Burçlar ve Aşk

TERAZİ BURCUNUN AŞK HAYATI

Terazi burcu ilişkilerini nasıl yaşar?

Hava grubuna ait olan Terazi’ler, Venüs tarafından yönetilirken, Venüs’ün maddi yüzünü gösterdiği Boğaların aksine, Venüs’ün ilişki ve aşk tılsımları ile donatılmışlardır. Aşka âşık diye bir söz vardır. Sanırım o söz bir Terazi için söylenmişti. Özellikle kadın Terazi’ler için duygusal ilişkileri, aşk hayatları oldukça önemlidir. Diplomatik ve sosyal bir burç olan Terazi, kararsız ama nazik, romantik ve cana yakın bir sevgilidir.

Teraziler, kavgadan, stresten, gergin mücadelelerden hoşlanmazlar. Uyumu arar. En çokta ilişkilerinde… Sürekli çatışan, mücadele gerektiren ve adrenalin yüklü ilişkiler ona göre değildir. Sert ve kaba insanlarla veya hayata aşırı düz bakan, incelikten yoksun kişilerle birliktelik kurmaları zordur. Gerilimi sevmezler.

Diplomatik tarafı hırslı yönünü gölgede tutar. Kavgayı sevmemesi, hiç mücadele etmeyeceği anlamına gelmez ama onun bulunduğu alanda güzellik, zarafet ve incelikler olmalıdır. Flörtçüdür. İlişkilerin heyecanını, aşkın coşkusunu sever. Zira aşka âşıktır. Bu nedenle bir Teraziyi elinizde tutmak istiyorsanız, ilişki için biraz kafa yormanız ve beraberliğin ritmini pek düşürmemeniz gerekir. Diplomasiyi iyi kullanan Teraziler, beğendikleri kişiyi çekim alanlarına rahatlıkla alırlar. Terazilerin kendilerine has, çekici bir havaları vardır. Genellikle sadıktırlar. Heyecanı sevmesi, bir daldan öbürüne geçeceği anlamına gelmez ama beraberliğin ışığının gittiğini hissettiğinde ilişkiyi bitirebilir. Sabırlıdır. Bu noktaya gelmeden karşı tarafa epey prim verirler. Aramak kadar, aranılan olmakta önemlidir. Başkalarının ne düşündüğüne önem verirler. Bu nedenle partnerin çekici olması önemlidir. Bazen ilişkiye çok illüzyonist bakabilirsiniz. Yani idealize ettiğiniz partnerinizin gerçek kişiliğini veya yönlerini görmeme eğiliminiz de vardır. Veya ilişkide huzursuzluk olmasın adına fedakârlık ayarı kaçabilir.

Diğer yandan hemen her Terazinin rafine yönleri vardır. Romantik ve aşkta yetenekleri gelişmiş olan içgüdüleriniz sizi aranılan ve çabuk etkilenilen bir sevgili haline dönüştürebilir.

Terazi burcu ve Koç ilişkisi

Hareketli ve tepkisel Koç ile bir süre sonra onun gerginliklerinden dolayı sıkıntılar yaşanabilir. Siz ne kadar kavgadan kaçarsanız, o da o kadar kavgaya dalar ve olayların kişilerin üstüne gidebilir. Sizin çekici enerjiniz Koç’un çok çabuk ilgisini çekecektir. Birbirinize zıt olmanız aynı zamanda aranızda kuvvetli bir çekim olmasına da neden olabilir. Doğal Zarafetiniz ve hayatın güzel yönlerini yaşama eğiliminiz sizi etkileyici bulmasına neden olacaktır. Bir yandan da kıskanç ve kendine dönük enerjisi sizi yorabilir. Meydan okumayı seven Koç bir yandan da ilişkinin içindeki bu mücadele ile beslenir. Sizin ise savaştan çok barışa dönük olmanız ve dengeli bir ilişki arayışınız bir süre sonra ilişkide Koç açısından sıkılmaya ve beraberliği tek düze bulmasına veya sizin üzerinde aşırı kontrol geliştirme eğilimine neden olabilir. Dolayısı ile diplomatik yönünüzü iyi organize etmeniz koşulu ile ilişki dengeli olmamakla beraber tutkulu olabilir.

Terazi burcu ve Boğa ilişkisi

Sosyal tarafı gelişmiş, hayatın konforunu, güzel yönlerini en az sizin kadar seven Boğa ile en önemli ortak özelliğiniz yöneticinizin Venüs olmasıdır ki bu da yaşamsal konfor ve zevkler açısından iyi bir uyum demektir. Sağlam ilişkileri seven Boğa ile aşkı seven Terazi bazı pürüzler yaşasa keyifli bir beraberlik sağlayabilirler. Buradaki en önemli sorun sabit olan Boğa, hava ve öncü olan Terazi tarafından fazla inatçı ve değişimden, heyecandan uzak bulunabilir. Ancak konforu ve güzel bir hayatı seven ve etkilenen Terazi, Boğa’nın yaşamına getireceği kolaylıklardan da kolay vazgeçemez. İkinizde sabırlı ve kolay vazgeçmeyen, sonuna kadar karşı tarafa şans veren bakış açısına sahipsiniz. Romantizm yönünüz ikinizin de gelişmiştir. Karşısındakine değer veren ve koruyan Boğa ile hayatın tadını çıkarabilir, güzel ve uzun bir beraberlik yaşayabilirsiniz.

Terazi burcu ve İkizler ilişkisi

Hızlı düşünen, hızlı hareket eden ve çabuk karar veren İkizler, sizi yavaş, kararsız ve fazla kırılgan bulabilir. Ancak çekici insanlara, flörte ve beraberliklerin heyecanlarına çabuk kapılan ikizler, kısa süre içinde kendini size açık bulabilir. Elektriği ve tutkusu yüksek bu ilişki, sizin denge arayışınızın, ikizlerin huzursuz yapısı ile çatışmaması koşulu ile son derece renkli bir ilişkiye dönüşebilir. Farklı yönlerinizi iyi dengelemeli ve ikizlerin ilgisini sürekli uyanık tutmalısınız. Aksi halde geldiği gibi gidebilir. İlişkiye başlangıçta ağır sorumluluk yüklemeden ve beklentilerinizi fazla yüksek tutmadan, beraberliğin romantik ve renkli tarafının keyfini çıkararak bakabilir ve zamanla oturabilecek bir ilişki olduğunu kabul ederseniz güzel bir ilişkinin hatta evliliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Terazi burcu ve Yengeç ilişkisi 

Hayata bakışınız aşırı detaycı veya derinlemesine değildir. Spontane bir yapınız vardır. Oysa Yengeç derin sularda yüzen, bir süre sonra sizi kısıtlayan ve fazla korumacı davranan, ilgisi ile boğan biri gibi gelebilir sizin için. Sosyal yönleriniz, duygusal ve hassas taraflarınız, romantik bakış açınız paraleldir. Ama özünüz farklıdır. Siz hayatı daha zarif ve incelikli yaşamayı severken, yengeç anaç tavrı ile içinizdeki romantik sevgiliyi kolayca bertaraf edebilir. Aslında sizi düşünen ve kavrayan hallerini fazla düz bulabilir, aşktan uzaklaşıldığını düşünebilirsiniz. Bu noktada yengeç bu ilişkide dikkatli olmalı ve sizi elde tutmak için doğru stratejiler geliştirebilmeli, ilişkiyi sevgili halinden çıkarmamalıdır. Bu dengeler oturursa ancak beraberlik yürüyebilir ve kısacası çok uyumlu bir ilişkiniz olacağını söylemek zordur. 

Terazi burcu ve Aslan ilişkisi 

Birçok duygunun alçalıp yükseldiği tutkulu bir ilişki yaşayabilirsiniz. Gösterişi, fiziksel güzelliği ve çekimi seven Aslan, sizden çabuk etkilenir. Aynı zamanda kıskanç yapısı bir süre sonra kendinizi kısıtlanmış hissetmenize neden olabilir ama genel olarak ilişkinin huzurunu koruma yönünüz ağır basabilir. Her ikinizde güzellikleri, konforu, lüksü sever ve cazibeye önem verirsiniz. Bu nedenle aranızdaki ilişki çabuk ısınacak, birbirinizden çabuk etkilenmeniz söz konusu olacaktır. İlişkiyi bir kere oturttunuz mu kopmanı zordur. Özellikle Terazi kadını ile Aslan erkeği çok iyi anlaşabilir. Birbirlerinin çekim alanına hızlı girerler. Eğlenceli, keyifli ve heyecanı, tutkusu yüksek bir ilişki olabilir. Ancak bu ilişkiyi maddi sorunlar çabuk yıpratabilir.  

Terazi burcu ve Başak ilişkisi 

Bu beraberlik aradaki dengenin ve temelin oturması zaman alan, zorlayıcı yönleri olmakla beraber, tarafların ortak alanları ve benzerlikleri ilişkiyi zamanla gelişen bir zemine oturtabilir. Renkli kişiliği olan Terazi burcu insanı, zarif ve incelikli davranışlarıyla Başak’ı etkilemeyi başaracaktır. Başak sade, güvenilir, detaycı ama karşı tarafı çabuk anlayan ve evine ilişkisine bağlı bir burçtur. Dengeye ve barışa önem veren Terazi bu anlamda huzur bulacak, kendini daha rahat hissedecektir. Öte yandan Terazi’nin pahalı zevkleri, lükse düşkünlüğü, özel zevklerine olan düşkünlüğü ve konfor merakı, başak için gereksiz masraf ve lüzumsuz harcama olarak algılanabilir. Maddi konularda birbirinizi dengelemeyi öğrenirseniz, Başak’ın bir süre sonra başlayacak olan eleştirilerinden de kurtulmuş olursunuz. Bu ilişkide başak detaycı ve eleştirel yönü ile Teraziyi sıkmamalı, Terazi ise karşı taraf ile empati kurmaya çalışmalıdır. 

Terazi burcu ve Terazi ilişkisi 

Renkli bir ilişkiniz veya evlilik hayatınız olabilir. İlişkiniz son derece eğlencelidir. Sanata, eğlenceye, sosyalliğe, ince zevklere, romantizme eğilimleriniz oldukça örtüşür. Ortak noktalarınızın çokluğu ilişkide aşırı gerilim olmasına engel olur. İkinizde beraberliğinize, aşka düşkünsünüzdür. Bu noktada tek sorun fazla örtüşmenin getirdiği tek düzelik zamanla sıkılmanıza neden olabilir. Bir de maddi konularda birbirinizi dengelemelisiniz. Yoksa ipin ucu kaçabilir. Eğer yıldız haritalarınızda çok sert etkiler yoksa veya Ay burçlarınız ve Venüs enerjileriniz çok gergin açılar oluşturmuyorsa genel olarak oldukça mutlu bir ilişki olabilir.  

Terazi burcu ve Akrep ilişkisi 

Akrep, tutkulu, duygusal, çekici enerjisi ile sizi çabuk etkiler. Siz ise sevecen, sosyal ve duygusal taraflarınız ve zarafetiniz ile ilişkiye kolay uyum sağlarsınız. Akrep’in kıskançlık ve kontrol etme yönü aşırıya kaçmazsa bunu bir şekilde aşabilirsiniz. Cinsel açıdan tutkulu bir ilişki yaşanabileceği gibi, hayatın tadını çıkarmayı seven Akrep ile güzel vakit geçirmek sizin açınızdan mümkündür. Bu ilişkinin yüksek çekim gücü o denli güçlüdür ki iki tarafında düzenlerini veya beraberliklerini bırakıp, beraber yeni bir hayata geçme eğilimi bile söz konusu olabilir. Akrep sizden kolay vazgeçmez, ancak bir yandan da ilişkinin eğlenceli tarafına da önem vermeniz bu anlamda aradığınızı bulmanıza ve sizin de Akrep’in çekim gücünden kolay vazgeçememeniz anlamına gelebilir. Kısacası, volümü yüksek, tutkulu bir ilişkidir. Tek sorun akrebin dominant ve kontrolcü yönüne alışamamanızdan kaynaklanabilir.  

Terazi burcu ve Yay ilişkisi 

Hareketli, neşeli ve eğlence insanı olan Yay, ilişkide tek düzeylikten hoşlanmayan Terazi için cazip biridir. İki tarafta birbirinden çabuk etkilenir. Birlikte birçok yer keşfetme, yeni olanı bulma, hareket halinde olma açısından oldukça doyurucu bir ilişkidir. Fiziksel çekim vardır ama bu beraberlikte daha çok iyi vakit geçirme söz konusudur. Dolayısı ile ilişkinin en kritik noktası derinlik kurmakta zorlanma ve yüzeysel bir ilişki yaşama şeklinde olabilir. Bu da taraflardan birinin ilişkiden zamanla sıkılması ve her şeyi çok yüzeysel bulması gibi bir tehlikeyi barındırır. Özellikle ilk gençlik yıllarında başlayan bir Terazi Yay ilişkisi, güzel vakit geçirme şeklinde gelişebilir. Ama beraberliğin uzun yıllara dayanması olasılığı düşüktür. Bu beraberlik daha çok ikinci bahar dediğimiz orta yaş veya ikinci evliliklerde daha sorunsuz yürür. Zira tarafların birbirinden çok yüksek beklentisi yoktur.  

Terazi burcu ve Oğlak ilişkisi 

Siz aşkı ve duygularla hareket etmeyi, anlık bakmayı seversiniz. Oğlak ise mantık insanıdır. Romantizme çok yatkın değildir. Maddesel açıdan tutumlu ve her şeyin kararınca olmasını veya mütevazı bir bakış açısı taşıması gerektiğine inanır. Eğlenceye düşkün ve sanat ve zarafete önem veren Terazi Oğlak için çok yüzeysel gelebilir. Oğlak sonuç odaklıdır. Siz ise sonuca giderken nasıl gidildiğiyle de ilgilenirsiniz ve güzelliğe, konfora, iyi yaşama önem verir. Çabuk yorulur, fazla hırpalanmaktan, sınırları zorlamaktan hoşlanmazsanız. İş ve kariyer odaklı Oğlak erkeği ile hayatın güzelliklerine düşkün Terazi kadını yaşama bakış açısı ve birbirlerine zaman ayırma beklentileri açısından ters düşerler. Tersi durumda ise, yani Oğlak kadını ile Terazi erkeğinde ise, bu erkek Oğlak için fazla hayalperest, romantik ve gerçeklerden uzak gelecek bu durum bir süre sonra sinirine dokunacaktır. Dolayısı ile genel olarak orta paydaları fazla olan bir ilişki olmayabilir ve zamanla çiftler arasında uzaklaşma yaşanabilir. 

Terazi burcu ve Kova ilişkisi 

Her ikinizde hava grubunda ve bağlılıklardan çabuk sıkılan, kendine de önem veren ve kişisel zevk ve uğraşılarında vakit ayırmak isteyen bir çift olabilirsiniz. Bu etki size ihtiyacınız olan kendi alanlarınızı yaratma ve ilişkiyi hiç sıkmadan siyam ikizi gibi takılmadan yürütme özgürlüğü verecektir. Kovanın farklı yönleri ilginizi çekebilir. Zihinsel uyumunuz, arkadaş yönünüz oldukça iyidir. Birbirinize sürekli fikir alışverişi yapabilir, birlikte olmaktan sıkılmazsınız. Diğer yönden ikinizin de sosyal yönlerinin güçlü olması bu beraberlikte örtüşmenize ve birbirinize anlayış göstermenize neden olabilir. Zamanla ilişki tutku tarafını daha çok dostluk ve iyi anlaşan bir çift etkisine bırakabilirse de ortak noktaları yüksek iki insan olarak uzun yıllara dayanan bir ilişki söz konusu olabilir.  

Terazi burcu ve Balık ilişkisi 

Size ayak uydurmakta zorlanabilir. Aşırı hassas ve romantik tarafı onu bir süre sonra fazla hayalci ve gerçeklerden uzak bulmanıza neden olabilir. İlişki fiziksel bir çekim veya ilk görüşte beğenme ile başlasa da sonradan Balığın çabuk depresif olan yapısı sıkıcı gelebilir veya bu ilişkide iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Balık sizin rafine zevklerinize yetişmek veya ayak uydurmak adına kendinden fazla ödün verebilir ancak sizin açınızdan ilişkide hep eksik bir şeyler var duygusu baskın olacaktır. Dolayısı ile bu beraberliğin çok uç durumlar dışında yürümesi ve uzun yıllara yayılması biraz zordur. 

 

Sevgilerimle. 

 

Astrolog Şebnem Ekşib 

www.sebnemeksib.com.tr                                                

 ©Şebnem EKŞİB  Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden tamamı veya bir bölümü kopyalanamaz, yayınlanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *