Aylık Astoloji Yorumlarım

Şubat Genel Etkiler Ve Burç Yorumlarım

Şubat ayı Kova burçları ile anılırken, kış döngüsünün dibidir ve güneşin sıcak ışıklarından en alt seviyede yararlanabildiğimiz, kendi içinde karanlık ama bir o kadar da farklı ve nereden neyin eseceği pek de belli olmayan zamanların döngüsünü getirir bize. Elbette her ay ve her sene ayrı enerjiler ile bizi buluştururken, kendine has zamanları ve etkileri devreye koyar ama bazı dönemlerin yine kendi çizgisi, belirgin özellikleri de yok değildir. İşte Şubat, kısa zamanların, kış uykularının sıcak bir evin değerinin, soğuk ve sert ayazların zamanıdır. Ve bu sene Şubat farklı sürprizler yapmayı seven hınzır bir gülümseme ile hayatımızda bir iz bırakıp, hatta önceden bıraktığı izleri yeniden ele alıp, yepyeni döngülere yelken açmamıza olanak sağlayacak.

Şubat ortası yaşayacağımız 15 Şubat Güneş Tutulması ile bu ayın enerjileri hareketlenmeye başlıyor ama öncesinde tutulma etkilerini 10 Şubattan itibaren hissetmeye başlayacağız. 15 Şubat Güneş Tutulmasını web sitemden okuyabilirsiniz. Tutulmayla ilgili ayrıntılı bir yazı yazdığım için burada tekrar tutulma etkilerini aktarmıyorum ancak bilmelisiniz ki Şubat ayı büyük ölçüde tutulma etkisinde geçecek. Şimdi, Şubat boyunca gezegenlerin Vedik Astrolojiye göre nasıl bir yol izleyeceklerine bir göz atıp gökyüzünün bize nasıl bir portre çizdiğini anlamaya çalışalım;

Öncelikle Şubat boyunca Mars Akrep burcunda ilerlemeye devam edecek. Her zaman üzerinde durduğum gibi Vedik Astroloji açısından bir gezegenin hangi burçtan geçtiği kadar hangi takımyıldız, yani Nakshatra’dan ilerlediği de çok önemlidir. Esasen Vedik Astroloji burçlara değil, takımyıldızlar temeli üzerine oturmuş bir sistemdir. Mars Jyeştha dediğimiz hayli huzursuz enerjisi ile bilinen bir yıldızda konaklayacak. Özellikle Akrep burçları ve Boğa burçlarını yoğun etkileyecek bu enerji genel olarak gitmek istediğiniz yolda sizi keskin hislerle donatırken, iç huzurunuzu ve sükunetinizi elinizden itina ile alabilir. Çevrenizdeki Akrep ve Boğa burçlarına özellikle de Akrep enerjisi yüksek kişilere ay boyunca dikkat etmenizi öneririm. İstek ve arzularının önünde durmak kolay olmayacaktır. Diğer yandan bu enerji kıskançlıkları, kıskanılmayı arttıran bir etkileşim verir. Jyeştha kıskanç bir yıldızdır. Gıpta etmek ile benim olsun arasındaki ince çizgide sert girişimler yapabilme özelliğiyle bilinir ki kıskançlıklar, haset ve fesatla uğraşmaya karşı tedbirli olun. Bilhassa su grupları, Yengeç ve Balık burçları ile Aslan ve Kova burçları bu etkiye, beklemedikleri insanlardan tuhaf tepkiler görmeye veya bu kişilerin farklı yüzlerini fark etmeye karşı hazırlıklı olsunlar.

Venüs 6 Şubattan itibaren Kova burcunda ilerlemeye başlayacak. Venüs, 6 Şubat ile 11 Şubat arasında sert bir yıldızda Dhanişta da ilerlerken, duygusal ilişkilerde romantik etkiler pek aramamak yerinde olur. Bu aralıkta yürümeyen ilişkiler adına ilginç ve net ve katı kararlar gelebilir. 11 Şubattan itibaren 22 Şubata kadar duygusal ve hassas bir yıldızda ilerleyecek ki ilişkiler adına duygusal girişimler, romantik beklentiler bu ay bu aralıkta destekleniyor. 22 Şubattan itibaren ay sonuna kadar yeniden sert bir etkiye geçen gezegen, ilişkiler ve cinsel alanlarda çok dikkat etmek gerektiğine işaret etmekte. 17 Şubatla birlikte ay sonuna kadar Venüs ve Mars arasında, özellikle 17 ile 25 Şubat arasında sert bir kontak var. Bu etki ilişkilerde hassas kararlar, adımlar için bu aralığın dikkatli yönetilmesi gerektiğine işaret etmekte.

Venüs sadece ilişkiler değildir. Gezegen aynı zamanda lüks ve konfor enerjisi ile sanat etkilerini de yönetir ki bolluk ve bereket adına bu ay en yoğun Venüs desteği 11 Şubata kadar hayli güçlü olacak, ancak 22 Şubattan itibaren maddi konularda dikkatli olmakta fayda var.

Venüs ay boyunca KOVA burçlarını destekliyor. Hem konfor ve lüks etkileri, hem de duygusal alanlarda bir süredir kararsız kaldığınız alanlarda Kova burçları bu ay daha sonuç odaklı hissedecekler. Venüs’ün destekleyeceği ikinci bir burçta ASLAN olacak. Vedik Astroloji’ye göre yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar Şubat ayında iş ortaklıkları, yurtdışı kontakları, anlaşma ve sözleşmelerde hayli şanslı olacaksınız. Beklemediğiniz hızlı gelişen durumlar Aslan etkisi yüksek kişileri şaşırtabilir. Öte yandan unutmamalıyız ki Venüs ve Kova burcu ilişkilerde nereden geldiği belli olmayan etkileri hayli güçlü şekilde verecektir. İlişkilerde farklı bakış açıları, beklenmedik durumlar yaşamakta söz konusu. 12 Şubatta kadar etkili olacak bu enerji 12 Şubatta Venüs’ün Balık enerjisi veren bir yıldız olan Satabişha ya geçmesiyle dengelenecek.

Eğer hayatınızda Kova burcu, Venüs’ü Kova burcunda veya yükselen, Ay burcu Kova olan bir partneriniz varsa bu ay nereden eseceği belli olmayan davranışlarla sizi şaşırtabilirler. Bu kişilerle ilgili romantik veya daha hassas beklentilerinizi daha çok ay ortasından itibaren planlayabilirsiniz. Öncesinde Kova’nın sert duvarlarına toslayabilirsiniz.

Merkür, ay ortasında 15 Şubat tutulma günü geçeceği Kova burcunda ay sonuna kadar kalacak. Merkür Kova burcunda rahat eder. Bu alanla arası iyidir. Dhanişta gibi iddialı bir yıldızdan geçerek başlayacağı Kova yolculuğu öncesinde de ay ortasına kadar bu yıldızda olacak ki iddialı fikirler, yaratıcı ve farklı alanlara ilgi duymak ve daha önce fark etmediğiniz konularda aklınıza aniden gelen yeni düşünceler ile zihninizi 17 Şubata kadar hayli yoğun tutabilir. Merkür iletişimde 17 Şubata kadar sert tepkiler vermenize neden olurken, yavaş ve stabil olan şeylere, rutine daha tahammülsüz kılabilir bizi, 17 Şubata kadar özellikle iletişimde sakin olmak, acele ile değil, düşünerek hareket etmek önemli olacak. Yine 17 Şubata kadar disiplinli şekilde hareket etmek, planlı olmak, planlarınızı hayata geçirmek adına güzel etkiler var. 17 Şubattan sonra biraz daha dağınık olabiliriz.

Şubat ayında etkin olacak Güneş tutulması nedeniyle 14-15 ve 16 Şubat günlerine önemli iş ve başlangıçlarınızı almayın. Özellikle tutulma günü 15 Şubat daha çok rutin iş ve konularla geçirilmelidir.

Ülkemiz Açısından Şubat Ayı Etkileri

  • 15 Şubat Güneş Tutulması yazımda da aktardığım gibi öncelikle tutulma ve diğer gezegen enerjileri nedeniyle bu ay ortasından itibaren ekonomik konular, bankacılık sektörü ve döviz ve borsa alanları iniş çıkışlı bir seyir içinde olabilir.
  • 17 Şubat ve civarı (-2/+2 gün) çok hassas olacak. Üniversiteler, eğitim konuları, eğitimle ilgili açıklamalar, eğitim kurumlarıyla ilgili ani gelişmeler öne çıkarken, üniversitelerle ilgili açıklamalar yapılabilir. Ayrıca yabancılar, yabancılarla ilgili konular, uluslararası haberler ve konular, dış işleri bakanlığı, dış işlerimizle ilgili konular 10 Şubattan itibaren öne çıkarken, 17 ile 20 Şubat arasında bu alanlarda hassasiyetler artabilir.
  • Tutulma eğitim ve uluslararası konular kadar dini alanlar, ibadet yerleri ve din insanlarıyla ilgili konuları da bu ay aktif kılacak.
  • İletişim alanları, internet ve sosyal medya açısından yoğun bir etkileşim söz konusu iken, bu alanlarda yeni düzenlemeler, sınırlanmalar vs gelebilir. İletişim, medya ve televizyonla ilgili benzer etkiler aktif.
  • Bu ayın en hassas günleri tutulma günleri 14 ve 15 Şubat ile Tutulma sonrası Mars’ın fazlasıyla devrede olacağı 17-18 Şubat ile 20 Şubata kadar bölüm olarak aktarılabilir.
  • Bu ay ünlü kişiler ve bilinen insanlarla ilgili ani gelişmeler, haberler gündeme düşebilir.
  • Gizlenen bir gerçeğin toplumu ilgilendiren bir haberin, gerçeğin ortaya çıkması veya gündeme düşmesi söz konusu olacak.
  • Aile konuları, aile bakanlığı veya bu alanlarla ilgili konular, kanun tasarıları çok konuşulabilir.

Burçlara Göre Şubat 2018

Burç etkileşimlerinizi Vedik Astroloji’ye göre Yükselen veya Ay burçlarınız üzerinden okuyunuz.

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç     

Hedefleriniz ve amaçlarınız adına hızlı gelişmelerin olabileceği yoğun bir ay geçireceksiniz. Bir süredir beklettikleriniz veya yavaş ilerleyen konular aniden hız kazanabilir. Maddi fırsatlar, yeni olanaklar, bekleyen duran gelirlerin gelmesi veya finansal konularda sevineceğiniz durumlar söz konusu olabilir. Sosyal alanlarınız, arkadaş çevrenizle ilgili ani gelişmeler yaşanabilir. Bir süredir rahatsız olduğunuz bir kişi veya kişilerle ilgili ani kararlar alabilir ve hayatınızdan insan çıkarabilirsiniz.

Burcunuza göre 15 Şubat Tutulmasını okumak için; 15 Şubat Güneş Tutulması Yazısı

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Tutulma ve Şubat ayı hayli hareketli etkiler içinde olmanıza neden olabilir. Öncelikle kariyer alanınızda gerçekleşecek Güneş tutulması iş ve kariyerle ilgili ani kararlar vermenize yol açabilir ki unutmayın alacağınız kararlar veya atacağınız adımların sonuçları uzun vadeli olacaktır. Mars ay boyunca evlilik, ilişkiler ve duygusal konular ve her türlü ikili ilişkiler alanınızda ilerleyecek.  İlişkilerinizde kıskançlık ve benzeri konularda iletişime dikkat etmek yerinde olacaktır. Bekarsanız yeni bir ilişki hayatınızda aniden aktif olabilir.

Burcunuza göre 15 Şubat Tutulmasını okumak için; 15 Şubat Güneş Tutulması Yazısı

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Hızlı bir tempo içine giriyorsunuz bu aydan itibaren. Şubat özellikle ikinci yarısı bir çok işi bir arada yürütmeniz gerekebilecek. Eğitim, akademik çalışmalar, yayıncılıkla alakalı konular, ithalat ihracat işlerinde uğraştığınız alanlar varsa hızı gelişmeler yaşanabilir. bir süredir ertelediğiniz işler ve durumlar özellikle ayın ikinci yarısı ile aktive olacak ve tamamlamalar yaşayacaksınız. Hayata bakışınızı genel olarak yeniden düzenlediğiniz, bakış açınızın değiştiği bir süreç içinden geçiyorsunuz. Bu ay duygusal kararlardan ziyade daha akılcı seçimleriniz öne çıkmakta.

Burcunuza göre 15 Şubat Tutulmasını okumak için; 15 Şubat Güneş Tutulması Yazısı

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Tutulma etkisi bu ay sizi duygusal ve zihinsel olarak özellikle 10 Şubat ile 20 Şubat arası hassas bir aralıkta tutacak. Çabuk gerginleşmeniz olası iken enerjiniz hızlı iniş ve çıkışlar yapabilir. Kendinizi yormadan işlerinizi ele almak ve bilhassa ay ortasında gerek duygusal gerekse dünyevi işlerinizde şartları zorlamamak faydanıza olacaktır. Bu ay alıştığınız ve bildiğiniz alanlarda ani değişiklikler veya sizin daha önce fark etmediklerinizi görmek durumunda kalmanız bilhassa tutulma enerjisi ile öne çıkabilir. 15 ile 18 Şubat arasında duygusal konulara, 28 Şubat civarında da sağlık ve kişisel konulara dikkat etmelisiniz.

Burcunuza göre 15 Şubat Tutulmasını okumak için; 15 Şubat Güneş Tutulması Yazısı

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

İlişkiler adına hızlı gelişmeler içinde olacaksınız. Ortaklı alanlarınız, iş konuları, anlaşmalar, teklifler açısından güzel gelişmeler yaşanabilir. Aile ve ev alanlarınıza biraz özen göstermeniz yerinde olacaktır. Ebeveynler veya aile içi dengeler açısından gerginlikler söz konusu olabilir. Ev değişikliği, bu konuda bir süredir bekleyen duran bir durum tekrar gündeminize gelebilir. Tutulma eşiniz ve parterinizle alakalı alanda hızlı gelişmeler getirecek. Bu ay dikkatiniz eş ve ailenizle ilgili konulara yoğunlaşacak.

Burcunuza göre 15 Şubat Tutulmasını okumak için; 15 Şubat Güneş Tutulması Yazısı

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Şubat tutulması sağlık alanlarınıza dikkat etmeniz gerektiğini vurgularken, iş ve mesleki konularda özellikle çalışan Başak yükselen ve Ay burcu Başak’lar için yoğun bir tempo söz konusu olacak. 14 ile 18 Şubat arası iş yerinizde çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinize dikkat etmek gerekiyor ama bunun dışında teklifler, mesleki gelişim adına güzel bir ay geçirebilirsiniz. Hizmet sektörüyle bağlantılarınız varsa temponuz hayli aktif olacak. Düşmanlar ve rakiplere dikkat etmekte fayda var. Yakın çevre kardeşler ve yakın arkadaşlar alanıza geçen Mars ile yakın çevrenizle ilgili biriktirdiğiniz sorunlar önünüze düşebilir. Duygusal konularda ise bir arkadaşınız veya arkadaşınız vasıtasıyla tanışacağınız biri hayatınızda ilginç değişikliklere neden olabilir.

Burcunuza göre 15 Şubat Tutulmasını okumak için; 15 Şubat Güneş Tutulması Yazısı

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Parasal konular ve maddi alanlarınıza yerleşen Mars finansal işlerinize yoğunlaşmanıza, bir süredir beklettiğiniz parasal konuları bu ay daha fazla gündeminize almanıza neden olabilir. Maddi olarak şanslı bir ay geçireceksiniz. Ay sonuna kadar Mars parasal alanlarınızı desteklerken, satış ve pazarlama alanlarında yürüttüğünüz işleriniz varsa bir süredir bekleyen duran projeleriniz hızlanabilir. Genel olarak bu ay değerleriniz ve sizin için değerli olan alanlarda mücadeleye açık bir sürecinize işaret etmekte. Aşk ve ilişkiler adına 12 Şubat’tan itibaren tutulma etkisinin de tetiklemesiyle hayli hareketli bir dönem ay sonuna kadar devam edecek.

Burcunuza göre 15 Şubat Tutulmasını okumak için; 15 Şubat Güneş Tutulması Yazısı

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Mars ay boyunca burcunuzda ikamet ederken, Ay burcu Akrep olanları sinirli ve gergin, hareketli ve sonuç odaklı kılmakta. Her durumda beklediğiniz ve beklettiğiniz ne varsa bu ay sizi bulabilir. Hızlı gelişmeler içinde olacağınız bir ay söz konusu. Aile ve ev alanlarınızda hayli hareketli etkiler içinde. Ebeveynler, özellikle annenizle ilgili konular da odak noktanız Ev değişikliği, yeni bir mekan araştırması bu ay koşturduğunuz alanlar içinde olabilir. Duygusal konularda birlikte olduğunuz kişiyle yuva kurma, aile olma isteğinizin arttığı bir süreç geçiriyorsunuz. Evli iseniz evinize veya eşinizle evinizde vakti geçirmeye odaklanacaksınız.

Burcunuza göre 15 Şubat Tutulmasını okumak için; 15 Şubat Güneş Tutulması Yazısı

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Bu ay boyunca sinsi düşmanlara, arkanızdan iş çevirmeye çalışanlara dikkat etmelisiniz. Hayatınızdaki bir çok kişiyle ilgili yeniden değerlendirme yapıp, gereksiz olanlarla yollarınızı ayıracağınız bir dönem ve ay geçirmeniz söz konusu. Öte yandan uzak yolculuklar, yurtdışı seyahatlerinde beklettiğiniz konu ve işler bu ay düzene girebilir. Hedeflerinizi yeniden düzenleyeceğiniz zamanlara giriyorsunuz. Kariyer, aşk ve ilişkiler, yakın çevrenizle olan kontaklarınız hepsini tekrar gözden geçirecek ve bu ayı yeni kararlar alarak ve uygulamak adına da son derece kararlı şekilde tamamlayabileceksiniz.

Burcunuza göre 15 Şubat Tutulmasını okumak için; 15 Şubat Güneş Tutulması Yazısı

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Parasal konularda hayatınızda uzun süredir bekleyen sizi yoran alan ve konular bu ay ortasıyla birlikte hızlı bir sürece girebilir. Değerlerinizi ve değer verdiklerinizi sorguluyorsunuz. İç dengelerinizde bir süredir başlayan bu değişim bu yıl boyunca aktif olmakla birlikte Şubat ayı boyunca da sizi içsel olarak meşgul edecek. Maddi alanlar, finans konuları dünyevi düzlemde odak noktanız ay boyunca olmaya devam edecek. Alacak verecekler, hesaplar zihninizi meşgul edebilir ancak parasal işleriniz adına ilerlemek ve sonuç almakta mümkün olacak. Duygusal olarak ise romantik etkiler içinde olmayacaksınız ve dikkatiniz daha çok kendinizde ve iş alanlarınızda, parasal konularda olacak. Sosyal alanlar arkadaşlarla ilişkileriniz adına hareketli bir dönem geçiriyorsunuz. Bu ay bunaldığınız noktalarda dostlarınıza yönelmeniz ve sosyal alanlarınızı beslemeniz iyi gelecektir.

Burcunuza göre 15 Şubat Tutulmasını okumak için; 15 Şubat Güneş Tutulması Yazısı

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Şubat sizin ayınız 🙂 Öncelikle tutulma döngüsü ile 10 Şubattan itibaren hareketli bir döneminiz başlıyor. Kariyer ve iş alanlarınızda konaklayan Mars ile uzun süredir beklettiğiniz bir çok konu aktif olacak, iş alanlarınızda hareketli çok koşturmalı bir ay sizi bekliyor. Planlı olmak sizin için bu ay boyunca önemli zira yoğun bir tempo ve kısmetli de bir dönem geçiriyorsunuz. Gelişmeleri ve olanakları toparlamak, yakalayabilmek adına planlı olmak, düzen içinde ilerlemeniz önemi olacak. Tutulma süreci iş, kariyer, aşk hatta sağlık da dahil hayatınızın önemli bir çok yerinde önemli değişiklikler, yeni başlangıçlar yaşamanıza neden olacak. Duygusal konularda devam eden ilişkinizde daha ayakları yere basan düzenli bir hale geçmeniz olası iken, bekarsanız yeni bir aşk veya birliktelik kapıda olabilir.

Burcunuza göre 15 Şubat Tutulmasını okumak için; 15 Şubat Güneş Tutulması Yazısı

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Bu ay boyunca iç dengeleriniz ve kendinizi ifade etme etkileriniz adına dikkatli olmanız ve kişisel konularda kendinize zaman ayırmanız yerinde olacak. Gizlediğiniz veya gizlenmeyi tercih ettiğiniz bir durum tutulma süreciyle aniden ortaya çıkabilir. Veya sizden gizlenen bir durum, bir ilişki veya iş yine beklenmedik şekilde önünüze düşebilir. Ay boyunca özellikle de 13 Şubattan itibaren 20 Şubata kadar kendi içinize dönmeniz, kalabalıklardan mümkünse uzak durmaya çalışmanız daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Duygusal olarak karışık bir ay geçirebilirsiniz. Arka planları, iç dengeleri ve gizlediklerinizi gösteren alanınızda gerçekleşen tutulma içe dönmenize bilhassa verdiğim tarihlerde neden olabilir. Diğer yandan spritüel alanlar, sezgiler ve hissedişler, rüyalar açısından ilginç deneyimler yaşayacaksınız. Özellikle rüyalarınızda önemli haberler alabilirsiniz.

Burcunuza göre 15 Şubat Tutulmasını okumak için; 15 Şubat Güneş Tutulması Yazısı

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *