Temmuz 2017

Vedik Astrolojiye göre Temmuz ayı gezegenlerin burç değiştirmeleriyle enerjilerin ay boyunca hızlı geçişlerine ve kendimizi farklı hissetmemize neden olacak etkiler barındırmakta. İki aya yakın bir süredir İkizler burcunda konaklayan Mars, 11 temmuzdan itibaren Yengeç burcuna geçişini tamamlarken, öncesinde  özelikle 10 temmuz ve civarında hayli gergin derecelerden yürüyor olacak. Temmuz ayının bilhassa ilk on günlük dilimde Yengeç burçları hareketli günler geçirebilirler.

Hemen ay başında Yengeç burcuna yerleşen Merkür, daha sonra 11 temmuzdan itibaren yanına Mars’ı da kabul ediyor ki Mars Merkür iş birliği bilhassa Yengeç ve Oğlaklar için acele kararlar verme, düşünmeden hareket etme eğilimlerini arttıracak. Bu ayın önemli bir etkisi de yavaştan burç değiştirmeye ve yaklaşık bir buçuk yıllık döngüsünü tamamlamaya niyetlenen Rahu ve Ketu çiftinden Rahu‘nun 5 Temmuzdan itibaren hayli riskli bir alana GANDANTA noktasına ulaşacak olması diyebilirim. Rahu; Magha yıldızında egoyu, büyüklenmeyi, öğrenemediğimiz dersleri ve nefsimize yenik düştüğümüz alanları bize zor bir lokma olarak sunabilir. 5 Temmuzdan itibaren ay boyunca kendimizi kontrol etmek, egoya yenik düşmemek önemli olacak. Bu süreçte söylediklerinize dikkat edin, neyi kınarsanız dönüp aynını yaşayabilirsiniz.

Temmuz ayı etkileri özellikle ülke natal (doğum) haritamızla karşılaştırıldığında komşular, yakın sınırlarımız ve kendi sınırlarımız adına hayli gergin etkiler barındırmakta. Diğer yandan Rahu’nun ülkemiz haritasında gandanta derecesinde ve 5 temmuzdan itibaren aktive olacağı etkiyle basın ve haber alanları, internet ve sosyal medya, gazeteler, gazeteciler, haber alma özgürlükleri, her türlü yayıncılık yani ülke iletişim alanları ve bu alanlarda çalışanlarla ilgili riskli etkiler taşımakta. Rahu’nun geçtiği yer aynı zamanda ulaşım ve yollarla da bağlantılıdır. Ulaşım, demiryolları, havayolları adına sorunlu etkiler söz konusu.

Rahu kadersel bağlantıları temsil eder. Bu hayatta almamız gereken dersler, ödevlerimiz, karmamız, sınavlarımız ve tüm bu yolculukta gitmemiz anlamamız, deneyimlememiz gereken bir yol gibidir. Rahu bize 5 temmuzdan itibaren almadığımız, öğrenmediğimiz dersleri yeniden hatırlatmaya, fark etmediklerimizi de katı bir biçimde öğretmeye niyetlenecek. Diğer yandan gökyüzü sert etkilerle donanmışken hayatı ve şartları zorlamadan, akışa bırakmayı da kabul edip, yaşadıklarımızdan ders çıkarmayı önceliğimiz haline getirmeliyiz.

Aslan, Kova, Terazi, Koç, Yay burçları Rahu transitine daha fazla dikkat etmesi gerekenler arasında.

Bu ay 5 Temmuzdan itibaren 7,8,9,10 ve 11 Temmuz hassas günler olarak dikkat çekmekte. Hayatınızdaki önemli başlangıçları bu günlere denk getirmemek isabet olacaktır.

Mars ve Rahu’nun gökyüzünde gergin bir trafik yarattığı sırada araya giren 8 Temmuz dolunayı tuz biber etkisi verebilir. 5 temmuzda başlayan hareketlilik, 8 Temmuz dolunayı ile tansiyonu arttırabilir. Bu süreç ülke gündemi açısından da 5 ile 12 Temmuz arası hayli hareketli ve gergin olaylara açık bir döngüden geçeceğimize işaret etmekte. Bu süreçten sonra diğer hassas bir aralıkta 18 Temmuz civarında Uranüs’ün Merkür ve Mars ile yapacağı sert etkileşim olarak dikkat çekmekte. Yer hareketleri, depremler açısından 16 ile 20 temmuz arası dikkat çekici etkiler var.

22 Temmuzda başlayan Yengeç burcundaki Yeni Ay, Uranüs etkisinde gerçekleşecek ve Yeni Ay sırasında Güneş ve Ay ile buluşacak Mars, Temmuz ayı Yeni Ay döngüsünün iyi yönetilmesi gereken bir süreç olduğuna işaret etmekte.

27 Temmuza kadar Boğa burcunda konaklayacak VENÜS, bu ayın en şanslı gezegeni olacak diyebilirim. Venüs Boğa burcunu yönetir ve kendi öz alanındaki transitlerinde özelliklerini daha rahat ortaya koyabilme şansı vardır. Diğer yandan Venüs’ün Boğa burcunda konaklaması boyunca Jüpiter’den görünüm alacak olması Boğa burçlarını temmuz ayında hem ilişkiler, hem de maddi konularda daha şansı kılmakta. Bu noktada tek sorun Boğa’nın karşısında Akrep’te konaklayan Satürn’ün Venüs’ü sorumluluklar ve yüklerle biraz sıkması olacak. Venüs Satürn karşıtlıkları ilişkilerde zorluklar, engeller, aşılması gereken barikatlar verir. Kişi elde edeceklerini kolaylıkla alamayabilir. Bu etki ilişkilerde kendine güveni ve rahat olmayı engelleyen bir görünümdür. Yani, Venüs açısından ilişkilerde temmuz boyunca sorumluluklar, akılcı tavırlar, aşılması gereken engeller, kendine güven sorunları veya karşı tarafa güvenmemek, kıskançlık ve benzeri konularda sıklıkla sorun çıkarma eğilimleri aktif olabilir. Boğa ve Akrep burçları bu ay boyunca hayatın tadını çıkarmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca ilişkiler ve parasal konularda elde edeceklerinizi zahmetli yollardan alma durumunuz söz konusu.

21 Temmuza kadar Yengeç burcunda konaklayacak olan Merkür, 21’inden itibaren Aslana geçiyor. Geçiş faslı Yeni ay süreciyle çakışacak olan gezegen, ticari konular, iletişim ve eğitim alanlarında 20 ve 21 Temmuzda önemli bir adım atmamak gerektiğini vurguluyor.

Temmuz ayını genel olarak toparlarsak,

Ülke gündemi, olaylar ve gerginlikler açısından 5 temmuzdan itibaren yaklaşık 12 Temmuza kadar hayli keskin etkiler var. Bu ay basın ve medya sektörü, gazeteciler ve gazetelerle ilgili ani gelişmeler yaşanabilir.

Ekonomik olarak ayın 10 undan sonra piyasalarda beklenmedik iniş çıkışlar yaşanabilir.

22 Temmuzdaki Yeni ay süreci Mars ve Uranüs etkileri altında oluşuyor ki çok ani ve ön görülemez olaylar yaşanabilir. Genel olarak da 11 temmuzdan sonra başlayacak Mars, Uranüs etkileşimi başlattığınız olayların sonuçlarının nereye varacağını tahmin etmenizin zor olduğunu gösteriyor. Zira olaylar hiç tahmin edilemeyen bir noktaya hızlıca ulaşabilir. Bu nedenle bu ay boyunca gemileri yakmadan, sakin ve sükunet içinde hareket etmek çok önemli olacak. Öyle ya da böyle başlayan bir durumu, konuyu, attığınız bir adımı önceden planlanandan veya sizin varmak istediğiniz noktadan çok farklı bir yerde bulabilirsiniz.

İlişkiler açısından bu ay en şanslı burç Boğa, Akrep ve Terazi olarak dikkat çekmekte. Ancak Venüs’ün tam karşısına yerleşen Satürn iç dünyamızda pek huzur vermeyecek gibi duruyor. İlişkilerinizde kıskançlık krizlerine karşı dikkatli olun. Bu etki aynı zamanda sizi yalnız kalmaya, izole olmaya doğru da itebilir. Yük olarak gördüğünüz bir ilişkiniz varsa, bu ay bu beraberliği taşımanız kolay olmayacaktır, hatta ani şekilde gelişen bir ayrılıkta gelebilir.

Yaz ayları sıcak etkiler barındırıyor ve bu enerjileri 15 Haziran’dan itibaren deneyimlemeye başladık. Temmuz ve hatta Ağustos ayları ülke gündemi açısından hareketli, ekonomide dalgalı etkiler vermekte. Kişisel alanlarımızda sakin ve planlı hareket etmek öne çıkmakta.

Temmuz ayı BURÇLARA göre etkileri Temmuz 2017 Burçlar yazımdan okuyabilirsiniz. Gönlünüzce bir ay geçirmeniz dileklerimle…

Astrolog Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *