2016 TERAZİ BURCU veya TERAZİ YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

2016 yılı hareketli ve aktif olacağınız, bir çok alanı ve işi bir arada yürütmek durumunda kalacağınız etkiler söz konusu. Bu yıl planlı olmak, organize hareket etmek özellikle yılın ilk yarısını iyi yönetmek, yılın ikinci yarısında başarılarınızı pekiştirmek adına önemli olacak. Kontrol duygunuzun yüksek olduğu, maddi alanlarda hırslı ve sonuç odaklı bir bakış açısı edindiğiniz etkiler söz konusu. Gerek duygusal alanlarda, gerekse maddi alanlarda az ile yetinmek istemeyecek bir önceki yılın getirdiği durgunluğu veya kontrol edemediğiniz değişimleri bu sene iyi yönetme arzusunda olacaksınız. 2015 de adımlar atarak, kendini geliştiren veya planlı hareket eden Terazi burçları için bu yıl yılın ilk yarısında biraz daha sabırlı olmak kaydı ile sonuç almak ve ilerlemek daha kolay olacaktır. Bu sene için bilmeniz gereken en önemli nokta, sakin olmak, acele etmemek ve izleyerek, doğru zamanı iyi koordine ederek adım atmak olmalıdır. 2016 yılının ilk çeyreği, bilhassa Nisan ayına kadar olan dilimde hırslı ve atak hissedeceksiniz. Nisan ayına dikkat etmekte ve iyi yönetmekte fayda var. Mayıs ile Ağustos arasını ise temkinli ve planlı geçirin ve beklentilerinizi daha çok gezegen gerilemelerinin bittiği Temmuz ile birlikte hayata geçirmeye çalışın. Bir çok gezegenin bir arada veya art arda gerileyeceği ilk yarıda ilerlemek herkes gibi sizin içinde çok kolay olmayacaktır. Bu tip süreçler devam eden işleri ve eksikleri tamamlamak adına uygun olsa, yepyeni ve sonuçları uzun vadeye yayılacak iş ve planları aktive etmek adına çok da uygun değildir. Bu nedenle, içsel dürtüleriniz sizi harekete geçmeye itse de bu yıl bahar ve yaz aylarını Temmuz’a kadar olan dönemde dengede kalmaya çalışarak geçirmek doğru olur. Kişisel gelişim ve benzeri konularda uğraşılarınız varsa, unutmayın ki bu tip dönemler her zaman kendine yatırım yapanı, iş ve kişisel alanlarda eksiklerini tamamlayanları destekler. Yılın ilk yarısı eksik tamamlama, kendinizi yenileme ve ikinci yarısı ektiğinizi biçme dönemi gibi düşünülebilir.

TERAZİ BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI:

Yılın ilk ayı olan Ocak ayında kendi içinize döneceğiniz, ilişkilerinizle ilgili muhasebeniz artacağı ve geçmiş ilişkilere belki de biraz daha fazla yoğunlaşacağınız bir dönem söz konusu. 5 Ocak ile 25 ocak arası eski bir ilişki tekrar gündeme gelebilir. Eski bir sevgili, eş veya aşk ilişkisini fazlasıyla düşünür bulabilirsiniz kendinizi. Unutmayın ki bu his 25 Ocaktan sonra geçme eğiliminde olacaktır ve bu süreçte başlattığınız duygusal kontaklar, temaslar 25 ocaktan sonra hem sizin, hem de karşı taraf açısından değişme potansiyelindir. Dolayısı ile yılın ilk ayı duygusal alanlarda karar almak, adım atmak ve ilişki başlatmak için uygun değil. Ayrıca sevdiğiniz veya ilişkide olduğunuz kişinin ailesi ile tanışma, iletişim kurmak içinde Ocak ayı etkileri destek vermiyor. Partnerinizin ailesi ile tanışma veya ilk kez karşılaşma ritüelini 25 Ocaktan sonraya almak doğru olur. Evli iseniz, eşinizin ailesi ile var olan sorunlar yine bu dönemde artabilir. Daha önce başlayan bir anlaşmazlık daha vurgulu hale gelebilir. Meselelerin üzerinde durmayın ve hem kendi ailenizle hem de eşinizin, partnerinizin ailesi ile ocak ayında mesafenizi ve iletişiminizi iyi ayarlamaya çalışın.

Duygusal konularda hassas olacağınız diğer bir aralık ise Merkür’ün ikinci kez gerilemeye gideceği Nisan ayının sonu olacak. 28 Nisan ile 22 Mayıs arası bilhassa ilişkiler ve partnerinizle iletişim açısından riskli etkiler taşımakta. Aşk ilişkileri açısından kopmalar, ani gelişmeler, bakış açınızın değişmesi, sudan sebeplerle çıkan bir gerginliğin büyümesi riski taşımaktasınız ki bu aralıkta ayı nişan, söz, evlilik ve benzeri bir adım atmak içinde çok uygun değil. Bu süreçte Merkür gerilemesine eşlik edecek olan Venüs sizi beraberliklerinizde iletişim kopukluklarına ve yanlış anlaşılmalar sevk edebilir.

Bu sene ilişkiler ve aşk hayatınızla ilgili ani gelişmelerde etkin olacak ana dönemlerden birisi de 9 Mart Güneş tutulması diyebilirim. Tutulmalar zaten yapıları gereği tamamlanma ve bir durumun asıl şeklini almasına destek verirken, 9 Mart tutulması ilişkiler ve aşk alanınızda Venüs ile iş birliği içinde gerçekleşiyor. Bu etki beraberliğinizde sıkıldığınız konuları birden öne çıkarırken, sizi daha özgür, kısıtlamalardan uzak bir hayata geçme dürtüsünde tutabilir. Eğer ilişkinizde sizi daraltan, sıkan alanlar yoğunlukta ise 9 Mart tutulmasını takip eden yaklaşık bir aylık döngüde daha yoğun olmak üzere, bu konuları gündeminizde tutabilir, partnerinizden birden sıkıldığınızı hissedebilirsiniz. Öte yandan bekarsanız hayatınıza çok ani biçimde birinin girmesi, farklı bir ilişki yaşamanız, aşkta herkesi şaşırtacak bir adım atmanız da söz konusu. Veya gizli bir ilişkiye başlamak, gizlediğiniz bir ilişkinin sizin için önemli olması da yaşanabilir. Ancak her durumda 9 Mart civarında yaşayacaklarınızı 23 Martta gerçekleşecek Ay tutulması kesinleştirecektir. 23 Mart civarında bilhassa 2o Mart ile 10 Nisan arası gizli bir ilişkinin ortaya çıkması veya sizin aşk adına sakladığınız bir olay veya kişinin artık bilinir hale gelmesi söz konusu. Bu etki devam eden ilişkilerinizde sakladığınız, partnerinizin bilmesini istemediğiniz bir durum adına risk taşımakta tedbirli olun. Kısacası, bekar veya evli olun, her durumda bu sene Mart ile Mayıs arası ilişkiler ve aşk hayatınız adına ilginç gelişmeler yaşanabilir.

Evli Terazi burçları ve özellikle yükselen Terazi burçları adına Mart ile Temmuz arası özellikle de Mart ve Nisan aylarında iletişim ve diyaloglarına dikkat etmek gerekecektir. Bu aralıkta Partnerinize karşı sözlü diyaloglarda dikkat etmek yerinde olur. Düşünmeden konuşmamak, sonradan pişman olacağınız bir iletişime girmemek için sözlerinizi ve ağzınızdan çıkanı tartmaya gayret edin.

Bekar Terazi burçları açısından bu yılın öne çıkan etkilerinden birisi de sosyal konuların, sosyalleşmenin, arkadaş grupları ile yapacağınız temas ve organizasyonların sizin için yıl içinde daha vurgulu olması diyebilirim. Bu etkiler aynı zamanda arkadaşlarınız vasıtasıyla bir ilişkiye başlamanız veya çevrenizden daha önce dikkatinizi fazla çekmeyen birine ilgi duymanıza olanak sağlayabilir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken, bilhassa Nisan ile Temmuz arası ilişkiler alanınızda hassas etkiler verecek olan enerjileri iyi yöneterek, ilişkilerde yılın ilk yarısında durumlara çok yönlü bakabilmeniz diyebilirim.

Yılın ilk döneminde ve bilhassa Mars gerilemesinin etkin olacağı 17 Nisan ile 29 Haziran aralığında özellikle de kadın Terazi burçları adına kıskançlık, aşırı sahiplenme ve ilişkiyi kontrol etme dürtüsü ağır basabilir. Bu süreç ilişkide kendinizi güvende hissetmenizi zorlayabilir. Bu nedenle ilişkileriniz de ve aşk hayatınızda Nisan ile Temmuz arasında emin olmadan karşı tarafı yargılamayın veya partnerinizi suçlamayın. İlişkide mantık ve sağ duyuyu elden bırakmayın.

Yaz ayları Terazi Burçları ve yükselen Teraziler için sosyal alanlarda genişleme veriyor. Temmuzdan itibaren artan bu etki ile arkadaş çevreniz genişlerken, yeni insanlarla tanışma, kariyeriniz vasıtasıyla etkileneceğiniz biri ile karşılaşma, hatta ilişki yaşama, sosyal bir etkinlik, eğitim, kişisel gelişme çalışması sırasında tanışacağınız biri ile aşk yaşama veya etkilenme, yolculuk veya tatil vasıtasıyla yine aşk konularında heyecanlı gelişmeler olması söz konusu. Bu etkiler, Temmuz ve Ağustos aylarında belirgin olurken, her durumda yaşanan veya yaşanacak ilişkinin düzene girmesi veya sizin bakış açınızın daha net olması Eylül ayını bulabilir

Bu yıl ilişkiler ve aşk adına yılın ikinci yarısı Temmuzdan itibaren dengeler yerine otururken, aşkta daha dengeli, esnek ve dikkat çekici olacağınız etkiler ve rahatlama söz konusu olacak. Özellikle Eylül ayında Venüs enerjisi desteğini de yanınıza alacak ve bu dönemde ilgi çekici olacak, fiziksel ve duygusal olarak kendinizi daha iyi ortaya koyabileceksiniz. Evlilik, beraberlik, ilişkide romantizm açısından Eylül ve Aralık ayları güzel fırsatlar ve destekler var. 2016 yılının son çeyreği sizin için daha akıcı, rahat olurken, bahar ayları ilişkiler açısından duygusal olarak yoğun ve tutkulu olmanıza, ama bir yandan da partneri kontrol etme dürtüsünü yaşamanıza neden olacaktır. Yılın ilk dönemi duygusal iniş çıkışlara açık olacaksınız ve karşı taraftan ziyade kendinizi kontrol etmeye çalışmalı, gereksiz yüklerle kendinizi ve karşı tarafı yıpratmamalısınız. Bu etki her iki taraf için geçerli olsa da, kadın Terazi burçları açısında biraz daha vurgulu olacak.

TERAZİ BURCU 2016 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

Ocak ayında ilk gerilemesi ile bu yıl ki gerileme takvimini başlatacak olan Merkür, 5 Ocak ile 25 Ocak arasında sizi durmaya ve beklemeye davet etmekte. Gayrimenkul alanları, ev ve taşınmazlar, araba, araç alım satımlarını bu aralığa denk getirmeyin. Ocak ayı ve hatta 20 Şubata kadar olan dönemde bir yandan hareketli ve aktif olmaya yönelik olurken, diğer yandan girişimler açısından dikkatli olmak önemli olacak. Orta ve uzun vadeli konularda planlamalarınızı yılın ilk aylarında yapabilirsiniz ama uygulamaya geçmek için dikkatli ve stratejik olmanız gerekmekte.

20 Şubattan itibaren parasal alanlarınızı hareketlendirecek Mars enerjisi ile maddi konularda hırslı ve girişimci olacaksınız. Öte yandan satış ve pazarlama ağırlıklı iş ve konularınızda 20 Şubat ile 17 nisan arasında destekli etkileriniz var. Bu alanlarda 25 Ocak sonrası, 15 Şubat ile 15 Nisan arası yaratıcı olmaya, girişim yapmaya, yatırımda bulunmaya eğilimli olacaksınız. Ancak unutmayın ki yılın ilk yarısı Temmuza kadar devam edecek olan art arda gelen gezegen gerilemeleri sizi ilerlemekte desteklemeye bilir. Sıklıkla aksiliklerle uğraşabilir, planlamadığınız gelişmeler ile önceden yaptığınız organizasyonları tekrar ele almak durumunda kalabilirsiniz.

2016 yılının ilk çeyreği, Martta kadar olan dönemde yönetsel konuları, liderlik etme yetenekleriniz, bir ekibi veya işi yönetme ve idare etme alanlarında aktif olacak, hızlı düşünerek, çabuk ilerlemek isteyecek, sonuç odaklı olacaksınız. Bu noktada dikkat etmeniz gereken, bilhassa maddi alanlar, satış ve pazarlama konuları, reklam ve halkla ilişkiler, iletişim ve hizmet sektörü alanlarında yönettiğiniz konularda şartlar ile beklentileriniz veya hedefleriniz birbirini tutmaya bilir. Ayrıca yılın ilk yarısı önemli alanlarınızı etkileyecek olan Mars transitleri sizi düşünmeden hareket etmeye, ilginizin çabuk dağılmasına, başlangıçta ki motivasyonunuzu çabuk kaybetmeye neden olabilir. Bu nedenle yılın ilk çeyreği ağırlıklı olmak üzere, Temmuza kadar olan dönemde sağ duyulu ve çok yönlü bakarak hareket edin ve radikal kararlar almamaya çalışın. Bu süreç daha çok izleme ve düşünerek hareket etmeyi gerektirmekte. Şartlar değişime açık, koşullar sizin dışınızda nedenlerle farklı yollara geçme eğiliminde ki projelerinizde ve maddi yatırımlarınızda ikinci bir plan yani bir B planı geliştirmeniz ve temkinli ilerlemeniz gerekmekte.

Gayrimenkul ve taşınmaz alanlarında yatırım, alım satım yapmayı düşünüyorsanız. Bu sene alımlar için Kasım’a kadar sabırlı olmalı, acele karar vermemelisiniz. Diğer yandan bir süredir satmayı veya elden çıkarmayı düşündüğünüz bir yatırım, ev, gayrimenkul veya taşınmaz varsa, hatta ortaya çıkardığınız bir proje veya işi artık satmayı planlıyorsanız, Eylül ayından itibaren satışlar açısından daha şanslı olacaksınız.

2016 yılının ilk tutulması 9 Martta Güneş tutulması ile başlıyor. Arkasından gelecek 23 Mart Ay tutulması ile Mart ayı özellikle Borsa, döviz yatırımları, spekülatif her türlü yatırımlarda dikkatli olmayı gerektirmekte. Nisan ayı bu sene 4 önemli gezegenin geri harekette olması ile astrolojik olarak dikkat çekici bir ay olacak. Öncelikle Mart tutulmasının enerjilerinin yansımalarının devam ettiği Nisan ayında, Mars, Jüpiter, Satürn ve nisan sonu ile de Merkür geri harekette olacaklar. Geri giden gezegenler sahip oldukları enerjileri tutarak, ilerlemekte zorlanma verirler. Gezegen gerileme dönemlerinde beklemek ve araştırmak ne kadar doğru ise, adım atmak özellikle de riskli başlangıçlar veya sizin için önemli konulara start vermek o kadar sakıncalıdır. Nisan ayında gerileyecek gezegenler, sizin mesleki konularınızı, ortaklı iş ve alanlarınızı, yurtdışı bağlantılarınızı, ticari işlerinizi, gayrimenkul ve emlak alanlarınızı ve eğitim, turizm, ithalat ve ihracat işlerinizi yönetmekte. Tüm bu alanlarda beklemede kalmak önemli olacak.

Nisan ve Mayıs aylarını gerek parasal işleriniz, gerekse meslek ve kariyer etkileriniz açısından temkinli, risk almadan ve daha çok kendinizi koruyarak yani defansta kalarak tamamlamaya çalışın. Haziran ayının sonunda bitecek olan Mars gerilemesi, finansal konular, kredi ve benzeri başvurular, yurtdışı kontakları ile ortaklı iş ve planlarınız açısından Haziran sonuna kadar ilerlemekte zorlanma verebileceği gibi, başlattığınız bu konularda sonradan koşulların değişmesi ile durumları yeniden ele almak durumunda sizi bırakabilir. Temmuz ile birlikte Merkür dışında gerileme hareketlerini tamamlayan gezegenler, özellikle Mars‘ın düzelmesi ile sizi yavaşlayan, daha stabil giden konularda aniden hızlandıracaktır. Dolayısı ile yatırımlar, alım satımlar, parasal işler, ortaklı alanlar ve genel olarak ticari konu ve beklentileriniz ile terfi ve benzeri yönetsel işlerinizde şartların sizi tutmasına, ilerletmemesine takılmadan, Temmuz ayına kadar sakin ve esnek olmaya gayret edin. Sonrasında özellikle Temmuz ve Ağustos aylarını oldukça tempolu geçirecek, Eylül ile birlikte de planlarınızı gerçekleştirmek için şartları daha iyi kullanabileceksiniz.

Bu sene parasal konularda yılın ikinci yarısı sonbaharla birlikte gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız önemli olacak. Birikim yapmakta zorlanma yaşarken, beklemediğiniz masraflar sizi bilhassa sonbaharla birlikte maddi planlarınızda zorlayabilir. Bu etki bir gayrimenkulün alınması veya iş yatırımları nedeniyle artan ödemelerle de bağlantılı olabilir. Her durumda bu sene kullanacağınız kredi veya  borçlarınız adına mantıklı hareket etmek, lüksten ziyade ihtiyaca yönelik davranmak gerekmekte. Satın alımlarda, ev veya araba, size ek yük ve gider getirecek noktaları iyi sentez edin ve gelir gider dengelerinizi hesaplayarak satın almaları planlayın. Bu etki bilhassa yılın ikinci yarısı hercai harcamalar yapmamanız yönünde daha etkili olacak diyebilirim. Ancak bu dengeleri iyi planlarsanız sonbaharla birlikte kariyer ve maddi alanlar açısından çok daha rahat bir süreç yaşayabilirsiniz.

Bu sene iş ve kariyer açısından önemli enerjilerinden bir tanesi de Şubatla birlikte hedeflerinizi, yapmak istediklerinizi, uzun vadeli planlarınızı yeniden gözden geçirme, statünüzü, koşullarınızı ve bugüne kadar elde ettiklerinizi adeta tarama, analiz etme dürtüsünde olacaksınız. Daha öncede belirttiğim gibi hırslarınız ve istekleriniz artarken, gözü kara ve düşünmeden hareket etmeyin ve yılın genel etkilerinin her durumda risk almaya bilhassa ülkemiz ve dünya açısından şartların değişime açık olması nedeniyle çok uygun olmadığını da unutmayın. Bu sene para ve kariyer açısından realist olmak sizin için en önemli düstur olmalıdır.

Sevgili Terazi burcu ve Yükselen Terazi, 2016 yılının size başarı, bereket ve bolluk ile gelmesini dilerim. Sevgi ile kalın. Mutlu seneler.

TERAZİ BURCU 2016 SAĞLIK ETKİLERİNİZ

Sevgili Terazi burcu ve yükselen Terazi, 2016 yılında sağlık açısından boğaz bölgesi enfeksiyonları, sinüsler, burun bölgeniz hassas olacak. Özellikle Mart ile Temmuz arası iltihap ve enfeksiyon kaynaklı sorunlara, kansızlık sorunlarına dikkat edin. Haziran ve Temmuz aylarında kazalara, düşmelere karşı biraz daha özenli olmalısınız. Yine Haziran ve Temmuz aylarında operasyon ve ameliyat söz konusu olabilir. Bu yıl geçirmeniz gereken bir operasyon, cerrahi bir müdahale, estetik bir ameliyat veya estetik bir müdahale planlıyorsanız, 17 Nisan ile 30 Haziran arasına acil olmadıkça almayın.

Ocak ayında iç organlarınız, batın bölgesi ile göğüslerle ilgili hassasiyetleriniz söz konusu.

28 nisan ile 22 Mayıs arasında üreme organları, baş bölgeniz, migren açısından dikkatli olmakta fayda var. Diğer yandan panik atak sorununuz varsa, bu aralıkta ataklar artabilir, tedbirli olun.

Mayıs ve Haziran aylarında ise üreme organları ve idrar yollarına dikkat etmeli, havuz gibi toplu kullanılan yerlerde hijyeninize özen göstermelisiniz. Ayrıca üreme organları kaynaklı hormonlar açısından da bu dönem ve yaz ayları boyunca hassasiyetleriniz artabilir. Kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Eylülden itibaren ise uyku düzeninize önem vermelisiniz. Uykusuzluk sizi normalden daha fazla etkileyecektir. Diğer yandan bu yıl bilhassa sonbaharla birlikte bağışıklık sisteminize iyi bakmaya, fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi yormamaya çalışmalısınız.

Sevgili Terazi burcu sağlık ile gönlünüzce güzel bir sene geçirmenizi dilerim. Sevgiyle kalın.

Şebnem Ekşib  –  Astrolog ve Eğitmen

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *