GENEL ANALİZLERİMGÜNCEL YAZILARIM

Trump Yemin Töreni İle Başlayan Yeni Dönem

Donald Trump 20 Ocak 2017 de öğle saatlerinde yemin ederek görevine başlıyor ve aslında onun başkanlık koltuğuna oturmasıyla Amerika içinde yeni bir sürecin ilk ayak seslerini de duymaya başlıyor olacağız.

Öncelikle Trump’ın haritasına Hint Astrolojisine göre kısaca göz atalım. Donald Trump 14 Haziran 1946 New York doğumlu. Yükselen Aslan burcu ve yükselende bulunan Mars, onun iddialı ve mücadeleci kişiliğini yansıtmakta. Bir buçuk yıl süren seçim maratonunda hiç yılmadan mücadele etti ve rakibi Hillary Clinton ile zorlu bir kampanya yürüttü. Trump’ın kitabında yenilgi sözü geçerli değil. Karmik noktalarını gösteren Rahu ve Ketu haritasında aile, ebeveynler ve kariyer bağlantılı çalışmakta. Doğarken sahip olduğu yeteneklerini Mars temsil ediyor ve haritasında Mars yükseleninde yerleşmiş, üstelik Aslan burcunda ve yogakaraka yani gücünü daha da belirgin hale getirmiş. Savaşını şova çevirirken, Mars yani mücadele en derinde en iyi bildiği iş ve bunu gösterişli şekilde yapıyor. Mars, haritasında Magha yıldızında bu yıldız soyluluk ve gösterişli tavırları simgelerken, büyük dönüşümleri, kişinin kral gibi savaşabileceğine işaret eder. Kariyer etkileri çok güçlü ve dikkat çekici. Buraya yerleşen Rahu onu hırslı ve azimli kılmakta. Sezgileri güçlü biri. Bugünlere gelmesi şansı kadar mücadeleci ruhu ve bırakmayan, sonuna kadar zorlayan yapısıyla da bağlantılı. Ancak kazançları kadar kayıpları da büyük olan birisine işaret eden bir haritası var. Öncelikle haritasındaki Kala Sarpa Yoga’sı büyük çıkışlar ve büyük inişlere işaret ederken, özellikle siyasi arenada bu yogaya sahip kişilerin çıkışları kadar düşüşleri de hızlı olabilmekte. Örneğin eski Irak Lideri Saddam Hüseyin’de bu yoga bulunmaktaydı. Kader noktası (AtmaKarakası) Güneş ve gezegen kariyer alanına yerleşerek yükselen yöneticisi de olarak liderlik özelliklerini yükseltmekte. Ancak egosu yüksek biri ve dersleri de yine burada gizlenmekte. Diğer yandan kolay ders alan biri değil. 10.evi yani kariyer alanı başarılar kadar ani düşüşleri ve riskli etkileri de işaret etmekte.

Donald Trump’ın bir süredir başkanların 2 dönem görev yapmaları geleneğini sürdüremeyeceğini, en iyi ihtimalle yeniden seçilmeyeceğini ama bir yandan ani bir kesilme ile başkanlığının yarım kalabileceğini de düşünüyorum.

Seçim döneminde Amerika’nın iç sorunlarına yönelmek, işsizlik, sağlık ve daha eşit bir gelir düzeyi için çaba sarf edeceğini vaat ederken bu alanlarda farklı tezleri vardı ve her durumda halkın ilgisini çekmeyi başardı. Ve Amerika’nın uzun yıllardır sürdürdüğü dünya üzerinde ki etkili politikalarıyla ilgilenmediği ve iç refahı tekrar getireceğini vurguladı. Ancak evdeki hesap çarşıya pek de uymayacak gibi duruyor. Öncelikle 21 Ağustos 2017 tutulmasından itibaren hem Amerika için, hem de kendisi için zor bir süreç başlıyor. Amerika 21 Ağustos Güneş tutulmasını direk kendi topraklarında görecek ki bu etki ülkenin bu tutulmadan çok etkilenebileceğine işaret ediyor. Ağustos tutulması Amerika’nın hükümeti ve yönetimi gösteren alanında gerçekleşirken, Donald Trump haritasında yükselenle bağlantılı. Büyük bir dönüşüm ve planlarında sonbaharla birlikle önemli sapmalar başlıyor. Dolayısı ile Donald Trump’ın büyük Amerika’ya ve iç meselelerine dönüş planları 7-8 ay sürebilecek gibi durmakta. İşler Ağustos’tan itibaren ani biçimde farklı bir yöne geçecek. Bu yıl, doğal afetler ve ülke yönetiminde karışıklıklar ve terör saldırıları açısından Amerika haritası zorlayıcı bir süreci 2017 özellikle ikinci yarısı deneyimleyebilir.

Yemin Töreni Enerjileri Çok Sıkıntılı!

Donald Trump’ın işinin oldukça zor olduğunu gösteren diğer bir önemli gösterge de yemin töreninin yapılıp, göreve başladığı günün haritasıyla bağlantılı. Astroloji de özellikle de Hint Astrolojisinde önemli bir kural vardır. Sizin bir işe başladığınız an, gün ve zaman önemlidir. Zira her türlü başlangıç bir anlamda doğumu temsil eder. Ve siz adım atarken o anın enerjileri buna vedik (hint) astrolojisinde muhurta teknikleri deriz, sizin evren tarafından ne kadar destekli olup olmadığınızı belirleyen etkileri ölçümler. Bu teknikleri günlük yazılarımda aktararak sıklıkla günün enerjilerini takipçilerime aktarmaya çalışıyorum.

Yeni ABD Başkanı Donald Trump 20 Ocak öğle saatlerinde yemin ederek resmi başkanlık görevine başlıyor. Bu anı, onun başkanlık sürecinin genel etkilerini belirleyen enerji olarak alabiliriz. Bildiğiniz gibi bir kaç gündür özellikle 19 Ocak ve 20 Ocak tarihlerinin risklerinden bahsetmekteyim. Bu iki gün boyunca hatta 22 Ocağa kadar iki zararlı ve zorlayıcı gezegen Satürn ve Mars kritik derecelerden ilerlemekte ve hepimizin bireysel ve toplumsal hayatlarımızda dikkatli olmamız gerektiğini vurguluyorum. İşte Donald Trump 20 Ocak Cuma günü böylesine sert enerjiler içinde görevine başlıyor ve işi hayli zor görünüyor.

Öncelikle, günlük enerjiler açısından sabit yıldızlar olarak bilinen “Nakshatra’ların” önemli bir yeri vardır. Bu yıldızlar reel yıldızlar olup, birlikte hareket ettikleri gezegenlerin enerjilerini büyük ölçüde etkilerler.

Trump’ın haritasında Mars’ın ne kadar önemli bir yeri olduğunu yukarıda aktarmıştım. Yemin zamanının haritasında Mars 0 derece ile çok zayıf bir derecede ve PorvaBhadraPada isimli bir yıldızdan geçiyor ki bu yıldız etkinken başlayan işler büyük bir kaos ve yıkım ile son bulur. 27 yıldız içinde en zorlu 3 yıldızdan biridir. Bu yıldız gökyüzünde aktif iken hiç bir şeye başlamamalı ve önemli bir durumu hayata geçirmemeliyiz. 20 Ocakta BhadraPada Mars ve Venüs ile etkileşim halinde. Venüs yıldızında bir de en karanlık padasında ilerliyor olacak. Merkür iki zararlı gezegen arasında sıkışmış ve Ay, Terazi burcunda Swati yıldızında çok rahat değil. Swati denge arayan, rüzgarla birlikte hareket eden ama bir durumdan diğerine savrulma etkisi güçlü bir yıldızdır yani sürekli değişen koşullarla uğraşmak zorunda bırakır.

Size daha ilginç olan bir konuyu aktarmak istiyorum, eski Başkan Obama’nın 2008 ve 2013 dönemlerinde ki yemin töreni başlangıç zamanlarına baktığımda  etkiler benzer değil ve daha önemlisi başladığınız işe yıkım etkisi veren bahsettiğim yıldızın Obama’nın yemin süreçlerinde hiç bir etkinliği bulunmuyor. Ancak çok ironik biçimde JF Kennedy’nin 1961 yılındaki yemin töreninde yine şimdikine benzeyen çok sert etkiler devredeymiş ve o tören zamanında da aynı yıkıcı etkilere sahip yıldız yine iş başındaymış. Kennedy’nin başkanlık süreci bildiğiniz gibi şok edici biçimde dünya tarihine geçerek son buldu ve yarım kaldı. Umut ediyorum ki benzer bir durum gerçekleşmez ama her durumda Donald Trump için çok yorucu ve kaotik bir döngüye işaret eden zamanlar yemin töreniyle başlamış bulunuyor, elbette Amerika için de…Ve Trump için başkanlık sevdası bir anlamda sonun başlangıcı niteliği taşımakta.

Sevgilerimle.

Astrolog Şebnem Ekşib

19 Ocak 2017

1 comment

  1. Zuhal 20 Ocak, 2017 at 18:44 Cevapla

    Şebnem hanım merhaba daha önceki yazınızda 18-19-20 ocak kırmızı çizgi dediniz olaylar olucak dikkatli olmamız gerekiyor dediniz. Bu tarihlerde bir şey olmadı .. olmasında tabi ..bizleride böyle korkutmayınız lütfen.. şimdide 21-22 ocak diyorsunuz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *