle ilişkiler, gizli düşmanlıklar, arkamızdan iş çevrilmesi gibi tuhaf bir enerjinin içinde kendimizi bulabiliriz. Ayın sonuna doğru özellikle son 10 günlük döngü kritik etkiler barındırıyor.

Burçlara Göre Şubat Ayı etkileri

KOÇ BURCU VEYA YÜKSELEN KOÇ

Ayın ilk 10 günü kariyer, sosyal alanlar, iş ve meslek konuları öne çıkıyor. Kariyer alanında faal ve mücadele gerektiren bir süreç söz konusu. 14 Şubatta burcunuzda olacak Ay ile sevgililer gününü önemseyebilir, hatta cesur adımlar atabilirsiniz. Dolunay süreci ise ilişki, aşk alanları, çocuklarla ilgili konulara odaklanacaksınız. Bu ay, hareketli ve mücadeleci enerjiler sizin adınıza öne çıkıyor. Özellikle ayın ilk yarısı fevri olmamak ve mantık ile hareket etmek önemli.

BOĞA BURCU VEYA YÜKSELEN BOĞA

Şubat ayının ilk yarısı işlerinizi toparlayın ve karışık konular, kompleks işleri düzene sokmaya bakın. Zira aynın ikinci yarısı karşı burcunuza geçecek olan Mars ile bilhassa 20 Şubattan itibaren daha agresif ve bireysel davranma potansiyeliniz var. Sabır ve zaman isteyen alan ve konularda ayın ilk yarısı daha desteklisiniz. İlişkiler ve eşinizle alakalı alanlarda 20 şubattan itibaren evde ve her türlü ikili ilişkinizde daha sakin olmak gerekecek. Çabuk patlayabilir, küçük meseleleri büyütebilirsiniz. Dolunay süreci aile ve ev alanlarına dikkatinizi çekebilir. Aile konuları, ev ve yuva alanlarınız ayın son dönemi daha fazla odaklandığınız bölüm olabilir.

İKİZLER BURCU VEYA YÜKSELEN İKİZLER

Mesleki konular, birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkiler, sağlığınız, düşman ve rakiplerle ilgili durumlar bu ay ana meseleniz olabilir. Sosyal olarak yoğun ve aktif bir ay söz konusu. İlişkilerde cesur adımlar atabilir, kendinizi daha rahat ortaya koyabilirsiniz. Ancak özellikle çalışma alanlarınız adına mücadele ve dikkat isteyen bir ay söz konusu. Kendinizi zorlamadan işleri organize etmeye çalışın. Temponuz yüksek olurken, sağlık açısından iltihaplar, enfeksiyonlara dikkat edin. Yeni Ay dönemi olan 8 Şubat civarı duygusal olarak hassas olacaksınız. Dolunay süreci ise yakın çevrenizle kontaklar artabilir. Kardeşler, yakın arkadaşlardan önemli destekler gelebilir.

YENGEÇ BURCU VEYA YÜKSELEN YENGEÇ

Bu ay ilişkiler, eşini, partneriniz, ortaklı konu ve işler açısından ilk yarı hızlı gelişmeler söz konusu. Dikkatiniz daha çok ikili ilişkileriniz üzerine yoğunlaşabilir. Ayın ikinci yarısı ise daha çok maddi konular ve parasal alanlara yöneleceksiniz. Maddi açıdan ilginç gelişmeler olabilir. Mars’ın 20 Şubattaki burç değişimi sizi ilişkiler, aşk hayatınız ve çocuklarla ilgili konularda yeni bir döneme doğru yönlendiriyor. Bu alanlarda hızlı ve ani gelişmeler planlarınızı yeniden organize etmenize neden olabilir.

ASLAN BURCU VEYA YÜKSELEN ASLAN

Yeni ay döngüsü sağlık, çalışma alanı, günlük rutinde yaptığınız işler adına sizi yoğun bir tempoda tutacak. Değişime açık bir ay geçireceksiniz ancak koşullar şartları zorlamaya çok uygun değil. Mantıkla hareket etmek ve düşünerek adım atmak ay boyunca önem olacak. Dolunay döngüsü içinde kendinize yönelmek, eksiklerinizi tamamlamak adına güzel fırsatlar var. Kararlar almak isteyebilirsiniz ama adım atmak için acele etmeyin. Duygusal konularda mücadeleci ve meselenin üzerine giden bir tutum sergilemeniz olası ki özellikle 20 şubatta itibaren daha sakin ve esnek olmaya gayret edin.

BAŞAK BURCU VEYA YÜKSELEN BAŞAK

Ayın ilk yarısı ve yeni ay sürecinin etkin olduğu ilk 10 günlük döngüde ilişkiler adına ciddi kararlar alma isteğiniz artıyor. Ay ortasından itibaren yakın çevrenize dikkatiniz dönebilir. Özellikle 18 Şubattan ile 21 Şubat arası yakın aile, arkadaşlarla ilgili ani gelişmeler söz konusu. Maddi konularda hesaplanmayan durumlar parasal alanları yeniden organize etmenizi gerekebilir. Gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamaya çalışın. 22 Şubattaki dolunay döngüsü özellikle giderler adına sürpriz gelişmeler verebilir. Öte yandan ayın son bölümünde sinir sisteminize bilhassa dolunay sürecinde dikkat etmekte fayda var. Stres ile baş etmeniz 22 den itibaren daha zor olabilir.

TERAZİ BURCU VEYA YÜKSELEN TERAZİ

Bir süredir hareketli ve dağınık bir koşturma temposu içinden geçmektesiniz. Bu süreç bu ayın 20 den itibaren nispeten sakinleşecek. Sorumluluklarınızın arttığı, bir çok işi bir arada çözmek zorunda olacağınız bir ay söz konusu. organize hareket edebilirseniz, şubat ayı verimli gelişmeler getirebilir ama düzenli olmanız koşulu ile. 20 şubattan itibaren maddi konular öne çıkacak. Bir süredir düşündüğünüz parasal bir girişim adına fırsat yakalamanız söz konusu. Veya hayata geçirmek istediğiniz bir projeden gelir sağlamak mümkün olabilir Bu ay maddi konular ve sosyal alanlar, aile büyükleriyle ilgili konular genel gündeminizi oluşturmakta.

AKREP BURCU VEYA YÜKSELEN AKREP

iç dengelerinizi oturtmakta zorlandığınız bir süreç geçirmektesiniz. Öfkenizi veya gerginliğinizi daha çok içeride tuttuğunuz bir dönem yerini sabırsız bir ruh haline bırakıyor. İçinizde biriktirdiklerinizi tutmak ayın ikinci yarısından itibaren çok da kolay olmayabilir, dikkatli olun. Hareketli ve yoğun bir sürece geçiyorsunuz. Hızlı gelişmeler yaşanabilir. Duygusal alanlarda karşı tarafın sorumsuz davranışlarına tahammülsüz olmanız, beklentilerinizin arttığı ve kendi isteklerinizi öne çıkarma arzunuzun arttığı bir döngü başlıyor. Bu ay hem iş, hem de kişisel alanlarda girişimci, elinizi taşın altına koyabilen ama sabırsız bir ruh hali etkin olacak. Planlı olun ve düşünerek adım atmaya gayret edin.

YAY BURCU VEYA YAY YÜKSELEN

Bu ayın sizin için en önemli teması stres ve iç gerginlikleri iyi dengelemeniz olacak. Zihinsel ve bedensel olarak oyalanmak, enerjinizi iyi kanalize etmek, her hangi bir durum veya konuya takılmadan, olaylara büyük resimden bakmaya gayret edin. Özellikle 20 Şubattan itibaren Mars’ın burç değiştirmesi ile iç dengelerinizi korumak önemli olacak. Yurt dışı konularında bekleyen işler varsa çözümlenebilir. Ancak duygusal ve zihinsel olarak çabuk yorulma, depresif olma sizi ruhsal olarak ay boyunca zorlayabilir. Sosyal alanlar, hobiler, sevdiğiniz bir uğraşı ile meşgul olmak ay boyunca size en iyi gelecek terapi niteliğinde olacak etkinlikler diyebilirim. Kendinizle kalmaktan ziyade bu ay sosyalleşmek daha doğru olur.

OĞLAK BURCU VEYA YÜKSELEN OĞLAKLAR

Ayın hemen başında burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay döngüsü sizi aktif ve yeni girişimlere yönelik kılacaktır. Aktif ve hareketli bir ay sizi bekliyor. Planlı hareket edin ve işleri sıraya koyarak organize olmaya bakın. Maddi konularda ayın ikinci yarısı fırsatlara açık bir süreç başlayacak. Koşullar değişime açık olsa da bir süredir bekletiklerinizi bu ay düzene koyma veya elde etme söz konusu. 12 Şubattan itibaren burcunuza yerleşecek Venüs ile dikkat çekici olacak, ilişkilerde karşı tarafın daha yoğun ilgisiyle karşılaşabileceksiniz. Venüs etkisi ile sadece aşkta değil, 12 Şubattan itibaren ay sonuna kadar maddi alanlar açısından da şanslı bir döneminiz var.

KOVA BURCU VEYA YÜKSELEN KOVA

Ayın ilk yarısı duygusal ve içsel olarak hassas etkilerden geçeceksiniz. İç dengelerinizi oturtmakta zorlanabilir, bir süredir biriktirdiğiniz duygusal gerginlikleri daha hassas bir şekilde masaya yatırabilirsiniz. Kırılgan ve daha naif duygusal dalgalanmalara açık olacağınız ayın ilk yarısı, duvarlarınızı yüksek tutmak ve kendinizi daha yoğun biçimde kontrol etmek isteyebilirsiniz. Sosyal olmaya ve baş edemediğiniz durumlarda kendinizle kalmadan bu süreci geçirmeye gayret edin. Ayın ikinci yarısı 13 Şubattan itibaren burcunuza geçecek olan Güneş ile enerjinizin de yükseldiğiniz hissedecek ve daha kararlı ve dominant bir etkiye geçeceksiniz. 22 Şubatta gerçekleşecek Dolunay dönemi ilişkiler, eş veya partnerinizle ilgili alanlara dikkatinizi çevirmenize neden olabilir.

BALIK BURCU VEYA YÜKSELEN BALIK

Sosyal çevreniz, arkadaşlar, aile büyükleriyle ilgili konular ayın ilk on günlük döngüsünde daha fazla odaklandığınız alanlar olacaktır. Ayın ikinci yarısı eğitim, yurt dışı konuları, planladığınız bir seyahat ile ilgili organizasyon veya girişim aktive olabilir. Bu alanlarda bekleyen veya duran konular ay sonuna doğru hızlı bir biçimde hareketlenecek. Bu ayın ilk yarısı yarım işleri tamamlamak, düzenlemek gerekenleri planlamak adına daha verimli olacaktır. Ayın ikinci yarısından itibaren ise özellikle beklettiğiniz seyahat veya uzun bir yolculuk konusunu aktifleştirmek söz konusu. Duygusal alanlarda dikkatli hareket etmek yerinde olacaktır. Etkiler duygulardan ziyade mantıkla hareket etmeyi daha fazla destekliyor. İlişki açısından daha çok gerçeklerle yüzleşmek veya görmeniz gereken bir durumla yüzleşmek söz konusu.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *